Domů » Krása a móda » Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?
Krása a móda

Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?

Správné česání
Správné česání má vliv na kvalitu vlasů. (zdroj foto: www.123rf.com)
Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?

Proč je správné česání tak důležité?

Hlavním důvodem, proč po kartáči či hřebenu saháme, je samozřejmě úprava vlasů. Chceme je zbavit “cuchanců”, usnadnit si styling a vypadat upraveně. To však není jediný důvod, proč bychom si měli vlasy česat, respektive proč je správné česání důležité.

Kartáčování pomáhá k tomu, abychom zdravý a přirozený maz u vlasové pokožky dostali na celou délku vlasů. Díky tomu se budou vlasy méně mastit u hlavy a vrstva mazu pro ně představuje také formu ochrany před vnějšími vlivy.

Česáním se také zbavíme asi stovky vlasů, které nám každý den samovolně vypadnou. Nemusíte se děsit, je naprosto normální je v kartáči najít a samotné česání vypadávání nezpůsobuje, vlas by jinak vypadl samovolně. 

Zlaté pravidlo kartáčování

Správné česání vlasů by mělo být především co nejšetrnější. Nesprávné zacházení s kartáčem totiž může způsobit lámání vlasů či jiné poškození a narušení jejich struktury. Z toho důvodu je třeba dodržovat některá základní pravidla.

Mezi ty nejzásadnější patří česání vlasů od konečků. Začněte právě jimi a postupně hřeben posouvejte výš a výš, až budete moci vlas pročesat v celé jeho délce. Díky postupnému pročesávání bude i náprava zacuchaných vlasů o něco příjemnější a méně bolestivou záležitostí. 

Kdy vlasy česat? 

Vlasy je ideální česat jednou či dvakrát denně. Pokud máte suché nebo dlouhé vlasy, možná cítíte potřebu pročesávat si je častěji, ale pozor, mohlo by to vést k nadměrné stimulaci mazových žláz a rychlejšímu maštění vlasů.

Nejspíše si nedovedeme bez česání představit ráno, ale spousta z nás je zvyklá si vlasy přečesat i během dne. Nezapomínejte je však kartáčovat především před umytím. Pokud si češete až mokré vlasy, je to chyba. Právě v mokrém stavu jsou totiž mnohem náchylnější k poškození. 

Vybírejte správně

Důležitým bodem pro správné česání je samozřejmě i vhodný kartáč či hřeben. Vybírejte raději ty s širokými zuby, které jsou k vlasům šetrnější a rozčesávání s nimi bude snadnější. Poohlížejte se také po kartáčích ze dřeva či pevnější gumy a vyhýbejte se těm plastovým. Často totiž ve vlasech vytvářejí elektrostatický náboj.

Vhodné jsou také přírodní štětiny. Vždy dbejte na to, aby byl kartáč čistý. Jinak si po vlasech budete stále roznášet nečistoty a budete si je muset umývat častěji. Nebojte se kartáč umýt šamponem. Následně jej nechte pořádně proschnout. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Redakce DámskáLiga.cz

komentář

Klikněte pro napsání komentáře