Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Eva (56): Syn se ke mně otočil zády. Snacha mě pomluvila a on jí věří

Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
syn snacha
Ach, máme v rodině trable! (foto:123Rf)

05. 05. 2021

 Vždycky jsem se na svou snachu snažila být milá a respektovat ji, ona mě však už od začátku nesnášela. Došlo to tak daleko, že proti mně snacha poštvala mého vlastního syna. Já jsem v této situaci bezradná.

Spokojená rodina

Se svým manželem jsme náš život zasvětili péči o naše dvě děti, dceru Kláru a syna Marka. Byli jsme spokojená rodina, a tak to pokračovalo i později, když už naše děti byly dospělé. Byli jsme si všichni opravdu blízcí, a i když už jsme nebydleli pod jednou střechou, často jsme se navštěvovali a udržovali dobré vztahy.

Klárka si poměrně brzy našla muže, který se pro ni stal její životní láskou, a rozhodli se tak pro vlastní rodinu. Kvůli tomu mě s manželem nenavštěvovala tak často, my jsme to však respektovali, protože se chtěla věnovat hlavně své domácnosti a partnerovi.

Na druhou stranu jsme však pořád byli v častém osobním kontaktu s Markem. Jelikož byl single a nevypadalo to, že to chce měnit, měl spoustu volného času. Díky tomu chodil každý víkend k nám na návštěvu. Většinou jsem uvařila slavnostnější oběd a všichni jsme si užili společné odpoledne. Byla jsem opravdu šťastná, že se pořád navrací do svého rodného hnízda.

Čekalo mě překvapení

Jednoho dne, kdy měl Marek dorazit na společný oběd jako obvykle, byly věci trochu jinak. Když totiž přišel k nám, nebyl sám. Za ruku s pyšným úsměvem přivedl slečnu, kterou nám později představil jako Báru. S manželem jsme měli radost, že i Marek si konečně našel svou drahou polovičku. Pustili jsme se tedy do oběda a odpoledne probíhalo v přátelském duchu. Těšili jsme se, že Báru poznáme.

Nečekaná novina

Když jsme dojedli a vše poklidili, dali jsme si odpolední kávu. Všechno probíhalo v pořádku, Bára vypadala opravdu mile, ovšem až teď nastal ten správný klid na pořádnou konverzaci, u jídla to přeci jen nebylo zrovna vhodné. Marek zřejmě vycítil příležitost a bez jakýchkoliv okolků nám šťastně sdělil, že čekají miminko.

K TÉMATU  Domácí mazlíčci se kamarádí s ptáky všeho druhu. Překrásné video vás pobaví i dojme! Také si vaše kočka nebo pes dobře rozumí s papouškem?

Takovouto zprávu jsem opravdu nečekala, podle jejich slov totiž spolu chodí pouze pár měsíců. To dle mého názoru bylo opravdu brzy na zakládání rodiny. Ačkoliv mě to zaskočilo, měla jsem samozřejmě radost, že budeme mít vnouče. Avšak opravdu jsem doufala, že si Marek vybral tu pravou.

Společné obědy pokračovaly

Ačkoliv Marek s Bárou měli svých starostí dost s přípravami na miminko, stále si alespoň jednou za dva týdny udělali čas na společný oběd u nás. Já jsem měla radost, že naše vztahy neochladly. To jsem však měla vědět, co mě čeká později. Jednou jsem si po jídle nalila malou skleničku piva pro lepší trávení a nabídla jsem i Báře, jelikož trocha piva přeci nemůže nikomu ublížit, spíše naopak.

Snacha však ihned ztropila scénu, co jsem to za ženskou, když jí nutím alkohol v těhotenství. Tak prudká reakce mě od ní překvapila, ale nevěnovala jsem tomu moc pozornosti.

Bylo to čím dál tím horší

Čím více se blížil čas porodu, tím méně nás Marek s Bárou navštěvovali. To bylo samozřejmě pochopitelné, potřebovali čas hlavně pro sebe. Po tom, co se jim narodil syn, jsem Báře volala, že moc gratuluji, ale bohužel nemůžu přijet, protože mi není dobře a nechci ohrozit miminko.

Jenže během chvíle mi zpátky volal Marek, že Bára pláče, že se ani nechci přijet podívat na jejich syna. To mě samozřejmě mrzelo, snažila jsem se mu vysvětlit, jak to doopravdy je, jenže on mě vůbec neposlouchal. Věřil jen své ženě. Od té doby jsem získala pověst klasické zlé tchyně.

Byla jsem zklamaná, že mi můj vlastní syn nevěří, bohužel jsem však nemohla nic dělat. Když malý rostl, chtěla jsem jako správná babička vozit kočár a pomáhat s hlídáním. To však nebylo možné, protože snacha Bára vždycky všechno překroutila proti mně. Já jsem se tak stala jen zlou ženskou, co jim ničí rodinu.

K TÉMATU  Dětské stavebnice rozvíjí motoriku i kreativitu. Podle čeho ji vybírat?

Moc mě mrzí, že se s vnoučkem nevídám, avšak za těchto podmínek to opravdu nejde. Doufám, že se oba (snacha i syn) časem umoudří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.

Nepřehlédněte

Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek