Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Léčivé bylinky příznivě ovlivní váš organismus. Hlavně je nemíchejte! Které se teď vyplatí sbírat a jak pomohou?

Bylinky mají mocnnou sílu. Pomohou nejen proti nachlazení, ale také posílit imunitu, zlepšit celkově zdraví. Po kterých byste měly sáhnout a proč?
Léčivé bylinky
zdroj: 123RF.com

26. 09. 2018

Kostival lékařský – kořen

Je vynikající při hojení zlomenin, zánětech kostí, vaziva a žil, natržených svalech, sraženinách a krevních podlitinách, zkrátka při bolestech kloubů, kostí, šlach a svalů a tzv.hlubokých zánětech.
„Kostival používejte vždy na noc ve formě masti – potřebuje na práci klid,“ radí bylinkářka Kateřina Bílková, která pro vás uvedené bylinky vybrala.

Jeřáb ptačí – plody

Vysoký obsah vitamínu C a proto jej využívejte při léčbě chřipkových onemocnění. Plody jsou mírně močopudné, působí velice dobře na mírnění bolestí kloubů, při revmatických nemocech a dně, také při zahlenění a zánětu průdušek. Syrové plody se užívají jako projímadlo, ale tepelnou úpravou a sušením se tato schopnost ztrácí.

Náš tip: Recept na jeřabinové víno
Čerstvé trochu rozmačkané jeřabinky dejte do vhodné nádoby a zalijte přibližně objemově dvojnásobným množstvím čistého bílého vína. Nechte macerovat 2-3 týdny, občas protřeste. Přeceďte, pijte ráno a večer po 1 dcl.

Růže šípková – plody

Šípek je přímo přírodní celaskon. Zásobárna vitamínu C. Na co funguje? Na chřipku, nachlazení, onemocnění cév a celkové posílení organismu. Vysoký obsah vitamínu C se rychle ztrácí, a proto sbírejte každý rok čerstvé.

Jak správně připravit čaj ze šípku? Dávku sušených šípků namočte do studené vody a nechte přes noc macerovat, ráno pouze zahřejte těsně před bod varu a přeceďte do šálku. Čaj bude velmi chutný, zlatavé barvy a plný vitamínů.

Dobromysl obecná – nať s květem

Jedinečná bylina, která čistí zahleněné plíce, pomáhá při suchém kašli, uklidňuje, posiluje organismus a zlepšuje krevní oběh atd. Je to bylinka, která povzbuzuje a všeobecně zlepšuje náladu. Ve středověku selky přidávaly dobromysl sekáčům do jídla během žatvy, aby je chránila před uštknutím hadem a aby si uchovali dobrou mysl, ale hlavně chuť do práce.

K TÉMATUČertův dráp se považuje za zázrak. Co všechno umí?

Vřes obecný – nať s květem

Sbírejte horní polovinu natě s květem. Poskládejte do svazečků a sušte co nejrychleji na stinném místě. Čaj pijeme při zánětech močového měchýře a při zvětšené prostatě, dále při onemocnění ledvin, při revmatismu a při horečce.

Jak s bylinami zacházet?

Rozhodně je dobré je nemíchat,“ radí Kateřina Bílková a dodává, že je dobré vždy zůstat u jedné, protože třeba některé mají tak široký záběr účinků, že umí pomoci ve všech směrech. Není třeba proto dělat čaj z 15 bylin, stačí jedna.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.

Nepřehlédněte

Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek