Úterý , 03. 10. 2023

Olívie a Oliver

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Hygge styl
Nechte se zlákat pohodou a klidem hygge stylu.

06. 03. 2020

Kde se vzalo hygge

Význam dánského slova hygge, které se vyslovuje zhruba takto: hjůg, je „na pohodu“. Celý styl bydlení, myšlení i života se tak vyvinul v zemi, kde se obyvatelé dle dlouhodobých průzkumů umisťují na předních příčkách co do spokojenosti se svým životem. Pojďte s námi načerpat novou inspiraci a podlehněte trendu, který zde už dlouho chyběl – žít v pohodě a klidu je přeci ten největší dar, který si můžete dát!

Hygge domov

Zavřete oči a představte si váš domov v hygge stylu – houpací křesílko, pozorování západu a východu slunce, mírné přítmí, svíčky a lampičky, a také přírodní materiály v naprosto neutrálních barvách – béžová, bílá, šedá a světle hnědá, toť vše. Cítíte ten příliv uvolnění? Co si k tomu ještě pustit tlumenou hudbu, rozsvítit lampičku a přečíst si svou oblíbenou knihu? Nebo dáváte přednost deskovým hrám? Hygge styl vás obejme a dodá vám do života nádhernou změnu.

zdroj foto: pixabay.com

Když se ze stylu bydlení stane životní styl

Brzy zjistíte, že se do vašeho domova, ve kterém vládne klid a pohoda, vracíte stále raději. Budete zklidnění a zjistíte, že z obyčejných bytových doplňků se stalo něco víc – teplo domova. Zapálené svíčky si tak budete bez ostychu dopřávat klidně i v kanceláři, večer si s partnerem místo televize budete navzájem nahlas číst knížku s dvojkou vína v ruce, a zjistíte, že mnohem více žijete. Naleznete klid a dokážete si odpočinout.

Co si pořídit, abyste žili hygge?

Když se podíváte na váš obývák, vidíte přemíru barev, které na vás po dlouhém dnu v práci doslova útočí? Chce to vyladit si své hnízdo pomocí pár základních triků. Na zdi použijte bílou, krémovou nebo tmavě hnědou výmalbu. Hodí se i různé monochronní tapety. Po místnosti rozmístěte několik malých lampiček, dopřejte si pohodlné křeslo – klidně houpací. Místo koberců dejte na zem umělou kožešinu z beránka, lněný kobereček. Na gauči by vždy mělo být dost místa pro chumláčky – polštářky, které vám jsou příjemné na dotyk.

zdroj foto: pixabay.com

Důležitá je atmosféra

Ukliďte pokoj a vše, co není potřeba mít na očích, přetřiďte a uschovejte do krabice nebo darujte dál. Na kraje oken umístěte závěsy a na nábytek položte svíčky v neutrálních barvách. To je pohoda, že? Teď už jen chybí malý krb na zahřátí… na nábytek přidejte velké borovicové šišky, usaďte se s teplou dekou do gauče nebo křesla, a s nějakou malou čokoládovou dobrotou se usaďte ke knížce a vychutnejte si chvíli pro sebe. To je relax, co říkáte?

K TÉMATU  5 způsobů, jak naplno využít dešťovou vodu v rodinném domě

Kouzlo domova

Až budete zabydlovat svůj příbytek v souladu s hygge stylem, užijete si spoustu radosti a tvořivých chvilek. Vyladit si domov do detailu, aby na první pohled působil útulně, přitom není vůbec finančně náročné. Přejete si pohodový obývák? Udělejte si radost vlastnoručně vyrobeným nábytkem z palet! Na ty položte pořádně tlusté molitanové maxi podušky, a gauč doplňte hromadou malých polštářků.

K dekoraci výborně slouží i světelné řetězy – použít můžete například dlouhou šňůru s žárovkami. Jako třešnička na dortu pak budou působit fotografie v dřevěných rámečcích, nebo například dřevěné obrázky pod malými lampičkami zavěšenými na stěnách.

Všeobjímající pocit pohody a klidu, kouzlo domova, změna života. Tak často označují lidé hygge styl. Nechte se unést a dopřejte sobě i svým návštěvám to pravé teplo domova. Domů se začnete těšit, to vám zaručujeme! Klidné barvy, které jste použili v interiéru, dopřejí relaxaci vašemu tělu i duši.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek