Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Cambridge dieta: vše, co jste potřebovali vědět

Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
cambridge dieta
Co je to Cambridge dieta? (foto: 123RF.com)

31. 03. 2021

Kde se vzala a proč

Počátky Cambridge diety sahají již do roku 1984. Jak vás již určitě napadlo z jejího názvu, pochází z Anglie. Byla navržena odborníky – a původně sloužila k léčbě obézních lidí. V současné době je ale hojně využívána lidmi po celém světě. Známá je také pod názvem 1:1 dieta.

Průběh Cambridge diety

Celý proces se skládá ze šesti kroků:

  • příprava,
  • hubnutí,
  • stabilizace (stádia 3 až 5),
  • dlouhodobá redukce hmotnosti.

 Během diety je dovoleno pít čistou vodu, čaje a kávu bez cukru. Slazené nápoje jsou zakázány!

První krok

V prvních několika dnech se váš jídelníček bude skládat převážně z proteinů (bílkovin). Drasticky se sníží příjem sacharidů. V tomto stádiu diety se vaše tělo bude připravovat na následující kroky. Denní příjem kalorií bude vypočítán na míru a vezme se v potaz i to, zda sportujete. Nicméně váš denní příjem se bude pohybovat kolem 1000 kcal. Budete konzumovat 4 speciální jídla denně.

Druhý krok

Jakmile se vaše tělo připraví a adaptuje na nadcházející změny, přijde změna jídelníčku. Veškerý denní příjem se bude skládat pouze z koktejlů a instantních jídel. Veškeré suplementy dostanete přímo od Cambridge. V tomto kroku diety se váš denní příjem ještě sníží. Bude se pohybovat v hodnotách od 600 do 800 kcal.

Třetí, čtvrtý a pátý krok

V těchto třech stádiích se do vašeho jídelníčku bude postupně navracet „normální“ jídlo. Všechny tři kroky jsou nízkosacharidové. Povoleny jsou bílkoviny a čerstvá zelenina. Vysoký důraz je kladen na běžná nízkokalorická jídla a jejich začlenění do běžného jídelníčku. V těchto několika týdnech už se váš denní příjem ustálí na rozmezí 800 až 1500 kcal.

Poslední, šestý krok

Jakmile dosáhnete své vysněné váhy, dosáhla jste posledního kroku diety. Denně budete konzumovat už pouze jeden speciální Cambridge koktejl, a i nadále se budete držet nízkokalorického jídelníčku.

K TÉMATU  Žádná snídaně, sacharidy. Nejčastější mýty o hubnutí, které pletou hlavu

Osobní poradce, výsledky a cena

Každý, kdo se do Cambridge diety přihlásí, dostane jídelníček vypracovaný na míru a po celou dobu diety mu bude k dispozici i speciálně vyškolený poradce. Výsledky diety jsou zaručeny, neboť váš denní energický příjem se sníží a kila půjdou díky tomu dolů téměř automaticky. Co se týče ceny, není Cambridge dieta zrovna levnou záležitostí.

Cena jednoho speciálního balíčku jídla je 75,-. Budete-li tedy dodržovat Cambridge dietu po dobu jednoho měsíce, připravte si pro první krok 9 000 korun na měsíc. Když si ale spočítáte, kolik peněz měsíčně projíte, nebude tato částka působit zas tak dramaticky.

Co dodržovat během Cambridge diety

Ačkoli váš denní jídelníček bude nalajnovaný, je potřeba dbát i na ostatní doporučení a poctivě je během období Cambridge diety dodržovat.

  • Dostatečný spánek vám dodá energii a sníží pocit hladu. Zejména první dny 1:1 diety bývají náročné a odpočinek přijde vhod.
  • Pijte hodně vody a dejte šanci bylinkovým čajům. Heřmánkový čaj vám pomůže s usínáním a mátový se postará o správné zažívání.

Na co si dát pozor

Přestože Cambridge dieta má prokázané účinky, není určena pro každého.

  • Po skončení procesu hrozí jojo efekt, který nastane s návratem k původnímu jídelníčku.
  • Drastické snížení denního příjmu energie se může negativně odrazit na vši pozornosti. Můžete se cítit slabá, vyčerpaná, nekoncentrovaná, a dokonce může docházet i ke ztrátě svalové hmoty.
  • Pokud ráda jíte, je potřeba vzít v potaz, zda zvládnete žít několik týdnů pouze z umělé stravy a pouze tří „jídel“ denně.

Jak to tak s dietami bývá, každá má svoje pro a proti. Snad jste díky tomuto článku získala dostatek informací a můžete se rozhodnout, zda je právě pro vás Cambridge dieta vhodná, či nikoliv.

K TÉMATU  Na jeden den v Miláně: 5 míst, která musíte navštívit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Barevná dieta. Jak zhubnout díky barvám? Jak mohou barvy pozitivně ovlivnit vaše křivky? Zkuste barevný jídelníček!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.

Nepřehlédněte

Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek