Sobota , 04. 02. 2023

Jarmila

Soukromí na balkoně: 6 tipů, jak si plnými doušky užít nerušený relax

Lidé žijící v bytech často nevyužívají prostor svého balkonu na maximum, a to zejména díky nedostatečnému soukromí. Máme pro vás pár skvělých tipů, jak ho snadno na balkoně či lodžii zajistit a vytvořit si tak oázu klidu a pohody.
na balkoně
Balkon nebo malá terasa se dají zútulnit na venkovní oázu klidu a pohody.

17. 05. 2022

17. 05. 2022

Krásné dny jsou v plném proudu a se slunečným počasím přichází stále větší touha dopřát si po náročném dni příjemný odpočinek venku na čerstvém vzduchu. Ostatně nic nás nemůže nabít energií víc, než relax v pohodlném křesílku s lahodným drinkem v ruce či pár minut nerušeného slunění třeba právě na balkoně.

Právě proto je teď ideální doba začít uvažovat nad tím, jak bychom si mohli zútulnit svůj balkon nebo lodžii, abychom si vytvořili místo, kde bude radost odpočívat a nemuseli se přitom vystavovat zvědavým očím kolemjdoucích či sousedů. Připravili jsme proto pro vás šestici šikovných tipů, které mimo jiné využijete i tehdy, pokud jste majiteli zahrádky.

1. Balkonová zástěna na zábradlí

Jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak chránit své soukromí na balkoně, je umístění zástěny na zábradlí. Vybrat si můžete z několika barev i dekorů v různých délkách a s rozmanitou intenzitou průhlednosti. Instalace zástěny je navíc snadná, proto ji zvládne opravdu každý, a to bez jakéhokoliv nářadí.

na balkoně
O soukromí se vám postarají nejrůznější zástěny. Vybírat můžete z mnoha druhů.

Nadchne vás i pořizovací cena, která se běžně pohybuje okolo pár set korun, samozřejmě v závislosti na rozměrech. Soukromí vám taková zástěna poskytne především ve chvíli, kdy budete chtít lenošit v křesle či na lehátku. Podobnou zástěnu můžete hravě využít také pro zakrytí plotu kolem vaší zahrádky.

2. Zástěna na zábradlí z přírodních materiálů

Podobnou alternativou látkových zástěn jsou zástěny z rákosové trávy nebo bambusové ploty, které díky přírodnímu materiálu lépe splynou s okolím. Spíše než na sídliště či do obytné zóny se takové zástěny hodí na balkon bytového domu v blízkosti parku.

Stejně jako u látkové alternativy je i u přírodních zástěn pořizovací cena příznivá, nicméně jejich instalace je o něco náročnější. 

3. Soukromí na proskleném balkoně

Ani v případě, že bydlíte v bytě s proskleným balkonem, se nutně nemusíte vzdávat naděje na více soukromí. Jestliže chcete zachovat moderní nádech svého balkonu, a přesto se skrýt před zraky okolí, budou pro vás ideálním řešením nalepovací fólie na balkonové sklo. I tato alternativa nabízí velký výběr mezi nejrůznějšími dekory. Od klasických matných, přes decentní květinové designy až po výrazné dekory připomínající barevnou mozaiku. 

K TÉMATU  Jsou feministky jen nebezpečné hysterky, co nenávidí muže?

4. Maximální soukromí na balkoně

V případě, že bydlíte v hustě obydlené části města, anebo máte opravdu zvědavé sousedy, je přirozené, že pro vás zástěna zábradlí nebude pro zajištění soukromí na balkoně dostatečná. Nejlepší volbou by pro vás tedy mohl být zákryt celého balkonového průhledu.

Jednou z možností, která se nabízí, jsou dřevěné, vinylové či plastové stěny, které mohou mít podobu jak designových polic, tak konstrukce pro popínavé rostliny nebo dokonce vzhled paravanu. Vzdušnější, a pro někoho jistě příjemnější alternativou, jsou pak látkové plachty, které však budou při montáži vyžadovat určitou dávku zručnosti a kutilského vybavení.

5. Ochrana proti slunci i zvědavým pohledům

Jako víceúčelové řešení se pak nabízí možnost vybavit svůj balkon svinovacími stínidly, roletami, žaluziemi nebo velkým slunečníkem, který disponuje možností úpravy sklonu. Tím si zajistíte nejen více soukromí při lenošení na balkoně, ale zejména v létě v horkých dnech oceníte příjemný stín, který vám tato alternativa poskytne. 

6. Voňavé a lahodné soukromí

Milovníci přírody, vůní a chutí mohou snadno spojit svou touhu po troše soukromí na balkoně se svým pěstitelským koníčkem. Popínavé rostliny, kvetoucí keře, velkokvěté květiny nebo například bylinky a zelenina chytře umístěné ve stojanech dokáží balkon nejen provonět a zútulnit, ale navíc vám zajistí příjemné, ničím nerušené prostředí pro odpočinek. Záleží jen na vás, jaké rostliny si na svůj balkon vyberete.

rostliny
Taková rajčátka porostou jako divá a ještě z nich sklidíte sladkou úrodu.

Jediné, co je třeba zohlednit při jejich výběru, jsou požadavky na podmínky pro úspěšný růst. Jak krásně takový rozkvetlý balkon může vypadat? Přesvědčte se sami.

A závěrem samozřejmě nezapomínáme ani na tip pro všechny, kteří v sobě nechovají ambice být pěstiteli roku, nebo jednoduše nemají čas se o rostliny starat, přestože v nich mají zalíbení. Právě pro vás budou tou nejlepší volbou umělé imitace popínavých nebo převislých rostlin, které vypadají skvěle a péče o ně spočívá jen v občasném otření vlhkým hadříkem od pylu a prachu. Vybrat si navíc můžete z mnoha barev i provedení a nakombinovat je přesně podle svého gusta.

K TÉMATU  6 věcí, co ženy tajně dělají, ale nikdy by to nepřiznaly nahlas?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na zahradě vypěstovat dokonalý zelený trávník? Máme trik přímo od zahradníka

Paraván v interiéru plní praktickou i dekorativní funkci. Oddělte prostor doma a udělejte si soukromí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.

Nepřehlédněte

Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek