Úterý , 29. 11. 2022

Zina

Tichý milionář Khaby Lame: Jak se přes noc stal králem TikToku?

Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Khaby Lame
Khaby Lame nemusí mluvit, ale přesto vás dokáže pobavit a zaujmout.

01. 11. 2022

Khaby Lame, formálně Khabane Lame, má senegalské kořeny, nicméně dětství strávil se svými rodiči a dalšími třemi sourozenci v menším městečku nedaleko italského Turína. Jeho rodina odjakživa žila velmi skromně, proto se již od útlého věku zapojoval do pracovních činností.

Bod zlomu

Přelom v jeho životě, ostatně jako u spousty dalších lidí, nastal s nástupem koronavirové pandemie. Pracoval jako číšník a k tomu v továrně. Dohromady vydělal 1000 dolarů měsíčně (asi 25 tisíc korun). Jako jeden z mnoha ale přišel o obě práce a ocitl se odkázán na život mezi čtyřmi stěnami. A právě mezi nimi se zrodily ty převratné nápady, které si začal natáčet. Útočiště mu poskytl TikTok.

Proč právě Khaby?

A v čem se Khaby Lame dokázal odlišit od ostatních? V čem spočívá jeho originalita? Ve stručnosti natáčí krátké parodie, kde nenásilně upozorňuje na to, jak si lidi bezdůvodně komplikují život.

Ve videích vždy působí nějaká osoba, influencer, a předvádí různé vychytávky a zlepšováky. Khaby poukazuje na jejich absurditu, ba prakticky až stupiditu a předvede, jak lze dané aktivity naprosto bez problémů jednoduše provést. Sám ukáže, jak snadno a logicky a pomocí běžných věcí cokoliv udělat. Dané osoby tím vlastně zesměšňuje. Jeho profil je přehlídka toho, jaké nelogické a absurdní věci dokáží jiní vymyslet a šířit do světa pomocí sociálních sítí.

Co je ale na tom všem nejvtipnější, tak to je Khabyho výraz. Ten je vždy stejný. Vždy ukáže, jak jednoduše lze cokoliv provést, zakroutí hlavou a ukáže na výsledek rukama. Je to právě tento jeho výraz, který videím dodává na zábavě. A hlavně, on u toho nemusí vydat jedinou hlásku. Za vše mluví jeho obličej a činy.

Podívejte se na kompilaci některých jeho videí z letošního roku.

Přes noc milionářem

Khaby Lame se ve zkratce přes noc z nezaměstnaného člověka stal milionářem. Stal se králem TikToku (aktuálně zde má přes 150 milionů sledujících). Na Instagramu jich má přes 80 milionů. To vše v pouhých dvaadvaceti letech a bez jediného slova. A teď to trochu zabolí. Odhaduje se, že si za jedno videjko vydělá v průměru 400 tisíc dolarů, což činí téměř 10 milionů korun! Za některá videa má prý klidně i víc.

K TÉMATU  Jak se v karanténě nezbláznit. Nejlepší tipy, jak zvládnout svůj psychický stav v sociální izolaci

Kromě svých vysokých příjmů z videí je činný i v jiných sférách. Ještě nedávno jen muslimský imigrant ze Senagalu, který se dnes stal tváří značky Hugo Boss, je zvaný na nejprestižnější události světa a setkává se se slavnými lidmi jako Halle Berry, Justin Bieber nebo Kendall Jenner.

Jeho popularita a příjmy mu pomohly zajistit pohodlnější život nejen pro sebe, ale především i pro svou rodinu. Není žádným tajemstvím, že prvotním impulzem, proč s videi začal, bylo finanční zajištění rodiny. A to měl zprvu jen dva sledující – svého otce a souseda. Začal tedy doslova od nuly.

Kouzlo videí

Jeho největším tahem na publikum je fakt, že Khaby Lame na žádném z videí nemluví. Je proto jedno, jestli jste z Ameriky, z Rakouska, Maďarska, Číny nebo z České republiky. Tyto scénky pochopí každý. Činy hovoří za něj a jeho videa mohou být populární po celém světě. Každý jim bude rozumět a bude se bavit. A co dalšího? Tato videa jsou jednoduchá, nekomplikovaná, prostě jen vtipná a všeříkající. Nějakým způsobem je tohle vše kuchařka na ideální úspěch.

Nové srandičky zveřejňuje Khaby Lame každý den, takže jestli ho začnete taky sledovat (pokud už nejste jeden z těch několika milionů), nudit se s ním zcela určitě nebudete. I přes jeho stále rostoucí slávu a výdělky se sám charakterizuje jako skromný mladík, který rád pomáhá své rodině, má přítelkyni, rád se značkově obléká, miluje počítačové hry, hovoří plynně anglicky i italsky a nedávno získal italské občanství.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Už je sledujete? 9 uživatelů, kteří vám na TikToku nesmí uniknout

Víte, jak prorazit na TikToku a využít jeho potenciál?

Zdroje článku:
www.goal.com, www.entrepreneur.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.

Nepřehlédněte

Po příchodu do nejedné české domácnosti uvidíte na okenním parapetu africkou fialku – skromnou, elegantní, hezky zbarvenou pokojovou rostlinu. Je ideální trefou pro každého nenáročného pěstitele. Sama toho nevyžaduje mnoho a vydrží krásná po celý rok.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek