Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Eva (56): Syn se ke mně otočil zády. Snacha mě pomluvila a on jí věří

Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
syn snacha
Ach, máme v rodině trable! (foto:123Rf)

05. 05. 2021

 Vždycky jsem se na svou snachu snažila být milá a respektovat ji, ona mě však už od začátku nesnášela. Došlo to tak daleko, že proti mně snacha poštvala mého vlastního syna. Já jsem v této situaci bezradná.

Spokojená rodina

Se svým manželem jsme náš život zasvětili péči o naše dvě děti, dceru Kláru a syna Marka. Byli jsme spokojená rodina, a tak to pokračovalo i později, když už naše děti byly dospělé. Byli jsme si všichni opravdu blízcí, a i když už jsme nebydleli pod jednou střechou, často jsme se navštěvovali a udržovali dobré vztahy.

Klárka si poměrně brzy našla muže, který se pro ni stal její životní láskou, a rozhodli se tak pro vlastní rodinu. Kvůli tomu mě s manželem nenavštěvovala tak často, my jsme to však respektovali, protože se chtěla věnovat hlavně své domácnosti a partnerovi.

Na druhou stranu jsme však pořád byli v častém osobním kontaktu s Markem. Jelikož byl single a nevypadalo to, že to chce měnit, měl spoustu volného času. Díky tomu chodil každý víkend k nám na návštěvu. Většinou jsem uvařila slavnostnější oběd a všichni jsme si užili společné odpoledne. Byla jsem opravdu šťastná, že se pořád navrací do svého rodného hnízda.

Čekalo mě překvapení

Jednoho dne, kdy měl Marek dorazit na společný oběd jako obvykle, byly věci trochu jinak. Když totiž přišel k nám, nebyl sám. Za ruku s pyšným úsměvem přivedl slečnu, kterou nám později představil jako Báru. S manželem jsme měli radost, že i Marek si konečně našel svou drahou polovičku. Pustili jsme se tedy do oběda a odpoledne probíhalo v přátelském duchu. Těšili jsme se, že Báru poznáme.

Nečekaná novina

Když jsme dojedli a vše poklidili, dali jsme si odpolední kávu. Všechno probíhalo v pořádku, Bára vypadala opravdu mile, ovšem až teď nastal ten správný klid na pořádnou konverzaci, u jídla to přeci jen nebylo zrovna vhodné. Marek zřejmě vycítil příležitost a bez jakýchkoliv okolků nám šťastně sdělil, že čekají miminko.

K TÉMATU  Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Takovouto zprávu jsem opravdu nečekala, podle jejich slov totiž spolu chodí pouze pár měsíců. To dle mého názoru bylo opravdu brzy na zakládání rodiny. Ačkoliv mě to zaskočilo, měla jsem samozřejmě radost, že budeme mít vnouče. Avšak opravdu jsem doufala, že si Marek vybral tu pravou.

Společné obědy pokračovaly

Ačkoliv Marek s Bárou měli svých starostí dost s přípravami na miminko, stále si alespoň jednou za dva týdny udělali čas na společný oběd u nás. Já jsem měla radost, že naše vztahy neochladly. To jsem však měla vědět, co mě čeká později. Jednou jsem si po jídle nalila malou skleničku piva pro lepší trávení a nabídla jsem i Báře, jelikož trocha piva přeci nemůže nikomu ublížit, spíše naopak.

Snacha však ihned ztropila scénu, co jsem to za ženskou, když jí nutím alkohol v těhotenství. Tak prudká reakce mě od ní překvapila, ale nevěnovala jsem tomu moc pozornosti.

Bylo to čím dál tím horší

Čím více se blížil čas porodu, tím méně nás Marek s Bárou navštěvovali. To bylo samozřejmě pochopitelné, potřebovali čas hlavně pro sebe. Po tom, co se jim narodil syn, jsem Báře volala, že moc gratuluji, ale bohužel nemůžu přijet, protože mi není dobře a nechci ohrozit miminko.

Jenže během chvíle mi zpátky volal Marek, že Bára pláče, že se ani nechci přijet podívat na jejich syna. To mě samozřejmě mrzelo, snažila jsem se mu vysvětlit, jak to doopravdy je, jenže on mě vůbec neposlouchal. Věřil jen své ženě. Od té doby jsem získala pověst klasické zlé tchyně.

Byla jsem zklamaná, že mi můj vlastní syn nevěří, bohužel jsem však nemohla nic dělat. Když malý rostl, chtěla jsem jako správná babička vozit kočár a pomáhat s hlídáním. To však nebylo možné, protože snacha Bára vždycky všechno překroutila proti mně. Já jsem se tak stala jen zlou ženskou, co jim ničí rodinu.

K TÉMATU  Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Moc mě mrzí, že se s vnoučkem nevídám, avšak za těchto podmínek to opravdu nejde. Doufám, že se oba (snacha i syn) časem umoudří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.

Nepřehlédněte

Pokud se chcete letos blýsknout, můžete vsadit i na červené tenisky. Ty jsou stylové a můžete je ladit s nejrůznějšími trendy oděvy a s módními doplňky. Jestliže zrovna nejste módní guru, nemusíte si zoufat. My vám na následujících řádcích prozradíme o červených teniskách vše podstatné. Proto čtěte a pojďte se inspirovat s námi!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek