Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Cambridge dieta: vše, co jste potřebovali vědět

Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
cambridge dieta
Co je to Cambridge dieta? (foto: 123RF.com)

31. 03. 2021

Kde se vzala a proč

Počátky Cambridge diety sahají již do roku 1984. Jak vás již určitě napadlo z jejího názvu, pochází z Anglie. Byla navržena odborníky – a původně sloužila k léčbě obézních lidí. V současné době je ale hojně využívána lidmi po celém světě. Známá je také pod názvem 1:1 dieta.

Průběh Cambridge diety

Celý proces se skládá ze šesti kroků:

  • příprava,
  • hubnutí,
  • stabilizace (stádia 3 až 5),
  • dlouhodobá redukce hmotnosti.

 Během diety je dovoleno pít čistou vodu, čaje a kávu bez cukru. Slazené nápoje jsou zakázány!

První krok

V prvních několika dnech se váš jídelníček bude skládat převážně z proteinů (bílkovin). Drasticky se sníží příjem sacharidů. V tomto stádiu diety se vaše tělo bude připravovat na následující kroky. Denní příjem kalorií bude vypočítán na míru a vezme se v potaz i to, zda sportujete. Nicméně váš denní příjem se bude pohybovat kolem 1000 kcal. Budete konzumovat 4 speciální jídla denně.

Druhý krok

Jakmile se vaše tělo připraví a adaptuje na nadcházející změny, přijde změna jídelníčku. Veškerý denní příjem se bude skládat pouze z koktejlů a instantních jídel. Veškeré suplementy dostanete přímo od Cambridge. V tomto kroku diety se váš denní příjem ještě sníží. Bude se pohybovat v hodnotách od 600 do 800 kcal.

Třetí, čtvrtý a pátý krok

V těchto třech stádiích se do vašeho jídelníčku bude postupně navracet „normální“ jídlo. Všechny tři kroky jsou nízkosacharidové. Povoleny jsou bílkoviny a čerstvá zelenina. Vysoký důraz je kladen na běžná nízkokalorická jídla a jejich začlenění do běžného jídelníčku. V těchto několika týdnech už se váš denní příjem ustálí na rozmezí 800 až 1500 kcal.

Poslední, šestý krok

Jakmile dosáhnete své vysněné váhy, dosáhla jste posledního kroku diety. Denně budete konzumovat už pouze jeden speciální Cambridge koktejl, a i nadále se budete držet nízkokalorického jídelníčku.

K TÉMATUBarevná dieta. Jak zhubnout díky barvám? Jak mohou barvy pozitivně ovlivnit vaše křivky? Zkuste barevný jídelníček!

Osobní poradce, výsledky a cena

Každý, kdo se do Cambridge diety přihlásí, dostane jídelníček vypracovaný na míru a po celou dobu diety mu bude k dispozici i speciálně vyškolený poradce. Výsledky diety jsou zaručeny, neboť váš denní energický příjem se sníží a kila půjdou díky tomu dolů téměř automaticky. Co se týče ceny, není Cambridge dieta zrovna levnou záležitostí.

Cena jednoho speciálního balíčku jídla je 75,-. Budete-li tedy dodržovat Cambridge dietu po dobu jednoho měsíce, připravte si pro první krok 9 000 korun na měsíc. Když si ale spočítáte, kolik peněz měsíčně projíte, nebude tato částka působit zas tak dramaticky.

Co dodržovat během Cambridge diety

Ačkoli váš denní jídelníček bude nalajnovaný, je potřeba dbát i na ostatní doporučení a poctivě je během období Cambridge diety dodržovat.

  • Dostatečný spánek vám dodá energii a sníží pocit hladu. Zejména první dny 1:1 diety bývají náročné a odpočinek přijde vhod.
  • Pijte hodně vody a dejte šanci bylinkovým čajům. Heřmánkový čaj vám pomůže s usínáním a mátový se postará o správné zažívání.

Na co si dát pozor

Přestože Cambridge dieta má prokázané účinky, není určena pro každého.

  • Po skončení procesu hrozí jojo efekt, který nastane s návratem k původnímu jídelníčku.
  • Drastické snížení denního příjmu energie se může negativně odrazit na vši pozornosti. Můžete se cítit slabá, vyčerpaná, nekoncentrovaná, a dokonce může docházet i ke ztrátě svalové hmoty.
  • Pokud ráda jíte, je potřeba vzít v potaz, zda zvládnete žít několik týdnů pouze z umělé stravy a pouze tří „jídel“ denně.

Jak to tak s dietami bývá, každá má svoje pro a proti. Snad jste díky tomuto článku získala dostatek informací a můžete se rozhodnout, zda je právě pro vás Cambridge dieta vhodná, či nikoliv.

K TÉMATUBylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Barevná dieta. Jak zhubnout díky barvám? Jak mohou barvy pozitivně ovlivnit vaše křivky? Zkuste barevný jídelníček!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek