Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Jsou krásní, slavní a bohatí a díky jejich neúnavné píli ve svém oboru mají tolik peněz, že si mohou dovolit koupit doslova cokoli. Jednou z velmi oblíbených investic jsou luxusní rezidence na těch nejprestižnějších adresách.
sídla
Nejdražší domovy celebrit. Ukážeme si, jaký je standard slavných osobností.

My vám nyní ukážeme, které ze světových celebrit vlastní nejdražší sídla na světě.

Donald Trump – 125 milionů dolarů

Prezident Spojených států amerických vlastní na Floridě luxusní rezidenci o rozloze 7 432 m², která se jmenuje Mar-A-Lago. Jeho nemovitost zahrnuje například garáž pro 40 aut, která je největší v celém státě. Na pozemku najdeme také dva domy pro hosty, soukromý klub, lázně a business centrum. Jeho rezidence má celkem 126 pokojů, které jsou namířeny tak, aby hosté viděli na Atlantský oceán. Když Trump v roce 1985 tuto rezidenci kupoval za „pouhých“ 10 milionů dolarů ještě neměl tušení, že k dnešnímu dni její cena vystoupá na více než 125 milionů dolarů.

Oprah Winfrey – 85 milionů dolarů

Rozlehlou nemovitost o rozloze 2 137 m² koupila americká herečka a moderátorka Winfrey v roce 2004 v Montecitu v Kalifornii za 50 milionů dolarů. V roce 2013 ji pak celou zrekonstruovala. Její dům byl jedním z nejkrásnějších v celém státě. Díky vkusnému interiéru a působivému umístění se stal velkým lákadlem pro všechny fanoušky.

sídla
Dům Oprah Winfrey za 85 milionů dolarů. (Zdroj foto: pinterest.com)

Michael Jordan – 30 milionů dolarů

Panské sídlo o rozloze 5 203 m² se nachází v Highland Parku a nevlastní ho nikdo jiný, než basketbalová hvězda Michael Jordan. Uvnitř najdeme krytý bazén s profesionálním basketbalovým hřištěm a domácí kino. Součástí sídla je 9 ložnic s 19 koupelnami, plně vybavená tělocvična a krásně zdobené interiéry. Jeho nemovitost je aktuálně na prodej za méně než polovinu původní hodnoty kvůli špatnému trhu.

Ellen DeGeneres – 49 milionů dolarů

Ellen DeGeneres, americká herečka a televizní bavička vlastní krásný dům v Beverly Hills, který se rozprostírá na ploše 1 394 m². Uvnitř najdeme 9 ložnic a 4 garáže. Kromě toho disponuje také soukromým rybníkem, soukromou ulicí a několika krby, které můžeme najít po celém domě. DeGeneres a její partnerka jsou také majitelkami Brody House v Los Angeles, rezidence o rozloze 1 069 m². Ellen je navíc ještě pyšnou majitelkou velkého sídla v Malibu a Santa Barbaře.

K TÉMATUÚložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru
vila
Sídlo Michaela Jordana za 30 milionů dolarů. (Zdroj foto: pinterest.com)

Cher – 45 milionů dolarů

Známá americká zpěvačka a herečka Cher vlastní ticho-oceánskou rezidenci v Malibu. Italská vila z dob renesance se rozkládá na území 1 486 m². V interiéru tohoto sídla se snoubí mnoho ručních řemesel, například koberce z Egypta, krb z Mexika, šestimetrové lustry, balustráda a tapiserie. Zahradu upravila sama herečka. Je plná palem, zatímco vchod zdobí rybník se spoustou ryb.

Sachin Tendulkar – 6 milionů dolarů

Indický hráč kriketu si pořídil v Bombaji sídlo na Perry Cross Road za něco málo přes 5 milionů dolarů. Vila Parsi s rozlohou 2 743 m² byla ale ve velmi dezolátním stavu, a tak Sachin investoval další milion dolarů do její rekonstrukce. Nyní má pět nadzemních podlaží a jeden a půl podzemního podlaží.

George Clooney – 13 milionů dolarů

Hollywoodského lamače ženských srdcí, George Clooneyho, okouzlila vila Oleandra u malebného jezera Como v Itálii. Není divu. Sídlo z 18. století má 25 pokojů, bazén, garáž a své vlastní venkovní divadlo. Rozloha sídla je 167 225 m². Ve vile se natáčely některé scény z filmu Ocean´s Twelve, kde hlavní roli ztvárnil právě Clooney.

sídla
Luxusní sídlo z 18. století, které vlastní George Clooney s manželkou Amal. (Zdroj foto: pinterest.com)

Julia Roberts – 9,5 milionů dolarů

Další hollywoodská hvězda, Julia Roberts, se rozhodla pro koupi luxusního domu v samém srdci Kalifornie, v Malibu. Protože herečka je velmi ekologicky založená, údajně utratila neuvěřitelných 19 milionů dolarů, aby se i dům nesl v ekologickém stylu. Sídlo se rozkládá na 153 290 m².

John Travolta – 4,9 milionů dolarů

vila
Eko dům Julie Roberts v Malibu. (Zdroj foto: pinterest.com)

Legendární americký herec John Travolta si zakoupil rozlehlé sídlo na Floridě. Kromě bazénu má dům Jett-Bleu, který silně připomíná letištní terminál, také velice vkusně provedené interiéry. Sídlo má samo o sobě rozlohu skoro 600 m². Pro Travoltovu zálibu v letadlech je součástí domu vlastní přistávací drahá o délce 2,25 km, kde parkuje i Boeing 707.

K TÉMATU5 nejlepších knih na velikonoční dovolenou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Alternativní bydlení. Existují i jiná řešení, než drahá hypotéka nebo pronájem

Luxusní zahrady. Takhle může vypadat vaše moderní zóna pro volný čas

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek