Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Cambridge dieta: vše, co jste potřebovali vědět

Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
cambridge dieta
Co je to Cambridge dieta? (foto: 123RF.com)

31. 03. 2021

Kde se vzala a proč

Počátky Cambridge diety sahají již do roku 1984. Jak vás již určitě napadlo z jejího názvu, pochází z Anglie. Byla navržena odborníky – a původně sloužila k léčbě obézních lidí. V současné době je ale hojně využívána lidmi po celém světě. Známá je také pod názvem 1:1 dieta.

Průběh Cambridge diety

Celý proces se skládá ze šesti kroků:

  • příprava,
  • hubnutí,
  • stabilizace (stádia 3 až 5),
  • dlouhodobá redukce hmotnosti.

 Během diety je dovoleno pít čistou vodu, čaje a kávu bez cukru. Slazené nápoje jsou zakázány!

První krok

V prvních několika dnech se váš jídelníček bude skládat převážně z proteinů (bílkovin). Drasticky se sníží příjem sacharidů. V tomto stádiu diety se vaše tělo bude připravovat na následující kroky. Denní příjem kalorií bude vypočítán na míru a vezme se v potaz i to, zda sportujete. Nicméně váš denní příjem se bude pohybovat kolem 1000 kcal. Budete konzumovat 4 speciální jídla denně.

Druhý krok

Jakmile se vaše tělo připraví a adaptuje na nadcházející změny, přijde změna jídelníčku. Veškerý denní příjem se bude skládat pouze z koktejlů a instantních jídel. Veškeré suplementy dostanete přímo od Cambridge. V tomto kroku diety se váš denní příjem ještě sníží. Bude se pohybovat v hodnotách od 600 do 800 kcal.

Třetí, čtvrtý a pátý krok

V těchto třech stádiích se do vašeho jídelníčku bude postupně navracet „normální“ jídlo. Všechny tři kroky jsou nízkosacharidové. Povoleny jsou bílkoviny a čerstvá zelenina. Vysoký důraz je kladen na běžná nízkokalorická jídla a jejich začlenění do běžného jídelníčku. V těchto několika týdnech už se váš denní příjem ustálí na rozmezí 800 až 1500 kcal.

Poslední, šestý krok

Jakmile dosáhnete své vysněné váhy, dosáhla jste posledního kroku diety. Denně budete konzumovat už pouze jeden speciální Cambridge koktejl, a i nadále se budete držet nízkokalorického jídelníčku.

K TÉMATU  Nemusíte nutně do salonu. Přinášíme tipy na domácí masáž

Osobní poradce, výsledky a cena

Každý, kdo se do Cambridge diety přihlásí, dostane jídelníček vypracovaný na míru a po celou dobu diety mu bude k dispozici i speciálně vyškolený poradce. Výsledky diety jsou zaručeny, neboť váš denní energický příjem se sníží a kila půjdou díky tomu dolů téměř automaticky. Co se týče ceny, není Cambridge dieta zrovna levnou záležitostí.

Cena jednoho speciálního balíčku jídla je 75,-. Budete-li tedy dodržovat Cambridge dietu po dobu jednoho měsíce, připravte si pro první krok 9 000 korun na měsíc. Když si ale spočítáte, kolik peněz měsíčně projíte, nebude tato částka působit zas tak dramaticky.

Co dodržovat během Cambridge diety

Ačkoli váš denní jídelníček bude nalajnovaný, je potřeba dbát i na ostatní doporučení a poctivě je během období Cambridge diety dodržovat.

  • Dostatečný spánek vám dodá energii a sníží pocit hladu. Zejména první dny 1:1 diety bývají náročné a odpočinek přijde vhod.
  • Pijte hodně vody a dejte šanci bylinkovým čajům. Heřmánkový čaj vám pomůže s usínáním a mátový se postará o správné zažívání.

Na co si dát pozor

Přestože Cambridge dieta má prokázané účinky, není určena pro každého.

  • Po skončení procesu hrozí jojo efekt, který nastane s návratem k původnímu jídelníčku.
  • Drastické snížení denního příjmu energie se může negativně odrazit na vši pozornosti. Můžete se cítit slabá, vyčerpaná, nekoncentrovaná, a dokonce může docházet i ke ztrátě svalové hmoty.
  • Pokud ráda jíte, je potřeba vzít v potaz, zda zvládnete žít několik týdnů pouze z umělé stravy a pouze tří „jídel“ denně.

Jak to tak s dietami bývá, každá má svoje pro a proti. Snad jste díky tomuto článku získala dostatek informací a můžete se rozhodnout, zda je právě pro vás Cambridge dieta vhodná, či nikoliv.

K TÉMATU  Vánoční půst je to nejhorší, co můžeme tělu na Štědrý den dopřát! Proč tolik trpí? Jak se o Vánocích stravovat a kdy je čas na cukroví?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Barevná dieta. Jak zhubnout díky barvám? Jak mohou barvy pozitivně ovlivnit vaše křivky? Zkuste barevný jídelníček!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?
Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Je před námi topná sezóna, a to je varování pro naše dýchací cesty. Jak to? Právě za jejich záněty, které nás v zimním období trápí mnohem častěji než jindy, může z devadesáti procent nízká vzdušná vlhkost.
Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?
Pocení je zcela běžný jev. A zatímco během zimy mu nevěnujeme prakticky žádnou pozornost, v létě o ni doslova žádá. Zejména v parných horkých dnech nám jeho pach umí znepříjemnit nejeden výlet nebo cestování vlakem či městskou hromadnou dopravou. Věděli jste ale, že pocením vylučujeme veledůležité minerály z těla? 
Domácí mazlíčci jsou zkrátka nekonečným zdrojem zábavy. Umí nás pořádně naštvat, ale svou roztomilostí to vždy vyváží. Psi, kočky, ale dokonce opice nebo veverka, ti všichni vás pobaví svými lumpárnami ve videu. Podívejte se na zvířátka v akci!
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Tahle kočka si užívá víkendový relax a v klidu sleduje video s ptáky na chytrém zařízení. Rušit se od lenošení ale rozhodně nenechá a svůj oblíbený tablet jen tak nepustí.

Výběr článků

Sociální sítě vůbec nejsou tak nevinné, jak se tváří. Už jste někdy slyšely o tom, že vás bez výčitek mohou definitivně připravit o pracně vydřené štíhlé křivky, dobrou náladu i celkovou rovnováhu?
Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
Někteří zástupci zvířecí říše umí skutečně překvapit svojí šikovností. Kočka, pes, křeček, ale i medvěd, opice nebo veverka. Mezi všemi pak vyniká vychytralý pták, který využívá návnadu od lidí k lovení ryb. Podívejte se, jaký předvádí inteligentní zvířata talent a schopnost se učit.

Nepřehlédněte

Syndrom zlomeného srdce označuje onemocnění, které je zcela vzácné, nicméně objevující se u jinak naprosto zdravých a v některých případech i mladých osob. Tento syndrom se vztahuje k psychice a jinak bývá nazýván také jako Takotsubo kardiomyopatie.
Aktuální trendy bydlení pro podzim 2019, které představil Hornbach. Pokud hledáte inspiraci na nové nápady pro váš interiér, stačí si vybrat svůj styl.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek