Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Cambridge dieta: vše, co jste potřebovali vědět

Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
cambridge dieta
Co je to Cambridge dieta? (foto: 123RF.com)

31. 03. 2021

Kde se vzala a proč

Počátky Cambridge diety sahají již do roku 1984. Jak vás již určitě napadlo z jejího názvu, pochází z Anglie. Byla navržena odborníky – a původně sloužila k léčbě obézních lidí. V současné době je ale hojně využívána lidmi po celém světě. Známá je také pod názvem 1:1 dieta.

Průběh Cambridge diety

Celý proces se skládá ze šesti kroků:

  • příprava,
  • hubnutí,
  • stabilizace (stádia 3 až 5),
  • dlouhodobá redukce hmotnosti.

 Během diety je dovoleno pít čistou vodu, čaje a kávu bez cukru. Slazené nápoje jsou zakázány!

První krok

V prvních několika dnech se váš jídelníček bude skládat převážně z proteinů (bílkovin). Drasticky se sníží příjem sacharidů. V tomto stádiu diety se vaše tělo bude připravovat na následující kroky. Denní příjem kalorií bude vypočítán na míru a vezme se v potaz i to, zda sportujete. Nicméně váš denní příjem se bude pohybovat kolem 1000 kcal. Budete konzumovat 4 speciální jídla denně.

Druhý krok

Jakmile se vaše tělo připraví a adaptuje na nadcházející změny, přijde změna jídelníčku. Veškerý denní příjem se bude skládat pouze z koktejlů a instantních jídel. Veškeré suplementy dostanete přímo od Cambridge. V tomto kroku diety se váš denní příjem ještě sníží. Bude se pohybovat v hodnotách od 600 do 800 kcal.

Třetí, čtvrtý a pátý krok

V těchto třech stádiích se do vašeho jídelníčku bude postupně navracet „normální“ jídlo. Všechny tři kroky jsou nízkosacharidové. Povoleny jsou bílkoviny a čerstvá zelenina. Vysoký důraz je kladen na běžná nízkokalorická jídla a jejich začlenění do běžného jídelníčku. V těchto několika týdnech už se váš denní příjem ustálí na rozmezí 800 až 1500 kcal.

Poslední, šestý krok

Jakmile dosáhnete své vysněné váhy, dosáhla jste posledního kroku diety. Denně budete konzumovat už pouze jeden speciální Cambridge koktejl, a i nadále se budete držet nízkokalorického jídelníčku.

K TÉMATU  Coca-Cola jako univerzální prostředek pro domácnost! Nevěříte? S její pomocí odstraníte všechno, s tím se jindy tak trápíte!

Osobní poradce, výsledky a cena

Každý, kdo se do Cambridge diety přihlásí, dostane jídelníček vypracovaný na míru a po celou dobu diety mu bude k dispozici i speciálně vyškolený poradce. Výsledky diety jsou zaručeny, neboť váš denní energický příjem se sníží a kila půjdou díky tomu dolů téměř automaticky. Co se týče ceny, není Cambridge dieta zrovna levnou záležitostí.

Cena jednoho speciálního balíčku jídla je 75,-. Budete-li tedy dodržovat Cambridge dietu po dobu jednoho měsíce, připravte si pro první krok 9 000 korun na měsíc. Když si ale spočítáte, kolik peněz měsíčně projíte, nebude tato částka působit zas tak dramaticky.

Co dodržovat během Cambridge diety

Ačkoli váš denní jídelníček bude nalajnovaný, je potřeba dbát i na ostatní doporučení a poctivě je během období Cambridge diety dodržovat.

  • Dostatečný spánek vám dodá energii a sníží pocit hladu. Zejména první dny 1:1 diety bývají náročné a odpočinek přijde vhod.
  • Pijte hodně vody a dejte šanci bylinkovým čajům. Heřmánkový čaj vám pomůže s usínáním a mátový se postará o správné zažívání.

Na co si dát pozor

Přestože Cambridge dieta má prokázané účinky, není určena pro každého.

  • Po skončení procesu hrozí jojo efekt, který nastane s návratem k původnímu jídelníčku.
  • Drastické snížení denního příjmu energie se může negativně odrazit na vši pozornosti. Můžete se cítit slabá, vyčerpaná, nekoncentrovaná, a dokonce může docházet i ke ztrátě svalové hmoty.
  • Pokud ráda jíte, je potřeba vzít v potaz, zda zvládnete žít několik týdnů pouze z umělé stravy a pouze tří „jídel“ denně.

Jak to tak s dietami bývá, každá má svoje pro a proti. Snad jste díky tomuto článku získala dostatek informací a můžete se rozhodnout, zda je právě pro vás Cambridge dieta vhodná, či nikoliv.

K TÉMATU  Detox v zimě. Nastartuje metabolismus a dostane vás do rovnováhy

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Barevná dieta. Jak zhubnout díky barvám? Jak mohou barvy pozitivně ovlivnit vaše křivky? Zkuste barevný jídelníček!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.

Nepřehlédněte

Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek