Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Trendy v optice roku 2019. Správné brýle vylepší váš outfit a podtrhnou vaši osobnost

Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Trendy v optice roku 2019. Správné brýle dokáží podtrhnout vaši osobnost
zdroj: 123RF.com

08. 08. 2019

Jedny na čtení, jiné na televizi nebo na ulici

Možná si řeknete, že na televizi vám stačí ty nejobyčejnější, ale i doma se přece chcete cítit dobře. Natož pokud nosíte brýle celý den. Brýle mohou vyjádřit vaši osobnost, stát se módním doplňkem, podtrhnout váš vzhled. A to při každé příležitosti. V zaměstnání, na večerní party, na schůzce.
Módní návrháři věnují brýlím velkou pozornost a každoročně sestavují nové módní kolekce a trendy. A také vymýšlejí nová technická řešení. Existuje již dokonce speciální výměnný systém stranic, takže si každý den můžete zvolit jinou barvu a styl brýlí.

Investujte a jděte do optiky

Pokud máte mít kvalitní brýle, budete muset investovat. Obroučky můžete koupit za několik set, ale také za mnoho tisíc. Navíc od srpna letošního roku již ani to minimum zdravotní pojišťovna nepřispěje. Pouze dětem do 14 let nebo při specifických očních vadách. Ale berte to tak, že to je investice do vašeho zdraví.

Jestliže si myslíte, že tzv. brýle na čtení, které se běžně prodávají u stánků, jsou pro vás dostatečným řešením, mohu vás ujistit, že vaše oči brzy spláčou nad výdělkem. Ty jsou vhodné spíš jako jednorázově do kabelky, abyste si přečetla jídelní lístek. Ale na stálé nošení je odborníci nedoporučují. Je dobré poslechnout očního lékaře a nechat si udělat brýle – a především skla do nich – na míru. Jinak si můžete v budoucnu způsobit větší problémy.

Kulaté a kočičí jsou v kurzu

Letos vede minimalistický styl a okázalé geometrické tvary. V kurzu jsou stále retro kulaté brýle, brýle ve tvaru pilotek a kočičích očí. Ovšem ne každému sluší. Je důležité, jaký máte tvar obličeje. Pro drobný obličej jsou lepší menší brýle, pro širší větší.

K TÉMATU  Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Jestliže máte pochybnosti, máte na výběr mnoho jiných tvarů, od módních po klasické. A můžete také vsadit na zajímavou barevnost, která podtrhne vaši barvu pleti.

Obruby jsou letos především průhledné, transparentní, jen jemně zabarvené. Některé mají lehké vzory nebo květinové motivy. Ty vám zvlášť mohou rozzářit obličej.

Trendy roku 2019

I když jsou černé brýle klasikou, barvou roku 2019 je korálová. Je to skvělá barva, která je vhodná pro skoro každou barvu pleti. Tmavovláskám dodá lehkost, pro blondýnky je to jedna z nejlepších barev. Zrzky si ji mohou užít například na tenoučkých obroučkách, které vhodně doplní jejich ohnivé vlasy a trochu pih.

Když použijete ke korálové bílou barvu, ještě více ji rozsvítíte. Tmavě zelenou nebo jinou tmavší barvou zase ztlumíte její zářivost.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek