Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Vánoce se nezadržitelně blíží! Stíháte letos objednat dárky včas? Máme pro vás čtyři nejdůležitější rady, jak nakupovat na internetu

Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Nakupování na internetu
zdroj: 123RF.com

31. 10. 2018

31. 10. 2018

Velká většina z nás dnes nakupuje vánoční dárky přes internet. Dopředu tak nějak víte, co chcete koupit svým blízkým, a není nic pohodlnějšího, než si zboží v klidu najít doma od stolu, porovnat ceny a včas nechat dopravit až k vám. Trochu riziko je to u oblečení, ale pokud objednáváte pračku nebo třeba stavebnici pro děti, není potřeba si zboží ohmatat. Při brouzdání internetem a nakupování v e-shopech je ale třeba mít na paměti několik jednoduchých pravidel, aby vše proběhlo hladce. Které to jsou?

Ohlídejte si doručení do vánoc

Tohle je asi první bod, kterým byste se měly řídit. Čas neúprosně letí, a Štědrý den je tu za chvíli. U každého prodejce je třeba jako první ověřit, zda je zboží skutečně schopen dodat ještě před Vánoci. U velkých internetových prodejců se na uvedené informace dá spolehnout, u menších e-shopů se ale vyplatí si zavolat, přestože u daného produktu často uvádí, že je skladem. Raději vše dopředu ověřit, než se třást, aby vybraný dárek dorazil včas. Je třeba mít ale na paměti, že obliba nakupování dárků přes internet každý rok roste, takže co jste stíhaly loni, může být letos jinak.

Dvakrát měř, jednou řež

Informujte se a pročítejte. Zabráníte tím pozdějším problémům, jako vracení nebo reklamování dodaného zboží, se kterým budete mít jen starosti navíc. U každého produktu si můžete vyhledat nějaké ty uživatelské recenze nebo komentáře, kterými se můžete řídit. U všech spotřebičů si pak můžete zjistit rozměry, u hraček například životnost baterie apod. Pokud je se zbožím nějaký problém, jistě o tom už někdo z nakupujících někam napsal.

Prohlédněte si dopředu reklamační podmínky

Nic by vám nepokazilo Vánoce víc, než špatný nebo nevhodný dárek, který k tomu budete mít problém vrátit. Každý seriózní e-shop má postup reklamace uvedený na svých stránkách, a vy si tak můžete dopředu zjistit, jak bude případná reklamace probíhat a jestli můžete zboží vyměnit za jiné například na jiné pobočce. Pokud máte pochybnosti, většina e-shopů dnes komunikuje online, takže se ptejte.

K TÉMATU  Které potraviny jsou pro psy jedovaté?

Pokud je problém, nebojte se zboží vracet

V rámci výpovědní lhůty můžete vrátit cokoli, a to do dvou týdnů. Samozřejmě ve stejném stavu, v jakém jste zboží obdrželi. Máte právo dostat zpět vaše peníze. Reklamovat potom můžete jen zboží, které je nějakým způsobem vadné, poškozené nebo nefunkční. Při reklamování přikládejte doklad o platbě, aby se vše urychlilo a prodejce hned identifikoval váš nákup. Přestože to většinou není nutné, uchovejte si kvůli reklamaci i původní obal zboží, zvlášť pokud jde o nějaký specifický. Vždy je lepší produkt vracet v jeho vlastním pouzdře.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?

Nepřehlédněte

Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek