Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Jak začít myslet pozitivně? Není to těžký úkol

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
jak začít myslet pozitivně
Pozitivní myšlení přináší pozitivní život. (zdroj foto: 123rf.com)

10. 02. 2021

Uvědomte si své myšlenky

Jak začít myslet pozitivně? Klíčem je zjistit, kde se právě teď nacházíte. Jaké je vaše aktuální myšlení, na co během dne nejčastěji myslíte. Jsou to především negativní věci, strachy a obavy? Taky jaké jsou vaše denní zvyky a jestli vás dělají tyto návyky radostnými. 

Pro začátek je opravdu důležité, abyste si udělali na sebe čas a sepsali si všechny vaše myšlenky, které aktuálně máte. Jen když si je takto uvědomíte, tak budete vědět, jak na tom jste a jen tak je budete moct změnit.

Kým se chcete stát?

Dobře, vaše myšlenky a vaše chování jste si uvědomili. Nyní víte, že byste chtěli z vašeho života odstranit všechny ty myšlenky plné strachu, obav a třeba také myšlenky, které vás neustále vracejí zpět do minulosti. Poté si ale uvědomte, KÝM byste se chtěli stát.

Jak byste chtěli začít přemýšlet, jaké nové zvyky byste si chtěli vypěstovat. Je důležité mít určitou vizi a také cíle. Abyste věděli, KAM vlastně směřujete ve vašem životě. Jak má váš život vypadat, jaké chcete mít vztahy, kolik chcete vydělávat peněz, jaké jsou vaše největší sny.

Tohle všechno si ZAPIŠTE, abyste to měli černé na bílém. Abyste tomu zkrátka dali příslušnou energii a nevyklouzlo vám to po nějakém čase z vaší mysli.

Jak začít myslet pozitivně? Začněte postupně

Změna myšlení určitě není ze dne na den. Je to celoživotní proces. Je to zkrátka takový životní styl, kdy se stále učíte něčemu novému, poučujete se z vašich chyb a tím osobnostně rostete. Můžete začít čtením knih, což je pro začátek nejvíc ideální.

Pokud neradi čtete, tak můžete poslouchat audioknihu anebo motivační přednášky o pozitivním myšlení od různých motivátorů a koučů. V dnešní době těchto věcí najdete opravdu hodně, takže máte z čeho čerpat!

K TÉMATU  Chia semínka: Přínos pro naše zdraví + recept jako BONUS!

Praktikujte to

Všechny věci, které se naučíte, tak ale nezapomeňte převádět do praxe! Spoustu lidí se točí v kruhu a nemají žádné výsledky, protože jen nasávají informace. Pak se diví, že stále myslí negativně a nedaří se jim změnit něco v jejich životech. Proto všechno, co se naučíte – ať už z knihy či z nějaké přednášky, tak aplikujte ve vašem životě.

Jen díky tomu se posunete. Je to to samé, když chce někdo změnit svou postavu. Taky si nemůže jen číst o tom, co má jíst a co má cvičit. Ten člověk přece musí mít pohyb a musí do sebe dávat zdravé jídlo, jinak se nic nestane.

Kým se obklopujete?

A na závěr to nejdůležitější. Aby se vám dařilo začít myslet pozitivně, udržet si to a pozorovat ve vašem životě změny, tak se obklopujte lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Kteří pozitivně myslí a pojedou v tom s vámi.

Bohužel jsou tu totiž takoví lidé, kteří vás mohou stahovat energeticky dolů a nepodporovat v tom, co děláte. Takovými lidmi doporučuji se neobklopovat. Samozřejmě chápu, že někdy to není možné, pokud se jedná například o rodinu.

Vždy je ale možné obklopovat se pozitivními lidmi a to třeba jen skrz online kontakt. Můžete si s tím člověkem třeba psát anebo volat. Jestli se ale jedná o někoho úplně cizího, tak stačí, když se budete dívat na jeho videa. Už jen tím, že budete poslouchat jeho pozitivní informace, tak vám to bude dodávat motivaci.

Tohle nedělejte

Pozitivní myšlení je sice super věc, ale nemělo by se z toho stát tak zvané ,,sluníčkaření”. Je v pořádku si přiznat, že se někdy necítíte dobře. Je v pořádku někdy propustit vaše emoce. Hlavně si to přiznejte a žijte sami se sebou v pravdě.

K TÉMATU  Bylinky proti kouření: I příroda vám může pomoct

Protože potlačení negativních myšlenek může způsobovat úzkosti a deprese. Proto je nepotlačujte, ale poté se vždy nezapomínejte navrátit zpět k lepším myšlenkám a tvořit si tak krásnější život!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 kroky, které vedou ke splnění vašeho novoročního předsevzetí

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.

Nepřehlédněte

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek