Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Gina Lollobrigida: Zastíněná kráska, která zavrhla vlastního syna

Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Gina
Démonická a nevinná zároveň. (foto: instagram)

10. 03. 2022

Narodila se 4. července 1927 v italském městě Subiaco do početné rodiny. Měla hned tři sestry. Její otec se živil jako uznávaný výrobce nábytku. Už velmi mladá přičichla k modelingu. Ve 40. letech dokonce uspěla v soutěži Miss Roma a roku 1947 skončila na třetím místě v soutěži Miss Italia. Její krásu jí záviděla i samotná Marilyn Monroe.

První úspěchy

Není divu, že si jí všímali i významní producenti a režiséři. Svou první roli si zahrála ve filmu Komedianti. Ale až v roce 1951 se její herecká kariéra rozjela naplno, když dostala roli ve filmu Banditi. Hned o rok později přišel vrchol její herecké kariéry, kdy ztvárnila hlavní roli v proslulém filmu Fanfán Tulipán, v němž si zahrála po boku slavného Gerarda Philipa. Diváci si ji okamžitě zamilovali. Považovali ji za sexy krásku s nevinnou duší.

Gina Lollobrigida ve filmu Zvoník od Matky Boží

Mezi její další velmi úspěšné filmy patří Krásky noci (1952), v němž opět hrála s Gerardem Philipem, Chléb, láska a fantazie (1953) nebo Chléb, láska a žárlivost (1954). Všechny tři filmy z ní udělaly nejlépe placenou herečku v Evropě. Když ale někdo vysloví její jméno, snad každý filmový fanoušek si ji vybaví jako cikánku z filmu Zvoník od Matky Boží (1956).

Od herectví k novinařině

V pozdějších letech ale režiséři a scenáristé upřednostňovali spíše její kolegyni Sophii Loren, která jí přebírala téměř všechny role. Od 70. let se její kariéra začala rozpadat. Pomalu, ale jistě přestávala točit, protože o ni zkrátka nebyl zájem. Proto se rozhodla změnit povolání a stala se novinářkou. Mezi její největší žurnalistické úspěchy patří především rozhovor s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Také se po mnoha letech vrátila k tomu, co dělala dříve – fotila. Vydala i několik fotografických knih, které byly uznávány nejen mezi laickou veřejností, ale i odbornou. Tou nejuznávanější knihou se stala Magická nevinnost, na které pracovala dlouhých patnáct let. Mezi její výtvarné zájmy ovšem patřilo taktéž sochařství.

K TÉMATU  Kabelka Alžběty II.: co v ní ukrývá a pravidelně nosí?

Sex bomba se zlatým srdcem

O téměř dvacet let později, v 90. letech, se nakrátko vrátila k herectví, ale větší pozornost zaměřila na politiku. V roce 1999 se dokonce ucházela o křeslo v Evropském parlamentu. Dnes se věnuje především kampaním pro módní a kosmetické značky a zároveň stále sklízí úspěch jako sochařka, ale i jako malířka. Rovněž se angažuje v humanitárních projektech UNICEF či UNESCO. Stala se i velvyslankyní dobré vůle OSN a pomáhá nemocným a opuštěným dětem. V roce 2013 dala do dražby své šperky a všechen výtěžek, který činil okolo pěti milionů dolarů, věnovala na výzkum kmenových buněk.

Gina
Kdo by jí odolal? (foto: 123RF)

Jediný osudový muž

Na muže během svého života příliš štěstí neměla. Roku 1947 se provdala za jugoslávského lékaře Milka Skofiče. Ten však lékařskou profesi pověsil na hřebík, aby se mohl věnovat plně své manželce, a to jako její manažer. O deset let později se jim narodil syn Milko. V roce 1971 se však pár rozvedl.

Další roky už na svoji zářnou kariéru mohla leda vzpomínat. Loni, tedy v roce 2021, soud bohužel rozhodl, že Gina Lollobrigida musí mít opatrovníka. Požádal o to její vlastní syn! Herečka s jeho žádostí samo sebou razantně nesouhlasila. Dlouhé roky Milko prohlašoval, že je matka duševně nemocná, ale soud nakonec neshledal nic, co by bylo s jejím duševním zdravím v nepořádku. Co má asi její syn za lubem?

Gina
Gina Lollobrigida je šik i v pokročilém věku. (foto: instagram)

Údajně se domáhá toho, aby soud zbavil matku všech práv, neboť se prý domnívá, že není schopná rozumně nakládat se svým majetkem a cizí lidé se tak obohacují na její úkor. Podle některých se její blízcí spolupracovníci obohatili o její umělecká díla, šperky i nábytek, které následně měli prodat v aukci. I to však Gina Lollobrigida popírá. Soud ovšem nakonec nařídil, že herečka musí mít opatrovníka, který jí bude se správou majetku pomáhat.

K TÉMATU  Vánoce, vánoce přicházejí...

Na syna poštvala nejobávanějšího právníka

Na konci minulého roku také vyšlo najevo, že si herečka na svého syna najala lovce mafiánů, respektive advokáta a palermského prokurátora Antonia Ingroiu, po němž chce, aby soud rozhodl o zrušení opatrovnictví. Její synáček však ale nejspíš ví, co dělá. Gina Lollobrigida totiž žije s o šedesát let mladším milencem Andreou Piazzollou, který za jejími zády údajně rozprodává její majetek. Tomu však čtyřiadevadesátiletá herečka nechce věřit. Svého partnera miluje a odmítá uvěřit, že by byl něčeho takového schopný. Je snad toto důkaz toho, že láska dokáže být skutečně slepá?

Škraloup na jejím životě tak nevytváří jen to, že téměř zavrhla svého syna, ale také fakt, že před ním upřednostňuje svého mladého a nejspíš i ziskuchtivého milence.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Pamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?

Nepřehlédněte

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek