Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Vánoce se nezadržitelně blíží! Stíháte letos objednat dárky včas? Máme pro vás čtyři nejdůležitější rady, jak nakupovat na internetu

Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Nakupování na internetu
zdroj: 123RF.com

31. 10. 2018

31. 10. 2018

Velká většina z nás dnes nakupuje vánoční dárky přes internet. Dopředu tak nějak víte, co chcete koupit svým blízkým, a není nic pohodlnějšího, než si zboží v klidu najít doma od stolu, porovnat ceny a včas nechat dopravit až k vám. Trochu riziko je to u oblečení, ale pokud objednáváte pračku nebo třeba stavebnici pro děti, není potřeba si zboží ohmatat. Při brouzdání internetem a nakupování v e-shopech je ale třeba mít na paměti několik jednoduchých pravidel, aby vše proběhlo hladce. Které to jsou?

Ohlídejte si doručení do vánoc

Tohle je asi první bod, kterým byste se měly řídit. Čas neúprosně letí, a Štědrý den je tu za chvíli. U každého prodejce je třeba jako první ověřit, zda je zboží skutečně schopen dodat ještě před Vánoci. U velkých internetových prodejců se na uvedené informace dá spolehnout, u menších e-shopů se ale vyplatí si zavolat, přestože u daného produktu často uvádí, že je skladem. Raději vše dopředu ověřit, než se třást, aby vybraný dárek dorazil včas. Je třeba mít ale na paměti, že obliba nakupování dárků přes internet každý rok roste, takže co jste stíhaly loni, může být letos jinak.

Dvakrát měř, jednou řež

Informujte se a pročítejte. Zabráníte tím pozdějším problémům, jako vracení nebo reklamování dodaného zboží, se kterým budete mít jen starosti navíc. U každého produktu si můžete vyhledat nějaké ty uživatelské recenze nebo komentáře, kterými se můžete řídit. U všech spotřebičů si pak můžete zjistit rozměry, u hraček například životnost baterie apod. Pokud je se zbožím nějaký problém, jistě o tom už někdo z nakupujících někam napsal.

Prohlédněte si dopředu reklamační podmínky

Nic by vám nepokazilo Vánoce víc, než špatný nebo nevhodný dárek, který k tomu budete mít problém vrátit. Každý seriózní e-shop má postup reklamace uvedený na svých stránkách, a vy si tak můžete dopředu zjistit, jak bude případná reklamace probíhat a jestli můžete zboží vyměnit za jiné například na jiné pobočce. Pokud máte pochybnosti, většina e-shopů dnes komunikuje online, takže se ptejte.

K TÉMATUDárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Pokud je problém, nebojte se zboží vracet

V rámci výpovědní lhůty můžete vrátit cokoli, a to do dvou týdnů. Samozřejmě ve stejném stavu, v jakém jste zboží obdrželi. Máte právo dostat zpět vaše peníze. Reklamovat potom můžete jen zboží, které je nějakým způsobem vadné, poškozené nebo nefunkční. Při reklamování přikládejte doklad o platbě, aby se vše urychlilo a prodejce hned identifikoval váš nákup. Přestože to většinou není nutné, uchovejte si kvůli reklamaci i původní obal zboží, zvlášť pokud jde o nějaký specifický. Vždy je lepší produkt vracet v jeho vlastním pouzdře.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 

Nepřehlédněte

Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek