Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

O tohle si letos napište Ježíškovi

S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.

Přesto nechceme naše přítele či rodinu odbýt se slovy, že nic nepotřebujeme. Proto se může hodit malá inspirace na dárky, které nás potěší i v případě, že nic nechceme.

Přesto nechceme naše přítele či rodinu odbýt se slovy, že nic nepotřebujeme. Proto se může hodit malá inspirace na dárky, které nás potěší i v případě, že nic nechceme.

Příležitost zažít něco nového

Pokud vás neláká žádný hmotný dárek, vždy si můžete přát neobvyklý zážitek. Nejlepší možností je pak nechat vašim blízkým volnou ruku s výběrem konkrétního zážitku. Díky tomu vůbec nebudete tušit, co vás v dárku čeká a dočkáte se opravdového překvapení.

To ovšem vyžaduje důvěru v to, že vás přátele či rodina opravdu znají a odhadnou zážitek, který vás potěší a zároveň překvapí. Pokud vám taková míra důvěry nechybí, neváhejte a přejte si právě poukaz na zážitek.

Chcete-li vaše blízké alespoň trochu nasměrovat, možností máte opravdu nespočet. Stačí se porozhlédnout na některém z webů, kde jsou poukazy na zážitky poskytovány. Ať už vás láká projížďka ve sporťáku na závodním okruhu nebo snad škola yachtingu přímo u moře, jistě nebudete výběrem zklamáni.

Zkuste ochutnat exkluzivní alkohol

Přemýšlení nad tím, co si přejete pod stromeček, by vám jistě šlo lépe se sklenkou kvalitního alkoholu v ruce. A právě prémiový alkohol podle vašeho gusta může být výborným dárkem. Ať už si tedy vyberete exkluzivní rum, klasickou whiskey či americký bourbon, můžete z něj vytvořit pevnou součást vašich momentů relaxace po náročném dni.

diplomatico

Pokud máte chuť experimentovat, požádejte okolí o to, aby pro vás vybrali netradiční značku alkoholu či přímo druh, který jste dosud neochutnali. Případně můžete vsadit na klasiku a nechat se podarovat vaší oblíbenou láhví, na kterou nedáte dopustit. Výhodou prémiového alkoholu je také fakt, že vám vydrží opravdu dlouhou dobu a pokud na něj nebudete mít chuť hned po Vánocích, nemusíte nikam spěchat.

K TÉMATU  Ryba trochu jinak. Jaký recept můžete letos na Vánoce zkusit a obohatit tak sváteční menu? Zkuste dravce! Sumec chutná skvěle

Vzdělání jako dárek

Nejenom v roce 2022 obrovsky narostla popularita vzdělávacích aplikací a portálů. Váš vánoční dárek vám tak může rovnou vypomoci s předsevzetím na rok 2023. Nechte se obdarovat předplatným třeba do aplikace na angličtinu, případně na některý z obecněji zaměřených vzdělávacích portálů.

Můžete se v následujícím roce konečně pustit do nového cizího jazyku, či ovládnout úplně novou dovednost. Výběr je opravdu široký. K dispozici jsou weby i aplikace v češtině i angličtině, i když předchozí znalost anglického jazyka vám výběr podstatně rozšiřuje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?
Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.

Nepřehlédněte

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek