Pondělí , 28. 11. 2022

René

Posuňte jeho limity: Adrenalinové dárky pro muže

Muži rádi zažívají něco nového a dostávají se na hranici lidských možností. Proto se pro ně skvěle hodí adrenalinové dárky. Jaké jsou v dnešní době možnosti? Inspirujeme vás.

Střelba ze zbraní bezpečně

Muže to ke zbraním přirozeně táhne, většina z nich se s nimi ale dnes setká jen ve filmu nebo v počítačové hře, případně v dětství ve formě hraček.

Kupte proto svému muži voucher na střelnici a umožněte mu si osahat skutečné zbraně a zastřílet si z nich v bezpečných prostorách střelnice. Jde o dárek, který bude pro většinu mužů první zkušeností, a věřte, že nedostatkem adrenalinu ve střelnici jistě trpět nebude.

Jízda sporťákem na silničním okruhu

Také hlučné motory a rychlá kola jsou něčím, co mužům přirozeně imponuje. Skvělým dárkem proto může být poukaz na jízdu sportovním automobilem na okruhu. Konečně si bude moci vyzkoušet, jaké to je řídit ty nejsilnější vozy na hranici možností. Stačí malá chyba a vše může skončit fatálně.

Naštěstí jste v ideálních podmínkách mimo silniční provoz a pod dohledem zkušeného asistenta, který vás vším bezpečně provede. A tak se z tohoto dárku stane zážitek na celý život.

Bungee jumping

Bungee jumping je již tak trochu klasikou mezi adrenalinovými zážitky. To ale neznamená, že by bungee byla nuda! Skončit po hlavě z několika desítek metrů, to s námi zkrátka zamává a s hladinou adrenalinu se dostanete na maximum možného. V hlavě totiž chtě-nechtě máte malé „co kdyby“.

Jde prostě o nesmrtelnou klasiku, která vždy funguje.

Seskok s padákem

Z podobné kategorie jsou také seskoky s padákem. Rozdíl je v tom, že jde-li o takto zakoupený zážitek, vždy skáčete společně s další zkušenou osobou, která ovládá padák a celým zážitkem vás provede. Někomu to dodává na klidu, pro jiného jde o příliš intimní záležitost, případně o faktor nedůvěry, který není ochoten podstoupit, jiného to může dokonce nudit, protože sám toho příliš nedělá. Je proto dobré nenápadně s obdarovaným o tandemových seskocích padákem pohovořit a vyloudit z něj jeho postoj k věci.

K TÉMATU  Špatný vztah je lepší než žádný. Proč tomu lidé věří a co to udělá s vaší psychikou

Adrenalinové lyžování

Patříte-li ke zkušeným lyžařům či snowboardistům, zajímavým dárkem pro vás může být adrenalinové lyžování. To se zpravidla provádí ve vyšších pohořích. Vrtulník vás vyveze na vrchol hory, na které se nenachází klasické sjezdovky. A vy se můžete řítit dolů skrz vrstvu nikdy neprojetého sněhu. Opět jde o zážitek na celý život, který ale vyžaduje vysokou úroveň dovedností.

Náročný závod

Velice populární jsou nejen v ČR fyzicky náročné překážkové závody (např. Spartan Race). Zdaleka neplatí, že zúčastnit se mohou pouze jedinci s pokročilou fyzickou zdatností, své dovednosti může prověřit každý. V každém případě si sáhnete na dno, všemi nástrahami vás ale může provést vyplavený adrenalin.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.

Nepřehlédněte

Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek