Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Gina Lollobrigida: Zastíněná kráska, která zavrhla vlastního syna

Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Gina
Démonická a nevinná zároveň. (foto: instagram)

10. 03. 2022

Narodila se 4. července 1927 v italském městě Subiaco do početné rodiny. Měla hned tři sestry. Její otec se živil jako uznávaný výrobce nábytku. Už velmi mladá přičichla k modelingu. Ve 40. letech dokonce uspěla v soutěži Miss Roma a roku 1947 skončila na třetím místě v soutěži Miss Italia. Její krásu jí záviděla i samotná Marilyn Monroe.

První úspěchy

Není divu, že si jí všímali i významní producenti a režiséři. Svou první roli si zahrála ve filmu Komedianti. Ale až v roce 1951 se její herecká kariéra rozjela naplno, když dostala roli ve filmu Banditi. Hned o rok později přišel vrchol její herecké kariéry, kdy ztvárnila hlavní roli v proslulém filmu Fanfán Tulipán, v němž si zahrála po boku slavného Gerarda Philipa. Diváci si ji okamžitě zamilovali. Považovali ji za sexy krásku s nevinnou duší.

Gina Lollobrigida ve filmu Zvoník od Matky Boží

Mezi její další velmi úspěšné filmy patří Krásky noci (1952), v němž opět hrála s Gerardem Philipem, Chléb, láska a fantazie (1953) nebo Chléb, láska a žárlivost (1954). Všechny tři filmy z ní udělaly nejlépe placenou herečku v Evropě. Když ale někdo vysloví její jméno, snad každý filmový fanoušek si ji vybaví jako cikánku z filmu Zvoník od Matky Boží (1956).

Od herectví k novinařině

V pozdějších letech ale režiséři a scenáristé upřednostňovali spíše její kolegyni Sophii Loren, která jí přebírala téměř všechny role. Od 70. let se její kariéra začala rozpadat. Pomalu, ale jistě přestávala točit, protože o ni zkrátka nebyl zájem. Proto se rozhodla změnit povolání a stala se novinářkou. Mezi její největší žurnalistické úspěchy patří především rozhovor s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Také se po mnoha letech vrátila k tomu, co dělala dříve – fotila. Vydala i několik fotografických knih, které byly uznávány nejen mezi laickou veřejností, ale i odbornou. Tou nejuznávanější knihou se stala Magická nevinnost, na které pracovala dlouhých patnáct let. Mezi její výtvarné zájmy ovšem patřilo taktéž sochařství.

K TÉMATU  Marilyn Monroe: Lidé ji nikdy nebrali vážně

Sex bomba se zlatým srdcem

O téměř dvacet let později, v 90. letech, se nakrátko vrátila k herectví, ale větší pozornost zaměřila na politiku. V roce 1999 se dokonce ucházela o křeslo v Evropském parlamentu. Dnes se věnuje především kampaním pro módní a kosmetické značky a zároveň stále sklízí úspěch jako sochařka, ale i jako malířka. Rovněž se angažuje v humanitárních projektech UNICEF či UNESCO. Stala se i velvyslankyní dobré vůle OSN a pomáhá nemocným a opuštěným dětem. V roce 2013 dala do dražby své šperky a všechen výtěžek, který činil okolo pěti milionů dolarů, věnovala na výzkum kmenových buněk.

Gina
Kdo by jí odolal? (foto: 123RF)

Jediný osudový muž

Na muže během svého života příliš štěstí neměla. Roku 1947 se provdala za jugoslávského lékaře Milka Skofiče. Ten však lékařskou profesi pověsil na hřebík, aby se mohl věnovat plně své manželce, a to jako její manažer. O deset let později se jim narodil syn Milko. V roce 1971 se však pár rozvedl.

Další roky už na svoji zářnou kariéru mohla leda vzpomínat. Loni, tedy v roce 2021, soud bohužel rozhodl, že Gina Lollobrigida musí mít opatrovníka. Požádal o to její vlastní syn! Herečka s jeho žádostí samo sebou razantně nesouhlasila. Dlouhé roky Milko prohlašoval, že je matka duševně nemocná, ale soud nakonec neshledal nic, co by bylo s jejím duševním zdravím v nepořádku. Co má asi její syn za lubem?

Gina
Gina Lollobrigida je šik i v pokročilém věku. (foto: instagram)

Údajně se domáhá toho, aby soud zbavil matku všech práv, neboť se prý domnívá, že není schopná rozumně nakládat se svým majetkem a cizí lidé se tak obohacují na její úkor. Podle některých se její blízcí spolupracovníci obohatili o její umělecká díla, šperky i nábytek, které následně měli prodat v aukci. I to však Gina Lollobrigida popírá. Soud ovšem nakonec nařídil, že herečka musí mít opatrovníka, který jí bude se správou majetku pomáhat.

K TÉMATU  Stravování podle Kate Beckinsale: Minimum sacharidů, hodně zeleniny

Na syna poštvala nejobávanějšího právníka

Na konci minulého roku také vyšlo najevo, že si herečka na svého syna najala lovce mafiánů, respektive advokáta a palermského prokurátora Antonia Ingroiu, po němž chce, aby soud rozhodl o zrušení opatrovnictví. Její synáček však ale nejspíš ví, co dělá. Gina Lollobrigida totiž žije s o šedesát let mladším milencem Andreou Piazzollou, který za jejími zády údajně rozprodává její majetek. Tomu však čtyřiadevadesátiletá herečka nechce věřit. Svého partnera miluje a odmítá uvěřit, že by byl něčeho takového schopný. Je snad toto důkaz toho, že láska dokáže být skutečně slepá?

Škraloup na jejím životě tak nevytváří jen to, že téměř zavrhla svého syna, ale také fakt, že před ním upřednostňuje svého mladého a nejspíš i ziskuchtivého milence.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Pamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V posledních letech jsou stále populárnější hesla jako speed hiking nebo fast hiking. Oblečení, obuv a vybavení určené pro tyto aktivity se objevují v kolekcích nejznámějších výrobců. Co to ale je a co to obnáší? Zveme vás k přečtení krátkého článku na toto téma.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.

Nepřehlédněte

Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek