Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?

Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Správné česání
Správné česání má vliv na kvalitu vlasů. (zdroj foto: www.123rf.com)

Proč je správné česání tak důležité?

Hlavním důvodem, proč po kartáči či hřebenu saháme, je samozřejmě úprava vlasů. Chceme je zbavit “cuchanců”, usnadnit si styling a vypadat upraveně. To však není jediný důvod, proč bychom si měli vlasy česat, respektive proč je správné česání důležité.

Kartáčování pomáhá k tomu, abychom zdravý a přirozený maz u vlasové pokožky dostali na celou délku vlasů. Díky tomu se budou vlasy méně mastit u hlavy a vrstva mazu pro ně představuje také formu ochrany před vnějšími vlivy.

Česáním se také zbavíme asi stovky vlasů, které nám každý den samovolně vypadnou. Nemusíte se děsit, je naprosto normální je v kartáči najít a samotné česání vypadávání nezpůsobuje, vlas by jinak vypadl samovolně. 

Zlaté pravidlo kartáčování

Správné česání vlasů by mělo být především co nejšetrnější. Nesprávné zacházení s kartáčem totiž může způsobit lámání vlasů či jiné poškození a narušení jejich struktury. Z toho důvodu je třeba dodržovat některá základní pravidla.

Mezi ty nejzásadnější patří česání vlasů od konečků. Začněte právě jimi a postupně hřeben posouvejte výš a výš, až budete moci vlas pročesat v celé jeho délce. Díky postupnému pročesávání bude i náprava zacuchaných vlasů o něco příjemnější a méně bolestivou záležitostí. 

Kdy vlasy česat? 

Vlasy je ideální česat jednou či dvakrát denně. Pokud máte suché nebo dlouhé vlasy, možná cítíte potřebu pročesávat si je častěji, ale pozor, mohlo by to vést k nadměrné stimulaci mazových žláz a rychlejšímu maštění vlasů.

Nejspíše si nedovedeme bez česání představit ráno, ale spousta z nás je zvyklá si vlasy přečesat i během dne. Nezapomínejte je však kartáčovat především před umytím. Pokud si češete až mokré vlasy, je to chyba. Právě v mokrém stavu jsou totiž mnohem náchylnější k poškození. 

K TÉMATU  Neuvěřitelné vlasové proměny. Zásah kadeřníka vás změní k nepoznání! Kdo touží po novém účesu?

Vybírejte správně

Důležitým bodem pro správné česání je samozřejmě i vhodný kartáč či hřeben. Vybírejte raději ty s širokými zuby, které jsou k vlasům šetrnější a rozčesávání s nimi bude snadnější. Poohlížejte se také po kartáčích ze dřeva či pevnější gumy a vyhýbejte se těm plastovým. Často totiž ve vlasech vytvářejí elektrostatický náboj.

Vhodné jsou také přírodní štětiny. Vždy dbejte na to, aby byl kartáč čistý. Jinak si po vlasech budete stále roznášet nečistoty a budete si je muset umývat častěji. Nebojte se kartáč umýt šamponem. Následně jej nechte pořádně proschnout. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Nemáte čas na kadeřnici? Vlasy si můžete ostříhat doma! Máme pro vás snadný trik, jak na to!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?

Nepřehlédněte

Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek