Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Gina Lollobrigida: Zastíněná kráska, která zavrhla vlastního syna

Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Gina
Démonická a nevinná zároveň. (foto: instagram)

10. 03. 2022

Narodila se 4. července 1927 v italském městě Subiaco do početné rodiny. Měla hned tři sestry. Její otec se živil jako uznávaný výrobce nábytku. Už velmi mladá přičichla k modelingu. Ve 40. letech dokonce uspěla v soutěži Miss Roma a roku 1947 skončila na třetím místě v soutěži Miss Italia. Její krásu jí záviděla i samotná Marilyn Monroe.

První úspěchy

Není divu, že si jí všímali i významní producenti a režiséři. Svou první roli si zahrála ve filmu Komedianti. Ale až v roce 1951 se její herecká kariéra rozjela naplno, když dostala roli ve filmu Banditi. Hned o rok později přišel vrchol její herecké kariéry, kdy ztvárnila hlavní roli v proslulém filmu Fanfán Tulipán, v němž si zahrála po boku slavného Gerarda Philipa. Diváci si ji okamžitě zamilovali. Považovali ji za sexy krásku s nevinnou duší.

Gina Lollobrigida ve filmu Zvoník od Matky Boží

Mezi její další velmi úspěšné filmy patří Krásky noci (1952), v němž opět hrála s Gerardem Philipem, Chléb, láska a fantazie (1953) nebo Chléb, láska a žárlivost (1954). Všechny tři filmy z ní udělaly nejlépe placenou herečku v Evropě. Když ale někdo vysloví její jméno, snad každý filmový fanoušek si ji vybaví jako cikánku z filmu Zvoník od Matky Boží (1956).

Od herectví k novinařině

V pozdějších letech ale režiséři a scenáristé upřednostňovali spíše její kolegyni Sophii Loren, která jí přebírala téměř všechny role. Od 70. let se její kariéra začala rozpadat. Pomalu, ale jistě přestávala točit, protože o ni zkrátka nebyl zájem. Proto se rozhodla změnit povolání a stala se novinářkou. Mezi její největší žurnalistické úspěchy patří především rozhovor s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Také se po mnoha letech vrátila k tomu, co dělala dříve – fotila. Vydala i několik fotografických knih, které byly uznávány nejen mezi laickou veřejností, ale i odbornou. Tou nejuznávanější knihou se stala Magická nevinnost, na které pracovala dlouhých patnáct let. Mezi její výtvarné zájmy ovšem patřilo taktéž sochařství.

K TÉMATU  Módní vychytávky, které vám pomohou udělat ze starého oblečení nové kousky

Sex bomba se zlatým srdcem

O téměř dvacet let později, v 90. letech, se nakrátko vrátila k herectví, ale větší pozornost zaměřila na politiku. V roce 1999 se dokonce ucházela o křeslo v Evropském parlamentu. Dnes se věnuje především kampaním pro módní a kosmetické značky a zároveň stále sklízí úspěch jako sochařka, ale i jako malířka. Rovněž se angažuje v humanitárních projektech UNICEF či UNESCO. Stala se i velvyslankyní dobré vůle OSN a pomáhá nemocným a opuštěným dětem. V roce 2013 dala do dražby své šperky a všechen výtěžek, který činil okolo pěti milionů dolarů, věnovala na výzkum kmenových buněk.

Gina
Kdo by jí odolal? (foto: 123RF)

Jediný osudový muž

Na muže během svého života příliš štěstí neměla. Roku 1947 se provdala za jugoslávského lékaře Milka Skofiče. Ten však lékařskou profesi pověsil na hřebík, aby se mohl věnovat plně své manželce, a to jako její manažer. O deset let později se jim narodil syn Milko. V roce 1971 se však pár rozvedl.

Další roky už na svoji zářnou kariéru mohla leda vzpomínat. Loni, tedy v roce 2021, soud bohužel rozhodl, že Gina Lollobrigida musí mít opatrovníka. Požádal o to její vlastní syn! Herečka s jeho žádostí samo sebou razantně nesouhlasila. Dlouhé roky Milko prohlašoval, že je matka duševně nemocná, ale soud nakonec neshledal nic, co by bylo s jejím duševním zdravím v nepořádku. Co má asi její syn za lubem?

Gina
Gina Lollobrigida je šik i v pokročilém věku. (foto: instagram)

Údajně se domáhá toho, aby soud zbavil matku všech práv, neboť se prý domnívá, že není schopná rozumně nakládat se svým majetkem a cizí lidé se tak obohacují na její úkor. Podle některých se její blízcí spolupracovníci obohatili o její umělecká díla, šperky i nábytek, které následně měli prodat v aukci. I to však Gina Lollobrigida popírá. Soud ovšem nakonec nařídil, že herečka musí mít opatrovníka, který jí bude se správou majetku pomáhat.

K TÉMATU  Oppenheimer triumfuje na 81. Zlatých glóbech

Na syna poštvala nejobávanějšího právníka

Na konci minulého roku také vyšlo najevo, že si herečka na svého syna najala lovce mafiánů, respektive advokáta a palermského prokurátora Antonia Ingroiu, po němž chce, aby soud rozhodl o zrušení opatrovnictví. Její synáček však ale nejspíš ví, co dělá. Gina Lollobrigida totiž žije s o šedesát let mladším milencem Andreou Piazzollou, který za jejími zády údajně rozprodává její majetek. Tomu však čtyřiadevadesátiletá herečka nechce věřit. Svého partnera miluje a odmítá uvěřit, že by byl něčeho takového schopný. Je snad toto důkaz toho, že láska dokáže být skutečně slepá?

Škraloup na jejím životě tak nevytváří jen to, že téměř zavrhla svého syna, ale také fakt, že před ním upřednostňuje svého mladého a nejspíš i ziskuchtivého milence.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Pamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Den matek, který připadá na druhou neděli v květnu, je příležitostí k oslavě mateřství. Leoš Mareš, známý český moderátor, se rozhodl tento svátek oslavit zveřejněním videa na sociálních sítích, kde přeje své mamince vše nejlepší. Jeho příspěvek rychle získal pozornost a přilákal mnoho reakcí od jeho sledujících.
Victoria Beckham slaví padesátiny a její životní cesta je jako z pohádky. Od úspěšné zpěvačky nejznámější dívčí skupiny světa přes manželství s fotbalovou hvězdou Davidem Beckhamem až po založení globální módní značky. Přečtěte si, jak Victoria a David vychovávají své čtyři děti a proč je jejich rodinný život příkladem harmonie a úspěchu
V éře globalizace a digitálních technologií se hranice pro lásku stírají a příležitosti pro mezinárodní vztahy rostou. Tento článek vám nabídne pohled na to, jak moderní technologie a změněná společenská dynamika otevírají dveře k nalezení partnera v jakékoli části světa. Zabýváme se tipy pro bezpečné online seznamování, překonávání kulturních a jazykových bariér, a jak udržovat vztah na dálku, zatímco plánujete společnou budoucnost. Navíc představíme inspirativní příběhy párů, kterým se podařilo překonat vzdálenost a rozdíly, a sdílíme rady, jak si vybudovat pevný a šťastný vztah, bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Během vánočních svátků se většinou neubráníme koupit domů jeden z jejich symbolů, a tím je vánoční hvězda. Krásná dekorativní rostlina, která vám však nemusí dělat radost zákonitě jen na konci roku. Lze ji totiž pěstovat prakticky celoročně. Víte, odkud se vlastně vzala?
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.

Výběr článků

Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
Práškový vitamínový boom, který jsme zažívali ještě před pěti nebo deseti lety, už pominul. Každý, kdo jí zdravě a vyváženě, ví, že vitamíny v prášcích jsou naprostá zbytečnost. Tedy až na výjimky.

Nepřehlédněte

Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek