Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

Modní trendy se rok od roku mění. A ne jinak je to i u spodního prádla. Která barva se prodává nejlépe a sluší každé ženě? Jakých chyb se Češky stále ještě při výběru spodního prádla dopouští? A jak se liší náš vkus od ostatních Evropanek?
trendy spodní prádlo
Zdroj: BB prádlo

Oblíbená barva? Vede černá klasika!

Každé z nás je zřejmě jasné, že některé barvy se prodávají více, jiné méně. Podobně je to i se střihem. Při výběru prádla samozřejmě hraje velkou roli, jaký jsme typ (naše barva vlasů, věk, velikost). „Určitému typu sluší úžasné přírodní barvy jako třeba hnědá, zlatá, kovová, zelená, jiným zase velmi výrazná červená nebo růžová, možností je opravdu mnoho, „ říká specialistka Sabina Kupilikova, majitelka obchodu BB prádlo. Sama potvrzuje, že za nejoblíbenější a nejslušivější barvu se dá považovat černá klasika. Sluší prakticky všem. Zejména pokud si vybíráme prádlo pod společenský oděv nebo na večer. Střih je mnohem individuálnější záležitostí. U něj už nezáleží pouze na našem vkusu, ale i tělesných proporcích. Každé ženě zkrátka sluší něco jiného. Tady se rady udělují velmi obtížně.

Barevné trendy 2019: přírodní barevné kombinace!

Každý rok vede v rámci módních trendů nějaká barva. Platí to i pro spodní prádlo? Ano! Návrháři i výrobci nabízejí jako každý rok široký výběr barev. Pokud jste se tedy těšily, že vám dáme jeden barevný tip, pak vás musíme zklamat. Jeden trend ovšem patrný je. V poslední době je kladen větší důraz na přirozenou krásu, tedy na přírodní barevné kombinace.

Vkus Češek se od cizinek výrazně liší!

Jestli vás zajímá, zda mají Češky odlišný vkus od zbytku Evropy, případně světa, pak odpověď zní: ANO!  I podle odborníků máme vkus v tomto směru velmi odlišný. Například v Německu jsou ženy mnohem více usedlé. Proti Němkám se tedy dokážeme poměrně odvázat. „Češky kladou důraz na ženskost, ale zase oproti ženám z jižních zemí (Italkám nebo Španělkám) se zase držíme trochu zpátky,“ říká Sabina Kupilikova. Podle ní je to někdy trochu škoda. „Myslím, že by se s výraznějším prádlem naše ženy cítíly určitě lépe.  Na trhu je mnoho krásných šatů, korzetů, různých zajímavých modelů podprsenek, podvazkových pásů i nejrůznějších punčoch, na které si Češky tolik netroufnou,“ dodává odbornice.

K TÉMATU  Brýle podle obličeje. Které sluší "čtverci" a jaké barvy obrouček sednou blondýnkám?

Jsme ochotné investovat do drahého prádla nebo šetříme?

Je dobrou zprávou, že jsme se v tomhle směru „polepšily“. Na kvalitě nešetříme. I když je to tak,  že každá si koupíme prádlo podle svých finačních možností, obecně se dá říci, že české ženy jsou ochotné do kvalitního spodního prádla investovat své peníze. Dobře si uvědomujeme, že u prádla nejde pouze o vzhled, ale především o pohodlí při jeho nošení. A to, jak se cítíme, ovlivňuje následně celý náš den. I taková věc, jako je škrtící podprsenka nebo nepadnoucí kalhotky, nám může pokazit mnohé chvilky. A naopak pocit, který nám dodá příjmné a slušivé prádlo, je k nezaplacení. Jistě znáte ten pocit.

Podprsenku si už umíme vybrat

Ještě před deseti lety měly Češky vážný problém při výběru spodního prádla. Zejména co se podprsenky týče. Přišla ale osvěta a ženy se v tomhle směru rády poučily. I podle paní Sabiny jsou tyhle časy pryč a ženy díky dostupnosti informací už v tomhle chyby zpravidla nedělají. Stále ale zůstává, že prádlo je dobré si před nákupem vyzkoušet. Tabulky nemusí sedět a i u oblíbené značky se může stát, že změní náhle střih a od jedné firmy vám náhle padne i více velikostí.

Jakých chyb se stále ještě dopouštíme?

Asi nejčastější chybou, která stále ještě mezi českými ženami při výběru spodního prádla přetrvává, je fakt, že si nechceme přiznat změnu našeho těla. Domníváme se, že máme stejnou velikost podprsenky jako před pár lety (mohdy i desetiletími). A někdy je těžké nás přesvědčit, že časy se mění. Máte to také tak? Pak je na personálu prodejny, zda a jak nás o této skutečnosti přesvědčí či nikoli.

Mohou kalhotky tanga ničit zdraví?

Před pár lety se tradovalo, že střih kalhotek (tanga) mohou ničit naše zdraví. Ptaly jsme se odbornice, co si o tom myslí. A její odpověď zní: „S ničím takovým jsem se v praxi nesetkala. Znám ženy, které z určitých zdravotních důvodů nemohou tanga přechodně nebo vůbec nosit (např. po porodu nebo při určitých gynekologických problémech). Pro některé se jen stanou nepohodlné a začnou nosit třeba velmi oblíbené brazilky,“.

Stahovací prádlo: Existují tady nějaké trendy?

U kategorie stahovacího prádla nás zajímalo, zda existují nějaké aktuální trendy. Stahovací prádlo je totiž poměrně oblíbenou záležitostí a dočkalo se mnoha vylepšení svého vzhledu. (Dnes už tak můžete sehnat velice krásné kousky na místo neforemného stahovacího „tunelu“ neurčité barvy.) Které je tedy nejoblíbenější? Mezi velmi oblíbené patří stahovací kalhotky vysoké pod prsa, které pěkně vytvarují a zeštíhlí pas. Ženy si pochvalují, že se jim pod oblečením netvoří žádné nevzhledné faldíky.  Podle odbornice jsou v kurzu i stahovací košilky se širokými ramínky, které zakryjí případný převis kůže kolem obvodu podprsenky a v podpaždí, s čímž ženy s nějakým tím kilogramem navíc nejčastěji bojují.

K TÉMATU  Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

Krásné kousky pro letošní sezónu si můžete vybrat i na FB stránkách BB prádla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti dnes vyrůstají mezi chytrými telefony a tablety, a jejich zájem o ně musíte mít pod kontrolou. Vaše ratolesti vás vidí chytrou elektroniku používat, a není třeba se snažit jim zájem o ni odpírat. Nemyslíme tím, aby vaše dítě místo stavebnice nebo panenky žmoulalo telefon, ale existují hry, které se snaží zábavnou formou něčemu přiučit. Jaké aplikace budou užitečné pro ty nejmenší?
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Nepřehlédněte

Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek