Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?

Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Správné česání
Správné česání má vliv na kvalitu vlasů. (zdroj foto: www.123rf.com)

Proč je správné česání tak důležité?

Hlavním důvodem, proč po kartáči či hřebenu saháme, je samozřejmě úprava vlasů. Chceme je zbavit “cuchanců”, usnadnit si styling a vypadat upraveně. To však není jediný důvod, proč bychom si měli vlasy česat, respektive proč je správné česání důležité.

Kartáčování pomáhá k tomu, abychom zdravý a přirozený maz u vlasové pokožky dostali na celou délku vlasů. Díky tomu se budou vlasy méně mastit u hlavy a vrstva mazu pro ně představuje také formu ochrany před vnějšími vlivy.

Česáním se také zbavíme asi stovky vlasů, které nám každý den samovolně vypadnou. Nemusíte se děsit, je naprosto normální je v kartáči najít a samotné česání vypadávání nezpůsobuje, vlas by jinak vypadl samovolně. 

Zlaté pravidlo kartáčování

Správné česání vlasů by mělo být především co nejšetrnější. Nesprávné zacházení s kartáčem totiž může způsobit lámání vlasů či jiné poškození a narušení jejich struktury. Z toho důvodu je třeba dodržovat některá základní pravidla.

Mezi ty nejzásadnější patří česání vlasů od konečků. Začněte právě jimi a postupně hřeben posouvejte výš a výš, až budete moci vlas pročesat v celé jeho délce. Díky postupnému pročesávání bude i náprava zacuchaných vlasů o něco příjemnější a méně bolestivou záležitostí. 

Kdy vlasy česat? 

Vlasy je ideální česat jednou či dvakrát denně. Pokud máte suché nebo dlouhé vlasy, možná cítíte potřebu pročesávat si je častěji, ale pozor, mohlo by to vést k nadměrné stimulaci mazových žláz a rychlejšímu maštění vlasů.

Nejspíše si nedovedeme bez česání představit ráno, ale spousta z nás je zvyklá si vlasy přečesat i během dne. Nezapomínejte je však kartáčovat především před umytím. Pokud si češete až mokré vlasy, je to chyba. Právě v mokrém stavu jsou totiž mnohem náchylnější k poškození. 

K TÉMATUProč je arganový olej skutečným zázrakem pro vaše vlasy? Zatočí s lupy a urychluje růst

Vybírejte správně

Důležitým bodem pro správné česání je samozřejmě i vhodný kartáč či hřeben. Vybírejte raději ty s širokými zuby, které jsou k vlasům šetrnější a rozčesávání s nimi bude snadnější. Poohlížejte se také po kartáčích ze dřeva či pevnější gumy a vyhýbejte se těm plastovým. Často totiž ve vlasech vytvářejí elektrostatický náboj.

Vhodné jsou také přírodní štětiny. Vždy dbejte na to, aby byl kartáč čistý. Jinak si po vlasech budete stále roznášet nečistoty a budete si je muset umývat častěji. Nebojte se kartáč umýt šamponem. Následně jej nechte pořádně proschnout. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?

Nepřehlédněte

Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek