Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Jak začít myslet pozitivně? Není to těžký úkol

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
jak začít myslet pozitivně
Pozitivní myšlení přináší pozitivní život. (zdroj foto: 123rf.com)

10. 02. 2021

Uvědomte si své myšlenky

Jak začít myslet pozitivně? Klíčem je zjistit, kde se právě teď nacházíte. Jaké je vaše aktuální myšlení, na co během dne nejčastěji myslíte. Jsou to především negativní věci, strachy a obavy? Taky jaké jsou vaše denní zvyky a jestli vás dělají tyto návyky radostnými. 

Pro začátek je opravdu důležité, abyste si udělali na sebe čas a sepsali si všechny vaše myšlenky, které aktuálně máte. Jen když si je takto uvědomíte, tak budete vědět, jak na tom jste a jen tak je budete moct změnit.

Kým se chcete stát?

Dobře, vaše myšlenky a vaše chování jste si uvědomili. Nyní víte, že byste chtěli z vašeho života odstranit všechny ty myšlenky plné strachu, obav a třeba také myšlenky, které vás neustále vracejí zpět do minulosti. Poté si ale uvědomte, KÝM byste se chtěli stát.

Jak byste chtěli začít přemýšlet, jaké nové zvyky byste si chtěli vypěstovat. Je důležité mít určitou vizi a také cíle. Abyste věděli, KAM vlastně směřujete ve vašem životě. Jak má váš život vypadat, jaké chcete mít vztahy, kolik chcete vydělávat peněz, jaké jsou vaše největší sny.

Tohle všechno si ZAPIŠTE, abyste to měli černé na bílém. Abyste tomu zkrátka dali příslušnou energii a nevyklouzlo vám to po nějakém čase z vaší mysli.

Jak začít myslet pozitivně? Začněte postupně

Změna myšlení určitě není ze dne na den. Je to celoživotní proces. Je to zkrátka takový životní styl, kdy se stále učíte něčemu novému, poučujete se z vašich chyb a tím osobnostně rostete. Můžete začít čtením knih, což je pro začátek nejvíc ideální.

Pokud neradi čtete, tak můžete poslouchat audioknihu anebo motivační přednášky o pozitivním myšlení od různých motivátorů a koučů. V dnešní době těchto věcí najdete opravdu hodně, takže máte z čeho čerpat!

K TÉMATU  Z pohledu muže: Vánoční svátky jsou pohroma lidstva! Ženy to strašně řeší, zatímco muži jsou nad věcí. Proč se necháme snadno nachytat?

Praktikujte to

Všechny věci, které se naučíte, tak ale nezapomeňte převádět do praxe! Spoustu lidí se točí v kruhu a nemají žádné výsledky, protože jen nasávají informace. Pak se diví, že stále myslí negativně a nedaří se jim změnit něco v jejich životech. Proto všechno, co se naučíte – ať už z knihy či z nějaké přednášky, tak aplikujte ve vašem životě.

Jen díky tomu se posunete. Je to to samé, když chce někdo změnit svou postavu. Taky si nemůže jen číst o tom, co má jíst a co má cvičit. Ten člověk přece musí mít pohyb a musí do sebe dávat zdravé jídlo, jinak se nic nestane.

Kým se obklopujete?

A na závěr to nejdůležitější. Aby se vám dařilo začít myslet pozitivně, udržet si to a pozorovat ve vašem životě změny, tak se obklopujte lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Kteří pozitivně myslí a pojedou v tom s vámi.

Bohužel jsou tu totiž takoví lidé, kteří vás mohou stahovat energeticky dolů a nepodporovat v tom, co děláte. Takovými lidmi doporučuji se neobklopovat. Samozřejmě chápu, že někdy to není možné, pokud se jedná například o rodinu.

Vždy je ale možné obklopovat se pozitivními lidmi a to třeba jen skrz online kontakt. Můžete si s tím člověkem třeba psát anebo volat. Jestli se ale jedná o někoho úplně cizího, tak stačí, když se budete dívat na jeho videa. Už jen tím, že budete poslouchat jeho pozitivní informace, tak vám to bude dodávat motivaci.

Tohle nedělejte

Pozitivní myšlení je sice super věc, ale nemělo by se z toho stát tak zvané ,,sluníčkaření“. Je v pořádku si přiznat, že se někdy necítíte dobře. Je v pořádku někdy propustit vaše emoce. Hlavně si to přiznejte a žijte sami se sebou v pravdě.

K TÉMATU  Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Protože potlačení negativních myšlenek může způsobovat úzkosti a deprese. Proto je nepotlačujte, ale poté se vždy nezapomínejte navrátit zpět k lepším myšlenkám a tvořit si tak krásnější život!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?

Nepřehlédněte

Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek