Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Jak šel čas s plavkami. Jaké plavky se budou nosit letos?

Plavky neodmyslitelně patří k létu. Jelikož se plavková sezona blíží rychlostí blesku, mělo by se zmínit to, jaké plavky se nosily dříve, a jaké se budou nosit letos.

22. 07. 2020

Pokud patříte k milovníkům módy, pak moc dobře víte, že se jednotlivé trendy mění každým rokem a že každá sezona přináší nové kousky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Ne vždycky to však bylo o bikinách a plavkách plných flitrů. Věděli jste, že vůbec první plavky byly koupací župany? 

S prvními podobami plavek se poprvé setkáváme v 18. století 

I když jsou dvoudílné ženské oděvy, které se velice nápadně podobají současným bikinám, vyobrazeny například na freskách pocházejících ze starověkých Pompejí, s plavkami v pravém slova smyslu se setkáváme až daleko, daleko později. Dříve se však nemluví o plavkách, ale o koupacích oděvech, které například v 18. století nevypadaly nijak působivě. Z počátku se totiž nejednalo o oděv podobající se spodnímu prádlu, ale jednalo se spíše o koupací župany, případně koupací košile, ve kterých ženy trávily čas ve vodě, aby se osvěžily.  

Později se koupací oděv vyšvihl do trochu jiné podoby, a sice do podoby koupacích šatů. To už mluvíme o 20. století, kdy se uskutečnila taková drobná revoluce ve světě plavek. Je však třeba říct, že koupací šaty nebyly nijak komfortní, i když měly délku po kolena. 

Vše se změnilo ve dvacátých letech 

Koupací župany, koupací košile, koupací šaty – to vše byly prvotní podoby plavek. Ženy v tehdejší době nechtěly ukazovat ani kousek holé kůže, ale to se naštěstí změnilo ve dvacátých letech minulého století, kdy se holá kůže konečně odhalila. Tou dobou holá kůže nebyla důvodem žádného pohoršování, naopak se to stalo přijatelným.  

Díky tomu se módní návrháři mohli utrhnout ze řetězů a mohli tvořit modely, které jsou nám už dobře známé. Vůbec první bikiny se světu ukázaly v roce 1946 a kupodivu se právě k tomuto střihu (kdy spodní díl sahal nad pupík) vracíme i nyní ve 21. století.  

K TÉMATU4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Šedesátá léta a více holé kůže 

Plavky zažily doslova bouřlivá léta v šedesátých letech, kdy si už nikdo nebral servítky. Šedesátá léta jsou v módě označována za revoluční. Lidé se nebáli nosit to, co se jim líbí. Nebáli se vyčnívat z davu. Co se týče plavek, v této době se začaly vyrábět z elastických materiálů a vrchní díly plavek začínaly vypadat jako push-up podprsenky. Kalhotky se začínaly snižovat a už nesahaly nad pupík. Začaly se objevovat také spodní díly v podobě tang, ale to až po roce 2000. Do té doby se nosily především méně vyzývavé bikiny nebo jednodílné plavky různých střihů. Plavková móda před rokem 2000 byla velice ovlivněná kultovním seriálem Pobřežní hlídka. 

Co se nosí nyní? 

Již bylo zmíněno, že se móda začíná inspirovat minulostí. Proto nikoho nepřekvapí fakt, že letos se budou nosit především jednodílné plavky inspirované především zmiňovaným seriálem Pobřežní hlídka. Kupodivu letošní plavková sezona patří plavkám podobajícím se vůbec prvním bikinám. Čili nosit se budou bikiny, jejichž spodní díl sahá až vysoko nad pupík. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Těhotenská móda na léto aneb i s bříškem se můžete cítit jedinečná a sexy

Plavky podle typu postavy: najděte si na léto ideální model

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.

Nepřehlédněte

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek