Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Trendy v optice roku 2019. Správné brýle vylepší váš outfit a podtrhnou vaši osobnost

Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Trendy v optice roku 2019. Správné brýle dokáží podtrhnout vaši osobnost
zdroj: 123RF.com

08. 08. 2019

Jedny na čtení, jiné na televizi nebo na ulici

Možná si řeknete, že na televizi vám stačí ty nejobyčejnější, ale i doma se přece chcete cítit dobře. Natož pokud nosíte brýle celý den. Brýle mohou vyjádřit vaši osobnost, stát se módním doplňkem, podtrhnout váš vzhled. A to při každé příležitosti. V zaměstnání, na večerní party, na schůzce.
Módní návrháři věnují brýlím velkou pozornost a každoročně sestavují nové módní kolekce a trendy. A také vymýšlejí nová technická řešení. Existuje již dokonce speciální výměnný systém stranic, takže si každý den můžete zvolit jinou barvu a styl brýlí.

Investujte a jděte do optiky

Pokud máte mít kvalitní brýle, budete muset investovat. Obroučky můžete koupit za několik set, ale také za mnoho tisíc. Navíc od srpna letošního roku již ani to minimum zdravotní pojišťovna nepřispěje. Pouze dětem do 14 let nebo při specifických očních vadách. Ale berte to tak, že to je investice do vašeho zdraví.

Jestliže si myslíte, že tzv. brýle na čtení, které se běžně prodávají u stánků, jsou pro vás dostatečným řešením, mohu vás ujistit, že vaše oči brzy spláčou nad výdělkem. Ty jsou vhodné spíš jako jednorázově do kabelky, abyste si přečetla jídelní lístek. Ale na stálé nošení je odborníci nedoporučují. Je dobré poslechnout očního lékaře a nechat si udělat brýle – a především skla do nich – na míru. Jinak si můžete v budoucnu způsobit větší problémy.

Kulaté a kočičí jsou v kurzu

Letos vede minimalistický styl a okázalé geometrické tvary. V kurzu jsou stále retro kulaté brýle, brýle ve tvaru pilotek a kočičích očí. Ovšem ne každému sluší. Je důležité, jaký máte tvar obličeje. Pro drobný obličej jsou lepší menší brýle, pro širší větší.

K TÉMATU  Jarní trendy klepou na dveře. Co se bude nosit?

Jestliže máte pochybnosti, máte na výběr mnoho jiných tvarů, od módních po klasické. A můžete také vsadit na zajímavou barevnost, která podtrhne vaši barvu pleti.

Obruby jsou letos především průhledné, transparentní, jen jemně zabarvené. Některé mají lehké vzory nebo květinové motivy. Ty vám zvlášť mohou rozzářit obličej.

Trendy roku 2019

I když jsou černé brýle klasikou, barvou roku 2019 je korálová. Je to skvělá barva, která je vhodná pro skoro každou barvu pleti. Tmavovláskám dodá lehkost, pro blondýnky je to jedna z nejlepších barev. Zrzky si ji mohou užít například na tenoučkých obroučkách, které vhodně doplní jejich ohnivé vlasy a trochu pih.

Když použijete ke korálové bílou barvu, ještě více ji rozsvítíte. Tmavě zelenou nebo jinou tmavší barvou zase ztlumíte její zářivost.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.
Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Občas si stěžujeme na přebytečná kila, ale spousta z nás není ochotná s tím něco udělat. Pokud jste spokojená, je to v pořádku. Pokud si ale myslíte, že je to nemožné, inspirujte se těmito proměnami!
Bulvární plátky v posledních měsících plní články, které se věnují vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa což je v tomto spojení opravdový bizár. Kdybyste se s někým vsadili, že tihle dva skončí spolu, každý by si klepal na čelo. Na druhou stranu, je to tak šílená dvojice, až jsou si možná vlastně souzeni.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Psychohygiena představuje metody k získání duševní rovnováhy, psychické odolnosti a spokojenému životu. Proč bychom měli psychohygieně věnovat stejnou pozornost jako své fyzické kondici?
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Také milujete pěvecké soutěže? A rády si poslechnete nějaký ten starý hit v podání neznámého umělce? Tady je výběr nejtěžších písní, které zazněly v The Voice. Husí kůži zažijete u každé písně.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?

Výběr článků

Jakmile se vám a vašemu partnerovi narodí děti, získáváte zcela novou roli. Najednou jste rodiči a velmi často vás tato role na dlouhá léta úplně pohltí. Není pak divu, že může být velmi obtížný návrat k životu, ve kterém děti nezaujímají první místo.
Vaše domácí prostředí může mít obrovský vliv na vaši pohodu. Objevte, jak malé změny ve vašem bydlení mohou vytvořit oázu klidu a štěstí, ve které se budete každý den cítit skvěle.
Body, které souvisí s orgány v našem těle, najdeme na našich nohou, rukou, i po celém těle. Pomocí jejich stimulace si jednoduše pomůžete od zdravotních potíží. Pojďte je najít společně s námi!

Nepřehlédněte

Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek