Středa , 29. 11. 2023

Zina

Nejčastější chyby při sezení na záchodě. Tlačíme a moc dlouho vysedáváme

Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?
záchod
Při vyprazdňování děláme spoustu chyb, i když se jedná o běžnou činnost.

12. 05. 2023

Veřejné záchodky

Ženy to znají, jakmile nás v nákupním centru zastihne nutkání na „malou či velkou“, utíkáme na toalety, kde zaujmeme postoj dřepu. Toto je jedna ze zásadních chyb, která ovlivňuje správné vyprazdňování. Pánevní dno se nemůže zcela uvolnit, proto si raději obložte záchodové prkénko toaletním papírem a při vyprazdňování si vždy sedněte.

Používejte stoličku

Možná si myslíte, jak se vám skvěle sedí na záchodě s nohama na podlaze, ovšem toto je z dalších zlozvyků, které správnému vyprazdňování moc nepřispívají. Aby se vám otevřely potřebné svaly, budete muset napodobit polohu ve dřepu, k čemuž vám pomůže stolička. Na tu si položte nohy a zjistíte, že vyprazdňování jde naráz mnohem snadněji.

Špatná poloha při vykonávání velké potřeby často vede i k tomu, že nás nutí tlačit. Je to právě tím, že jsme ve špatné poloze a stolice nemá ”otevřenou přímou cestu”. Zvýšením tlaku v rektální oblasti si však můžeme přivodit zdravotní komplikaci známou jako hemoroidy.

stolička
Zdravá poloha při defekaci.

Seďte vzpřímeně

Velkým zlozvykem je brát si telefon s sebou na toaletu, kde sjíždíme všechny novinky a události na sociálních sítích. Nejen, že používání telefonu na toaletě je velmi nehygienické, ale také pro naše zdraví nevhodné. Pokud bez něj nevydržíte, naučte se alespoň sedět vzpřímeně a ne shrbeně. Střeva tak budou o mnoho lépe fungovat při vyprazdňování.

Netlačte ani při čůrání

Možná někdy pospícháte natolik, že nemáte čas se ani pořádně vyčůrat. Rozhodně nikdy, ale opravdu nikdy si nepomáhejte tlačením při čůrání. Tento zlozvyk se může projevit někdy v budoucnu jako závažný zdravotní problém. Mějte na paměti, že vaše vylučovací soustava funguje nejlépe, jakmile se tělo jen uvolní – svaly močového měchýře se přirozeně stáhnou a moč bez problému z těla odejde.

K TÉMATU  Cvičení jógy v páru není nic jednoduchého. Tahle mladá žena se o tom s manželem přesvědčila na vlastní kůži! Pobavte se

Správná hygiena po stolici

Abyste předešli různým intimním onemocněním, věnujte se také dostatečné hygieně po stolici. Skutečně nestačí jen používat toaletní papír. Pokud máte čas, skočte do sprchy, abyste si umyli intimní partie. Pokud ten čas nemáte a vážně spěcháte, používejte intimní vlhčené ubrousky, které ale klasickou sprchu nenahradí.

Pozor na čas

Ruku na srdce, kolik z vás na záchodě tráví více času, než by musel? Chápeme, že v některých případech je to jediná místnost, kde máte alespoň chvíli klidu, ale tím, že tam budete dlouho vysedávat si opět zaděláváte na pěkný problém, který se jmenuje hemoroidy nebo zácpa.

Naučte se pravidelnosti

Lidské tělo dokáže fungovat jako hodinky. Pokud ho správně pochopíte a naučíte se ho vnímat, nemusíte doma před odchodem stepovat, zda se vám náhodou nebude chtít v autobuse na záchod. Všechno je o cviku, a i pravidelnost vyprazdňování se dá naučit.

potřeba
Naučte své tělo pravidelnosti.

Zkoumejte svou stolici

Někdo se podívá, jiný sklopí prkénko a odchází. Je velmi důležité vědět, jaká stolice z vás právě vyšla, protože právě díky ní se toho o sobě hodně dozvíte. Pokud zpozorujete, že se v ní objevila krev či hlen, neotálejte a navštivte svého lékaře. Je stolice příliš tuhá? Zřejmě byste do svého jídelníčku měli zařadit potraviny bohaté na vlákninu. To samé platí i pro moč, zdravě vypadající moč je lehce nažloutlá, téměř bez zápachu, jestliže ale čpí a je tmavá, může to být známka dehydratace nebo zánětu.

A zase to prkénko!

Ženám právem vadí, že někteří muži nesklápí prkénko na záchodě. Nejde jen o estetické hledisko, ale bakterie se při spláchnutí dostávají z mísy ven, a to až do vzdálenosti 180 cm. Proto jakmile provedete svou potřebu, prkénko sklopte a až následně spláchněte. Bakterií se sice nezbavíte, ale výrazně je tímto krokem eliminujte všude mimo mísu.

K TÉMATU  10 tipů na výlety: Cestujeme po severní Moravě

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Střevní potíže při cestování: Jak se jim vyhnout obloukem?

Jarní detoxikace organismu: Jak na orgánovou očistu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek