Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Gina Lollobrigida: Zastíněná kráska, která zavrhla vlastního syna

Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Gina
Démonická a nevinná zároveň. (foto: instagram)

10. 03. 2022

Narodila se 4. července 1927 v italském městě Subiaco do početné rodiny. Měla hned tři sestry. Její otec se živil jako uznávaný výrobce nábytku. Už velmi mladá přičichla k modelingu. Ve 40. letech dokonce uspěla v soutěži Miss Roma a roku 1947 skončila na třetím místě v soutěži Miss Italia. Její krásu jí záviděla i samotná Marilyn Monroe.

První úspěchy

Není divu, že si jí všímali i významní producenti a režiséři. Svou první roli si zahrála ve filmu Komedianti. Ale až v roce 1951 se její herecká kariéra rozjela naplno, když dostala roli ve filmu Banditi. Hned o rok později přišel vrchol její herecké kariéry, kdy ztvárnila hlavní roli v proslulém filmu Fanfán Tulipán, v němž si zahrála po boku slavného Gerarda Philipa. Diváci si ji okamžitě zamilovali. Považovali ji za sexy krásku s nevinnou duší.

Gina Lollobrigida ve filmu Zvoník od Matky Boží

Mezi její další velmi úspěšné filmy patří Krásky noci (1952), v němž opět hrála s Gerardem Philipem, Chléb, láska a fantazie (1953) nebo Chléb, láska a žárlivost (1954). Všechny tři filmy z ní udělaly nejlépe placenou herečku v Evropě. Když ale někdo vysloví její jméno, snad každý filmový fanoušek si ji vybaví jako cikánku z filmu Zvoník od Matky Boží (1956).

Od herectví k novinařině

V pozdějších letech ale režiséři a scenáristé upřednostňovali spíše její kolegyni Sophii Loren, která jí přebírala téměř všechny role. Od 70. let se její kariéra začala rozpadat. Pomalu, ale jistě přestávala točit, protože o ni zkrátka nebyl zájem. Proto se rozhodla změnit povolání a stala se novinářkou. Mezi její největší žurnalistické úspěchy patří především rozhovor s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Také se po mnoha letech vrátila k tomu, co dělala dříve – fotila. Vydala i několik fotografických knih, které byly uznávány nejen mezi laickou veřejností, ale i odbornou. Tou nejuznávanější knihou se stala Magická nevinnost, na které pracovala dlouhých patnáct let. Mezi její výtvarné zájmy ovšem patřilo taktéž sochařství.

K TÉMATUDomácí broskvový ice tea. Připravte si dokonalé osvěžení

Sex bomba se zlatým srdcem

O téměř dvacet let později, v 90. letech, se nakrátko vrátila k herectví, ale větší pozornost zaměřila na politiku. V roce 1999 se dokonce ucházela o křeslo v Evropském parlamentu. Dnes se věnuje především kampaním pro módní a kosmetické značky a zároveň stále sklízí úspěch jako sochařka, ale i jako malířka. Rovněž se angažuje v humanitárních projektech UNICEF či UNESCO. Stala se i velvyslankyní dobré vůle OSN a pomáhá nemocným a opuštěným dětem. V roce 2013 dala do dražby své šperky a všechen výtěžek, který činil okolo pěti milionů dolarů, věnovala na výzkum kmenových buněk.

Gina
Kdo by jí odolal? (foto: 123RF)

Jediný osudový muž

Na muže během svého života příliš štěstí neměla. Roku 1947 se provdala za jugoslávského lékaře Milka Skofiče. Ten však lékařskou profesi pověsil na hřebík, aby se mohl věnovat plně své manželce, a to jako její manažer. O deset let později se jim narodil syn Milko. V roce 1971 se však pár rozvedl.

Další roky už na svoji zářnou kariéru mohla leda vzpomínat. Loni, tedy v roce 2021, soud bohužel rozhodl, že Gina Lollobrigida musí mít opatrovníka. Požádal o to její vlastní syn! Herečka s jeho žádostí samo sebou razantně nesouhlasila. Dlouhé roky Milko prohlašoval, že je matka duševně nemocná, ale soud nakonec neshledal nic, co by bylo s jejím duševním zdravím v nepořádku. Co má asi její syn za lubem?

Gina
Gina Lollobrigida je šik i v pokročilém věku. (foto: instagram)

Údajně se domáhá toho, aby soud zbavil matku všech práv, neboť se prý domnívá, že není schopná rozumně nakládat se svým majetkem a cizí lidé se tak obohacují na její úkor. Podle některých se její blízcí spolupracovníci obohatili o její umělecká díla, šperky i nábytek, které následně měli prodat v aukci. I to však Gina Lollobrigida popírá. Soud ovšem nakonec nařídil, že herečka musí mít opatrovníka, který jí bude se správou majetku pomáhat.

K TÉMATUEva Burešová: Renesanční žena s úsměvem Mony Lisy

Na syna poštvala nejobávanějšího právníka

Na konci minulého roku také vyšlo najevo, že si herečka na svého syna najala lovce mafiánů, respektive advokáta a palermského prokurátora Antonia Ingroiu, po němž chce, aby soud rozhodl o zrušení opatrovnictví. Její synáček však ale nejspíš ví, co dělá. Gina Lollobrigida totiž žije s o šedesát let mladším milencem Andreou Piazzollou, který za jejími zády údajně rozprodává její majetek. Tomu však čtyřiadevadesátiletá herečka nechce věřit. Svého partnera miluje a odmítá uvěřit, že by byl něčeho takového schopný. Je snad toto důkaz toho, že láska dokáže být skutečně slepá?

Škraloup na jejím životě tak nevytváří jen to, že téměř zavrhla svého syna, ale také fakt, že před ním upřednostňuje svého mladého a nejspíš i ziskuchtivého milence.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Elizabeth Taylor: Báječná žena obklopená špatnými muži

Pamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek