Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

Ještě se stydíte za nedokonalosti svého těla? S pocity, které vás dlouho sužovaly, se můžete vesele rozloučit! Trend body positivity je zde! Frčí modelky kyprých tvarů, dvoubarevné kůže, ženy s příběhem.
Buďte hrdá na své špíčky! Trend body positivity je tu!

09. 03. 2020

Módní značky jedou na nové vlně a obsazují modelky všech věkových kategorií. Trend body positivity je nová černá – prostě něco, co musíte mít! Jdeme na to!

Andílci už netáhnou

Ještě s příchodem nového milénia jste si mohli být jisti, že nejlepší topmodelky byly vybrány společností Victoria´s Secret, aby chodily přehlídky spodního prádla. Okázalá show byla vrcholem sezóny a celý svět bedlivě sledoval kdo předvede tu nejkrásnější podprsenku s diamanty. Máme tady ale rok 2020 a s příchodem nové dekády je vše jinak.

Vyzáblé modelky nelidských tvarů mnohdy promlouvají o tom, jak jim hladovění zničilo zdraví. Ženy už nechtějí následovat nereálný trend. Firmě se od loňských Vánoc nedaří, a její zisky rychle klesají. Vychrtlí andílci už zkrátka netáhnou.

Kdo naopak zaujal a válí?

Trend body positivity propaguje například značka Lindex. Schválně se mrkněte na jejich propagace – uvidíte tam skutečné ženy! Ženy všech tvarů, věku a barvy pleti. V kampani na spodní prádlo najdete vedle sebe zralou ženu, těhotnou, ženu s faldíky i celulitidou. Přiznejme si – to je skutečný obrázek toho, co vidíme v převlékárně.

Není třeba se stydět, konečně se svět začíná vzpamatovávat a ukazuje nám skutečnost. Tento trend pomůže především dospívajícím dívkám, které se často stydí za své nedokonalosti… A také firmě Lindex, jejíž prodeje začaly raketově stoupat.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Krásné ženy kyprých tvarů (zdroj foto: freepik.com)

Body positivity přinesl nové TOP modelky

V devadesátkách jste na přehlídkových molech prestižních značek mohli potkat dlouhonohé gazely bez gramu tuku. Kdo by neznal jména jako Heidi Klum, Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista nebo Naomi Campbell! Ale s tím je konec. Samozřejmě netvrdíme, že současné topmodelky jako jsou Gigi a Bella Hadid přijdou o práci, ale rozhodně se na přehlídkách budou potkávat se stále rozmanitější skvadrou spolupracovnic. Možná již některé nové tváře znáte.

K TÉMATU  Zima se blíží. Co si obout v dešti a v mrazu a jaké zimní boty jsou trendy

Winnie Harlow

Kanadská modelka, která si prošla šikanou a vyrůstala v době, kdy být odlišné znamenalo problém, by mohla mluvit dlouhé hodiny o proplakaných nocích. Ve čtyřech letech jí diagnostikovali kožní nemoc zvanou vitiligo, během které dochází ke ztrátě kožního pigmentu. Její kůže je tedy dvoubarevná, a ještě k tomu dost nepravidelně. Když jí došlo, je že její originalita je místo handicapu předností, vydala se do TV soutěže Amerika hledá topmodelku. Od té doby se vypracovala v jednu z nejlépe placených modelek světa.

Ashley Graham

Máte celulitidu? Nějaké to kilčo navíc? V létě přemýšlíte, zda je vhodné, abyste se vydala na plovárnu? V tom případě si rozhodně vezměte za vzor Ashley Graham. Tato rodačka z Nebrasky je v současné době nejznámější modelkou spodního prádla a módy nadměrných velikostí – plus size.

Je jednou z žen, které do světa nahlas a sebevědomě hlásají, že pozitivní přístup k vlastnímu tělu je nezbytný. Její Instagram je plný reálných fotek, kterými inspiruje k sebelásce i další ženy – a to i nyní, když se stala novopečenou matkou a trápí ji strie a poporodní kila. „Vaše tělo vypovídá krásný příběh. Je jedinečné.

Body positivity - trend, který přeje ženám větších tvarů
Zdroj foto: etonline.com

Konec dobytčího trhu?

Všímáte si, že ani soutěže krásy již nejsou tvořeny v konceptu dobytkářského trhu, kde rozhoduje vzhled, věk a váha? Například letošní miss Velké Británie Jen Atkin má 26 let, a její snoubenec ji těsně před svatbou opustil kvůli její nadváze. Přebytečná kila shodila, má zdravé ženské tvary. A vyhrála celou soutěž! Svým příběhem, přístupem k životu. Že by se blýskalo na lepší časy?

Říká se, že 21. století je stoletím žen. Pokud je to myšleno tak, že se konečně můžeme přestat stydět za své nedostatky a namísto toho být hrdé na to, co jsme dokázaly, a obrátit nevýhodu v přednost, souhlasíme! A co vy? Trend body positivity je prostě top!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.

Nepřehlédněte

Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek