Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Jak se mít konečně více ráda? Nedostatek sebelásky může ubíjet

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
jak se mít ráda
Sebeláska je k životu potřebná. (zdroj foto: www.123rf.com)

29. 01. 2021

Nedostatek sebelásky

Než si prozradíme odpověď na otázku, jak se mít konečně ráda, musíme se pozastavit nad sebeláskou jako takovou. Nejprve si povíme, kde se stala chyba. Kdy započalo to, že jste se přestaly mít rády. Sebeláska vzniká již v našem dětství. Během dětství a dospívání zažíváme určité situace, které mohou naše sebevědomí a víru v sebe udupat.

Někdo nám zlomí srdce, někdo nás kritizuje a podobně. Všechny tyto situace uzavírají naše srdce a tím i lásku k sobě samé. Především v dětství jsme si mohly některé myšlenky či slova vzít až moc osobně. To všechno se pak odrazilo na tom, jak se máme rády…

Dám vám příklad. Někdo vás v dětství neustále kritizoval za to, jak se chováte nebo jak vypadáte. To se do vás tak zapsalo, že jste se přestaly mít rády. Dokola jste to slyšely, až jste tomu uvěřily. Dnes vám chci především říct, že nikdo nemůže určovat vaši hodnotu. Každá z nás si zaslouží mít se ráda a být milována!

Jak to změnit? Jak se mít konečně ráda?

První úkol, který vám dám, je naprosto lehký a zvládne ho opravdu každá! Jde o to, abyste si každý den stouply před zrcadlo a řekly si: ,,Mám se ráda!“. Podívejte se samy sobě do očí a prokažte samy sobě lásku.

Možná jste tohle nikdy předtím ještě neudělaly. Možná to pro vás bude těžké. Nevadí, hlavně vytrvejte! Dejte tomuto cvičení šanci, protože je opravdu silné a účinné. Samy se o tom přesvědčíte.

Druhým úkolem je oceňování se. Každý den se nezapomeňte ocenit a pochválit za vše, co se vám během dne povedlo. Můžete si to jen tak říkat anebo i psát. V začátcích vám doporučuji si to i psát, protože je to o dost efektivnější. Nemusí to být jen to, co se vám během dne povedlo.

K TÉMATU  4 nejromantičtější místa na světě: Kam zajet se svojí drahou polovičkou?

Můžete oceňovat i své vlastnosti a svůj vzhled. Oceňování můžete praktikovat společně s prvním úkolem. U zrcadla řekněte samy sobě, co se vám na vás líbí, čeho si na sobě vážíte.

Poslední úkol je možná náročnější, ale za to velmi účinný! Vyzývám vás, abyste si sepsaly všechny věci, které kdo o vás říkal nebo které jste říkaly samy o sobě. Tyto věci si pak napište v POZITIVNÍM opaku.

Pokud jste si předešlých několik let opakovaly, že se nemáte rády, že vypadáte hrozně a podobně, tak si napíšete například toto slovní spojení: ,,Mám se ráda a vím, že jsem krásná!“. Dané slovní spojení si můžete číst každý den.

Už jen tím, že si to napíšete, tak dáte energii této nové myšlence. Věřte mi, opravdu to funguje. To, na co během dne myslíme a co o sobě pronášíme, utváří naši osobnost!

Pečujte o sebe, dejte se na první místo

Ženy, především si uvědomte, že pokud nebudete mít rády samy sebe, tak jak vás můžou mít rádi ostatní? To, jak se vidíte a co si o sobě myslíte, tak stejně tak vás vidí i svět okolo vás. Proto se mějte rády, dejte samy sobě lásku, také o sebe pečujte! A hlavně – dávejte samy sebe na první místo.

Protože první musíte načerpat energii vy samy, abyste mohly rozdávat lásku všem okolo vás. Pokud budete vyčerpané a bez energie, tak to ostatní z vás vycítí a nebudou si vás vážit. Proto si dopřávejte čas samy pro sebe. Relaxujte, zajděte si na masáž, najděte si čas na to, co vás baví. Tohle všechno vám doplní energii a vy budete zářit!

Nezapomínejte na vaše tělo

A na závěr nesmím zapomenout na jeden velmi důležitý pilíř. Tímto pilířem je péče o vaše tělo. Mějte pohyb, cvičte, jezte kvalitní stravu. Díky tomu budete pyšné samy na sebe i na vaši postavu. Budete mít větší sebevědomí, protože budete ve vaší postavě spokojené. Díky zdravému životnímu stylu se navíc budete cítit mnohem lépe, a to taky zlepší vaši sebelásku.

K TÉMATU  Jak účinně zatočit s věčným odkládáním činností na jindy? Zkuste osvědčené metody!

Praxe

Pokud dané úkoly, tipy a rady opravdu převedete do praxe, tak vás čeká odměna! Budete se mít více rády, budete zářit a vaše okolí si toho zajisté všimne. Především si toho ale všimnete i vy samy. Budete se cítit mnohem lépe, pocítíte lásku k sobě samé a kritiku nahradí láskyplná slova…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.

Nepřehlédněte

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek