Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Tichý milionář Khaby Lame: Jak se přes noc stal králem TikToku?

Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Khaby Lame
Khaby Lame nemusí mluvit, ale přesto vás dokáže pobavit a zaujmout.

01. 11. 2022

Khaby Lame, formálně Khabane Lame, má senegalské kořeny, nicméně dětství strávil se svými rodiči a dalšími třemi sourozenci v menším městečku nedaleko italského Turína. Jeho rodina odjakživa žila velmi skromně, proto se již od útlého věku zapojoval do pracovních činností.

Bod zlomu

Přelom v jeho životě, ostatně jako u spousty dalších lidí, nastal s nástupem koronavirové pandemie. Pracoval jako číšník a k tomu v továrně. Dohromady vydělal 1000 dolarů měsíčně (asi 25 tisíc korun). Jako jeden z mnoha ale přišel o obě práce a ocitl se odkázán na život mezi čtyřmi stěnami. A právě mezi nimi se zrodily ty převratné nápady, které si začal natáčet. Útočiště mu poskytl TikTok.

Proč právě Khaby?

A v čem se Khaby Lame dokázal odlišit od ostatních? V čem spočívá jeho originalita? Ve stručnosti natáčí krátké parodie, kde nenásilně upozorňuje na to, jak si lidi bezdůvodně komplikují život.

Ve videích vždy působí nějaká osoba, influencer, a předvádí různé vychytávky a zlepšováky. Khaby poukazuje na jejich absurditu, ba prakticky až stupiditu a předvede, jak lze dané aktivity naprosto bez problémů jednoduše provést. Sám ukáže, jak snadno a logicky a pomocí běžných věcí cokoliv udělat. Dané osoby tím vlastně zesměšňuje. Jeho profil je přehlídka toho, jaké nelogické a absurdní věci dokáží jiní vymyslet a šířit do světa pomocí sociálních sítí.

Co je ale na tom všem nejvtipnější, tak to je Khabyho výraz. Ten je vždy stejný. Vždy ukáže, jak jednoduše lze cokoliv provést, zakroutí hlavou a ukáže na výsledek rukama. Je to právě tento jeho výraz, který videím dodává na zábavě. A hlavně, on u toho nemusí vydat jedinou hlásku. Za vše mluví jeho obličej a činy.

Podívejte se na kompilaci některých jeho videí z letošního roku.

Přes noc milionářem

Khaby Lame se ve zkratce přes noc z nezaměstnaného člověka stal milionářem. Stal se králem TikToku (aktuálně zde má přes 150 milionů sledujících). Na Instagramu jich má přes 80 milionů. To vše v pouhých dvaadvaceti letech a bez jediného slova. A teď to trochu zabolí. Odhaduje se, že si za jedno videjko vydělá v průměru 400 tisíc dolarů, což činí téměř 10 milionů korun! Za některá videa má prý klidně i víc.

K TÉMATU  Simona Krainová na dovolené v Kalábrii. Soukromé video

Kromě svých vysokých příjmů z videí je činný i v jiných sférách. Ještě nedávno jen muslimský imigrant ze Senagalu, který se dnes stal tváří značky Hugo Boss, je zvaný na nejprestižnější události světa a setkává se se slavnými lidmi jako Halle Berry, Justin Bieber nebo Kendall Jenner.

Jeho popularita a příjmy mu pomohly zajistit pohodlnější život nejen pro sebe, ale především i pro svou rodinu. Není žádným tajemstvím, že prvotním impulzem, proč s videi začal, bylo finanční zajištění rodiny. A to měl zprvu jen dva sledující – svého otce a souseda. Začal tedy doslova od nuly.

Kouzlo videí

Jeho největším tahem na publikum je fakt, že Khaby Lame na žádném z videí nemluví. Je proto jedno, jestli jste z Ameriky, z Rakouska, Maďarska, Číny nebo z České republiky. Tyto scénky pochopí každý. Činy hovoří za něj a jeho videa mohou být populární po celém světě. Každý jim bude rozumět a bude se bavit. A co dalšího? Tato videa jsou jednoduchá, nekomplikovaná, prostě jen vtipná a všeříkající. Nějakým způsobem je tohle vše kuchařka na ideální úspěch.

Nové srandičky zveřejňuje Khaby Lame každý den, takže jestli ho začnete taky sledovat (pokud už nejste jeden z těch několika milionů), nudit se s ním zcela určitě nebudete. I přes jeho stále rostoucí slávu a výdělky se sám charakterizuje jako skromný mladík, který rád pomáhá své rodině, má přítelkyni, rád se značkově obléká, miluje počítačové hry, hovoří plynně anglicky i italsky a nedávno získal italské občanství.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Už je sledujete? 9 uživatelů, kteří vám na TikToku nesmí uniknout

Víte, jak prorazit na TikToku a využít jeho potenciál?

Zdroje článku:
www.goal.com, www.entrepreneur.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.
Bolesti zad mají mnoho podob. Mohou se lišit intenzitou a dobou trvání, a zejména příčinou. Vždy se jedná o problém, který je souborem individuálních, psychosomatických a pracovních stereotypů. Jednou z psychosomatických a častých příčin bolesti je stres.
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Víte, jakou sexuální polohu preferuje váš protějšek? Pokud vyžaduje stále hlavně jen jednu polohu při milostných hrátkách, velice snadno si podle toho můžete vyložit, s kým máte tu čest.
Streamovací platformy i po dlouhých měsících zažívají žně a myslíme si, že tento trend jen tak neutichne. Přece jenom se letošní rok ponese ve znamení pěkné porce seriálů, na které už fanoušci čekají roky.
Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Jak si ukrátit chvilky, kdy jste spolu všichni doma? Nebojte se, s našimi tipy se rozhodně nebudete nudit! Spousta zábavy a nových nápadů, díky kterým se vaší domácností bude ozývat veselý smích, si rozhodně nenechte ujít.
Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
Také přemýšlíte, jak nejlépe a nejkvalitněji využít čas letních prázdnin pro své dítě? Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberné množství nabídek letních táborů, doprovázených kvalitním programem nebo „celotáborovou hrou“. Jak vybrat pro své dítě nejlépe? Na co se při výběru zaměřit?
Léto se pomalu přetáčí v podzim. Sluníčka ubývá, začíná školní rok a hrozí nám podzimní stres. Jak se mu vyhnout, zůstat v klidu a udržet si letní náladu?

Výběr článků

Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Může sýr přivolat noční můry? A jak je to s kořeněnými jídly? Dejte si pozor na to, co jíte. Váš spánek i sny totiž může ovlivnit nevhodná strava. Pokud se v noci převalujete nebo máte problém zabrat, vina může být i v jídle.
Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.

Nepřehlédněte

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek