Úterý , 07. 02. 2023

Vanda

Lunární kalendář jako osobní poradce. Prozradí, jak se poprat s běžným životem

Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
lunární kalendář
Měsíc jako osobní poradce. (zdroj foto: www.123rf.com)

05. 01. 2021

Vliv luny pro každodenní rytmus našich životů je totiž velmi zřetelný, pouze záleží, zda to dokážete vnímat a obrátit ve svůj prospěch.

Na hranici vědy

I když se lidské společenství odjakživa snažilo žít v souladu s přírodou, která měla nezlomná pravidla, poslední generace se od přírodních věd a systémů odklonily. Těžko lamentovat, že někdo udělal chybu. Žijeme ve společnosti, která je nastavená a nemá smysl jít hlavou proti zdi. I vy si však v dnešním přetechnizovaném světě můžete dokázat pomoci s běžnými záležitostmi všedního dne.

Lunární kalendář

Když jednou proniknete do tajů a pravidel, která lidé pozorují po stovky let, bude vám pak jen už stačit lunární kalendář, abyste sami určili, kdy se co hodí vykonávat. Zejména ženy, které jsou ovlivňovány lunárním menstruačním cyklem, na sobě pozorují, že mají období tvůrčí aktivity a útlumu, které se velmi pravidelně opakují.

Když se člověk naučí s těmito přirozenými silami pracovat, vše mu půjde mnohem lépe a přirozeněji.

Co se děje při novu

Období novoluní, kdy je měsíc skrytý před našimi znaky, ztělesňuje sílu počátku a nového začátku. Energie, se kterou pracujete, je velmi svěží. Tato doba se skvěle hodí k plánování nových postupů, které budou dále růst a zrát. Toto období není pro lidský organismus vhodné pro chirurgické zákroky. 

Naopak se novoluní hodí pro půsty a očistné kúry, které budou mnohem účinnější. Přejete si skoncovat s kouřením nebo přejídáním? Období novu je ideální výchozí bod k tomu, abyste se odhodlala.

Když měsíc přibývá

Po novu následuje období přibývající luny. Tato doba je pro naše tělo ideální pro zotavení, relaxaci nebo posílení. V období přibývající luny se lépe ukládají veškeré živiny v našem těle. Podobně je to ale i s nezdravými látkami. Proto pokud si hlídáte figuru, v období přibývající luny se vyhněte nadměrnému přejídání – nabraná kila se pak velmi těžko shazují.

K TÉMATU  Dávkování CBD oleje a kdy ho brát

Hojení ran v této fázi měsíce není nijak příznivé, proto je stále nevhodný čas na plánované operační zákroky. Na zahradě je ideální čas pro výsev a výsadbu listové zeleniny, květin a ovoce – prostě všeho, co má růst vzhůru a nést plody.

Úplněk

Měsíc stojí přímo proti slunci a je s ním v opozici. Viditelný povrch luny je ozářen a měsíc září jako světelný kotouč – nastalo období úplňku. Citliví lidé v této fázi mívají velmi živé sny nebo trpí náměsíčností. V této době je vhodné pracovat na svém duchovním rozvoji a na třídění si vlastního života.

Naopak stoupá náchylnost ke dně nebo migréně, proto je vhodné se šetřit a nevystavovat se přílišnému stresu. Toto období je ideální pro sběr bylin a pro konzervaci úrody.

Ubývající měsíc

V době ubývajícího měsíce bývá naše tělo v nejlepší formě. Toto je ideální čas pro fyzické i psychické zatížení a výkony. Rány a jizvy se hojí lépe, toto období je ideální pro plánovanou operaci. Detoxikace těla je velmi účinná – a proces hubnutí také. Cokoliv, co během této fáze vypotíte nebo vysportujete, vám při udržení stavu vydrží po dlouhou dobu.

V tento čas je dobré myslet na velmi intenzivní cvičení. Na zahradě je tato doba vhodná k setí a sázení všeho, co roste pod zemí – třeba kořenové zeleniny. V toto období je vhodné rostliny hnojit.

A co vy? Už jste se někdy zamýšleli nad tím, že se vám na zahradě nebo v životě daří něco cyklicky lépe – a jindy zase hůře? Vyzkoušejte lunární kalendář.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

K TÉMATU  Zvládněte dietu o Vánocích: Jak udržet chutě u plného stolu?

V čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.

Nepřehlédněte

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek