Sobota , 03. 12. 2022

Blanka

Tohle vám zaručí zhubnutí! Vyzkoušejte přerušovaný půst

Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
přerušovaný půst
Hubnutí může urychlit přerušovaný půst. (foto: 123RF)

18. 05. 2021

Metoda, kterou si zamilujete

Jak jsem vám slíbila, tak vás seznámím s metodou, na které zaručeně zhubnete! Jedná se o metodu stravování zvanou ,,přerušovaný půst“. O co se jedná a jak to funguje? Jde o to, že většina lidí jí pozdě večer a hned ráno zase brzy snídají. Anebo často uzobují mezi jídly. A i když jíte zdravě anebo držíte tu nejlepší dietu na světě, tak stejně nemusíte zhubnout.

Díky neustálému přísunu jídla se vám vyplavuje pořád inzulín a tělo tak nemá prostor na spalování tuků a buňky nemají prostor na regeneraci! Tudíž nejen že nehubnete, ale také není prostor na regeneraci buněk a to se může odrážet i na vašem zdraví.

Jak tato metoda funguje

Aby tedy mělo tělo prostor na pálení tuků a regeneraci buněk, tak je potřeba omezit častý přísun jídla. K tomu právě slouží přerušovaný půst. Jeho základem je, že 16 hodin nejíte a 8 hodin jíte. To znamená, že si dáte poslední jídlo například v 8 hodin večer a na druhý den si dáte první jídlo dne až ve 12 hodin dopoledne. Vaše tělo tak bude mít 16 hodin bez jídla. Buňky budou mít prostor na regeneraci a vaše tělo bude spalovat tuky.

Pak máte prostor na 8 hodin jídla. První jídlo si můžete dát tedy ve 12 hodin dopoledne, další jídlo ve 4 hodiny odpoledne a poslední jídlo v 8 hodin večer. Díky tomu, když budete jíst 3 velká jídla denně místo menší porcí několikrát denně, ulevíte vašemu trávení a vaše tělo bude mít prostor na pálení tuků. 

Jde to i jinak

Možná teď navrhujete, že si nedovede představit den bez snídaně. Nevadí! 16/8 je základ, ale lze praktikovat přerušovaný půst 14/10 a také 12/12. To znamená, že máte 14 hodin, kdy nejíte a 10 hodin, kdy jíte. Tuto formu praktikuji já osobně a velmi mi to vyhovuje. Jsme totiž milovník snídaní, a tak si je vždy musím dopřát! Poslední jídlo dne si můžete dát v 7 hodin večer a na druhý den můžete snídat v 9 hodin ráno.

A to samé s formou 12/12. Poslední jídlo dne si dáte v 8 hodin večer a další den budete snídat v 8 hodin ráno. Jestliže se vám zdá, že 3 jídla denně je málo, tak můžete samozřejmě zařadit svačinu a jíst například 4x denně. Jde hlavně o to, abyste přes tu noc dali vašemu trávení odpočinek. A především, abyste nejedli 2-3 hodiny před spaním! Aby mělo tělo prostor na regeneraci a ne aby v noci dodatečně trávilo jídlo. 

K TÉMATU  Čaje jako brána k rituálům i zahnání žízně. Vyznáte se v nich?

Konec s přejídáním

Díky přerušovanému půstu nebudete mít takové chutě jako dřív, protože vás ta 3-4 velká jídla zasytí a vy si na tento režim tak zvyknete, že uzobávání mezi jídly bude pro vás minulostí. Totiž když jíte mezi jídly, tak je vaše tělo navyklé pořád něco jíst a snadněji vás to táhne k přejídání. Nejen konec s přejídáním, ale také konec s únavou!

Když jíte často – například každé 2 hodiny, tak vaše tělo spotřebovává veškerou energii na trávení. Když ale přestanete častokrát jíst, tak se vám tato energie vrátí a vy nebudete tak unavení!

Jdete do toho?

Pokud vás tato metoda láká, tak se do ni určitě vrhněte! Můžete začít s formou 12/12 a postupem času se třeba dostanete k 16/8. Opravdu každý, koho znám, tak na přerušovaném půstu zhubnul a také zlepšil své zdraví! Protože buňky měly konečně prostor na regeneraci, trávení si odpočinulo a s ním se i zlepšila celkově imunita těla. Jestli přemýšlíte, jestli musíte při této metodě držet nějaké diety, tak to nemusíte!

Nejsem zastáncem žádných diet. Jen dbejte na to, abyste jedli dostatečně a zdravě. Abyste měli v jídelníčku všechny důležité makroživiny, mikroživiny a pili dostatek vody. Tuto formu stravování ale nedoporučuji těhotným ženám, ženám trpící poruchou příjmu potravy a také lidem, kteří mají větší zdravotní komplikace. Pokud mezi ně patříte, tak to jako první zkonzultujte s vaším doktorem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?

Nepřehlédněte

Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek