Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

Modní trendy se rok od roku mění. A ne jinak je to i u spodního prádla. Která barva se prodává nejlépe a sluší každé ženě? Jakých chyb se Češky stále ještě při výběru spodního prádla dopouští? A jak se liší náš vkus od ostatních Evropanek?
trendy spodní prádlo
Zdroj: BB prádlo

Oblíbená barva? Vede černá klasika!

Každé z nás je zřejmě jasné, že některé barvy se prodávají více, jiné méně. Podobně je to i se střihem. Při výběru prádla samozřejmě hraje velkou roli, jaký jsme typ (naše barva vlasů, věk, velikost). “Určitému typu sluší úžasné přírodní barvy jako třeba hnědá, zlatá, kovová, zelená, jiným zase velmi výrazná červená nebo růžová, možností je opravdu mnoho, “ říká specialistka Sabina Kupilikova, majitelka obchodu BB prádlo. Sama potvrzuje, že za nejoblíbenější a nejslušivější barvu se dá považovat černá klasika. Sluší prakticky všem. Zejména pokud si vybíráme prádlo pod společenský oděv nebo na večer. Střih je mnohem individuálnější záležitostí. U něj už nezáleží pouze na našem vkusu, ale i tělesných proporcích. Každé ženě zkrátka sluší něco jiného. Tady se rady udělují velmi obtížně.

Barevné trendy 2019: přírodní barevné kombinace!

Každý rok vede v rámci módních trendů nějaká barva. Platí to i pro spodní prádlo? Ano! Návrháři i výrobci nabízejí jako každý rok široký výběr barev. Pokud jste se tedy těšily, že vám dáme jeden barevný tip, pak vás musíme zklamat. Jeden trend ovšem patrný je. V poslední době je kladen větší důraz na přirozenou krásu, tedy na přírodní barevné kombinace.

Vkus Češek se od cizinek výrazně liší!

Jestli vás zajímá, zda mají Češky odlišný vkus od zbytku Evropy, případně světa, pak odpověď zní: ANO!  I podle odborníků máme vkus v tomto směru velmi odlišný. Například v Německu jsou ženy mnohem více usedlé. Proti Němkám se tedy dokážeme poměrně odvázat. “Češky kladou důraz na ženskost, ale zase oproti ženám z jižních zemí (Italkám nebo Španělkám) se zase držíme trochu zpátky,” říká Sabina Kupilikova. Podle ní je to někdy trochu škoda. “Myslím, že by se s výraznějším prádlem naše ženy cítíly určitě lépe.  Na trhu je mnoho krásných šatů, korzetů, různých zajímavých modelů podprsenek, podvazkových pásů i nejrůznějších punčoch, na které si Češky tolik netroufnou,” dodává odbornice.

K TÉMATU  Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

Jsme ochotné investovat do drahého prádla nebo šetříme?

Je dobrou zprávou, že jsme se v tomhle směru “polepšily”. Na kvalitě nešetříme. I když je to tak,  že každá si koupíme prádlo podle svých finačních možností, obecně se dá říci, že české ženy jsou ochotné do kvalitního spodního prádla investovat své peníze. Dobře si uvědomujeme, že u prádla nejde pouze o vzhled, ale především o pohodlí při jeho nošení. A to, jak se cítíme, ovlivňuje následně celý náš den. I taková věc, jako je škrtící podprsenka nebo nepadnoucí kalhotky, nám může pokazit mnohé chvilky. A naopak pocit, který nám dodá příjmné a slušivé prádlo, je k nezaplacení. Jistě znáte ten pocit.

Podprsenku si už umíme vybrat

Ještě před deseti lety měly Češky vážný problém při výběru spodního prádla. Zejména co se podprsenky týče. Přišla ale osvěta a ženy se v tomhle směru rády poučily. I podle paní Sabiny jsou tyhle časy pryč a ženy díky dostupnosti informací už v tomhle chyby zpravidla nedělají. Stále ale zůstává, že prádlo je dobré si před nákupem vyzkoušet. Tabulky nemusí sedět a i u oblíbené značky se může stát, že změní náhle střih a od jedné firmy vám náhle padne i více velikostí.

Jakých chyb se stále ještě dopouštíme?

Asi nejčastější chybou, která stále ještě mezi českými ženami při výběru spodního prádla přetrvává, je fakt, že si nechceme přiznat změnu našeho těla. Domníváme se, že máme stejnou velikost podprsenky jako před pár lety (mohdy i desetiletími). A někdy je těžké nás přesvědčit, že časy se mění. Máte to také tak? Pak je na personálu prodejny, zda a jak nás o této skutečnosti přesvědčí či nikoli.

Mohou kalhotky tanga ničit zdraví?

Před pár lety se tradovalo, že střih kalhotek (tanga) mohou ničit naše zdraví. Ptaly jsme se odbornice, co si o tom myslí. A její odpověď zní: “S ničím takovým jsem se v praxi nesetkala. Znám ženy, které z určitých zdravotních důvodů nemohou tanga přechodně nebo vůbec nosit (např. po porodu nebo při určitých gynekologických problémech). Pro některé se jen stanou nepohodlné a začnou nosit třeba velmi oblíbené brazilky,”.

Stahovací prádlo: Existují tady nějaké trendy?

U kategorie stahovacího prádla nás zajímalo, zda existují nějaké aktuální trendy. Stahovací prádlo je totiž poměrně oblíbenou záležitostí a dočkalo se mnoha vylepšení svého vzhledu. (Dnes už tak můžete sehnat velice krásné kousky na místo neforemného stahovacího “tunelu” neurčité barvy.) Které je tedy nejoblíbenější? Mezi velmi oblíbené patří stahovací kalhotky vysoké pod prsa, které pěkně vytvarují a zeštíhlí pas. Ženy si pochvalují, že se jim pod oblečením netvoří žádné nevzhledné faldíky.  Podle odbornice jsou v kurzu i stahovací košilky se širokými ramínky, které zakryjí případný převis kůže kolem obvodu podprsenky a v podpaždí, s čímž ženy s nějakým tím kilogramem navíc nejčastěji bojují.

K TÉMATU  Vyberte si stylový koš na prádlo. Jednoduše uschová všechno špinavé, co čeká na praní, a doplní vzhled vaší koupelny

Krásné kousky pro letošní sezónu si můžete vybrat i na FB stránkách BB prádla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V každé domácnosti se vyskytuje alespoň jedna studená chodba, kterou musíte minimálně jednou či dvakrát denně projít. Ať už je to tím, že bydlíte v domě nebo si potrpíte na dlaždičky a další studené povrchy, chladné místnosti se mohou stát minulostí. Stačí si pořídit praktické koberce a užívat si pohodlí při každém kroku.
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Každému z nás příroda nadělila něco jiného, a to nejen z hlediska charakteru, chování, ale i po stránce postavy. A zatímco někdo je hubený a stěží přibere pár gramů navíc, jiný má sklony k obezitě a kila mu naskakují snad i tehdy, když polyká vzduch. Odlišní jsme ale také stavbou těla – ano, klasické třídění na jablka, hrušky. Jaký jste ale ve skutečnosti somatotyp a co na něj nejlépe zabírá?
Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek