Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

O tohle si letos napište Ježíškovi

S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.

Přesto nechceme naše přítele či rodinu odbýt se slovy, že nic nepotřebujeme. Proto se může hodit malá inspirace na dárky, které nás potěší i v případě, že nic nechceme.

Přesto nechceme naše přítele či rodinu odbýt se slovy, že nic nepotřebujeme. Proto se může hodit malá inspirace na dárky, které nás potěší i v případě, že nic nechceme.

Příležitost zažít něco nového

Pokud vás neláká žádný hmotný dárek, vždy si můžete přát neobvyklý zážitek. Nejlepší možností je pak nechat vašim blízkým volnou ruku s výběrem konkrétního zážitku. Díky tomu vůbec nebudete tušit, co vás v dárku čeká a dočkáte se opravdového překvapení.

To ovšem vyžaduje důvěru v to, že vás přátele či rodina opravdu znají a odhadnou zážitek, který vás potěší a zároveň překvapí. Pokud vám taková míra důvěry nechybí, neváhejte a přejte si právě poukaz na zážitek.

Chcete-li vaše blízké alespoň trochu nasměrovat, možností máte opravdu nespočet. Stačí se porozhlédnout na některém z webů, kde jsou poukazy na zážitky poskytovány. Ať už vás láká projížďka ve sporťáku na závodním okruhu nebo snad škola yachtingu přímo u moře, jistě nebudete výběrem zklamáni.

Zkuste ochutnat exkluzivní alkohol

Přemýšlení nad tím, co si přejete pod stromeček, by vám jistě šlo lépe se sklenkou kvalitního alkoholu v ruce. A právě prémiový alkohol podle vašeho gusta může být výborným dárkem. Ať už si tedy vyberete exkluzivní rum, klasickou whiskey či americký bourbon, můžete z něj vytvořit pevnou součást vašich momentů relaxace po náročném dni.

diplomatico

Pokud máte chuť experimentovat, požádejte okolí o to, aby pro vás vybrali netradiční značku alkoholu či přímo druh, který jste dosud neochutnali. Případně můžete vsadit na klasiku a nechat se podarovat vaší oblíbenou láhví, na kterou nedáte dopustit. Výhodou prémiového alkoholu je také fakt, že vám vydrží opravdu dlouhou dobu a pokud na něj nebudete mít chuť hned po Vánocích, nemusíte nikam spěchat.

K TÉMATU  Čokoládový dort s burákovým máslem. Extra sladké, ale extra dobré!

Vzdělání jako dárek

Nejenom v roce 2022 obrovsky narostla popularita vzdělávacích aplikací a portálů. Váš vánoční dárek vám tak může rovnou vypomoci s předsevzetím na rok 2023. Nechte se obdarovat předplatným třeba do aplikace na angličtinu, případně na některý z obecněji zaměřených vzdělávacích portálů.

Můžete se v následujícím roce konečně pustit do nového cizího jazyku, či ovládnout úplně novou dovednost. Výběr je opravdu široký. K dispozici jsou weby i aplikace v češtině i angličtině, i když předchozí znalost anglického jazyka vám výběr podstatně rozšiřuje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?

Nepřehlédněte

Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek