Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
prodloužený víkend
Pár dní stačí, abyste nasáli atmosféru jiných měst a vrátili se odpočatí.

15. 04. 2022

Strávit jarní prodloužený víkend samozřejmě můžete tady v Čechách, ale když nemáte moc času, občas dokáže prostá změna atmosféry a jiné kultury divy. Navíc pokud vychytáte levné letenky či ubytování, vyjde vás takový výlet na pár korun.

Paříž

Říká se jí město lásky, ale ve skutečnosti je to město, v němž si vystačíte klidně i sama se sebou. Procházejte se po Louveru, Champs Elysées, Centre Pompidou nebo umělecké čtvrti Montmatre, a budete se cítit jako v sedmém nebi.

Ať vejdete do jakékoliv pekárny, vždycky se vám dostane nadýchaného a křupavého croissantu. Ať vejdete do jakékoliv vinárny a objednáte si červené víno, nikdy nešlápnete vedle.

Projděte se kolem Seiny až k Eiffelově věži a užívejte si každý okamžik. Jste v jednom z nejkrásnějších evropských měst, možná v jednom z nejkrásnějších na světě.

Že nemáte peníze na to, abyste chodila do pařížských restaurací? Ale to přece vůbec nevadí. Klidně si nakupte sýry a nakládané slávky v supermarketu (věřte, že obojí v té nejvyšší kvalitě stojí méně peněz než u nás), posaďte se na schody pod Montmartre a užijete si prodloužený víkend v Paříži úplně stejně, jako kdybyste navštívila všechny vyhlášené pařížské restaurace.

Budapešť

Budapešť je charakteristická zejména takzvanými ruin pubs. Jde o hospody, bary či snad kluby, které vznikly v opuštěných budovách nebo průmyslových halách. Jsou ale natolik originální a dýchnou na vás takovou zvláštní atmosférou, že je nebudete chtít opustit.

I Budapešť se pyšní dobrým vínem a především skvělým jídlem. Toto město rozhodně nesmíte opustit bez toho, aniž byste ochutnala maďarský perkelt, paprikáš nebo langoš.

Berlín

Berlín je město, kterému vládnou mladí lidé. Za vidění stojí nejenom East Side Gallery neboli Berlínská zeď či Alexander Platz nebo PotsDammer Platz, ale především čtvrť Kreuzberg plný street artu, malebných kaváren a hospůdek a barevných domů. Díky tomu si budete připadat jako ve Středomoří.

Berlín
V Berlíně ožijete, je to město mladých lidí.

Rozhodně nevynechejte ani Friedrichshain rozkládající se na břehu řeky Spréva. Tato čtvrt ležící ve východní části Berlína, jen kousek od East Side Gallery, má čistě punkovou, alternativní atmosféru. Třída Kal-Marx-Allee je zase lemována domy sovětské éry. Co je v ní ovšem nejzajímavější? Především restaurace a bary v opuštěných domech a halách, kde se podává nejenom dobré pivo a víno, ale také skvělé pouliční jídlo, a to rozhodně ne jen německé.

Berlín
Berlín je drsný, ale krásný.

Berlín ovšem doporučujeme navštěvovat od jara do podzimu, a to zejména z toho důvodu, že tu neustále fouká a v zimních měsících tu bývá neskutečná zima. Na prodloužený víkend značka ideál.

K TÉMATUJaponští šéfkuchaři předvádějí neskutečné dovednosti s nožem. Takhle krájí profesionálové

Vratislav

Že na Polsku není nic zajímavého? Ale to je obrovský omyl. Wroclav neboli Vratislav je malebné městečko v jihozápadním Polsku, sídlo Dolnoslezského vojvodství, kde najdete útulné hospůdky, restaurace i bary.

Polsko
Napadlo vás někdy, udělat si výlet do Polska?

Projdete ho za jeden nebo dva dny, ale vydržela byste tu klidně celý týden. A co byste si měla z Polska odvézt především? Samozřejmě že karamelové bonbóny zvané Krówki, na kterých je zobrazena typická strakatá holštýnská kráva.

Lisabon

Lisabon je město mnoha divů i náročných fyzických výkonů. V Lisabonu to zkrátka žije. Můžete být vzhůru dvacet čtyři hodin denně a rozhodně se nudit nebudete, obzvlášť v případě, že sem jedete jen na prodloužený víkend. Zároveň se tu ale můžete hodně fyzicky vyčerpat.

Lisabon je hornaté město, než ujdete jediný kilometr, budete muset jít třikrát do kopce a pak zase z kopce. Lisabon sice není u moře, ale vlakem se během pár desítek minut dostanete do Cascais, k Atlantskému oceánu, kde si můžete vychutnat mořský vzduch plnými doušky.

A když už budete v Lisabonu, určitě zavítejte také do lisabonské čtvrti Belém, a to proto, že tu najdete nejvyhlášenější cukrárnu na světě – Pastéis de Belém, kde si můžete zakoupit Pastel de nata, nejpopulárnější zákusek na světě. Pastel de nata jsou portugalské koláčky plněné neuvěřitelně chutným žloutkovým krémem.

Kodaň

Kodaň je minimalistické město, které vás na prodloužený víkend nadchne nejenom z hlediska architektury, ale také malebných obchůdků plných knih, plátěných tašek a udržitelných, ekologických věcí. Kodaň je navíc multikulturní město, kde si dosyta užijete atmosféru klasické Evropy, ale také trochu arabské kultury, a to zejména díky množství arabských bister, která se předhání v nejlepším falafelu a gyrosu.

Kromě toho se v Kodani nachází čtvrť jménem Christiania, kde je zdánlivě dovolené téměř všechno. Christianii se také říká Freetown, zejména díky otevřenému obchodu s konopím. Ano, marihuanu tu koupíte tak snadno jako například kolu, víno nebo vodu. Stejně snadno tu koupíte i hašiš.

Dánsko
Christiania je místo, kde můžete skoro cokoliv.

Tato čtvrť položila své základy v roce 1971. Jejími zakladateli byla kodaňská takzvaně okrajová společnost, která si v Christianii zřídila squat v bývalém vojenském komplexu. Že byste se do takové čtvrti báli vstoupit? Ale kdepak. Chodí do ní na odpolední procházky i maminky s kočárky.

K TÉMATUS dítětem na letišti a v letadle. Cestovní doklady, jídlo na palubě a další praktické informace, které je dobré vědět před odletem

Je tu naprosto bezpečno, nebo alespoň tak bezpečno jako ve dne na Václavském náměstí v Praze. Nemusíte se proto ničeho bát. Můžete tu postát, posedět, pojíst, popít nebo jen tak se procházet, ale zklamaní odsuď rozhodně neodejdete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek