Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Tohle vám zaručí zhubnutí! Vyzkoušejte přerušovaný půst

Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
přerušovaný půst
Hubnutí může urychlit přerušovaný půst. (foto: 123RF)

18. 05. 2021

Metoda, kterou si zamilujete

Jak jsem vám slíbila, tak vás seznámím s metodou, na které zaručeně zhubnete! Jedná se o metodu stravování zvanou ,,přerušovaný půst”. O co se jedná a jak to funguje? Jde o to, že většina lidí jí pozdě večer a hned ráno zase brzy snídají. Anebo často uzobují mezi jídly. A i když jíte zdravě anebo držíte tu nejlepší dietu na světě, tak stejně nemusíte zhubnout.

Díky neustálému přísunu jídla se vám vyplavuje pořád inzulín a tělo tak nemá prostor na spalování tuků a buňky nemají prostor na regeneraci! Tudíž nejen že nehubnete, ale také není prostor na regeneraci buněk a to se může odrážet i na vašem zdraví.

Jak tato metoda funguje

Aby tedy mělo tělo prostor na pálení tuků a regeneraci buněk, tak je potřeba omezit častý přísun jídla. K tomu právě slouží přerušovaný půst. Jeho základem je, že 16 hodin nejíte a 8 hodin jíte. To znamená, že si dáte poslední jídlo například v 8 hodin večer a na druhý den si dáte první jídlo dne až ve 12 hodin dopoledne. Vaše tělo tak bude mít 16 hodin bez jídla. Buňky budou mít prostor na regeneraci a vaše tělo bude spalovat tuky.

Pak máte prostor na 8 hodin jídla. První jídlo si můžete dát tedy ve 12 hodin dopoledne, další jídlo ve 4 hodiny odpoledne a poslední jídlo v 8 hodin večer. Díky tomu, když budete jíst 3 velká jídla denně místo menší porcí několikrát denně, ulevíte vašemu trávení a vaše tělo bude mít prostor na pálení tuků. 

Jde to i jinak

Možná teď navrhujete, že si nedovede představit den bez snídaně. Nevadí! 16/8 je základ, ale lze praktikovat přerušovaný půst 14/10 a také 12/12. To znamená, že máte 14 hodin, kdy nejíte a 10 hodin, kdy jíte. Tuto formu praktikuji já osobně a velmi mi to vyhovuje. Jsme totiž milovník snídaní, a tak si je vždy musím dopřát! Poslední jídlo dne si můžete dát v 7 hodin večer a na druhý den můžete snídat v 9 hodin ráno.

A to samé s formou 12/12. Poslední jídlo dne si dáte v 8 hodin večer a další den budete snídat v 8 hodin ráno. Jestliže se vám zdá, že 3 jídla denně je málo, tak můžete samozřejmě zařadit svačinu a jíst například 4x denně. Jde hlavně o to, abyste přes tu noc dali vašemu trávení odpočinek. A především, abyste nejedli 2-3 hodiny před spaním! Aby mělo tělo prostor na regeneraci a ne aby v noci dodatečně trávilo jídlo. 

K TÉMATU  Jak začít cvičit? Zhubněte povánoční kila!

Konec s přejídáním

Díky přerušovanému půstu nebudete mít takové chutě jako dřív, protože vás ta 3-4 velká jídla zasytí a vy si na tento režim tak zvyknete, že uzobávání mezi jídly bude pro vás minulostí. Totiž když jíte mezi jídly, tak je vaše tělo navyklé pořád něco jíst a snadněji vás to táhne k přejídání. Nejen konec s přejídáním, ale také konec s únavou!

Když jíte často – například každé 2 hodiny, tak vaše tělo spotřebovává veškerou energii na trávení. Když ale přestanete častokrát jíst, tak se vám tato energie vrátí a vy nebudete tak unavení!

Jdete do toho?

Pokud vás tato metoda láká, tak se do ni určitě vrhněte! Můžete začít s formou 12/12 a postupem času se třeba dostanete k 16/8. Opravdu každý, koho znám, tak na přerušovaném půstu zhubnul a také zlepšil své zdraví! Protože buňky měly konečně prostor na regeneraci, trávení si odpočinulo a s ním se i zlepšila celkově imunita těla. Jestli přemýšlíte, jestli musíte při této metodě držet nějaké diety, tak to nemusíte!

Nejsem zastáncem žádných diet. Jen dbejte na to, abyste jedli dostatečně a zdravě. Abyste měli v jídelníčku všechny důležité makroživiny, mikroživiny a pili dostatek vody. Tuto formu stravování ale nedoporučuji těhotným ženám, ženám trpící poruchou příjmu potravy a také lidem, kteří mají větší zdravotní komplikace. Pokud mezi ně patříte, tak to jako první zkonzultujte s vaším doktorem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud se chcete letos blýsknout, můžete vsadit i na červené tenisky. Ty jsou stylové a můžete je ladit s nejrůznějšími trendy oděvy a s módními doplňky. Jestliže zrovna nejste módní guru, nemusíte si zoufat. My vám na následujících řádcích prozradíme o červených teniskách vše podstatné. Proto čtěte a pojďte se inspirovat s námi!
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.

Nepřehlédněte

Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek