Úterý , 04. 10. 2022

František

Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

Ještě se stydíte za nedokonalosti svého těla? S pocity, které vás dlouho sužovaly, se můžete vesele rozloučit! Trend body positivity je zde! Frčí modelky kyprých tvarů, dvoubarevné kůže, ženy s příběhem.
Buďte hrdá na své špíčky! Trend body positivity je tu!

09. 03. 2020

Módní značky jedou na nové vlně a obsazují modelky všech věkových kategorií. Trend body positivity je nová černá – prostě něco, co musíte mít! Jdeme na to!

Andílci už netáhnou

Ještě s příchodem nového milénia jste si mohli být jisti, že nejlepší topmodelky byly vybrány společností Victoria´s Secret, aby chodily přehlídky spodního prádla. Okázalá show byla vrcholem sezóny a celý svět bedlivě sledoval kdo předvede tu nejkrásnější podprsenku s diamanty. Máme tady ale rok 2020 a s příchodem nové dekády je vše jinak.

Vyzáblé modelky nelidských tvarů mnohdy promlouvají o tom, jak jim hladovění zničilo zdraví. Ženy už nechtějí následovat nereálný trend. Firmě se od loňských Vánoc nedaří, a její zisky rychle klesají. Vychrtlí andílci už zkrátka netáhnou.

Kdo naopak zaujal a válí?

Trend body positivity propaguje například značka Lindex. Schválně se mrkněte na jejich propagace – uvidíte tam skutečné ženy! Ženy všech tvarů, věku a barvy pleti. V kampani na spodní prádlo najdete vedle sebe zralou ženu, těhotnou, ženu s faldíky i celulitidou. Přiznejme si – to je skutečný obrázek toho, co vidíme v převlékárně.

Není třeba se stydět, konečně se svět začíná vzpamatovávat a ukazuje nám skutečnost. Tento trend pomůže především dospívajícím dívkám, které se často stydí za své nedokonalosti… A také firmě Lindex, jejíž prodeje začaly raketově stoupat.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Krásné ženy kyprých tvarů (zdroj foto: freepik.com)

Body positivity přinesl nové TOP modelky

V devadesátkách jste na přehlídkových molech prestižních značek mohli potkat dlouhonohé gazely bez gramu tuku. Kdo by neznal jména jako Heidi Klum, Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista nebo Naomi Campbell! Ale s tím je konec. Samozřejmě netvrdíme, že současné topmodelky jako jsou Gigi a Bella Hadid přijdou o práci, ale rozhodně se na přehlídkách budou potkávat se stále rozmanitější skvadrou spolupracovnic. Možná již některé nové tváře znáte.

K TÉMATU  5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Winnie Harlow

Kanadská modelka, která si prošla šikanou a vyrůstala v době, kdy být odlišné znamenalo problém, by mohla mluvit dlouhé hodiny o proplakaných nocích. Ve čtyřech letech jí diagnostikovali kožní nemoc zvanou vitiligo, během které dochází ke ztrátě kožního pigmentu. Její kůže je tedy dvoubarevná, a ještě k tomu dost nepravidelně. Když jí došlo, je že její originalita je místo handicapu předností, vydala se do TV soutěže Amerika hledá topmodelku. Od té doby se vypracovala v jednu z nejlépe placených modelek světa.

Ashley Graham

Máte celulitidu? Nějaké to kilčo navíc? V létě přemýšlíte, zda je vhodné, abyste se vydala na plovárnu? V tom případě si rozhodně vezměte za vzor Ashley Graham. Tato rodačka z Nebrasky je v současné době nejznámější modelkou spodního prádla a módy nadměrných velikostí – plus size.

Je jednou z žen, které do světa nahlas a sebevědomě hlásají, že pozitivní přístup k vlastnímu tělu je nezbytný. Její Instagram je plný reálných fotek, kterými inspiruje k sebelásce i další ženy – a to i nyní, když se stala novopečenou matkou a trápí ji strie a poporodní kila. „Vaše tělo vypovídá krásný příběh. Je jedinečné.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Zdroj foto: etonline.com

Konec dobytčího trhu?

Všímáte si, že ani soutěže krásy již nejsou tvořeny v konceptu dobytkářského trhu, kde rozhoduje vzhled, věk a váha? Například letošní miss Velké Británie Jen Atkin má 26 let, a její snoubenec ji těsně před svatbou opustil kvůli její nadváze. Přebytečná kila shodila, má zdravé ženské tvary. A vyhrála celou soutěž! Svým příběhem, přístupem k životu. Že by se blýskalo na lepší časy?

Říká se, že 21. století je stoletím žen. Pokud je to myšleno tak, že se konečně můžeme přestat stydět za své nedostatky a namísto toho být hrdé na to, co jsme dokázaly, a obrátit nevýhodu v přednost, souhlasíme! A co vy? Trend body positivity je prostě top!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek