Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Zamilovaná v sedmdesáti. Možná říkají, že jste divná. Nedejte se, je to normální

Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.
Zamilovaná v sedmdesáti. Nedejte se, není to nic divného
zdroj: 123RF.com

20. 08. 2019

Nebojte se sexu v jakémkoli věku

Být zamilovaná se ve vyšším věku vyplatí. Lékaři z Americké gerontologické společnosti provedli studii, které se zúčastnilo více než 230 partnerských a manželských párů ve věku přes 65 let. Z dotazníku vyplynulo, že 60 procent z nich má se svými partnery sex a cítí se v životě spokojenější.

Budete šťastnější a zdravější

Takže pokud nemáte ve vyšším věku partnera a potkáte někoho, s kým vám bude dobře, nikdy neargumentujte, že se to pro vás už nehodí. Naopak, zaměřte svou pozornost na intimní život. Lidé, kteří se věnují partnerovi a jsou aktivní v ložnici i ve vyšším věku, jsou šťastnější než ti, pro které je sex pouhou vzpomínkou. Dokonce je podle statistik existence intimního vztahu v seniorském věku mnohem důležitější, než zdravotní stav či finanční zajištění.

Kapitulace na sex a lásku je nesmysl

V předpokladu, že senioři už nemají nárok na jinou lásku, než je láska k dětem a vnoučatům, se zrcadlí arogance současné společnosti, posedlé kultem mládí. Ale upírat seniorům právo na plnohodnotný život je nesmysl. Bohužel, tlak veřejnosti je značný a mnoho žen po menopauze začíná přijímat za svůj postoj, že jejich citový a sexuální život skončil.

Ale dokážete si představit, že budete dalších třeba dvacet – třicet let žít v celibátu? Dokážete si představit, že jediné polibky, které dostanete, budou pusy na tvář od vašich dětí a vnoučat? Že vás už nikdy nepohladí žádný muž po tváři, po těle. Že se vás dotkne jen jako kamarádky a ne jako milenky?

Bojíte se, že budete trapná

Proč si odpírat to, co je lidsky nejkrásnější a nepřirozenější jen pro to, že mladší generace má pocit, že už na to nemáte právo. Podle sexuologů není žádný důvod předpokládat, že menopauza omezí u ženy sexuální aktivitu nebo že otupí její pohlavní pud. Jedinou překážkou mohou být vaše obavy, že už nebudete pro partnera dost atraktivní.

K TÉMATU  První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Buďte přirozená

Ale pokud vás partner přitahuje a vy jeho, je to jen vaše nízká sebedůvěra, kterou je potřeba rázně zahnat. Kupte si nový parfém, nechte si udělat nový účes a hoďte do kamen dárek svých dětí ve stylu kostkované bačkory a silonová zástěra. Nemusíte být právě městská atraktivní madam, v každé z nás je něco, co se může stát pro partnera zajímavým a přitažlivým. Nebojte se a máte-li možnost, buďte sobecká a věnujte se sama sobě a svému novému vztahu.

To, co by si měly vaše dospělé děti uvědomit, je, že když budete šťastná v partnerství, získají víc, než kdybyste zůstala sama. A byla nešťastná či zatrpklá právě proto, že jste si od nich nechala svůj nový vztah rozmluvit.

Mladší partner? Jděte do toho

Možná právě proto, že vás potkal mladší partner, zvažujete totéž. Zda nejste trapná a nesnažíte se “vypadat mladě”. Ale v první řadě – docílit toho, že budete vypadat svěže a mladší, není dnes při vyspělé kosmetické péči problém pro nikoho. A proč byste to pro sebe neudělala, když se budete cítit dobře?

To, že věk omezuje, je především otázka naší mysli. Svazků žen vyššího věku s mladšími muži přibývá. Z českých celebrit patří k nejstálejším vztah Hany Zagorové s o deset let mladším Štefanem Margitou, či manželství Evy Pilarové s o třináct let mladším Janem Kolomazníkem. Že nejste populární zpěvačka? I vy máte nárok na kvalitní partnerský a milenecký vztah. V jakémkoli věku. Tak si ho dopřejte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 

Nepřehlédněte

Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek