Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Hygge styl
Nechte se zlákat pohodou a klidem hygge stylu.

06. 03. 2020

Kde se vzalo hygge

Význam dánského slova hygge, které se vyslovuje zhruba takto: hjůg, je „na pohodu“. Celý styl bydlení, myšlení i života se tak vyvinul v zemi, kde se obyvatelé dle dlouhodobých průzkumů umisťují na předních příčkách co do spokojenosti se svým životem. Pojďte s námi načerpat novou inspiraci a podlehněte trendu, který zde už dlouho chyběl – žít v pohodě a klidu je přeci ten největší dar, který si můžete dát!

Hygge domov

Zavřete oči a představte si váš domov v hygge stylu – houpací křesílko, pozorování západu a východu slunce, mírné přítmí, svíčky a lampičky, a také přírodní materiály v naprosto neutrálních barvách – béžová, bílá, šedá a světle hnědá, toť vše. Cítíte ten příliv uvolnění? Co si k tomu ještě pustit tlumenou hudbu, rozsvítit lampičku a přečíst si svou oblíbenou knihu? Nebo dáváte přednost deskovým hrám? Hygge styl vás obejme a dodá vám do života nádhernou změnu.

zdroj foto: pixabay.com

Když se ze stylu bydlení stane životní styl

Brzy zjistíte, že se do vašeho domova, ve kterém vládne klid a pohoda, vracíte stále raději. Budete zklidnění a zjistíte, že z obyčejných bytových doplňků se stalo něco víc – teplo domova. Zapálené svíčky si tak budete bez ostychu dopřávat klidně i v kanceláři, večer si s partnerem místo televize budete navzájem nahlas číst knížku s dvojkou vína v ruce, a zjistíte, že mnohem více žijete. Naleznete klid a dokážete si odpočinout.

Co si pořídit, abyste žili hygge?

Když se podíváte na váš obývák, vidíte přemíru barev, které na vás po dlouhém dnu v práci doslova útočí? Chce to vyladit si své hnízdo pomocí pár základních triků. Na zdi použijte bílou, krémovou nebo tmavě hnědou výmalbu. Hodí se i různé monochronní tapety. Po místnosti rozmístěte několik malých lampiček, dopřejte si pohodlné křeslo – klidně houpací. Místo koberců dejte na zem umělou kožešinu z beránka, lněný kobereček. Na gauči by vždy mělo být dost místa pro chumláčky – polštářky, které vám jsou příjemné na dotyk.

zdroj foto: pixabay.com

Důležitá je atmosféra

Ukliďte pokoj a vše, co není potřeba mít na očích, přetřiďte a uschovejte do krabice nebo darujte dál. Na kraje oken umístěte závěsy a na nábytek položte svíčky v neutrálních barvách. To je pohoda, že? Teď už jen chybí malý krb na zahřátí… na nábytek přidejte velké borovicové šišky, usaďte se s teplou dekou do gauče nebo křesla, a s nějakou malou čokoládovou dobrotou se usaďte ke knížce a vychutnejte si chvíli pro sebe. To je relax, co říkáte?

K TÉMATU  Domácí difuzér v souladu se zdravím a duší

Kouzlo domova

Až budete zabydlovat svůj příbytek v souladu s hygge stylem, užijete si spoustu radosti a tvořivých chvilek. Vyladit si domov do detailu, aby na první pohled působil útulně, přitom není vůbec finančně náročné. Přejete si pohodový obývák? Udělejte si radost vlastnoručně vyrobeným nábytkem z palet! Na ty položte pořádně tlusté molitanové maxi podušky, a gauč doplňte hromadou malých polštářků.

K dekoraci výborně slouží i světelné řetězy – použít můžete například dlouhou šňůru s žárovkami. Jako třešnička na dortu pak budou působit fotografie v dřevěných rámečcích, nebo například dřevěné obrázky pod malými lampičkami zavěšenými na stěnách.

Všeobjímající pocit pohody a klidu, kouzlo domova, změna života. Tak často označují lidé hygge styl. Nechte se unést a dopřejte sobě i svým návštěvám to pravé teplo domova. Domů se začnete těšit, to vám zaručujeme! Klidné barvy, které jste použili v interiéru, dopřejí relaxaci vašemu tělu i duši.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?

Nepřehlédněte

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek