Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Jak začít myslet pozitivně? Není to těžký úkol

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
jak začít myslet pozitivně
Pozitivní myšlení přináší pozitivní život. (zdroj foto: 123rf.com)

10. 02. 2021

Uvědomte si své myšlenky

Jak začít myslet pozitivně? Klíčem je zjistit, kde se právě teď nacházíte. Jaké je vaše aktuální myšlení, na co během dne nejčastěji myslíte. Jsou to především negativní věci, strachy a obavy? Taky jaké jsou vaše denní zvyky a jestli vás dělají tyto návyky radostnými. 

Pro začátek je opravdu důležité, abyste si udělali na sebe čas a sepsali si všechny vaše myšlenky, které aktuálně máte. Jen když si je takto uvědomíte, tak budete vědět, jak na tom jste a jen tak je budete moct změnit.

Kým se chcete stát?

Dobře, vaše myšlenky a vaše chování jste si uvědomili. Nyní víte, že byste chtěli z vašeho života odstranit všechny ty myšlenky plné strachu, obav a třeba také myšlenky, které vás neustále vracejí zpět do minulosti. Poté si ale uvědomte, KÝM byste se chtěli stát.

Jak byste chtěli začít přemýšlet, jaké nové zvyky byste si chtěli vypěstovat. Je důležité mít určitou vizi a také cíle. Abyste věděli, KAM vlastně směřujete ve vašem životě. Jak má váš život vypadat, jaké chcete mít vztahy, kolik chcete vydělávat peněz, jaké jsou vaše největší sny.

Tohle všechno si ZAPIŠTE, abyste to měli černé na bílém. Abyste tomu zkrátka dali příslušnou energii a nevyklouzlo vám to po nějakém čase z vaší mysli.

Jak začít myslet pozitivně? Začněte postupně

Změna myšlení určitě není ze dne na den. Je to celoživotní proces. Je to zkrátka takový životní styl, kdy se stále učíte něčemu novému, poučujete se z vašich chyb a tím osobnostně rostete. Můžete začít čtením knih, což je pro začátek nejvíc ideální.

Pokud neradi čtete, tak můžete poslouchat audioknihu anebo motivační přednášky o pozitivním myšlení od různých motivátorů a koučů. V dnešní době těchto věcí najdete opravdu hodně, takže máte z čeho čerpat!

K TÉMATU  Jak mít jarní alergie pod kontrolou: S problémy se potýká každý druhý

Praktikujte to

Všechny věci, které se naučíte, tak ale nezapomeňte převádět do praxe! Spoustu lidí se točí v kruhu a nemají žádné výsledky, protože jen nasávají informace. Pak se diví, že stále myslí negativně a nedaří se jim změnit něco v jejich životech. Proto všechno, co se naučíte – ať už z knihy či z nějaké přednášky, tak aplikujte ve vašem životě.

Jen díky tomu se posunete. Je to to samé, když chce někdo změnit svou postavu. Taky si nemůže jen číst o tom, co má jíst a co má cvičit. Ten člověk přece musí mít pohyb a musí do sebe dávat zdravé jídlo, jinak se nic nestane.

Kým se obklopujete?

A na závěr to nejdůležitější. Aby se vám dařilo začít myslet pozitivně, udržet si to a pozorovat ve vašem životě změny, tak se obklopujte lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Kteří pozitivně myslí a pojedou v tom s vámi.

Bohužel jsou tu totiž takoví lidé, kteří vás mohou stahovat energeticky dolů a nepodporovat v tom, co děláte. Takovými lidmi doporučuji se neobklopovat. Samozřejmě chápu, že někdy to není možné, pokud se jedná například o rodinu.

Vždy je ale možné obklopovat se pozitivními lidmi a to třeba jen skrz online kontakt. Můžete si s tím člověkem třeba psát anebo volat. Jestli se ale jedná o někoho úplně cizího, tak stačí, když se budete dívat na jeho videa. Už jen tím, že budete poslouchat jeho pozitivní informace, tak vám to bude dodávat motivaci.

Tohle nedělejte

Pozitivní myšlení je sice super věc, ale nemělo by se z toho stát tak zvané ,,sluníčkaření”. Je v pořádku si přiznat, že se někdy necítíte dobře. Je v pořádku někdy propustit vaše emoce. Hlavně si to přiznejte a žijte sami se sebou v pravdě.

K TÉMATU  Detox v zimě. Nastartuje metabolismus a dostane vás do rovnováhy

Protože potlačení negativních myšlenek může způsobovat úzkosti a deprese. Proto je nepotlačujte, ale poté se vždy nezapomínejte navrátit zpět k lepším myšlenkám a tvořit si tak krásnější život!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sleduji ho přes skleničku vína. Podívá se mým směrem, usměje se. Ten jeho úsměv, odzbrojující úsměv. Cítím, jak se mi celým tělem rozlévá horko. Vykouzlím na své tváři úsměv. Evidentně to vzal jako pozvání, protože teď míří ke mně.
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Krásný den všem dámám v naší lize! S blížícím se jarem je nyní ideální čas připravit své tělo na novou sezónu. A co je lepšího než začít s osvědčeným jarním detoxem? V tomto článku se podělíme o jednoduché tipy na přípravu zeleninového smoothie a připravíme si detoxikační polévku. A v neposlední řadě, prozradíme 4 kroky, jak s detoxikací začít jež v únoru.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
O každém svém rozhodnutí dobře popřemýšlejte. Chcete na plastickou operaci obličeje? Určitě můžete. Co dalšího vás dnes čeká?
Vstávejte s úsměvem! I na dnešní sváteční den pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová horoskop, který poradí, čeho se dnes raději vyvarovat.
Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Horký dech v polštářích se někdy může proměnit v nudný čas u televize. Nenechte to dojít až takhle daleko a i po letech vztahu plujte na jiskřivé vlně plné šibalských úsměvů. Zábavu, vášeň a věrnost si můžete pojistit s těmito tipy! Už sundávejte podprsenku…
Nejradši byste křičeli, dupali nebo někoho doslova uškrtili! Něco vás tak moc naštvalo, že se nedokážete kontrolovat a vámi proudí jedna emoce za druhou.
Mužské a ženské práce. Ve světě, kde je genderová rovnost denně probírána v médiích, je toto dělení skoro sprostým slovem. Jak to máte doma vy? Máte mužské a ženské práce nebo je vše jen na vás?

Výběr článků

Nezapomínejte, že víkend je hlavně o odpočinku! Co vám přinesou volné dny napoví horoskop, který připravila astroložka Naďa Šmídová.
Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!
Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.

Nepřehlédněte

Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek