Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Lunární kalendář jako osobní poradce. Prozradí, jak se poprat s běžným životem

Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
lunární kalendář
Měsíc jako osobní poradce. (zdroj foto: www.123rf.com)

05. 01. 2021

Vliv luny pro každodenní rytmus našich životů je totiž velmi zřetelný, pouze záleží, zda to dokážete vnímat a obrátit ve svůj prospěch.

Na hranici vědy

I když se lidské společenství odjakživa snažilo žít v souladu s přírodou, která měla nezlomná pravidla, poslední generace se od přírodních věd a systémů odklonily. Těžko lamentovat, že někdo udělal chybu. Žijeme ve společnosti, která je nastavená a nemá smysl jít hlavou proti zdi. I vy si však v dnešním přetechnizovaném světě můžete dokázat pomoci s běžnými záležitostmi všedního dne.

Lunární kalendář

Když jednou proniknete do tajů a pravidel, která lidé pozorují po stovky let, bude vám pak jen už stačit lunární kalendář, abyste sami určili, kdy se co hodí vykonávat. Zejména ženy, které jsou ovlivňovány lunárním menstruačním cyklem, na sobě pozorují, že mají období tvůrčí aktivity a útlumu, které se velmi pravidelně opakují.

Když se člověk naučí s těmito přirozenými silami pracovat, vše mu půjde mnohem lépe a přirozeněji.

Co se děje při novu

Období novoluní, kdy je měsíc skrytý před našimi znaky, ztělesňuje sílu počátku a nového začátku. Energie, se kterou pracujete, je velmi svěží. Tato doba se skvěle hodí k plánování nových postupů, které budou dále růst a zrát. Toto období není pro lidský organismus vhodné pro chirurgické zákroky. 

Naopak se novoluní hodí pro půsty a očistné kúry, které budou mnohem účinnější. Přejete si skoncovat s kouřením nebo přejídáním? Období novu je ideální výchozí bod k tomu, abyste se odhodlala.

Když měsíc přibývá

Po novu následuje období přibývající luny. Tato doba je pro naše tělo ideální pro zotavení, relaxaci nebo posílení. V období přibývající luny se lépe ukládají veškeré živiny v našem těle. Podobně je to ale i s nezdravými látkami. Proto pokud si hlídáte figuru, v období přibývající luny se vyhněte nadměrnému přejídání – nabraná kila se pak velmi těžko shazují.

K TÉMATU  Představujeme Viber 10: Zcela nový design, skrytá čísla v chatech a skupinové hovory! Už jste ho zkusily?

Hojení ran v této fázi měsíce není nijak příznivé, proto je stále nevhodný čas na plánované operační zákroky. Na zahradě je ideální čas pro výsev a výsadbu listové zeleniny, květin a ovoce – prostě všeho, co má růst vzhůru a nést plody.

Úplněk

Měsíc stojí přímo proti slunci a je s ním v opozici. Viditelný povrch luny je ozářen a měsíc září jako světelný kotouč – nastalo období úplňku. Citliví lidé v této fázi mívají velmi živé sny nebo trpí náměsíčností. V této době je vhodné pracovat na svém duchovním rozvoji a na třídění si vlastního života.

Naopak stoupá náchylnost ke dně nebo migréně, proto je vhodné se šetřit a nevystavovat se přílišnému stresu. Toto období je ideální pro sběr bylin a pro konzervaci úrody.

Ubývající měsíc

V době ubývajícího měsíce bývá naše tělo v nejlepší formě. Toto je ideální čas pro fyzické i psychické zatížení a výkony. Rány a jizvy se hojí lépe, toto období je ideální pro plánovanou operaci. Detoxikace těla je velmi účinná – a proces hubnutí také. Cokoliv, co během této fáze vypotíte nebo vysportujete, vám při udržení stavu vydrží po dlouhou dobu.

V tento čas je dobré myslet na velmi intenzivní cvičení. Na zahradě je tato doba vhodná k setí a sázení všeho, co roste pod zemí – třeba kořenové zeleniny. V toto období je vhodné rostliny hnojit.

A co vy? Už jste se někdy zamýšleli nad tím, že se vám na zahradě nebo v životě daří něco cyklicky lépe – a jindy zase hůře? Vyzkoušejte lunární kalendář.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

K TÉMATU  Rostlinné mléko: Škodí nebo prospívá? Druhy, které preferovat

V čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Nepřehlédněte

Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek