Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

Ještě se stydíte za nedokonalosti svého těla? S pocity, které vás dlouho sužovaly, se můžete vesele rozloučit! Trend body positivity je zde! Frčí modelky kyprých tvarů, dvoubarevné kůže, ženy s příběhem.
Buďte hrdá na své špíčky! Trend body positivity je tu!

09. 03. 2020

Módní značky jedou na nové vlně a obsazují modelky všech věkových kategorií. Trend body positivity je nová černá – prostě něco, co musíte mít! Jdeme na to!

Andílci už netáhnou

Ještě s příchodem nového milénia jste si mohli být jisti, že nejlepší topmodelky byly vybrány společností Victoria´s Secret, aby chodily přehlídky spodního prádla. Okázalá show byla vrcholem sezóny a celý svět bedlivě sledoval kdo předvede tu nejkrásnější podprsenku s diamanty. Máme tady ale rok 2020 a s příchodem nové dekády je vše jinak.

Vyzáblé modelky nelidských tvarů mnohdy promlouvají o tom, jak jim hladovění zničilo zdraví. Ženy už nechtějí následovat nereálný trend. Firmě se od loňských Vánoc nedaří, a její zisky rychle klesají. Vychrtlí andílci už zkrátka netáhnou.

Kdo naopak zaujal a válí?

Trend body positivity propaguje například značka Lindex. Schválně se mrkněte na jejich propagace – uvidíte tam skutečné ženy! Ženy všech tvarů, věku a barvy pleti. V kampani na spodní prádlo najdete vedle sebe zralou ženu, těhotnou, ženu s faldíky i celulitidou. Přiznejme si – to je skutečný obrázek toho, co vidíme v převlékárně.

Není třeba se stydět, konečně se svět začíná vzpamatovávat a ukazuje nám skutečnost. Tento trend pomůže především dospívajícím dívkám, které se často stydí za své nedokonalosti… A také firmě Lindex, jejíž prodeje začaly raketově stoupat.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Krásné ženy kyprých tvarů (zdroj foto: freepik.com)

Body positivity přinesl nové TOP modelky

V devadesátkách jste na přehlídkových molech prestižních značek mohli potkat dlouhonohé gazely bez gramu tuku. Kdo by neznal jména jako Heidi Klum, Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista nebo Naomi Campbell! Ale s tím je konec. Samozřejmě netvrdíme, že současné topmodelky jako jsou Gigi a Bella Hadid přijdou o práci, ale rozhodně se na přehlídkách budou potkávat se stále rozmanitější skvadrou spolupracovnic. Možná již některé nové tváře znáte.

K TÉMATU  Obličejová maska aneb 7 způsobů, jak si ji jednoduše vytvořit doma

Winnie Harlow

Kanadská modelka, která si prošla šikanou a vyrůstala v době, kdy být odlišné znamenalo problém, by mohla mluvit dlouhé hodiny o proplakaných nocích. Ve čtyřech letech jí diagnostikovali kožní nemoc zvanou vitiligo, během které dochází ke ztrátě kožního pigmentu. Její kůže je tedy dvoubarevná, a ještě k tomu dost nepravidelně. Když jí došlo, je že její originalita je místo handicapu předností, vydala se do TV soutěže Amerika hledá topmodelku. Od té doby se vypracovala v jednu z nejlépe placených modelek světa.

Ashley Graham

Máte celulitidu? Nějaké to kilčo navíc? V létě přemýšlíte, zda je vhodné, abyste se vydala na plovárnu? V tom případě si rozhodně vezměte za vzor Ashley Graham. Tato rodačka z Nebrasky je v současné době nejznámější modelkou spodního prádla a módy nadměrných velikostí – plus size.

Je jednou z žen, které do světa nahlas a sebevědomě hlásají, že pozitivní přístup k vlastnímu tělu je nezbytný. Její Instagram je plný reálných fotek, kterými inspiruje k sebelásce i další ženy – a to i nyní, když se stala novopečenou matkou a trápí ji strie a poporodní kila. „Vaše tělo vypovídá krásný příběh. Je jedinečné.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Zdroj foto: etonline.com

Konec dobytčího trhu?

Všímáte si, že ani soutěže krásy již nejsou tvořeny v konceptu dobytkářského trhu, kde rozhoduje vzhled, věk a váha? Například letošní miss Velké Británie Jen Atkin má 26 let, a její snoubenec ji těsně před svatbou opustil kvůli její nadváze. Přebytečná kila shodila, má zdravé ženské tvary. A vyhrála celou soutěž! Svým příběhem, přístupem k životu. Že by se blýskalo na lepší časy?

Říká se, že 21. století je stoletím žen. Pokud je to myšleno tak, že se konečně můžeme přestat stydět za své nedostatky a namísto toho být hrdé na to, co jsme dokázaly, a obrátit nevýhodu v přednost, souhlasíme! A co vy? Trend body positivity je prostě top!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.

Nepřehlédněte

Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek