Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

6 tipů na filmy, které zahřejí během chladných zimních večerů

Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
filmy, které zahřejí
Jaký film si pustit během zimního večera? (zdroj foto: 123rf.com)

17. 02. 2021

Možná si říkáte, že už jste od doby vypuknutí koronaviru viděli prakticky všechny filmy, které snad byly natočeny. Přece jenom se od března snažíme být co nejvíce doma a ven raději nechodíme. Nikde se však nepíše, že některé filmy nemůžete vidět dvakrát nebo i třikrát. Zejména níže uvedené se stanou vaší zimní klasikou, tím si můžete být jisti.  

Malé ženy se řadí mezi novinky ve světě kinematografie 

Jaké filmy vás rozhodně zahřejí na duši i během sebevíc pochmurného podzimu? Rozhodně je tím film Malé ženy, ve kterém dominuje Hermiona z Harryho Pottera. Film je poměrně nový a, i když byl v kinech celkem krátce, získal si sympatie nejen žen, ale také mužů.  

Malé ženy jsou romantickým snímkem pojednávajícím o tom, jak důležité je jít si za svým. Zejména v současné době je to nadmíru důležité. Ve filmu dominují čtyři sestry, a každá z nich je naplno odhodlaná jít si za tím, co chce.  

Podzim v New Yorku je klasika 

Kdo by nemiloval Richarda Gerea! Tento šarmantní herec doslova patří do každého romantického snímku. Jedním takovým romantickým snímkem je i Podzim v New Yorku, který patří k takovým podzimním-zimním klasikám. I když je děj smutný a člověka dožene k slzám, stejně je v něm něco, co vás zahřeje tam někde uvnitř.  

Film je opět ukázkou toho, že i lidé, kteří jsou zdánlivě naprosto odlišní a jiní, se do sebe mohou zamilovat. A bohužel také potvrzuje to, že čas je to nejcennější, co máme.  

Když Harry potkal Sally jako další romantika na seznamu 

Dalším unikátním snímkem, který si pusťte během zimníh večera, je film Když Harry potkal Sally. Film je poměrně starý, vždyť byl natočen už roku 1989. Přesto je stále krásný a jistě si ho zamilujete, i když není graficky dokonalý či i když v něm nedominují digitální efekty.  

K TÉMATU  Děti a šikana: jak pomoci svým dětem ji překonat?

Filmový snímek povídá příběh dvou lidí, kteří se po prvním setkání už nikdy nechtěli vidět, jak moc nepříjemné setkání to bylo. Jenže i z takového zážitku se najednou stane láska, kterou samozřejmě neplánovali.  

Láska přes internet sedí na dnešní dobu 

Pokud vás ubijí nejen dlouhá zima, ale také i aktuální koronavirová situace, pak byste měli vsadit na snímek Láska přes internet. Ten zkrátka potřebuje jako sůl! Dodá vám naději, že i když to možná nyní není dokonalé, jednoho dne opět bude.  

Hlavní roli ve filmu si střihli Tom Hanks a Meg Ryan. Ve filmu hrají majitele konkurenčních knihkupectví, kteří si začnou přes internet dopisovat.  

Listopadová romance jako jeden z milých a nijak neškodných snímků 

Co by to bylo za večer, kdybyste si nepustili Listopadovou romanci. Tento film patří k těm, které jsou milé a nijak neškodné. Zkrátka z filmu necítíte žádný nátlak nebo žádné závazky. Nemáte však ani žádná přehnaná očekávání. Jen se necháváte unášet příběhem, který je vlastně tak hezký, že vám ani několik desítek minut nad ním strávených nevadí.  

Film pojednává o dvou lidech, kteří se spolu rozhodnou strávit zcela nezávazně jeden měsíc. Jenže, jak už to bývá, plány se jim krapet pozmění.  

Matilda pro celou rodinu 

Nevíte, co si pustit společně s dětmi? Už nechcete hrát deskové hry ani číst knihy, zkrátka si chcete užít příjemný filmový snímek? Pak si pusťte Matildu, která je pro podzimní rodinné večery jako dělaná. Jedná se o příběh malé holčičky, která má kouzelné schopnosti.  

Snímek byl natočen podle knihy Roalda Dahla. Když film dokoukáte, můžete ho srovnat s originálem.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

K TÉMATU  Nejoblíbenější romantické filmy roku 2022

Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná trápí i vás, jen o tom nevíte, nebo jste si toho ještě nevšimli. Ačkoliv jsou sklivcové zákalky považované za projev ”stáří” a zhoršujícího se vidění, ve skutečnosti se mohou objevit už kolem třicátého roku života.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Menstruační kalíšek rozdělil ženy na dva tábory – ty, co si bez něho menstruaci nedokáží představit a ty, které jsou jeho zarytými odpůrkyněmi. Ať tak, či onak, menstruační kalíšky jsou pomůckou, která ženám v mnohém uleví. V článku se dozvíte vše o menstruačním kalíšku i o jeho výhodách a nevýhodách.
Tento DIY návod ukáže, jak jednoduché je vyrobit vlastní dámské psaníčko. Jako základ postačí kus kůže/umělé kůže, případně starší batoh nebo kabelka. Pak už potřebujeme jen nůžky, tavnou pistoli a nějaký kus tkaniny na vnitřek psaníčka. Výsledek překvapí!
Taky jste to slyšela? Vyber si buď kariera, nebo dítě! Naštěstí dneska už jde zvládnout vše. Přinášíme 5 rad, jak hravě zvládnete obojí.
Rozchod může být komplikovaný a emotivní proces, avšak někdy přesto zůstává láska mezi lidmi i po konci vztahu. Dnešní článek na Dámské Lize se věnuje této citlivé situaci, kdy i přes rozhodnutí o rozchodu zůstává mezi bývalými partnery láska. Prozkoumáváme možnosti, jak s tímto paradoxem pracovat, jak najít rovnováhu mezi uzavřením minulosti a udržením vzájemného respektu a lásky.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Vybouchl vám na poslední chvíli parťák na dovolenou a vám nezbývá nic jiného, než se vydat na sólo trip? Nebo takovou cestu už několik týdnů plánujete, ale máte z toho respekt? Sólo cestování se může zdát náročné, nicméně pokud se dobře připravíte, jistě vás čeká zcela nezapomenutelný zážitek. Jak zvládnout první sólo cestu?
Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.

Výběr článků

Čekáte na to, až špinavé hrnky od kávy, které se hromadí ve dřezu, umyje váš partner? Jestli nechcete čelit riziku rozchodu i úzkostným pocitům beznaděje, raději to vezměte do vlastních rukou. V sázce je až příliš mnoho!
Dlouhé vlasy vypadají skvěle, ale je potřeba jim věnovat spoustu péče. A občas v životě přijde okamžik, kdy máte náladu na změnu. O jednu z nich se postará i kadeřník. Zkrácení a nový účes může být právě to, co nastartuje další etapu. Podívejte se na vlasové proměny!
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 

Nepřehlédněte

Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
A je tady zase víkend a s ním třetí adventní neděle. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vám napoví, co očekávat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek