Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Jak se mít konečně více ráda? Nedostatek sebelásky může ubíjet

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
jak se mít ráda
Sebeláska je k životu potřebná. (zdroj foto: www.123rf.com)

29. 01. 2021

Nedostatek sebelásky

Než si prozradíme odpověď na otázku, jak se mít konečně ráda, musíme se pozastavit nad sebeláskou jako takovou. Nejprve si povíme, kde se stala chyba. Kdy započalo to, že jste se přestaly mít rády. Sebeláska vzniká již v našem dětství. Během dětství a dospívání zažíváme určité situace, které mohou naše sebevědomí a víru v sebe udupat.

Někdo nám zlomí srdce, někdo nás kritizuje a podobně. Všechny tyto situace uzavírají naše srdce a tím i lásku k sobě samé. Především v dětství jsme si mohly některé myšlenky či slova vzít až moc osobně. To všechno se pak odrazilo na tom, jak se máme rády…

Dám vám příklad. Někdo vás v dětství neustále kritizoval za to, jak se chováte nebo jak vypadáte. To se do vás tak zapsalo, že jste se přestaly mít rády. Dokola jste to slyšely, až jste tomu uvěřily. Dnes vám chci především říct, že nikdo nemůže určovat vaši hodnotu. Každá z nás si zaslouží mít se ráda a být milována!

Jak to změnit? Jak se mít konečně ráda?

První úkol, který vám dám, je naprosto lehký a zvládne ho opravdu každá! Jde o to, abyste si každý den stouply před zrcadlo a řekly si: ,,Mám se ráda!”. Podívejte se samy sobě do očí a prokažte samy sobě lásku.

Možná jste tohle nikdy předtím ještě neudělaly. Možná to pro vás bude těžké. Nevadí, hlavně vytrvejte! Dejte tomuto cvičení šanci, protože je opravdu silné a účinné. Samy se o tom přesvědčíte.

Druhým úkolem je oceňování se. Každý den se nezapomeňte ocenit a pochválit za vše, co se vám během dne povedlo. Můžete si to jen tak říkat anebo i psát. V začátcích vám doporučuji si to i psát, protože je to o dost efektivnější. Nemusí to být jen to, co se vám během dne povedlo.

K TÉMATU  Jak být sebevědomá před ostatními lidmi?

Můžete oceňovat i své vlastnosti a svůj vzhled. Oceňování můžete praktikovat společně s prvním úkolem. U zrcadla řekněte samy sobě, co se vám na vás líbí, čeho si na sobě vážíte.

Poslední úkol je možná náročnější, ale za to velmi účinný! Vyzývám vás, abyste si sepsaly všechny věci, které kdo o vás říkal nebo které jste říkaly samy o sobě. Tyto věci si pak napište v POZITIVNÍM opaku.

Pokud jste si předešlých několik let opakovaly, že se nemáte rády, že vypadáte hrozně a podobně, tak si napíšete například toto slovní spojení: ,,Mám se ráda a vím, že jsem krásná!”. Dané slovní spojení si můžete číst každý den.

Už jen tím, že si to napíšete, tak dáte energii této nové myšlence. Věřte mi, opravdu to funguje. To, na co během dne myslíme a co o sobě pronášíme, utváří naši osobnost!

Pečujte o sebe, dejte se na první místo

Ženy, především si uvědomte, že pokud nebudete mít rády samy sebe, tak jak vás můžou mít rádi ostatní? To, jak se vidíte a co si o sobě myslíte, tak stejně tak vás vidí i svět okolo vás. Proto se mějte rády, dejte samy sobě lásku, také o sebe pečujte! A hlavně – dávejte samy sebe na první místo.

Protože první musíte načerpat energii vy samy, abyste mohly rozdávat lásku všem okolo vás. Pokud budete vyčerpané a bez energie, tak to ostatní z vás vycítí a nebudou si vás vážit. Proto si dopřávejte čas samy pro sebe. Relaxujte, zajděte si na masáž, najděte si čas na to, co vás baví. Tohle všechno vám doplní energii a vy budete zářit!

Nezapomínejte na vaše tělo

A na závěr nesmím zapomenout na jeden velmi důležitý pilíř. Tímto pilířem je péče o vaše tělo. Mějte pohyb, cvičte, jezte kvalitní stravu. Díky tomu budete pyšné samy na sebe i na vaši postavu. Budete mít větší sebevědomí, protože budete ve vaší postavě spokojené. Díky zdravému životnímu stylu se navíc budete cítit mnohem lépe, a to taky zlepší vaši sebelásku.

K TÉMATU  Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

Praxe

Pokud dané úkoly, tipy a rady opravdu převedete do praxe, tak vás čeká odměna! Budete se mít více rády, budete zářit a vaše okolí si toho zajisté všimne. Především si toho ale všimnete i vy samy. Budete se cítit mnohem lépe, pocítíte lásku k sobě samé a kritiku nahradí láskyplná slova…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho z nás se dlouho vyhýbalo nošení bílých tenisek. A důvod je jasný – prostě se velice rychle zašpiní. Nicméně ať chceme, nebo ne, bílé tenisky jsou prostě IN, a tak se rychlostí světla dostaly do botníku prakticky každé z nás.
Převleč si ty mokré plavky. Také vás to štvalo jako malou? Něco pravdy na tom ale je, mokré plavky nebo sezení na studené zemi a další věci mohou zánět močových cest pěkně urychlit.
Dopravní nehody opravdu nejsou tou nejčastější příčinou smrti, i když to z televizních reportáží často tak vypadá. Jsou až na pátém místě žebříčku nejčastějších příčin úmrtí u nás. Jaký důvod smrti obsadil první příčku?
Každý z nás má ty nejlepší rady a recepty, jak zvládnout nachlazení. Někdo rovnou běží do lékárny, někdo se uchyluje k tradiční čínské medicíně a někdo sahá po osvědčených dobrých rad našich babiček.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Skočíte si občas se svým partnerem na jedno točené, nebo si spolu u televize vychutnáte archiv z vinných sklípků? Pak si můžete gratulovat, protože vaše soužití asi jen tak něco nenaruší. Tedy alespoň tohle se teď povídá ve vědeckých kruzích.
Léto je čas dovolených a určitě využíváte každé volné chvíle, abyste ji strávila na sluníčku a čerstvém vzduchu. Kůže se může i v létě vysušit. Dlouhým pobytem na sluníčku, v bazénu, v moři. Udělejte si čas na relaxační rituál a domácí peeling.
Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Podzim už je tady a vy pomalu měníte i svůj šatník. Jaké budou podzimní trendy 2023 a co si na sebe obléknout? Inspirujte se našimi tipy.
Překrásná stavba se nachází na útesech v Cliftonu, bohatém předměstí Kapského města. Černé mramorové stěny, dřevěné podlahy a neuvěřitelné instalace modrého nasvíceného skla. Nettleton 198 nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán a spoustu dokonalých architektonických řešení. Jen se podívejte!
Home office je pro mnoho lidí splněným snem. Vždyť doma vás nikdo nekontroluje, šéf vám nedýchá na záda, nemusíte řešit kolegy a mnohdy můžete mít své vlastní pracovní tempo. Úskalím ale může být to, že domácí prostředí tak trošku svádí k prokrastinaci, ne vždy se do pracovního tempa člověk dostane tak rychle, jako ráno po příchodu na pracoviště. Co je ještě horší, mnohdy zapomeneme i pravidelně jíst, chybí nám pohyb a pak nekontrolovatelně přibíráme na váze. Jak tomu předejít?

Výběr článků

Barevné dámské kabelky jsou skvělým způsobem, jak oživit a zpestřit váš outfit. Dodávají outfitu osobitost a mohou být výrazným módním doplňkem, který přitáhne pozornost. Aby však vypadaly opravdu skvěle a harmonicky ladily s celkovým vzhledem, je potřeba je správně stylizovat. Zde je několik tipů, jak na to.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Nepřehlédněte

Do období menopauzy se ženy dostávají mezi 45. – 60. rokem, jde o období plné změn a také o období, kdy žena může začít přibírat na váze. I když se budete stravovat stále stejně a dělat všechno stejně, je možné, že najednou nedopnete kalhoty a celkově se vám změní postava. Což nemusí být úplně příjemné.
Dnes v pátek 9.2. nás čeká fascinující astrologický úkaz – Novoluní ve Vodnáři. Toto kosmické setkání slunce a měsíce přináší nejen nový začátek, ale také osvěžující energii a nové možnosti pro všechny znamení zvěrokruhu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek