Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?

Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Správné česání
Správné česání má vliv na kvalitu vlasů. (zdroj foto: www.123rf.com)

Proč je správné česání tak důležité?

Hlavním důvodem, proč po kartáči či hřebenu saháme, je samozřejmě úprava vlasů. Chceme je zbavit “cuchanců”, usnadnit si styling a vypadat upraveně. To však není jediný důvod, proč bychom si měli vlasy česat, respektive proč je správné česání důležité.

Kartáčování pomáhá k tomu, abychom zdravý a přirozený maz u vlasové pokožky dostali na celou délku vlasů. Díky tomu se budou vlasy méně mastit u hlavy a vrstva mazu pro ně představuje také formu ochrany před vnějšími vlivy.

Česáním se také zbavíme asi stovky vlasů, které nám každý den samovolně vypadnou. Nemusíte se děsit, je naprosto normální je v kartáči najít a samotné česání vypadávání nezpůsobuje, vlas by jinak vypadl samovolně. 

Zlaté pravidlo kartáčování

Správné česání vlasů by mělo být především co nejšetrnější. Nesprávné zacházení s kartáčem totiž může způsobit lámání vlasů či jiné poškození a narušení jejich struktury. Z toho důvodu je třeba dodržovat některá základní pravidla.

Mezi ty nejzásadnější patří česání vlasů od konečků. Začněte právě jimi a postupně hřeben posouvejte výš a výš, až budete moci vlas pročesat v celé jeho délce. Díky postupnému pročesávání bude i náprava zacuchaných vlasů o něco příjemnější a méně bolestivou záležitostí. 

Kdy vlasy česat? 

Vlasy je ideální česat jednou či dvakrát denně. Pokud máte suché nebo dlouhé vlasy, možná cítíte potřebu pročesávat si je častěji, ale pozor, mohlo by to vést k nadměrné stimulaci mazových žláz a rychlejšímu maštění vlasů.

Nejspíše si nedovedeme bez česání představit ráno, ale spousta z nás je zvyklá si vlasy přečesat i během dne. Nezapomínejte je však kartáčovat především před umytím. Pokud si češete až mokré vlasy, je to chyba. Právě v mokrém stavu jsou totiž mnohem náchylnější k poškození. 

K TÉMATU  Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Vybírejte správně

Důležitým bodem pro správné česání je samozřejmě i vhodný kartáč či hřeben. Vybírejte raději ty s širokými zuby, které jsou k vlasům šetrnější a rozčesávání s nimi bude snadnější. Poohlížejte se také po kartáčích ze dřeva či pevnější gumy a vyhýbejte se těm plastovým. Často totiž ve vlasech vytvářejí elektrostatický náboj.

Vhodné jsou také přírodní štětiny. Vždy dbejte na to, aby byl kartáč čistý. Jinak si po vlasech budete stále roznášet nečistoty a budete si je muset umývat častěji. Nebojte se kartáč umýt šamponem. Následně jej nechte pořádně proschnout. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.

Nepřehlédněte

Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek