Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

Ještě se stydíte za nedokonalosti svého těla? S pocity, které vás dlouho sužovaly, se můžete vesele rozloučit! Trend body positivity je zde! Frčí modelky kyprých tvarů, dvoubarevné kůže, ženy s příběhem.
Buďte hrdá na své špíčky! Trend body positivity je tu!

09. 03. 2020

Módní značky jedou na nové vlně a obsazují modelky všech věkových kategorií. Trend body positivity je nová černá – prostě něco, co musíte mít! Jdeme na to!

Andílci už netáhnou

Ještě s příchodem nového milénia jste si mohli být jisti, že nejlepší topmodelky byly vybrány společností Victoria´s Secret, aby chodily přehlídky spodního prádla. Okázalá show byla vrcholem sezóny a celý svět bedlivě sledoval kdo předvede tu nejkrásnější podprsenku s diamanty. Máme tady ale rok 2020 a s příchodem nové dekády je vše jinak.

Vyzáblé modelky nelidských tvarů mnohdy promlouvají o tom, jak jim hladovění zničilo zdraví. Ženy už nechtějí následovat nereálný trend. Firmě se od loňských Vánoc nedaří, a její zisky rychle klesají. Vychrtlí andílci už zkrátka netáhnou.

Kdo naopak zaujal a válí?

Trend body positivity propaguje například značka Lindex. Schválně se mrkněte na jejich propagace – uvidíte tam skutečné ženy! Ženy všech tvarů, věku a barvy pleti. V kampani na spodní prádlo najdete vedle sebe zralou ženu, těhotnou, ženu s faldíky i celulitidou. Přiznejme si – to je skutečný obrázek toho, co vidíme v převlékárně.

Není třeba se stydět, konečně se svět začíná vzpamatovávat a ukazuje nám skutečnost. Tento trend pomůže především dospívajícím dívkám, které se často stydí za své nedokonalosti… A také firmě Lindex, jejíž prodeje začaly raketově stoupat.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Krásné ženy kyprých tvarů (zdroj foto: freepik.com)

Body positivity přinesl nové TOP modelky

V devadesátkách jste na přehlídkových molech prestižních značek mohli potkat dlouhonohé gazely bez gramu tuku. Kdo by neznal jména jako Heidi Klum, Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista nebo Naomi Campbell! Ale s tím je konec. Samozřejmě netvrdíme, že současné topmodelky jako jsou Gigi a Bella Hadid přijdou o práci, ale rozhodně se na přehlídkách budou potkávat se stále rozmanitější skvadrou spolupracovnic. Možná již některé nové tváře znáte.

K TÉMATUTea tree oil. Účinná zbraň nejen proti celulitidě! Jak s jeho pomocí můžete zkrásnět?

Winnie Harlow

Kanadská modelka, která si prošla šikanou a vyrůstala v době, kdy být odlišné znamenalo problém, by mohla mluvit dlouhé hodiny o proplakaných nocích. Ve čtyřech letech jí diagnostikovali kožní nemoc zvanou vitiligo, během které dochází ke ztrátě kožního pigmentu. Její kůže je tedy dvoubarevná, a ještě k tomu dost nepravidelně. Když jí došlo, je že její originalita je místo handicapu předností, vydala se do TV soutěže Amerika hledá topmodelku. Od té doby se vypracovala v jednu z nejlépe placených modelek světa.

Ashley Graham

Máte celulitidu? Nějaké to kilčo navíc? V létě přemýšlíte, zda je vhodné, abyste se vydala na plovárnu? V tom případě si rozhodně vezměte za vzor Ashley Graham. Tato rodačka z Nebrasky je v současné době nejznámější modelkou spodního prádla a módy nadměrných velikostí – plus size.

Je jednou z žen, které do světa nahlas a sebevědomě hlásají, že pozitivní přístup k vlastnímu tělu je nezbytný. Její Instagram je plný reálných fotek, kterými inspiruje k sebelásce i další ženy – a to i nyní, když se stala novopečenou matkou a trápí ji strie a poporodní kila. „Vaše tělo vypovídá krásný příběh. Je jedinečné.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Zdroj foto: etonline.com

Konec dobytčího trhu?

Všímáte si, že ani soutěže krásy již nejsou tvořeny v konceptu dobytkářského trhu, kde rozhoduje vzhled, věk a váha? Například letošní miss Velké Británie Jen Atkin má 26 let, a její snoubenec ji těsně před svatbou opustil kvůli její nadváze. Přebytečná kila shodila, má zdravé ženské tvary. A vyhrála celou soutěž! Svým příběhem, přístupem k životu. Že by se blýskalo na lepší časy?

Říká se, že 21. století je stoletím žen. Pokud je to myšleno tak, že se konečně můžeme přestat stydět za své nedostatky a namísto toho být hrdé na to, co jsme dokázaly, a obrátit nevýhodu v přednost, souhlasíme! A co vy? Trend body positivity je prostě top!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek