Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Vánoce se nezadržitelně blíží! Stíháte letos objednat dárky včas? Máme pro vás čtyři nejdůležitější rady, jak nakupovat na internetu

Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Nakupování na internetu
zdroj: 123RF.com

31. 10. 2018

31. 10. 2018

Velká většina z nás dnes nakupuje vánoční dárky přes internet. Dopředu tak nějak víte, co chcete koupit svým blízkým, a není nic pohodlnějšího, než si zboží v klidu najít doma od stolu, porovnat ceny a včas nechat dopravit až k vám. Trochu riziko je to u oblečení, ale pokud objednáváte pračku nebo třeba stavebnici pro děti, není potřeba si zboží ohmatat. Při brouzdání internetem a nakupování v e-shopech je ale třeba mít na paměti několik jednoduchých pravidel, aby vše proběhlo hladce. Které to jsou?

Ohlídejte si doručení do vánoc

Tohle je asi první bod, kterým byste se měly řídit. Čas neúprosně letí, a Štědrý den je tu za chvíli. U každého prodejce je třeba jako první ověřit, zda je zboží skutečně schopen dodat ještě před Vánoci. U velkých internetových prodejců se na uvedené informace dá spolehnout, u menších e-shopů se ale vyplatí si zavolat, přestože u daného produktu často uvádí, že je skladem. Raději vše dopředu ověřit, než se třást, aby vybraný dárek dorazil včas. Je třeba mít ale na paměti, že obliba nakupování dárků přes internet každý rok roste, takže co jste stíhaly loni, může být letos jinak.

Dvakrát měř, jednou řež

Informujte se a pročítejte. Zabráníte tím pozdějším problémům, jako vracení nebo reklamování dodaného zboží, se kterým budete mít jen starosti navíc. U každého produktu si můžete vyhledat nějaké ty uživatelské recenze nebo komentáře, kterými se můžete řídit. U všech spotřebičů si pak můžete zjistit rozměry, u hraček například životnost baterie apod. Pokud je se zbožím nějaký problém, jistě o tom už někdo z nakupujících někam napsal.

Prohlédněte si dopředu reklamační podmínky

Nic by vám nepokazilo Vánoce víc, než špatný nebo nevhodný dárek, který k tomu budete mít problém vrátit. Každý seriózní e-shop má postup reklamace uvedený na svých stránkách, a vy si tak můžete dopředu zjistit, jak bude případná reklamace probíhat a jestli můžete zboží vyměnit za jiné například na jiné pobočce. Pokud máte pochybnosti, většina e-shopů dnes komunikuje online, takže se ptejte.

K TÉMATU  Nejkrásnější cyklostezky prolínající se Českem. Na kterou se vydáte vy?

Pokud je problém, nebojte se zboží vracet

V rámci výpovědní lhůty můžete vrátit cokoli, a to do dvou týdnů. Samozřejmě ve stejném stavu, v jakém jste zboží obdrželi. Máte právo dostat zpět vaše peníze. Reklamovat potom můžete jen zboží, které je nějakým způsobem vadné, poškozené nebo nefunkční. Při reklamování přikládejte doklad o platbě, aby se vše urychlilo a prodejce hned identifikoval váš nákup. Přestože to většinou není nutné, uchovejte si kvůli reklamaci i původní obal zboží, zvlášť pokud jde o nějaký specifický. Vždy je lepší produkt vracet v jeho vlastním pouzdře.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Čisté spáry mezi dlaždicemi, lesknoucí se podlahy, prádlo zbavené i odolných skvrn nebo zářivé a voňavé koberce? I tohle všechno vám bez problému zařídí esenciální oleje. Které konkrétní vám usnadní práci?
Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy podporujících správné fungování imunity. Znáte to, viry na nás číhají na každém rohu a do toho se denně potýkáme s až příliš mnoho stresovými situacemi. Proč tedy nepodpořit svoje jediné zdraví? Jste přípraveni?
Vánoční svátky má snad každý rád! Vždyť se během nich jenom odpočívá, sledují se pohádky neustále jdoucí v televizi, také se pořád jí a rozdávají se dárky. Navíc jsou Vánoce dny, během kterých trávíme svůj čas s rodinou a všemi, na kterých nám záleží. Nebo přinejmenším doufáme, že máte o svátcích přesně takovou pohodu.
Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Když se podíváte do ledničky u svých rodičů nebo u známých, možná vás překvapí, že tam dávají i potraviny, které vy uchováváte jinde. Víte však, co je tedy správné, a jaké potraviny bychom do lednice opravdu dávat neměli?
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Partnerský vztah by se měl vyvíjet. Od počáteční krásné zamilovanosti až po období, kdy mají oba zúčastnění pocit, že být spolu je vlastně fajn. V této fázi se velmi často sestěhovávají do společné domácnosti a plánují budoucnost, kterou chtějí sdílet dohromady.

Výběr článků

Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Kolik kilo člověk přibere? Rozhodně víc, než si naplánuje, když na těhotenském testu vidí dvě čárky. A jak dlouho vývoj vytouženého miminka vlastně trvá? V tomhle vám ve škole při hodinách biologie taky kecali!
Upřímně, matky jsou opravdové hrdinky, které zvládají nekonečný kolotoč povinností. V našem nejnovějším článku se zaměřujeme na příběh jedné takové matky, která je na všechno sama – od každodenních povinností po přípravy na vánoce. Její děti zlobí, nechtějí do školy, a ona si uvědomuje, že potřebuje odpočinek. Co se stane, když se rozhodne strávit víkend v luxusním rezortu? Přečtěte si náš článek, který nahlíží do světa této matky, plný nečekaných zvratů, humorných momentů a možná i inspirace pro všechny, kdo znají výzvy mateřství.

Nepřehlédněte

Otevřete dveře k zdravějšímu životnímu stylu. Dnes přinášíme vám praktické rady a osvědčené tipy, které vám pomohou iniciovat a udržet zdravé návyky. Od malých každodenních změn po postupný proces adaptace, čeká na vás průvodce, jak integrovat zdravější rozhodnutí do svého každodenního života. Jste připraveni na cestu k celkovému zlepšení svého životního stylu? Pojďte do toho snámi a objevte radostné stránky zdravějšího já.
V tomhle pařáku svlékáte všechno, co vám váš ostych dovolí. A ráda byste šla i dál, ale ještě pořád máte na těle kila navíc, která vás štvou. Jak se jich zbavit? Vždyť se tak snažíte! Zkuste číst dál, možná zjistíte, kde děláte chybu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek