Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
prodloužený víkend
Pár dní stačí, abyste nasáli atmosféru jiných měst a vrátili se odpočatí.

15. 04. 2022

Strávit jarní prodloužený víkend samozřejmě můžete tady v Čechách, ale když nemáte moc času, občas dokáže prostá změna atmosféry a jiné kultury divy. Navíc pokud vychytáte levné letenky či ubytování, vyjde vás takový výlet na pár korun.

Paříž

Říká se jí město lásky, ale ve skutečnosti je to město, v němž si vystačíte klidně i sama se sebou. Procházejte se po Louveru, Champs Elysées, Centre Pompidou nebo umělecké čtvrti Montmatre, a budete se cítit jako v sedmém nebi.

Ať vejdete do jakékoliv pekárny, vždycky se vám dostane nadýchaného a křupavého croissantu. Ať vejdete do jakékoliv vinárny a objednáte si červené víno, nikdy nešlápnete vedle.

Projděte se kolem Seiny až k Eiffelově věži a užívejte si každý okamžik. Jste v jednom z nejkrásnějších evropských měst, možná v jednom z nejkrásnějších na světě.

Že nemáte peníze na to, abyste chodila do pařížských restaurací? Ale to přece vůbec nevadí. Klidně si nakupte sýry a nakládané slávky v supermarketu (věřte, že obojí v té nejvyšší kvalitě stojí méně peněz než u nás), posaďte se na schody pod Montmartre a užijete si prodloužený víkend v Paříži úplně stejně, jako kdybyste navštívila všechny vyhlášené pařížské restaurace.

Budapešť

Budapešť je charakteristická zejména takzvanými ruin pubs. Jde o hospody, bary či snad kluby, které vznikly v opuštěných budovách nebo průmyslových halách. Jsou ale natolik originální a dýchnou na vás takovou zvláštní atmosférou, že je nebudete chtít opustit.

I Budapešť se pyšní dobrým vínem a především skvělým jídlem. Toto město rozhodně nesmíte opustit bez toho, aniž byste ochutnala maďarský perkelt, paprikáš nebo langoš.

Berlín

Berlín je město, kterému vládnou mladí lidé. Za vidění stojí nejenom East Side Gallery neboli Berlínská zeď či Alexander Platz nebo PotsDammer Platz, ale především čtvrť Kreuzberg plný street artu, malebných kaváren a hospůdek a barevných domů. Díky tomu si budete připadat jako ve Středomoří.

Berlín
V Berlíně ožijete, je to město mladých lidí.

Rozhodně nevynechejte ani Friedrichshain rozkládající se na břehu řeky Spréva. Tato čtvrt ležící ve východní části Berlína, jen kousek od East Side Gallery, má čistě punkovou, alternativní atmosféru. Třída Kal-Marx-Allee je zase lemována domy sovětské éry. Co je v ní ovšem nejzajímavější? Především restaurace a bary v opuštěných domech a halách, kde se podává nejenom dobré pivo a víno, ale také skvělé pouliční jídlo, a to rozhodně ne jen německé.

Berlín
Berlín je drsný, ale krásný.

Berlín ovšem doporučujeme navštěvovat od jara do podzimu, a to zejména z toho důvodu, že tu neustále fouká a v zimních měsících tu bývá neskutečná zima. Na prodloužený víkend značka ideál.

K TÉMATU  Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Vratislav

Že na Polsku není nic zajímavého? Ale to je obrovský omyl. Wroclav neboli Vratislav je malebné městečko v jihozápadním Polsku, sídlo Dolnoslezského vojvodství, kde najdete útulné hospůdky, restaurace i bary.

Polsko
Napadlo vás někdy, udělat si výlet do Polska?

Projdete ho za jeden nebo dva dny, ale vydržela byste tu klidně celý týden. A co byste si měla z Polska odvézt především? Samozřejmě že karamelové bonbóny zvané Krówki, na kterých je zobrazena typická strakatá holštýnská kráva.

Lisabon

Lisabon je město mnoha divů i náročných fyzických výkonů. V Lisabonu to zkrátka žije. Můžete být vzhůru dvacet čtyři hodin denně a rozhodně se nudit nebudete, obzvlášť v případě, že sem jedete jen na prodloužený víkend. Zároveň se tu ale můžete hodně fyzicky vyčerpat.

Lisabon je hornaté město, než ujdete jediný kilometr, budete muset jít třikrát do kopce a pak zase z kopce. Lisabon sice není u moře, ale vlakem se během pár desítek minut dostanete do Cascais, k Atlantskému oceánu, kde si můžete vychutnat mořský vzduch plnými doušky.

A když už budete v Lisabonu, určitě zavítejte také do lisabonské čtvrti Belém, a to proto, že tu najdete nejvyhlášenější cukrárnu na světě – Pastéis de Belém, kde si můžete zakoupit Pastel de nata, nejpopulárnější zákusek na světě. Pastel de nata jsou portugalské koláčky plněné neuvěřitelně chutným žloutkovým krémem.

Kodaň

Kodaň je minimalistické město, které vás na prodloužený víkend nadchne nejenom z hlediska architektury, ale také malebných obchůdků plných knih, plátěných tašek a udržitelných, ekologických věcí. Kodaň je navíc multikulturní město, kde si dosyta užijete atmosféru klasické Evropy, ale také trochu arabské kultury, a to zejména díky množství arabských bister, která se předhání v nejlepším falafelu a gyrosu.

Kromě toho se v Kodani nachází čtvrť jménem Christiania, kde je zdánlivě dovolené téměř všechno. Christianii se také říká Freetown, zejména díky otevřenému obchodu s konopím. Ano, marihuanu tu koupíte tak snadno jako například kolu, víno nebo vodu. Stejně snadno tu koupíte i hašiš.

Dánsko
Christiania je místo, kde můžete skoro cokoliv.

Tato čtvrť položila své základy v roce 1971. Jejími zakladateli byla kodaňská takzvaně okrajová společnost, která si v Christianii zřídila squat v bývalém vojenském komplexu. Že byste se do takové čtvrti báli vstoupit? Ale kdepak. Chodí do ní na odpolední procházky i maminky s kočárky.

K TÉMATU  10 tipů na výlety: Cestujeme po severní Moravě

Je tu naprosto bezpečno, nebo alespoň tak bezpečno jako ve dne na Václavském náměstí v Praze. Nemusíte se proto ničeho bát. Můžete tu postát, posedět, pojíst, popít nebo jen tak se procházet, ale zklamaní odsuď rozhodně neodejdete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Čisté spáry mezi dlaždicemi, lesknoucí se podlahy, prádlo zbavené i odolných skvrn nebo zářivé a voňavé koberce? I tohle všechno vám bez problému zařídí esenciální oleje. Které konkrétní vám usnadní práci?
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Jaká zvířátka máme doma nejčastěji? Jsou to samozřejmě kočky a psi. Každý jedinec má jinou povahu, vždycky je ale milujeme. Tihle domácí mazlíčci mají jedno společné - když si hrají, stojí to za to a často nás překvapí něčím novým, čemu se rádi zasmějeme. Podívejte se na video!
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?
Zajímá vás, co právě teď vaše dítě v děloze dělá? To se podle jeho stáří dá snadno zjistit. Kdy začíná vnímat hlasy i sladkosti, na kterých si pochutnáte? A jaký měsíc je pro něj velmi zásadní, protože poprvé otevře oči?
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.

Výběr článků

I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Dnes čtyřiapadesátiletá herečka a modelka patřila v 90. letech minulého století k největším sexsymbolům. A stačila jí k tomu vlastně jen náhoda. Kdyby se neobjevila ve správnou chvíli na správném místě a neměla na sobě upnuté tričko, možná bychom ji dnes ani neznali.
8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?

Nepřehlédněte

V dnešním světě spojeném s technologiemi se stává digitální detox klíčovým prvkem pro udržení zdravých mezilidských vztahů. Náš článek o digitálním detoxu vám přináší inspiraci a návody, jak osvěžit svůj život od digitálních vlivů. Od obnovení osobního spojení po nalezení rovnováhy mezi online a offline světem, objevte cestu k zdravějším vztahům skrze digitální odpočinek.
Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek