Domů » Krása a móda » Trendy v optice roku 2019. Správné brýle vylepší váš outfit a podtrhnou vaši osobnost
Trendy v optice roku 2019. Správné brýle dokáží podtrhnout vaši osobnost
zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Trendy v optice roku 2019. Správné brýle vylepší váš outfit a podtrhnou vaši osobnost

Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?

Jedny na čtení, jiné na televizi nebo na ulici

Možná si řeknete, že na televizi vám stačí ty nejobyčejnější, ale i doma se přece chcete cítit dobře. Natož pokud nosíte brýle celý den. Brýle mohou vyjádřit vaši osobnost, stát se módním doplňkem, podtrhnout váš vzhled. A to při každé příležitosti. V zaměstnání, na večerní party, na schůzce.
Módní návrháři věnují brýlím velkou pozornost a každoročně sestavují nové módní kolekce a trendy. A také vymýšlejí nová technická řešení. Existuje již dokonce speciální výměnný systém stranic, takže si každý den můžete zvolit jinou barvu a styl brýlí.

Investujte a jděte do optiky

Pokud máte mít kvalitní brýle, budete muset investovat. Obroučky můžete koupit za několik set, ale také za mnoho tisíc. Navíc od srpna letošního roku již ani to minimum zdravotní pojišťovna nepřispěje. Pouze dětem do 14 let nebo při specifických očních vadách. Ale berte to tak, že to je investice do vašeho zdraví.

Jestliže si myslíte, že tzv. brýle na čtení, které se běžně prodávají u stánků, jsou pro vás dostatečným řešením, mohu vás ujistit, že vaše oči brzy spláčou nad výdělkem. Ty jsou vhodné spíš jako jednorázově do kabelky, abyste si přečetla jídelní lístek. Ale na stálé nošení je odborníci nedoporučují. Je dobré poslechnout očního lékaře a nechat si udělat brýle – a především skla do nich – na míru. Jinak si můžete v budoucnu způsobit větší problémy.

Kulaté a kočičí jsou v kurzu

Letos vede minimalistický styl a okázalé geometrické tvary. V kurzu jsou stále retro kulaté brýle, brýle ve tvaru pilotek a kočičích očí. Ovšem ne každému sluší. Je důležité, jaký máte tvar obličeje. Pro drobný obličej jsou lepší menší brýle, pro širší větší.

Jestliže máte pochybnosti, máte na výběr mnoho jiných tvarů, od módních po klasické. A můžete také vsadit na zajímavou barevnost, která podtrhne vaši barvu pleti.

Obruby jsou letos především průhledné, transparentní, jen jemně zabarvené. Některé mají lehké vzory nebo květinové motivy. Ty vám zvlášť mohou rozzářit obličej.

Trendy roku 2019

I když jsou černé brýle klasikou, barvou roku 2019 je korálová. Je to skvělá barva, která je vhodná pro skoro každou barvu pleti. Tmavovláskám dodá lehkost, pro blondýnky je to jedna z nejlepších barev. Zrzky si ji mohou užít například na tenoučkých obroučkách, které vhodně doplní jejich ohnivé vlasy a trochu pih.

Když použijete ke korálové bílou barvu, ještě více ji rozsvítíte. Tmavě zelenou nebo jinou tmavší barvou zase ztlumíte její zářivost.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">