Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Lunární kalendář jako osobní poradce. Prozradí, jak se poprat s běžným životem

Luna odjakživa přitahovala myšlení, fantazii i city lidí. Nejeden básník, skladatel nebo malíř jí věnoval své dílo. Působení luny na jevy na zeměkouli jsou jasně vědecky prokázané. Je zde ale jedno odvětví, které stále čeká na to, až jej někdo vědecky dokáže. Co vše vám prozradí lunární kalendář?
lunární kalendář
Měsíc jako osobní poradce. (zdroj foto: www.123rf.com)

05. 01. 2021

Vliv luny pro každodenní rytmus našich životů je totiž velmi zřetelný, pouze záleží, zda to dokážete vnímat a obrátit ve svůj prospěch.

Na hranici vědy

I když se lidské společenství odjakživa snažilo žít v souladu s přírodou, která měla nezlomná pravidla, poslední generace se od přírodních věd a systémů odklonily. Těžko lamentovat, že někdo udělal chybu. Žijeme ve společnosti, která je nastavená a nemá smysl jít hlavou proti zdi. I vy si však v dnešním přetechnizovaném světě můžete dokázat pomoci s běžnými záležitostmi všedního dne.

Lunární kalendář

Když jednou proniknete do tajů a pravidel, která lidé pozorují po stovky let, bude vám pak jen už stačit lunární kalendář, abyste sami určili, kdy se co hodí vykonávat. Zejména ženy, které jsou ovlivňovány lunárním menstruačním cyklem, na sobě pozorují, že mají období tvůrčí aktivity a útlumu, které se velmi pravidelně opakují.

Když se člověk naučí s těmito přirozenými silami pracovat, vše mu půjde mnohem lépe a přirozeněji.

Co se děje při novu

Období novoluní, kdy je měsíc skrytý před našimi znaky, ztělesňuje sílu počátku a nového začátku. Energie, se kterou pracujete, je velmi svěží. Tato doba se skvěle hodí k plánování nových postupů, které budou dále růst a zrát. Toto období není pro lidský organismus vhodné pro chirurgické zákroky. 

Naopak se novoluní hodí pro půsty a očistné kúry, které budou mnohem účinnější. Přejete si skoncovat s kouřením nebo přejídáním? Období novu je ideální výchozí bod k tomu, abyste se odhodlala.

Když měsíc přibývá

Po novu následuje období přibývající luny. Tato doba je pro naše tělo ideální pro zotavení, relaxaci nebo posílení. V období přibývající luny se lépe ukládají veškeré živiny v našem těle. Podobně je to ale i s nezdravými látkami. Proto pokud si hlídáte figuru, v období přibývající luny se vyhněte nadměrnému přejídání – nabraná kila se pak velmi těžko shazují.

K TÉMATU  Zelenina, po které zhubnete 2x rychleji

Hojení ran v této fázi měsíce není nijak příznivé, proto je stále nevhodný čas na plánované operační zákroky. Na zahradě je ideální čas pro výsev a výsadbu listové zeleniny, květin a ovoce – prostě všeho, co má růst vzhůru a nést plody.

Úplněk

Měsíc stojí přímo proti slunci a je s ním v opozici. Viditelný povrch luny je ozářen a měsíc září jako světelný kotouč – nastalo období úplňku. Citliví lidé v této fázi mívají velmi živé sny nebo trpí náměsíčností. V této době je vhodné pracovat na svém duchovním rozvoji a na třídění si vlastního života.

Naopak stoupá náchylnost ke dně nebo migréně, proto je vhodné se šetřit a nevystavovat se přílišnému stresu. Toto období je ideální pro sběr bylin a pro konzervaci úrody.

Ubývající měsíc

V době ubývajícího měsíce bývá naše tělo v nejlepší formě. Toto je ideální čas pro fyzické i psychické zatížení a výkony. Rány a jizvy se hojí lépe, toto období je ideální pro plánovanou operaci. Detoxikace těla je velmi účinná – a proces hubnutí také. Cokoliv, co během této fáze vypotíte nebo vysportujete, vám při udržení stavu vydrží po dlouhou dobu.

V tento čas je dobré myslet na velmi intenzivní cvičení. Na zahradě je tato doba vhodná k setí a sázení všeho, co roste pod zemí – třeba kořenové zeleniny. V toto období je vhodné rostliny hnojit.

A co vy? Už jste se někdy zamýšleli nad tím, že se vám na zahradě nebo v životě daří něco cyklicky lépe – a jindy zase hůře? Vyzkoušejte lunární kalendář.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Adventní kalendář: odkud se vzal? Jak si vytvořit vlastní a co by v něm mělo nebo mohlo být ukryto? Vyberte si z našich tipů!

K TÉMATU  Kočka jako chlupatá kamarádka. Která plemena jsou nejpřítulnější?

V čem se liší život ženy před a po 30? Jistě se v tom najdete

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by nechtěl být lepší, výkonnější, šťastnější? Existují různé metody, které učí, jak na to. Jednou je to pozitivní myšlení, jež by mělo být tou správnou cestou. Jindy zase mindfulness meditace, co vám pomůže se soustředit na přítomný okamžik a zbaví vás nahromaděného stresu. Za vyzkoušení stojí také služby osobního kouče. Už jste se někdy setkali s termínem neurokoučink? Víte, co se pod ním schovává?
Brambory si umíme představit jako přílohu prakticky k čemukoli. Dáváme si je vařené ve slupce i bez, milujeme je v podobě bramborové kaše, někdy dostaneme chuť na brambory pečené v troubě.
Horoskop astroložky Nadi Šmídové vám napoví, čemu se následující pracovní týden raději vyhnout, co můžete očekávat, a který den je nejvhodnější odpočívat. Kdy budete plodné v práci, a kdy naopak vypustit a dopřát si masáž? A který den probrat s partnerem váš intimní život?
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Internet, sociální sítě a technologie dnes ovládají svět a my si jen těžko dovedeme představit současnost bez těchto nástrojů. Ty patří mezi nedílnou součást našeho pracovního, ale i osobního času. Jaký vliv mají technologie a sociální sítě na náš život? Je díky nim jednodušší a lepší nebo se jejich vlivem potýkáme s větším stresem?
Pryč jsou doby, kdy dávali Češi přednost levnému jídlu před kvalitním. Nebo tak to alespoň vypadá podle současných gastronomických trendů. Levné jídlo je opravdu na ústupu. A uvědomují si to i obchodní řetězce. Kvalitně jíst chceme i my v Česku.
Podívejte se, jak vytvořit překrásné bronzově třpytivé a neutrální kouřové oční stíny. Jejich barevný tón funguje s jakýmkoli odstínem pleti! Ideální na večírek, do divadla nebo večerní akci.
Její jméno je Kathy Jacobs, je jí 56 let a žije ve Spojených státech amerických, konkrétně ve městě Calabass ve státě Kalifornie.
Sloni jsou majestátná zvířata, ale když jsou mladí, jsou rozpustilí a rádi si hrají. Slůňata dovádějí ve vodě, pošťuchují se navzájem nebo s i lidmi! Pozor, aby vás nějaký ten prcek nezalehl!
Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?
Mladého bez peněz – ale za hodně peněz, anebo raději staršího a vyzrálého úředníka pod penzí? A někdo s titulem z medicíny by tu náhodou nebyl? Indický trh s manžely je takových otázek plný.
Než se stali slavnými, tak mnoho z nejbohatších a nejuznávanějších osobností světa nemělo peníze. A někteří z nich nebyli pouze chudí, byli doslova bezdomovci.

Výběr článků

Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Aby byla úroda bohatá a vaše zahradnická radost veliká, nenechávejte prořezávací pily ležet ladem. O keře a ovocné je potřeba se starat. Taková péče o strom, to je několik základních pravidel. Častá zálivka, občasné hnojení a samozřejmě – správný prořez ve správnou dobu. Víte, s jakými nástroji vám půjde řez větví rychle a snadno?
Legendární kocour Garfield nesnášel pondělky, měl z nich deprese a úzkosti. Většinou se mu v ten den ani nic nedařilo. Lidé na tom jsou podobně. Také míváme úzkosti z některých dnů v týdnu. Z neděle především. Jedete v tom taky?

Nepřehlédněte

Naučte se, jak stanovit zdravé hranice ve vašem vztahu. Tento průvodce vám ukáže, jak hranice pomáhají udržet vzájemný respekt a porozumění, a jsou základem pro dlouhotrvající a šťastný vztah.
Se slovem umělec se často pojí různé výstřednosti, z nichž některé plní stránky novin a o jiných se zase tak moc neví. Pojďme se podívat na to, v čem zvláštním vynikají některé známé osobnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek