Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Právě teď je vhodný čas na saunování! K čemu všemu vám sauna pomůže a co během pobytu v horku dodržovat?

Zrovna teď je ten správný čas začít chodit do sauny. Proč? Sauna totiž umí zlepšit imunitu, a zabránit tak častému onemocnění. V neposlední řadě vám také dovede vylepšit psychiku!
Sauna
zdroj: 123RF.com

12. 10. 2018

Pravidelným saunováním zvýšíte dlouhodobě odolnost organismu a zbavíte se únavy. Do sauny vždy vstupujte zdraví, když na vás něco leze, už vám sauna nepomůže. Naopak, může se vám nemoc rozjet rychleji. Co ještě nedělejte? V sauně byste neměli trávit čas nalačno, nebo naopak po příliš vydatném a těžkém jídle. A pít alkohol místo vody se tu taky nevyplácí. Před vstupem do sauny si smyjte parfémy ani nekuřte, to se během saunování uvolňuje a může být pro ostatní nepříjemné. Dvě hodiny před saunováním pijte dostatečné množství tekutin, ať máte co potit.

Držte se následujících pravidel

  • V sauně používejte vždy prádlo určené pro saunování. Zapomeňte na plavky, obuv vždy nechte před prohřívárnou. Celé tělo včetně nohou si podložte prostěradlem nebo osuškou, ať pot stéká na ně.
  • Před vstupem do sauny se pořádně osprchujte mýdlem a vodou. Nepoužívejte těžké voňavé sprchové gely nebo masky na vlasy. Pak už mýdlo nepoužívejte, ani na závěr sauny, poškodíte tak ph pokožky.
  • Do sauny byste měli vstupovat vždy sušší, to znamená, že po každém ochlazovacím cyklu ze sebe setřete všechnu vodu. Pijte pravidelně.
  • V sauně dýchejte nosem i ústy. Nemluvte, ale odpočívejte. Zůstávejte tak dlouho, dokud je vám pobyt příjemný. Pak jděte do ledové sprchy, až pak do bazénku. Ponořte i hlavu.
  • Při pocení otírejte z povrchu těla pot. Podpoříte tím nejen otevírání kožních pórů, ale také odplavení nečistot z těla. Využít můžete houbu, lufu nebo jemný kartáč.
  • Správně provedené saunování poznáte tak, že se budete cítit uvolnění a příjemně unavení. Vyhněte se po sauně alkoholu a kouření, ale i námaze, mohlo by to zničit celý proces regenerace organismu. Jezte lehce a dopřejte si klid a pohodu.
  •  Za dva dny byste měli pocítit příval energie. I to je důvod, proč se do sauny zase vrátit.
K TÉMATU  Pórek: Co všechno dokáže léčit? 5 pádných důvodů, proč byste ho ve své kuchyni měly mít!

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek