Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak se mít konečně více ráda? Nedostatek sebelásky může ubíjet

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
jak se mít ráda
Sebeláska je k životu potřebná. (zdroj foto: www.123rf.com)

29. 01. 2021

Nedostatek sebelásky

Než si prozradíme odpověď na otázku, jak se mít konečně ráda, musíme se pozastavit nad sebeláskou jako takovou. Nejprve si povíme, kde se stala chyba. Kdy započalo to, že jste se přestaly mít rády. Sebeláska vzniká již v našem dětství. Během dětství a dospívání zažíváme určité situace, které mohou naše sebevědomí a víru v sebe udupat.

Někdo nám zlomí srdce, někdo nás kritizuje a podobně. Všechny tyto situace uzavírají naše srdce a tím i lásku k sobě samé. Především v dětství jsme si mohly některé myšlenky či slova vzít až moc osobně. To všechno se pak odrazilo na tom, jak se máme rády…

Dám vám příklad. Někdo vás v dětství neustále kritizoval za to, jak se chováte nebo jak vypadáte. To se do vás tak zapsalo, že jste se přestaly mít rády. Dokola jste to slyšely, až jste tomu uvěřily. Dnes vám chci především říct, že nikdo nemůže určovat vaši hodnotu. Každá z nás si zaslouží mít se ráda a být milována!

Jak to změnit? Jak se mít konečně ráda?

První úkol, který vám dám, je naprosto lehký a zvládne ho opravdu každá! Jde o to, abyste si každý den stouply před zrcadlo a řekly si: ,,Mám se ráda!”. Podívejte se samy sobě do očí a prokažte samy sobě lásku.

Možná jste tohle nikdy předtím ještě neudělaly. Možná to pro vás bude těžké. Nevadí, hlavně vytrvejte! Dejte tomuto cvičení šanci, protože je opravdu silné a účinné. Samy se o tom přesvědčíte.

Druhým úkolem je oceňování se. Každý den se nezapomeňte ocenit a pochválit za vše, co se vám během dne povedlo. Můžete si to jen tak říkat anebo i psát. V začátcích vám doporučuji si to i psát, protože je to o dost efektivnější. Nemusí to být jen to, co se vám během dne povedlo.

K TÉMATU  Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

Můžete oceňovat i své vlastnosti a svůj vzhled. Oceňování můžete praktikovat společně s prvním úkolem. U zrcadla řekněte samy sobě, co se vám na vás líbí, čeho si na sobě vážíte.

Poslední úkol je možná náročnější, ale za to velmi účinný! Vyzývám vás, abyste si sepsaly všechny věci, které kdo o vás říkal nebo které jste říkaly samy o sobě. Tyto věci si pak napište v POZITIVNÍM opaku.

Pokud jste si předešlých několik let opakovaly, že se nemáte rády, že vypadáte hrozně a podobně, tak si napíšete například toto slovní spojení: ,,Mám se ráda a vím, že jsem krásná!”. Dané slovní spojení si můžete číst každý den.

Už jen tím, že si to napíšete, tak dáte energii této nové myšlence. Věřte mi, opravdu to funguje. To, na co během dne myslíme a co o sobě pronášíme, utváří naši osobnost!

Pečujte o sebe, dejte se na první místo

Ženy, především si uvědomte, že pokud nebudete mít rády samy sebe, tak jak vás můžou mít rádi ostatní? To, jak se vidíte a co si o sobě myslíte, tak stejně tak vás vidí i svět okolo vás. Proto se mějte rády, dejte samy sobě lásku, také o sebe pečujte! A hlavně – dávejte samy sebe na první místo.

Protože první musíte načerpat energii vy samy, abyste mohly rozdávat lásku všem okolo vás. Pokud budete vyčerpané a bez energie, tak to ostatní z vás vycítí a nebudou si vás vážit. Proto si dopřávejte čas samy pro sebe. Relaxujte, zajděte si na masáž, najděte si čas na to, co vás baví. Tohle všechno vám doplní energii a vy budete zářit!

Nezapomínejte na vaše tělo

A na závěr nesmím zapomenout na jeden velmi důležitý pilíř. Tímto pilířem je péče o vaše tělo. Mějte pohyb, cvičte, jezte kvalitní stravu. Díky tomu budete pyšné samy na sebe i na vaši postavu. Budete mít větší sebevědomí, protože budete ve vaší postavě spokojené. Díky zdravému životnímu stylu se navíc budete cítit mnohem lépe, a to taky zlepší vaši sebelásku.

K TÉMATU  Pády na chodnících: spory trvají přes rok, odškodnění dosahuje stovek tisíc. Víte, na co máte nárok a co je třeba dělat, když se něco stane?

Praxe

Pokud dané úkoly, tipy a rady opravdu převedete do praxe, tak vás čeká odměna! Budete se mít více rády, budete zářit a vaše okolí si toho zajisté všimne. Především si toho ale všimnete i vy samy. Budete se cítit mnohem lépe, pocítíte lásku k sobě samé a kritiku nahradí láskyplná slova…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na letošní zimu se opět vyrojila spousta krásného oblečení pro ženy. Hlavním heslem je různorodost. Frčí lesklé, kovové barvy, černá – bílá, žlutá, růžová a samozřejmě i různé barevné kombinace. Kožešinové límce jsou stále módní, ale měly by být vždy odnímatelné.
Co to je, perfektní make-up na léto? Ve skutečnosti neexistuje žádná samostatná kategorie, kterou bysme mohli pojmenovat „letní tónovací krémy“, protože pleť každého člověka má různé vlastnosti a potřebuje jinou kosmetiku. Navíc každý chce získat různé výsledky: někdo má rád matný finiš a někdo si oblíbil efekt mokré pleti.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.

Nepřehlédněte

Redakce Damskaliga.cz si pro vás ve spolupráci s hotelem Mariott připravila soutěž o pobyt pro dvě osoby v krásném Superior pokoji. Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte třeba právě Vy! Soutěž trvá do 30.11.2021
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek