Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Jak se mít konečně více ráda? Nedostatek sebelásky může ubíjet

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
jak se mít ráda
Sebeláska je k životu potřebná. (zdroj foto: www.123rf.com)

29. 01. 2021

Nedostatek sebelásky

Než si prozradíme odpověď na otázku, jak se mít konečně ráda, musíme se pozastavit nad sebeláskou jako takovou. Nejprve si povíme, kde se stala chyba. Kdy započalo to, že jste se přestaly mít rády. Sebeláska vzniká již v našem dětství. Během dětství a dospívání zažíváme určité situace, které mohou naše sebevědomí a víru v sebe udupat.

Někdo nám zlomí srdce, někdo nás kritizuje a podobně. Všechny tyto situace uzavírají naše srdce a tím i lásku k sobě samé. Především v dětství jsme si mohly některé myšlenky či slova vzít až moc osobně. To všechno se pak odrazilo na tom, jak se máme rády…

Dám vám příklad. Někdo vás v dětství neustále kritizoval za to, jak se chováte nebo jak vypadáte. To se do vás tak zapsalo, že jste se přestaly mít rády. Dokola jste to slyšely, až jste tomu uvěřily. Dnes vám chci především říct, že nikdo nemůže určovat vaši hodnotu. Každá z nás si zaslouží mít se ráda a být milována!

Jak to změnit? Jak se mít konečně ráda?

První úkol, který vám dám, je naprosto lehký a zvládne ho opravdu každá! Jde o to, abyste si každý den stouply před zrcadlo a řekly si: ,,Mám se ráda!“. Podívejte se samy sobě do očí a prokažte samy sobě lásku.

Možná jste tohle nikdy předtím ještě neudělaly. Možná to pro vás bude těžké. Nevadí, hlavně vytrvejte! Dejte tomuto cvičení šanci, protože je opravdu silné a účinné. Samy se o tom přesvědčíte.

Druhým úkolem je oceňování se. Každý den se nezapomeňte ocenit a pochválit za vše, co se vám během dne povedlo. Můžete si to jen tak říkat anebo i psát. V začátcích vám doporučuji si to i psát, protože je to o dost efektivnější. Nemusí to být jen to, co se vám během dne povedlo.

K TÉMATU  Vapování. Je pro kuřáky nebezpečné nebo ne? Ptali jsme se MUDr. Marka Dvořáka

Můžete oceňovat i své vlastnosti a svůj vzhled. Oceňování můžete praktikovat společně s prvním úkolem. U zrcadla řekněte samy sobě, co se vám na vás líbí, čeho si na sobě vážíte.

Poslední úkol je možná náročnější, ale za to velmi účinný! Vyzývám vás, abyste si sepsaly všechny věci, které kdo o vás říkal nebo které jste říkaly samy o sobě. Tyto věci si pak napište v POZITIVNÍM opaku.

Pokud jste si předešlých několik let opakovaly, že se nemáte rády, že vypadáte hrozně a podobně, tak si napíšete například toto slovní spojení: ,,Mám se ráda a vím, že jsem krásná!“. Dané slovní spojení si můžete číst každý den.

Už jen tím, že si to napíšete, tak dáte energii této nové myšlence. Věřte mi, opravdu to funguje. To, na co během dne myslíme a co o sobě pronášíme, utváří naši osobnost!

Pečujte o sebe, dejte se na první místo

Ženy, především si uvědomte, že pokud nebudete mít rády samy sebe, tak jak vás můžou mít rádi ostatní? To, jak se vidíte a co si o sobě myslíte, tak stejně tak vás vidí i svět okolo vás. Proto se mějte rády, dejte samy sobě lásku, také o sebe pečujte! A hlavně – dávejte samy sebe na první místo.

Protože první musíte načerpat energii vy samy, abyste mohly rozdávat lásku všem okolo vás. Pokud budete vyčerpané a bez energie, tak to ostatní z vás vycítí a nebudou si vás vážit. Proto si dopřávejte čas samy pro sebe. Relaxujte, zajděte si na masáž, najděte si čas na to, co vás baví. Tohle všechno vám doplní energii a vy budete zářit!

Nezapomínejte na vaše tělo

A na závěr nesmím zapomenout na jeden velmi důležitý pilíř. Tímto pilířem je péče o vaše tělo. Mějte pohyb, cvičte, jezte kvalitní stravu. Díky tomu budete pyšné samy na sebe i na vaši postavu. Budete mít větší sebevědomí, protože budete ve vaší postavě spokojené. Díky zdravému životnímu stylu se navíc budete cítit mnohem lépe, a to taky zlepší vaši sebelásku.

K TÉMATU  Jak být sebevědomá před ostatními lidmi?

Praxe

Pokud dané úkoly, tipy a rady opravdu převedete do praxe, tak vás čeká odměna! Budete se mít více rády, budete zářit a vaše okolí si toho zajisté všimne. Především si toho ale všimnete i vy samy. Budete se cítit mnohem lépe, pocítíte lásku k sobě samé a kritiku nahradí láskyplná slova…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Láska prochází žaludkem. Ovlivňuje jídlo partnerský vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Nepřehlédněte

Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek