Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Nejčastější chyby při sezení na záchodě. Tlačíme a moc dlouho vysedáváme

Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?
záchod
Při vyprazdňování děláme spoustu chyb, i když se jedná o běžnou činnost.

12. 05. 2023

Veřejné záchodky

Ženy to znají, jakmile nás v nákupním centru zastihne nutkání na „malou či velkou“, utíkáme na toalety, kde zaujmeme postoj dřepu. Toto je jedna ze zásadních chyb, která ovlivňuje správné vyprazdňování. Pánevní dno se nemůže zcela uvolnit, proto si raději obložte záchodové prkénko toaletním papírem a při vyprazdňování si vždy sedněte.

Používejte stoličku

Možná si myslíte, jak se vám skvěle sedí na záchodě s nohama na podlaze, ovšem toto je z dalších zlozvyků, které správnému vyprazdňování moc nepřispívají. Aby se vám otevřely potřebné svaly, budete muset napodobit polohu ve dřepu, k čemuž vám pomůže stolička. Na tu si položte nohy a zjistíte, že vyprazdňování jde naráz mnohem snadněji.

Špatná poloha při vykonávání velké potřeby často vede i k tomu, že nás nutí tlačit. Je to právě tím, že jsme ve špatné poloze a stolice nemá ”otevřenou přímou cestu”. Zvýšením tlaku v rektální oblasti si však můžeme přivodit zdravotní komplikaci známou jako hemoroidy.

stolička
Zdravá poloha při defekaci.

Seďte vzpřímeně

Velkým zlozvykem je brát si telefon s sebou na toaletu, kde sjíždíme všechny novinky a události na sociálních sítích. Nejen, že používání telefonu na toaletě je velmi nehygienické, ale také pro naše zdraví nevhodné. Pokud bez něj nevydržíte, naučte se alespoň sedět vzpřímeně a ne shrbeně. Střeva tak budou o mnoho lépe fungovat při vyprazdňování.

Netlačte ani při čůrání

Možná někdy pospícháte natolik, že nemáte čas se ani pořádně vyčůrat. Rozhodně nikdy, ale opravdu nikdy si nepomáhejte tlačením při čůrání. Tento zlozvyk se může projevit někdy v budoucnu jako závažný zdravotní problém. Mějte na paměti, že vaše vylučovací soustava funguje nejlépe, jakmile se tělo jen uvolní – svaly močového měchýře se přirozeně stáhnou a moč bez problému z těla odejde.

K TÉMATU  10 komplimentů, které muži nechtějí od svých partnerek slyšet

Správná hygiena po stolici

Abyste předešli různým intimním onemocněním, věnujte se také dostatečné hygieně po stolici. Skutečně nestačí jen používat toaletní papír. Pokud máte čas, skočte do sprchy, abyste si umyli intimní partie. Pokud ten čas nemáte a vážně spěcháte, používejte intimní vlhčené ubrousky, které ale klasickou sprchu nenahradí.

Pozor na čas

Ruku na srdce, kolik z vás na záchodě tráví více času, než by musel? Chápeme, že v některých případech je to jediná místnost, kde máte alespoň chvíli klidu, ale tím, že tam budete dlouho vysedávat si opět zaděláváte na pěkný problém, který se jmenuje hemoroidy nebo zácpa.

Naučte se pravidelnosti

Lidské tělo dokáže fungovat jako hodinky. Pokud ho správně pochopíte a naučíte se ho vnímat, nemusíte doma před odchodem stepovat, zda se vám náhodou nebude chtít v autobuse na záchod. Všechno je o cviku, a i pravidelnost vyprazdňování se dá naučit.

potřeba
Naučte své tělo pravidelnosti.

Zkoumejte svou stolici

Někdo se podívá, jiný sklopí prkénko a odchází. Je velmi důležité vědět, jaká stolice z vás právě vyšla, protože právě díky ní se toho o sobě hodně dozvíte. Pokud zpozorujete, že se v ní objevila krev či hlen, neotálejte a navštivte svého lékaře. Je stolice příliš tuhá? Zřejmě byste do svého jídelníčku měli zařadit potraviny bohaté na vlákninu. To samé platí i pro moč, zdravě vypadající moč je lehce nažloutlá, téměř bez zápachu, jestliže ale čpí a je tmavá, může to být známka dehydratace nebo zánětu.

A zase to prkénko!

Ženám právem vadí, že někteří muži nesklápí prkénko na záchodě. Nejde jen o estetické hledisko, ale bakterie se při spláchnutí dostávají z mísy ven, a to až do vzdálenosti 180 cm. Proto jakmile provedete svou potřebu, prkénko sklopte a až následně spláchněte. Bakterií se sice nezbavíte, ale výrazně je tímto krokem eliminujte všude mimo mísu.

K TÉMATU  10 tipů na výlety: cestujeme po jižních Čechách

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Střevní potíže při cestování: Jak se jim vyhnout obloukem?

Jarní detoxikace organismu: Jak na orgánovou očistu?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jedna z nejznámějších rolí, kterou proslula anglická herečka Kate Beckinsale, je upírka Selene. Skoro to ale vypadá, že recept na věčné mládí objevila i ve skutečném životě.
Také někdy odcházíte, práskáte dveřmi a za druhým rohem vám tečou slzy, i když máte pravdu? Být dospělá a prosadit svůj názor před rodiči bývá někdy velmi obtížné. Stále ve vás vidí tu malou nevědomou holku? Stále mají vždycky pravdu? Nehádejte se, nemá to cenu.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Úspěšným se člověk nerodí, úspěšným se stává. Je to pravda, anebo si to vymysleli jen lidé, aby si mezi sebou nezáviděli? Peníze, zdraví, hodnoty, štěstí, sláva. Ten, kdo má tohle všechno, je jistě úspěšný. I to, v jakém znamení horoskopu jsme se narodili, nám může mnohé napovědět.
Když jsem četla na internetu nebo v časopisech o ženách, co je muž bil a léta týral, říkala jsem si, jak je možné, že ty ženy dávno neutekly. Jak si mohly všechno nechat líbit? Myslela jsem si, že to není normální, že je jasné, že každá týraná žena by měla od partnera odejít a žít sama.
Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?
Vaše domácí prostředí může mít obrovský vliv na vaši pohodu. Objevte, jak malé změny ve vašem bydlení mohou vytvořit oázu klidu a štěstí, ve které se budete každý den cítit skvěle.
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?
Problematika nakládání s odpady je v naší společnosti důležitým tématem. Rostoucí objem produkovaného odpadu a jeho dopady na životní prostředí nás nutí hledat efektivní řešení, mezi které patří především třídění a recyklace. Jedním z často využívaných obalů, jehož recyklace je vysoce přínosná, jsou nápojové kartony.
Hliníkové systémy, včetně oken, dveří, fasád a příček, se staly stále oblíbenější volbou v architektuře díky svým výjimečným vlastnostem a vysoké flexibilitě. Jedním z aspektů, který získává na důležitosti, je jejich schopnost poskytovat efektivní protipožární ochranu.

Výběr článků

Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.
Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.

Nepřehlédněte

Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Letní období se obecně nese v duchu odlehčené stravy, zároveň ale takové, která dodá energii na všechna letní dobrodružství. Příroda nabízí mnoho svých plodů, dozrávají jahody, třešně, broskve, meruňky, melouny, okurky atd. Samo léto vám tak napovídá, co dobrého by se mohlo objevit na vašem talíři, pojďme se na to, ale podívat blíže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek