Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Zamilovaná v sedmdesáti. Možná říkají, že jste divná. Nedejte se, je to normální

Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.
Zamilovaná v sedmdesáti. Nedejte se, není to nic divného
zdroj: 123RF.com

20. 08. 2019

Nebojte se sexu v jakémkoli věku

Být zamilovaná se ve vyšším věku vyplatí. Lékaři z Americké gerontologické společnosti provedli studii, které se zúčastnilo více než 230 partnerských a manželských párů ve věku přes 65 let. Z dotazníku vyplynulo, že 60 procent z nich má se svými partnery sex a cítí se v životě spokojenější.

Budete šťastnější a zdravější

Takže pokud nemáte ve vyšším věku partnera a potkáte někoho, s kým vám bude dobře, nikdy neargumentujte, že se to pro vás už nehodí. Naopak, zaměřte svou pozornost na intimní život. Lidé, kteří se věnují partnerovi a jsou aktivní v ložnici i ve vyšším věku, jsou šťastnější než ti, pro které je sex pouhou vzpomínkou. Dokonce je podle statistik existence intimního vztahu v seniorském věku mnohem důležitější, než zdravotní stav či finanční zajištění.

Kapitulace na sex a lásku je nesmysl

V předpokladu, že senioři už nemají nárok na jinou lásku, než je láska k dětem a vnoučatům, se zrcadlí arogance současné společnosti, posedlé kultem mládí. Ale upírat seniorům právo na plnohodnotný život je nesmysl. Bohužel, tlak veřejnosti je značný a mnoho žen po menopauze začíná přijímat za svůj postoj, že jejich citový a sexuální život skončil.

Ale dokážete si představit, že budete dalších třeba dvacet – třicet let žít v celibátu? Dokážete si představit, že jediné polibky, které dostanete, budou pusy na tvář od vašich dětí a vnoučat? Že vás už nikdy nepohladí žádný muž po tváři, po těle. Že se vás dotkne jen jako kamarádky a ne jako milenky?

Bojíte se, že budete trapná

Proč si odpírat to, co je lidsky nejkrásnější a nepřirozenější jen pro to, že mladší generace má pocit, že už na to nemáte právo. Podle sexuologů není žádný důvod předpokládat, že menopauza omezí u ženy sexuální aktivitu nebo že otupí její pohlavní pud. Jedinou překážkou mohou být vaše obavy, že už nebudete pro partnera dost atraktivní.

K TÉMATU  Rozhodnutí. Teď nebo nikdy

Buďte přirozená

Ale pokud vás partner přitahuje a vy jeho, je to jen vaše nízká sebedůvěra, kterou je potřeba rázně zahnat. Kupte si nový parfém, nechte si udělat nový účes a hoďte do kamen dárek svých dětí ve stylu kostkované bačkory a silonová zástěra. Nemusíte být právě městská atraktivní madam, v každé z nás je něco, co se může stát pro partnera zajímavým a přitažlivým. Nebojte se a máte-li možnost, buďte sobecká a věnujte se sama sobě a svému novému vztahu.

To, co by si měly vaše dospělé děti uvědomit, je, že když budete šťastná v partnerství, získají víc, než kdybyste zůstala sama. A byla nešťastná či zatrpklá právě proto, že jste si od nich nechala svůj nový vztah rozmluvit.

Mladší partner? Jděte do toho

Možná právě proto, že vás potkal mladší partner, zvažujete totéž. Zda nejste trapná a nesnažíte se “vypadat mladě”. Ale v první řadě – docílit toho, že budete vypadat svěže a mladší, není dnes při vyspělé kosmetické péči problém pro nikoho. A proč byste to pro sebe neudělala, když se budete cítit dobře?

To, že věk omezuje, je především otázka naší mysli. Svazků žen vyššího věku s mladšími muži přibývá. Z českých celebrit patří k nejstálejším vztah Hany Zagorové s o deset let mladším Štefanem Margitou, či manželství Evy Pilarové s o třináct let mladším Janem Kolomazníkem. Že nejste populární zpěvačka? I vy máte nárok na kvalitní partnerský a milenecký vztah. V jakémkoli věku. Tak si ho dopřejte.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Po delší odmlce zapříčiněné zdravotní stopkou Nely se opět začínáme potkávat a obracet zažité vzorce v její hlavě. Co se doteď díky koučinku u Nely dělo?
Když se řekne Česká republika, každý si spíše vybaví pivo, nicméně Morava – to je kraj hlavně vína a slovácké kultury. Proto je zde spousta vinic, které můžete obdivovat nejlépe ze sedla svého kola.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
Moderní doba si žádá neustálý vývoj v péči o pleť a každá moderní žena pravidelně sleduje nejnovější trendy v oblasti kosmetiky. Je ultrazvuková špachtle vážně takový zázrak, který představuje revoluci v péči o pleť, nebo se z ní stane jen lapač prachu na dně nočního stolku?
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Horoskop na dnešní den bude ve znamení péče o pleť. Pokud jste nezadané a tísní vás samota, vyrazte ven, měsíc přeje seznamování!
Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.
Komunikace je základ dobrého vztahu, ale existují některé výroky, které mají zbytečně negativní dopad. Tady jsou ty, které chlapovi raději neříkejte. Možná vám přijdou v pořádku, ale jejich použití může mít trochu jiný efekt, než očekáváte.
Martin Hoffman a nová česká kriminálka Vedlejší produkt si získaly divácké srdce a výrazně ovlivnily televizní tabulky. Seriál nejenže posílil pozici České televize, ale svým úspěchem zastínil i ostatní nové pořady včetně očekávané premiéry na Primě.
Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.

Výběr článků

Konzumace kávy, čaje a červeného vína, kouření, přibývající věk a tak dále – faktorů, proč dochází ke žloutnutí zubů je mnoho. Někteří jedinci mají ke žloutnutí zubů větší sklony než jiní. Naštěstí se nacházíme ve 21. století. A způsobů a metod, jak zuby vybělit je tolik, že si vybere opravdu každý. Pojďme na to!2
Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?
Je spousta úžasných přípravků, které nám během pár vteřin pomohou zdokonalit naše vlasy. Jenže... Pokud jste majitelkou bohémských vlnek nebo roztomilých kudrlinek, pak víte, jaký je to s nimi občas kříž, aby vypadaly opravdu zdravě. Oproti jiným vlasům totiž mají větší tendenci k lámaní, třepivosti a suchosti. Naštěstí jsou ale k mání různé přípravky pro podporu vln, z nichž některé jsme za vás otestovali.

Nepřehlédněte

Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek