Středa , 17. 08. 2022

Petra

Zamilovaná v sedmdesáti. Možná říkají, že jste divná. Nedejte se, je to normální

Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.
Zamilovaná v sedmdesáti. Nedejte se, není to nic divného
zdroj: 123RF.com

20. 08. 2019

Nebojte se sexu v jakémkoli věku

Být zamilovaná se ve vyšším věku vyplatí. Lékaři z Americké gerontologické společnosti provedli studii, které se zúčastnilo více než 230 partnerských a manželských párů ve věku přes 65 let. Z dotazníku vyplynulo, že 60 procent z nich má se svými partnery sex a cítí se v životě spokojenější.

Budete šťastnější a zdravější

Takže pokud nemáte ve vyšším věku partnera a potkáte někoho, s kým vám bude dobře, nikdy neargumentujte, že se to pro vás už nehodí. Naopak, zaměřte svou pozornost na intimní život. Lidé, kteří se věnují partnerovi a jsou aktivní v ložnici i ve vyšším věku, jsou šťastnější než ti, pro které je sex pouhou vzpomínkou. Dokonce je podle statistik existence intimního vztahu v seniorském věku mnohem důležitější, než zdravotní stav či finanční zajištění.

Kapitulace na sex a lásku je nesmysl

V předpokladu, že senioři už nemají nárok na jinou lásku, než je láska k dětem a vnoučatům, se zrcadlí arogance současné společnosti, posedlé kultem mládí. Ale upírat seniorům právo na plnohodnotný život je nesmysl. Bohužel, tlak veřejnosti je značný a mnoho žen po menopauze začíná přijímat za svůj postoj, že jejich citový a sexuální život skončil.

Ale dokážete si představit, že budete dalších třeba dvacet – třicet let žít v celibátu? Dokážete si představit, že jediné polibky, které dostanete, budou pusy na tvář od vašich dětí a vnoučat? Že vás už nikdy nepohladí žádný muž po tváři, po těle. Že se vás dotkne jen jako kamarádky a ne jako milenky?

Bojíte se, že budete trapná

Proč si odpírat to, co je lidsky nejkrásnější a nepřirozenější jen pro to, že mladší generace má pocit, že už na to nemáte právo. Podle sexuologů není žádný důvod předpokládat, že menopauza omezí u ženy sexuální aktivitu nebo že otupí její pohlavní pud. Jedinou překážkou mohou být vaše obavy, že už nebudete pro partnera dost atraktivní.

K TÉMATUUlevte si od nepříjemných pocitů a vzpomínek a vyřešte své milenecké vztahy. Jak na to, ulevit své psychice začít s čistým štítem?

Buďte přirozená

Ale pokud vás partner přitahuje a vy jeho, je to jen vaše nízká sebedůvěra, kterou je potřeba rázně zahnat. Kupte si nový parfém, nechte si udělat nový účes a hoďte do kamen dárek svých dětí ve stylu kostkované bačkory a silonová zástěra. Nemusíte být právě městská atraktivní madam, v každé z nás je něco, co se může stát pro partnera zajímavým a přitažlivým. Nebojte se a máte-li možnost, buďte sobecká a věnujte se sama sobě a svému novému vztahu.

To, co by si měly vaše dospělé děti uvědomit, je, že když budete šťastná v partnerství, získají víc, než kdybyste zůstala sama. A byla nešťastná či zatrpklá právě proto, že jste si od nich nechala svůj nový vztah rozmluvit.

Mladší partner? Jděte do toho

Možná právě proto, že vás potkal mladší partner, zvažujete totéž. Zda nejste trapná a nesnažíte se „vypadat mladě“. Ale v první řadě – docílit toho, že budete vypadat svěže a mladší, není dnes při vyspělé kosmetické péči problém pro nikoho. A proč byste to pro sebe neudělala, když se budete cítit dobře?

To, že věk omezuje, je především otázka naší mysli. Svazků žen vyššího věku s mladšími muži přibývá. Z českých celebrit patří k nejstálejším vztah Hany Zagorové s o deset let mladším Štefanem Margitou, či manželství Evy Pilarové s o třináct let mladším Janem Kolomazníkem. Že nejste populární zpěvačka? I vy máte nárok na kvalitní partnerský a milenecký vztah. V jakémkoli věku. Tak si ho dopřejte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek