Krása a móda

Podrobný průvodce konturováním obličeje. Zkuste to podle nás!

Zdroj:123RF.com

I když už se ráno probouzíte s nějakým tím kruhem pod očima a pleť nevypadá jako ve dvaceti, stále můžete na svém make-upu zapracovat tak, že vás výsledek překvapí a omladí minimálně o deset let. Díky zázračnému konturování! Trápí vás tvar vašeho nosu? Potřebujete opticky ubrat pár kilo v obličeji? Úplně postačí osvojit si pár základních technik. Musíte v podstatě vědět jen to, jak si vybrat správnou barvu, který produkt je pro vás nejvhodnější a kam jej nanášet.

Výběr barev

Už ze samotného názvu vyplývá, že konturování bude určitá hra s barvami. Nenechte se mílit, nejde o nějaké techniky nanášení bronzeru. Ten má za úkol úplně jiné věci. Konturování obličej tvaruje. Při výběru barev se držte pár základních zásad. Produkty, které jsou označeny jako bronzery nekupujte. Mívají oranžový podtón a často navíc obsahují jemné třpytky, které mají nahrazovat opálení. Vyberte si odstín, kterým budete obličej tzv. stínovat. Určitě by měl být matný. Ideální jsou studenější odstíny. Strach nemusíte mít ani z lehce šedavých tónů, ten je vhodný pro téměř všechny odstíny pleti.

Každá pleť potřebuje jinou texturu

Určitě se musíte při výběru textury řídit typem své pleti. Na suchou pleť je ideální krémová konzistence. Konturovat se dá i krémovým či tekutým make-upem. Samozřejmě k tomu budete potřebovat vícero odstínů. Vždy o několik odstínů tmavší než váš běžný make-up. V obchodech narazíte i na krémové konturovací tyčinky. Jejich výhodou je, že je můžete mít vždy u sebe, protože se vám vejdou do kabelky.  Během dne se tak můžete přelíčit a jemně prsty rozmazat make-up do ztracena. To je vlastně návod, jak textury nanášet. Pokud jste majitelkou mastnější pleti, volte raději pudrové produkty. Ty se nanášejí až na make-up a pudr s pomocí speciálního zkoseného štětce.

Naučte se správný postup

Vypadá to složitě, ale je to hračka. Je potřeba naučit se pár základních tahů. Věřte, že s trochou cviku vám to ráno nezabere víc než 3 minuty času. Jestliže budete konturovat produktem krémové konzistence, nakreslete nejprve rovnou čáru pod lícní kost. Tu si jednoduše nahmatáte prsty. Ostřejší rysy si můžete vytvořit nejen pod lícní kostí, ale například i kolem linie čelisti. Nakreslete podél ní další linku. Jestli vás trápí velké čelo, nakreslete několik tahů kolem linie vlasů. Pokud chcete konturováním zmenšit čelo, nakreslete tmavší texturou několik tahů kolem linie vlasů.

Tvarovat lze každou část obličeje

Tvarovat lze takhle prakticky každou část vašeho obličeje. Např. nos upravíte tak, že na jeho hranu nanesete světlý odstín make-upu nebo korektoru a po jeho stranách nakreslíte konturovacím produktem naopak tmavší linky.

Důležité je všechno nakonec důkladně rozetřít do ztracena. Skvělá je k tomu speciální houbička. Funguje to podobně jako při retušování fotografií v grafických programech. Pokud máte pleť mastnou a konturujete tedy pudrovým produktem, nanášejte ho nejprve na štětec a následně postupujte podle výše uvedeného návodu. Nakonec je třeba opět všechno důkladně rozetřít. Na internetu najdete celou řadu videonávodů, podle kterých hravě tuhle techniku zvládnete. Uvidíte, jak vaše okolí rychle na tuhle příjemnou změnu zareaguje.

Brzy už si bez konturování nebudete umět svůj život představit!

Autor: red

Reklama

Reklama