Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Jak začít myslet pozitivně? Není to těžký úkol

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
jak začít myslet pozitivně
Pozitivní myšlení přináší pozitivní život. (zdroj foto: 123rf.com)

10. 02. 2021

Uvědomte si své myšlenky

Jak začít myslet pozitivně? Klíčem je zjistit, kde se právě teď nacházíte. Jaké je vaše aktuální myšlení, na co během dne nejčastěji myslíte. Jsou to především negativní věci, strachy a obavy? Taky jaké jsou vaše denní zvyky a jestli vás dělají tyto návyky radostnými. 

Pro začátek je opravdu důležité, abyste si udělali na sebe čas a sepsali si všechny vaše myšlenky, které aktuálně máte. Jen když si je takto uvědomíte, tak budete vědět, jak na tom jste a jen tak je budete moct změnit.

Kým se chcete stát?

Dobře, vaše myšlenky a vaše chování jste si uvědomili. Nyní víte, že byste chtěli z vašeho života odstranit všechny ty myšlenky plné strachu, obav a třeba také myšlenky, které vás neustále vracejí zpět do minulosti. Poté si ale uvědomte, KÝM byste se chtěli stát.

Jak byste chtěli začít přemýšlet, jaké nové zvyky byste si chtěli vypěstovat. Je důležité mít určitou vizi a také cíle. Abyste věděli, KAM vlastně směřujete ve vašem životě. Jak má váš život vypadat, jaké chcete mít vztahy, kolik chcete vydělávat peněz, jaké jsou vaše největší sny.

Tohle všechno si ZAPIŠTE, abyste to měli černé na bílém. Abyste tomu zkrátka dali příslušnou energii a nevyklouzlo vám to po nějakém čase z vaší mysli.

Jak začít myslet pozitivně? Začněte postupně

Změna myšlení určitě není ze dne na den. Je to celoživotní proces. Je to zkrátka takový životní styl, kdy se stále učíte něčemu novému, poučujete se z vašich chyb a tím osobnostně rostete. Můžete začít čtením knih, což je pro začátek nejvíc ideální.

Pokud neradi čtete, tak můžete poslouchat audioknihu anebo motivační přednášky o pozitivním myšlení od různých motivátorů a koučů. V dnešní době těchto věcí najdete opravdu hodně, takže máte z čeho čerpat!

K TÉMATUJak začít se surfováním, i když nebydlíte u moře

Praktikujte to

Všechny věci, které se naučíte, tak ale nezapomeňte převádět do praxe! Spoustu lidí se točí v kruhu a nemají žádné výsledky, protože jen nasávají informace. Pak se diví, že stále myslí negativně a nedaří se jim změnit něco v jejich životech. Proto všechno, co se naučíte – ať už z knihy či z nějaké přednášky, tak aplikujte ve vašem životě.

Jen díky tomu se posunete. Je to to samé, když chce někdo změnit svou postavu. Taky si nemůže jen číst o tom, co má jíst a co má cvičit. Ten člověk přece musí mít pohyb a musí do sebe dávat zdravé jídlo, jinak se nic nestane.

Kým se obklopujete?

A na závěr to nejdůležitější. Aby se vám dařilo začít myslet pozitivně, udržet si to a pozorovat ve vašem životě změny, tak se obklopujte lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Kteří pozitivně myslí a pojedou v tom s vámi.

Bohužel jsou tu totiž takoví lidé, kteří vás mohou stahovat energeticky dolů a nepodporovat v tom, co děláte. Takovými lidmi doporučuji se neobklopovat. Samozřejmě chápu, že někdy to není možné, pokud se jedná například o rodinu.

Vždy je ale možné obklopovat se pozitivními lidmi a to třeba jen skrz online kontakt. Můžete si s tím člověkem třeba psát anebo volat. Jestli se ale jedná o někoho úplně cizího, tak stačí, když se budete dívat na jeho videa. Už jen tím, že budete poslouchat jeho pozitivní informace, tak vám to bude dodávat motivaci.

Tohle nedělejte

Pozitivní myšlení je sice super věc, ale nemělo by se z toho stát tak zvané ,,sluníčkaření“. Je v pořádku si přiznat, že se někdy necítíte dobře. Je v pořádku někdy propustit vaše emoce. Hlavně si to přiznejte a žijte sami se sebou v pravdě.

K TÉMATUZnáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Protože potlačení negativních myšlenek může způsobovat úzkosti a deprese. Proto je nepotlačujte, ale poté se vždy nezapomínejte navrátit zpět k lepším myšlenkám a tvořit si tak krásnější život!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.

Nepřehlédněte

Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek