Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Hygge je oblíbený trend bydlení, který vychází z přírody. Jak takový domov vypadá a co vám přinese?

Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Hygge styl
Nechte se zlákat pohodou a klidem hygge stylu.

06. 03. 2020

Kde se vzalo hygge

Význam dánského slova hygge, které se vyslovuje zhruba takto: hjůg, je „na pohodu“. Celý styl bydlení, myšlení i života se tak vyvinul v zemi, kde se obyvatelé dle dlouhodobých průzkumů umisťují na předních příčkách co do spokojenosti se svým životem. Pojďte s námi načerpat novou inspiraci a podlehněte trendu, který zde už dlouho chyběl – žít v pohodě a klidu je přeci ten největší dar, který si můžete dát!

Hygge domov

Zavřete oči a představte si váš domov v hygge stylu – houpací křesílko, pozorování západu a východu slunce, mírné přítmí, svíčky a lampičky, a také přírodní materiály v naprosto neutrálních barvách – béžová, bílá, šedá a světle hnědá, toť vše. Cítíte ten příliv uvolnění? Co si k tomu ještě pustit tlumenou hudbu, rozsvítit lampičku a přečíst si svou oblíbenou knihu? Nebo dáváte přednost deskovým hrám? Hygge styl vás obejme a dodá vám do života nádhernou změnu.

zdroj foto: pixabay.com

Když se ze stylu bydlení stane životní styl

Brzy zjistíte, že se do vašeho domova, ve kterém vládne klid a pohoda, vracíte stále raději. Budete zklidnění a zjistíte, že z obyčejných bytových doplňků se stalo něco víc – teplo domova. Zapálené svíčky si tak budete bez ostychu dopřávat klidně i v kanceláři, večer si s partnerem místo televize budete navzájem nahlas číst knížku s dvojkou vína v ruce, a zjistíte, že mnohem více žijete. Naleznete klid a dokážete si odpočinout.

Co si pořídit, abyste žili hygge?

Když se podíváte na váš obývák, vidíte přemíru barev, které na vás po dlouhém dnu v práci doslova útočí? Chce to vyladit si své hnízdo pomocí pár základních triků. Na zdi použijte bílou, krémovou nebo tmavě hnědou výmalbu. Hodí se i různé monochronní tapety. Po místnosti rozmístěte několik malých lampiček, dopřejte si pohodlné křeslo – klidně houpací. Místo koberců dejte na zem umělou kožešinu z beránka, lněný kobereček. Na gauči by vždy mělo být dost místa pro chumláčky – polštářky, které vám jsou příjemné na dotyk.

zdroj foto: pixabay.com

Důležitá je atmosféra

Ukliďte pokoj a vše, co není potřeba mít na očích, přetřiďte a uschovejte do krabice nebo darujte dál. Na kraje oken umístěte závěsy a na nábytek položte svíčky v neutrálních barvách. To je pohoda, že? Teď už jen chybí malý krb na zahřátí… na nábytek přidejte velké borovicové šišky, usaďte se s teplou dekou do gauče nebo křesla, a s nějakou malou čokoládovou dobrotou se usaďte ke knížce a vychutnejte si chvíli pro sebe. To je relax, co říkáte?

K TÉMATU  Kůže v interiéru. Dokonalý přírodní materiál najde doma i jiné využití, než na sedačky a křesla

Kouzlo domova

Až budete zabydlovat svůj příbytek v souladu s hygge stylem, užijete si spoustu radosti a tvořivých chvilek. Vyladit si domov do detailu, aby na první pohled působil útulně, přitom není vůbec finančně náročné. Přejete si pohodový obývák? Udělejte si radost vlastnoručně vyrobeným nábytkem z palet! Na ty položte pořádně tlusté molitanové maxi podušky, a gauč doplňte hromadou malých polštářků.

K dekoraci výborně slouží i světelné řetězy – použít můžete například dlouhou šňůru s žárovkami. Jako třešnička na dortu pak budou působit fotografie v dřevěných rámečcích, nebo například dřevěné obrázky pod malými lampičkami zavěšenými na stěnách.

Všeobjímající pocit pohody a klidu, kouzlo domova, změna života. Tak často označují lidé hygge styl. Nechte se unést a dopřejte sobě i svým návštěvám to pravé teplo domova. Domů se začnete těšit, to vám zaručujeme! Klidné barvy, které jste použili v interiéru, dopřejí relaxaci vašemu tělu i duši.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.

Nepřehlédněte

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek