Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Jsou krásní, slavní a bohatí a díky jejich neúnavné píli ve svém oboru mají tolik peněz, že si mohou dovolit koupit doslova cokoli. Jednou z velmi oblíbených investic jsou luxusní rezidence na těch nejprestižnějších adresách.
sídla
Nejdražší domovy celebrit. Ukážeme si, jaký je standard slavných osobností.

My vám nyní ukážeme, které ze světových celebrit vlastní nejdražší sídla na světě.

Donald Trump – 125 milionů dolarů

Prezident Spojených států amerických vlastní na Floridě luxusní rezidenci o rozloze 7 432 m², která se jmenuje Mar-A-Lago. Jeho nemovitost zahrnuje například garáž pro 40 aut, která je největší v celém státě. Na pozemku najdeme také dva domy pro hosty, soukromý klub, lázně a business centrum. Jeho rezidence má celkem 126 pokojů, které jsou namířeny tak, aby hosté viděli na Atlantský oceán. Když Trump v roce 1985 tuto rezidenci kupoval za „pouhých“ 10 milionů dolarů ještě neměl tušení, že k dnešnímu dni její cena vystoupá na více než 125 milionů dolarů.

Oprah Winfrey – 85 milionů dolarů

Rozlehlou nemovitost o rozloze 2 137 m² koupila americká herečka a moderátorka Winfrey v roce 2004 v Montecitu v Kalifornii za 50 milionů dolarů. V roce 2013 ji pak celou zrekonstruovala. Její dům byl jedním z nejkrásnějších v celém státě. Díky vkusnému interiéru a působivému umístění se stal velkým lákadlem pro všechny fanoušky.

sídla
Dům Oprah Winfrey za 85 milionů dolarů. (Zdroj foto: pinterest.com)

Michael Jordan – 30 milionů dolarů

Panské sídlo o rozloze 5 203 m² se nachází v Highland Parku a nevlastní ho nikdo jiný, než basketbalová hvězda Michael Jordan. Uvnitř najdeme krytý bazén s profesionálním basketbalovým hřištěm a domácí kino. Součástí sídla je 9 ložnic s 19 koupelnami, plně vybavená tělocvična a krásně zdobené interiéry. Jeho nemovitost je aktuálně na prodej za méně než polovinu původní hodnoty kvůli špatnému trhu.

Ellen DeGeneres – 49 milionů dolarů

Ellen DeGeneres, americká herečka a televizní bavička vlastní krásný dům v Beverly Hills, který se rozprostírá na ploše 1 394 m². Uvnitř najdeme 9 ložnic a 4 garáže. Kromě toho disponuje také soukromým rybníkem, soukromou ulicí a několika krby, které můžeme najít po celém domě. DeGeneres a její partnerka jsou také majitelkami Brody House v Los Angeles, rezidence o rozloze 1 069 m². Ellen je navíc ještě pyšnou majitelkou velkého sídla v Malibu a Santa Barbaře.

K TÉMATU  Police, poličky a knihovny. Inspirujte se neobvyklými nápady a vybavte interiér podle vašich představ
vila
Sídlo Michaela Jordana za 30 milionů dolarů. (Zdroj foto: pinterest.com)

Cher – 45 milionů dolarů

Známá americká zpěvačka a herečka Cher vlastní ticho-oceánskou rezidenci v Malibu. Italská vila z dob renesance se rozkládá na území 1 486 m². V interiéru tohoto sídla se snoubí mnoho ručních řemesel, například koberce z Egypta, krb z Mexika, šestimetrové lustry, balustráda a tapiserie. Zahradu upravila sama herečka. Je plná palem, zatímco vchod zdobí rybník se spoustou ryb.

Sachin Tendulkar – 6 milionů dolarů

Indický hráč kriketu si pořídil v Bombaji sídlo na Perry Cross Road za něco málo přes 5 milionů dolarů. Vila Parsi s rozlohou 2 743 m² byla ale ve velmi dezolátním stavu, a tak Sachin investoval další milion dolarů do její rekonstrukce. Nyní má pět nadzemních podlaží a jeden a půl podzemního podlaží.

George Clooney – 13 milionů dolarů

Hollywoodského lamače ženských srdcí, George Clooneyho, okouzlila vila Oleandra u malebného jezera Como v Itálii. Není divu. Sídlo z 18. století má 25 pokojů, bazén, garáž a své vlastní venkovní divadlo. Rozloha sídla je 167 225 m². Ve vile se natáčely některé scény z filmu Ocean´s Twelve, kde hlavní roli ztvárnil právě Clooney.

sídla
Luxusní sídlo z 18. století, které vlastní George Clooney s manželkou Amal. (Zdroj foto: pinterest.com)

Julia Roberts – 9,5 milionů dolarů

Další hollywoodská hvězda, Julia Roberts, se rozhodla pro koupi luxusního domu v samém srdci Kalifornie, v Malibu. Protože herečka je velmi ekologicky založená, údajně utratila neuvěřitelných 19 milionů dolarů, aby se i dům nesl v ekologickém stylu. Sídlo se rozkládá na 153 290 m².

John Travolta – 4,9 milionů dolarů

vila
Eko dům Julie Roberts v Malibu. (Zdroj foto: pinterest.com)

Legendární americký herec John Travolta si zakoupil rozlehlé sídlo na Floridě. Kromě bazénu má dům Jett-Bleu, který silně připomíná letištní terminál, také velice vkusně provedené interiéry. Sídlo má samo o sobě rozlohu skoro 600 m². Pro Travoltovu zálibu v letadlech je součástí domu vlastní přistávací drahá o délce 2,25 km, kde parkuje i Boeing 707.

K TÉMATU  Úložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Alternativní bydlení. Existují i jiná řešení, než drahá hypotéka nebo pronájem

Luxusní zahrady. Takhle může vypadat vaše moderní zóna pro volný čas

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Navodí příjemnou atmosféru, zahalí domov do úžasné vůně a podpoří relaxaci. Nejen taková kouzla svede aromaterapie, která se stala nedílnou součástí všech milovníků nádherných vůní. Láká aromaterapie i vás? Mrkněte se na pár podrobností, které vás zasvětí do tajů všech jejích podmanivých benefitů.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?

Nepřehlédněte

Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek