Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Tohle vám zaručí zhubnutí! Vyzkoušejte přerušovaný půst

Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
přerušovaný půst
Hubnutí může urychlit přerušovaný půst. (foto: 123RF)

18. 05. 2021

Metoda, kterou si zamilujete

Jak jsem vám slíbila, tak vás seznámím s metodou, na které zaručeně zhubnete! Jedná se o metodu stravování zvanou ,,přerušovaný půst”. O co se jedná a jak to funguje? Jde o to, že většina lidí jí pozdě večer a hned ráno zase brzy snídají. Anebo často uzobují mezi jídly. A i když jíte zdravě anebo držíte tu nejlepší dietu na světě, tak stejně nemusíte zhubnout.

Díky neustálému přísunu jídla se vám vyplavuje pořád inzulín a tělo tak nemá prostor na spalování tuků a buňky nemají prostor na regeneraci! Tudíž nejen že nehubnete, ale také není prostor na regeneraci buněk a to se může odrážet i na vašem zdraví.

Jak tato metoda funguje

Aby tedy mělo tělo prostor na pálení tuků a regeneraci buněk, tak je potřeba omezit častý přísun jídla. K tomu právě slouží přerušovaný půst. Jeho základem je, že 16 hodin nejíte a 8 hodin jíte. To znamená, že si dáte poslední jídlo například v 8 hodin večer a na druhý den si dáte první jídlo dne až ve 12 hodin dopoledne. Vaše tělo tak bude mít 16 hodin bez jídla. Buňky budou mít prostor na regeneraci a vaše tělo bude spalovat tuky.

Pak máte prostor na 8 hodin jídla. První jídlo si můžete dát tedy ve 12 hodin dopoledne, další jídlo ve 4 hodiny odpoledne a poslední jídlo v 8 hodin večer. Díky tomu, když budete jíst 3 velká jídla denně místo menší porcí několikrát denně, ulevíte vašemu trávení a vaše tělo bude mít prostor na pálení tuků. 

Jde to i jinak

Možná teď navrhujete, že si nedovede představit den bez snídaně. Nevadí! 16/8 je základ, ale lze praktikovat přerušovaný půst 14/10 a také 12/12. To znamená, že máte 14 hodin, kdy nejíte a 10 hodin, kdy jíte. Tuto formu praktikuji já osobně a velmi mi to vyhovuje. Jsme totiž milovník snídaní, a tak si je vždy musím dopřát! Poslední jídlo dne si můžete dát v 7 hodin večer a na druhý den můžete snídat v 9 hodin ráno.

A to samé s formou 12/12. Poslední jídlo dne si dáte v 8 hodin večer a další den budete snídat v 8 hodin ráno. Jestliže se vám zdá, že 3 jídla denně je málo, tak můžete samozřejmě zařadit svačinu a jíst například 4x denně. Jde hlavně o to, abyste přes tu noc dali vašemu trávení odpočinek. A především, abyste nejedli 2-3 hodiny před spaním! Aby mělo tělo prostor na regeneraci a ne aby v noci dodatečně trávilo jídlo. 

K TÉMATU  4+1 tipy na seriály, které každou ženu vtáhnou do děje

Konec s přejídáním

Díky přerušovanému půstu nebudete mít takové chutě jako dřív, protože vás ta 3-4 velká jídla zasytí a vy si na tento režim tak zvyknete, že uzobávání mezi jídly bude pro vás minulostí. Totiž když jíte mezi jídly, tak je vaše tělo navyklé pořád něco jíst a snadněji vás to táhne k přejídání. Nejen konec s přejídáním, ale také konec s únavou!

Když jíte často – například každé 2 hodiny, tak vaše tělo spotřebovává veškerou energii na trávení. Když ale přestanete častokrát jíst, tak se vám tato energie vrátí a vy nebudete tak unavení!

Jdete do toho?

Pokud vás tato metoda láká, tak se do ni určitě vrhněte! Můžete začít s formou 12/12 a postupem času se třeba dostanete k 16/8. Opravdu každý, koho znám, tak na přerušovaném půstu zhubnul a také zlepšil své zdraví! Protože buňky měly konečně prostor na regeneraci, trávení si odpočinulo a s ním se i zlepšila celkově imunita těla. Jestli přemýšlíte, jestli musíte při této metodě držet nějaké diety, tak to nemusíte!

Nejsem zastáncem žádných diet. Jen dbejte na to, abyste jedli dostatečně a zdravě. Abyste měli v jídelníčku všechny důležité makroživiny, mikroživiny a pili dostatek vody. Tuto formu stravování ale nedoporučuji těhotným ženám, ženám trpící poruchou příjmu potravy a také lidem, kteří mají větší zdravotní komplikace. Pokud mezi ně patříte, tak to jako první zkonzultujte s vaším doktorem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?
Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Vánoce jsou především o odpočinku a zpomalení. Kdo ale říká, že je musíte celé proležet u televize s horou jídla? To vám samozřejmě nikdo nebere, ale i vy sami se budete cítit lépe, pokud se občas zvednete a uděláte něco pro své zdraví. Podle cvičení ve vánočním duchu vám to půjde samo!
Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Odlety na vytouženou dovolenou bývají občas hektické a stejně tak působí i letiště. Musíte najít místo odbavení, projít kontrolou a nakonec trefit správný gate. Většinou vše funguje hladce. Co ale dělat, když se let opozdí, zruší, nebo nestihnete navazující letadlo?
Make-up a líčení dokáží zázraky, o tom už jsme se přesvědčily několikrát. Tahle proměna ale sebere "modelce" několik let a dokonale změní její vzhled!
Letní počasí láká ven nejen lidi, ale také velké množství různých zástupců hmyzí říše. Ať narazíte na komára, včelu, vosu, klíště, muchničku, mravence nebo třeba ováda, ne vždy taková blízká setkání třetího druhu dopadnou dobře. Podívejte se, jak si po bolestivém seznámení správně „olízat rány“.

Výběr článků

Všude kolem sebe slyšíme, jak důležitá je poctivá hydratace těla, a to nejen pro zdravé fungování organismu jako takového, ale i z hlediska krásy naší pleti, pružnosti pokožky a nádherných vlasů. Pak je tu zase opačná stránka mince - neustále tipy a triky, jak nejlépe odvodnit svůj organismus v naději, že si díky tomu pomůžeme od pár kil. Jenže to ani zdaleka není spásou, naopak to může být těžký hazard se zdravím.
Bojíte se, že šlápnete vedle? Váháte s výběrem make-upu nebo brýlí? Rozhodnutí vám usnadní beauty aplikace. Na výběr je jich hned několik. Zkuste všechny!

Nepřehlédněte

Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.
Ano, saláty jsou lehké, plné vitamínů a osvěží. Že vás ale nezasytí a máte po nich hlad? Prozradíme vám, jak to udělat, aby vám po salátu nekručelo v žaludku a ještě patřil do dietního jídelníčku. Pak vám hubnutí půjde samo. Zkuste to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek