Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Lunární kalendář jako osobní poradce. Prozradí, jak se poprat s běžným životem

Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
lunární kalendář
Měsíc jako osobní poradce. (zdroj foto: www.123rf.com)

05. 01. 2021

Vliv luny pro každodenní rytmus našich životů je totiž velmi zřetelný, pouze záleží, zda to dokážete vnímat a obrátit ve svůj prospěch.

Na hranici vědy

I když se lidské společenství odjakživa snažilo žít v souladu s přírodou, která měla nezlomná pravidla, poslední generace se od přírodních věd a systémů odklonily. Těžko lamentovat, že někdo udělal chybu. Žijeme ve společnosti, která je nastavená a nemá smysl jít hlavou proti zdi. I vy si však v dnešním přetechnizovaném světě můžete dokázat pomoci s běžnými záležitostmi všedního dne.

Lunární kalendář

Když jednou proniknete do tajů a pravidel, která lidé pozorují po stovky let, bude vám pak jen už stačit lunární kalendář, abyste sami určili, kdy se co hodí vykonávat. Zejména ženy, které jsou ovlivňovány lunárním menstruačním cyklem, na sobě pozorují, že mají období tvůrčí aktivity a útlumu, které se velmi pravidelně opakují.

Když se člověk naučí s těmito přirozenými silami pracovat, vše mu půjde mnohem lépe a přirozeněji.

Co se děje při novu

Období novoluní, kdy je měsíc skrytý před našimi znaky, ztělesňuje sílu počátku a nového začátku. Energie, se kterou pracujete, je velmi svěží. Tato doba se skvěle hodí k plánování nových postupů, které budou dále růst a zrát. Toto období není pro lidský organismus vhodné pro chirurgické zákroky. 

Naopak se novoluní hodí pro půsty a očistné kúry, které budou mnohem účinnější. Přejete si skoncovat s kouřením nebo přejídáním? Období novu je ideální výchozí bod k tomu, abyste se odhodlala.

Když měsíc přibývá

Po novu následuje období přibývající luny. Tato doba je pro naše tělo ideální pro zotavení, relaxaci nebo posílení. V období přibývající luny se lépe ukládají veškeré živiny v našem těle. Podobně je to ale i s nezdravými látkami. Proto pokud si hlídáte figuru, v období přibývající luny se vyhněte nadměrnému přejídání – nabraná kila se pak velmi těžko shazují.

K TÉMATU  Proč začít s bikram nebo hot jógou? Seznam benefitů je dlouhý

Hojení ran v této fázi měsíce není nijak příznivé, proto je stále nevhodný čas na plánované operační zákroky. Na zahradě je ideální čas pro výsev a výsadbu listové zeleniny, květin a ovoce – prostě všeho, co má růst vzhůru a nést plody.

Úplněk

Měsíc stojí přímo proti slunci a je s ním v opozici. Viditelný povrch luny je ozářen a měsíc září jako světelný kotouč – nastalo období úplňku. Citliví lidé v této fázi mívají velmi živé sny nebo trpí náměsíčností. V této době je vhodné pracovat na svém duchovním rozvoji a na třídění si vlastního života.

Naopak stoupá náchylnost ke dně nebo migréně, proto je vhodné se šetřit a nevystavovat se přílišnému stresu. Toto období je ideální pro sběr bylin a pro konzervaci úrody.

Ubývající měsíc

V době ubývajícího měsíce bývá naše tělo v nejlepší formě. Toto je ideální čas pro fyzické i psychické zatížení a výkony. Rány a jizvy se hojí lépe, toto období je ideální pro plánovanou operaci. Detoxikace těla je velmi účinná – a proces hubnutí také. Cokoliv, co během této fáze vypotíte nebo vysportujete, vám při udržení stavu vydrží po dlouhou dobu.

V tento čas je dobré myslet na velmi intenzivní cvičení. Na zahradě je tato doba vhodná k setí a sázení všeho, co roste pod zemí – třeba kořenové zeleniny. V toto období je vhodné rostliny hnojit.

A co vy? Už jste se někdy zamýšleli nad tím, že se vám na zahradě nebo v životě daří něco cyklicky lépe – a jindy zase hůře? Vyzkoušejte lunární kalendář.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

K TÉMATU  Kegelovy cviky: Cesta za lepším postelovým uvolněním

V čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.

Nepřehlédněte

Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek