Středa , 17. 07. 2024

Martina

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
prodloužený víkend
Pár dní stačí, abyste nasáli atmosféru jiných měst a vrátili se odpočatí.

15. 04. 2022

Strávit jarní prodloužený víkend samozřejmě můžete tady v Čechách, ale když nemáte moc času, občas dokáže prostá změna atmosféry a jiné kultury divy. Navíc pokud vychytáte levné letenky či ubytování, vyjde vás takový výlet na pár korun.

Paříž

Říká se jí město lásky, ale ve skutečnosti je to město, v němž si vystačíte klidně i sama se sebou. Procházejte se po Louveru, Champs Elysées, Centre Pompidou nebo umělecké čtvrti Montmatre, a budete se cítit jako v sedmém nebi.

Ať vejdete do jakékoliv pekárny, vždycky se vám dostane nadýchaného a křupavého croissantu. Ať vejdete do jakékoliv vinárny a objednáte si červené víno, nikdy nešlápnete vedle.

Projděte se kolem Seiny až k Eiffelově věži a užívejte si každý okamžik. Jste v jednom z nejkrásnějších evropských měst, možná v jednom z nejkrásnějších na světě.

Že nemáte peníze na to, abyste chodila do pařížských restaurací? Ale to přece vůbec nevadí. Klidně si nakupte sýry a nakládané slávky v supermarketu (věřte, že obojí v té nejvyšší kvalitě stojí méně peněz než u nás), posaďte se na schody pod Montmartre a užijete si prodloužený víkend v Paříži úplně stejně, jako kdybyste navštívila všechny vyhlášené pařížské restaurace.

Budapešť

Budapešť je charakteristická zejména takzvanými ruin pubs. Jde o hospody, bary či snad kluby, které vznikly v opuštěných budovách nebo průmyslových halách. Jsou ale natolik originální a dýchnou na vás takovou zvláštní atmosférou, že je nebudete chtít opustit.

I Budapešť se pyšní dobrým vínem a především skvělým jídlem. Toto město rozhodně nesmíte opustit bez toho, aniž byste ochutnala maďarský perkelt, paprikáš nebo langoš.

Berlín

Berlín je město, kterému vládnou mladí lidé. Za vidění stojí nejenom East Side Gallery neboli Berlínská zeď či Alexander Platz nebo PotsDammer Platz, ale především čtvrť Kreuzberg plný street artu, malebných kaváren a hospůdek a barevných domů. Díky tomu si budete připadat jako ve Středomoří.

Berlín
V Berlíně ožijete, je to město mladých lidí.

Rozhodně nevynechejte ani Friedrichshain rozkládající se na břehu řeky Spréva. Tato čtvrt ležící ve východní části Berlína, jen kousek od East Side Gallery, má čistě punkovou, alternativní atmosféru. Třída Kal-Marx-Allee je zase lemována domy sovětské éry. Co je v ní ovšem nejzajímavější? Především restaurace a bary v opuštěných domech a halách, kde se podává nejenom dobré pivo a víno, ale také skvělé pouliční jídlo, a to rozhodně ne jen německé.

Berlín
Berlín je drsný, ale krásný.

Berlín ovšem doporučujeme navštěvovat od jara do podzimu, a to zejména z toho důvodu, že tu neustále fouká a v zimních měsících tu bývá neskutečná zima. Na prodloužený víkend značka ideál.

K TÉMATU  Viber uvádí novou funkci Polls. Umožňuje snadno a rychle hlasovat a vyjádřit tak svůj názor ve skupinových chatech a komunitách

Vratislav

Že na Polsku není nic zajímavého? Ale to je obrovský omyl. Wroclav neboli Vratislav je malebné městečko v jihozápadním Polsku, sídlo Dolnoslezského vojvodství, kde najdete útulné hospůdky, restaurace i bary.

Polsko
Napadlo vás někdy, udělat si výlet do Polska?

Projdete ho za jeden nebo dva dny, ale vydržela byste tu klidně celý týden. A co byste si měla z Polska odvézt především? Samozřejmě že karamelové bonbóny zvané Krówki, na kterých je zobrazena typická strakatá holštýnská kráva.

Lisabon

Lisabon je město mnoha divů i náročných fyzických výkonů. V Lisabonu to zkrátka žije. Můžete být vzhůru dvacet čtyři hodin denně a rozhodně se nudit nebudete, obzvlášť v případě, že sem jedete jen na prodloužený víkend. Zároveň se tu ale můžete hodně fyzicky vyčerpat.

Lisabon je hornaté město, než ujdete jediný kilometr, budete muset jít třikrát do kopce a pak zase z kopce. Lisabon sice není u moře, ale vlakem se během pár desítek minut dostanete do Cascais, k Atlantskému oceánu, kde si můžete vychutnat mořský vzduch plnými doušky.

A když už budete v Lisabonu, určitě zavítejte také do lisabonské čtvrti Belém, a to proto, že tu najdete nejvyhlášenější cukrárnu na světě – Pastéis de Belém, kde si můžete zakoupit Pastel de nata, nejpopulárnější zákusek na světě. Pastel de nata jsou portugalské koláčky plněné neuvěřitelně chutným žloutkovým krémem.

Kodaň

Kodaň je minimalistické město, které vás na prodloužený víkend nadchne nejenom z hlediska architektury, ale také malebných obchůdků plných knih, plátěných tašek a udržitelných, ekologických věcí. Kodaň je navíc multikulturní město, kde si dosyta užijete atmosféru klasické Evropy, ale také trochu arabské kultury, a to zejména díky množství arabských bister, která se předhání v nejlepším falafelu a gyrosu.

Kromě toho se v Kodani nachází čtvrť jménem Christiania, kde je zdánlivě dovolené téměř všechno. Christianii se také říká Freetown, zejména díky otevřenému obchodu s konopím. Ano, marihuanu tu koupíte tak snadno jako například kolu, víno nebo vodu. Stejně snadno tu koupíte i hašiš.

Dánsko
Christiania je místo, kde můžete skoro cokoliv.

Tato čtvrť položila své základy v roce 1971. Jejími zakladateli byla kodaňská takzvaně okrajová společnost, která si v Christianii zřídila squat v bývalém vojenském komplexu. Že byste se do takové čtvrti báli vstoupit? Ale kdepak. Chodí do ní na odpolední procházky i maminky s kočárky.

K TÉMATU  Spalničky, dávivý kašel, příušnice. Vypadalo to, že jsou definitivně pryč, ale vrací se zpět. Máme se bát?

Je tu naprosto bezpečno, nebo alespoň tak bezpečno jako ve dne na Václavském náměstí v Praze. Nemusíte se proto ničeho bát. Můžete tu postát, posedět, pojíst, popít nebo jen tak se procházet, ale zklamaní odsuď rozhodně neodejdete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Reality show je jedním z nejpopulárnějších žánrů doposud. Od sledování všech šokujících, nesestříhaných okamžiků, až po osudy u vašich oblíbených darebáků – sledování dalšího dílu každý týdne je návykové. Jaké reality show nejraději sledují v zahraničí?
Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.
Adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů triček je ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Nestíháte vařit a připravovat si svačiny do práce? Často saháte po polotovarech nebo se stravujete u stánků s rychlým občerstvením, protože si myslíte, že vám to ušetří čas? Možná ano, ale určitě to nešetří vaši peněženku, nehledě na to, že se pak stravujete hodně nezdravě. A chcete s tím něco udělat?
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Banány patří mezi rychlou svačinku, ale také mezi potraviny, které pozitivně ovlivňují nervový systém a zlepšují náladu. V Japonsku na banány nedají dopustit především ženy, protože díky banánům si udržují štíhlou postavu. Už jste slyšeli o banánové dietě?
Asi každý z nás má nějakou tu pojistku. A zatímco si lidé nechávají běžně pojistit svůj majetek, dům, automobil nebo zdraví, celebrity si velmi často nechávají pojistit konkrétní části svého těla a rozhodně netroškaří.
Zvládání rodinného života může být výzvou, ale s několika jednoduchými a efektivními tipy můžete vytvořit harmonii a organizaci ve svém domově. V našem článku "Tipy na organizaci rodinného života" vám přinášíme osvědčené strategie a triky, jak lépe spravovat čas, úkoly a komunikaci ve vaší rodině. Od plánování rodinných aktivit po efektivní rozdělování domácích povinností – objevte praktické rady, které vám pomohou vytvořit klidný a organizovaný rodinný život. Dejte nám šanci vám přinést jednoduchost do každodenního chaosu!

Výběr článků

Tato 25letá hvězda v podstatě předělala celý svůj styl hudby, módy, děl, ale stále je to stejná Miley Cyrus, kterou jsme znali a milovali od jejích dnů Hannah Montany. Přestože je Miley sama o sobě slavná již více než deset let, existuje spousta faktů, které někteří z vás možná neví.
Bezchybný výkon předvedla malá Angelica Hale při zpěvu písně Girl on Fire. Takový hlasový projev jí mohou závidět profesionální zpěváci a porota americké talentové soutěže nevěřila svým uším. Právem si tak Angelica vysloužila okamžitý postup do finále. Takto čistý projev je u desetileté dívky skutečně ohromující. Užijte si to!
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.

Nepřehlédněte

Patříte mezi milovníky filmových novinek, nebo jste naopak v kině nebyli ani nepamatujete? Letos na jaře má premiérů celá řada báječných filmů a to je skvělá příležitost vyrazit za kulturou. Jaké filmy patří mezi ty nejočekávanější v dubnu a květnu? Možná, že vylákají do nejbližšího kina za zážitkem i vás.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek