Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Postará se o vrásky i bolest zad. Guasha je malý zázrak

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
guasha
Guasha je masážní pomůcka nejen pro váš obličej.

27. 10. 2022

Destička z přírodního kamene zvaná guasha se stala hitem posledních let, přestože byla součástí systému tradiční čínské medicíny již před naším letopočtem. Jedná se o přírodní terapii, která má řadu zdravotních přínosů. Zahrnuje použití přírodního kamene pro uhlazování pokožky a následné zvýšení krevního oběhu. Tím se podpoří detoxikace, uvolní napjaté svaly a též podpoří proces hojení. A tušíte správně, můžete ji použít na celé tělo.

Guasha dokáže ”pošťouchnout” stagnující krev a energii, a tím se odblokuje daná nemoc a bolest zad, ramenou, krku a dalších částí těla. Umí rozproudit lymfu a odstranit nežádoucí toxiny v těle. Zní to skoro jako zázrak.

V doslovném překladu guasha znamená „škrábat písek“. To především koresponduje s lehkými a skvrnitými modřinkami na kůži po ošetření.

Co vše dokáže guasha léčit

 • špatný krevní oběh
 • bolesti zad
 • napětí v ramenou a na krku
 • syndrom karpálního tunelu
 • tenisový loket
 • tkáně v jizvách
guasha
Její používání vás nestojí žádnou energii a můžete ji vzít kamkoliv.

Jak na metodu připravit svou pleť

Před samotnou procedurou je nutné pleť na ni připravit a řádně ji zbavit veškerých nečistot. Nikdy neprovádějte masáž guashou na suché pokožce! Použijte buď svůj oblíbený krém, nebo v lepším případě olej, který vám vyhovuje.

 • Pokud se rozhodnete sáhnout po krému, zvolte takový, který se vám okamžitě do pleti nevpije. Nejlepší volbou budou krémy hydratační.
 • Zvolíte-li olej, mějte na paměti, že po některých můžete mít nežádoucí reakci. Takové, které mají hodně přísad a jsou navoněné, mohou způsobit zarudnutí pokožky.

Díky krému či oleji půjde kámen po pokožce třít snadněji. Zároveň se masáží stimulují průtoky krve, díky čemuž se celá hydratační péče vytáhne.

Nejvhodnější oleje

 • Arganový – pomáhá rozjasnit pleť a odstranit tmavé skvrny.
 • Mandlový – skvěle hydratuje a pomáhá v boji proti striím.
 • Olej s vitamínem E – vitamín E je perfektní antioxidant, který dokáže redukovat tvorbu vrásek.

Způsoby použití

Metoda je na použití velice jednoduchá, prováděna může být i vámi v domácím prostředí, když zvládnete správnou techniku a budete dodržovat bezpečnostní opatření.

K TÉMATU  Trendy v optice roku 2019. Správné brýle vylepší váš outfit a podtrhnou vaši osobnost

Lifting a masáž obličeje

Protože opakování je matkou moudrosti, nejprve si odličte a umyjte obličej. Natřete ho vhodným olejem, rovně si stoupněte či sedněte. Klidně si pusťte relaxační hudbu a zapalte nějakou příjemnou svíčku. Užijte si svých pár minut péče. A pak už jen postupujte podle následujícího videa.

Tento návod vám může být skvělým rádcem, alespoň než si celý proces plně osvojíte.

Postupně pořádně promasírujte celý obličej a dekolt. Neváhejte v průběhu přidat více oleje, pokud cítíte nepříjemné tření. Každému místu věnujte 5 až 6 tahů, které zakončete lehkým promasírováním dané oblasti. Tak se uvolní napětí a stagnace, které mají za následek vrásky či povislou kůži.

Guasha prováděná na obličeji pomáhá v boji proti vráskám, zvyšuje cirkulaci a tvorbu kolagenu a elastinu. Kolagen dokáže redukovat vrásky a elastin zase pleť zpevňuje. Vyšší cirkulace podporuje detoxikaci, díky které je následně pleť jasnější.

návod
Návod, jak s destičkou pracovat.

Masáž na těle

Cítíte nepříjemné pnutí, bolest zad, krku, otékají vám nohy? Pak sáhněte do skříňky po svém magickém kameni guasha, protože jak už jsme zmínili, není to nástroj vhodný jen pro obličej. Můžete ho použít všude na těle, abyste stimulovali krevní tok v problematické oblasti.

masáž
Červené fleky a modřinky jsou při masáži kamenem běžné.

Nelekejte se, těmito pohyby mohou vzniknout modřinky, které do několika dnů zcela zmizí. Každopádně nejsou nijak bolestivé, pokud je metoda vykonávaná tak, jak má být. Samozřejmě modřinky mít nemusíte vůbec, obzvláště pokud byl proces prováděn jemnými pohyby.

Masáž by vám za všech okolností neměla působit nepříjemnou bolest. Účelem není se destičkou ”sedřít z kůže”.

A teď už se ve videu můžete podívat, jak vám guasha může pomoci od bolesti zad. Pohyb nikdy neprovádějte sem tam. Vždy jen jedním směrem a opět nezapomeňte dané místo předtím ošetřit olejem, aby mohl kámen na kůži klouzat.

Masáž guasha na bolest zad.

Jak často guashu používat?

Jednoduše dle individuálních potřeb.

 • Obličejová v ideálním případě jednou až dvakrát týdně. V žádném případě proceduru neopakujte den následující nebo pravidelně každý den. Pokožka si potřebuje odpočinout, nehledě na její případné zbarvení.
 • Guasha těla samozřejmě při vzniklých problémech nebo pak preventivně několikrát za rok.
 • Lidé, kteří mají problematickou a citlivou pokožku nebo silné akné by guashu neměli používat vůbec.
K TÉMATU  Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Stylový lázeňský resort láká na bazén v jeskyni

Jak pečovat o kámen

Nespornou výhodou je jeho chladivost. Ta se nám může výrazně hodit, má-li naše pokožka případné otoky. V případě potřeby můžete kámen před masáží naopak i zahřát, je to na každém z nás, jak to cítíte. Kámen byste si měla vybrat dle svých preferencí nebo intuice. Jejich nabídka je vysoká. Bývají ploché a mají různé tvary, nejčastěji vypadají jako srdíčko.

Tyto přírodní kameny bývají velice křehké, proto bychom o ně měli vybíravě pečovat, jelikož jsou náchylné na jakékoliv poškrábání a poničení. Uchovávat by se měly v pytlíčku nebo krabičce. Pokud budou též z přírodních materiálů, tím pro ně lépe.

pomůcky
Další z pomůcek pro masáž obličeje je face roller.

Kameny na sebe dokážou nasát naši energii. A to jak tu pozitivní, tak i tu negativní. Proto bychom ho měli pravidelně čistit, aby se těchto energií zbavil. Nejlepším způsobem je kámen pod tekoucí vodou opláchnout a nechat ho přirozeně uschnout na čerstvém vzduchu a sluníčku, aby zase zpět načerpal energii a nadále poskytoval své léčebné účinky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám

Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Otáčíte se v posteli a odkládáte mobil. Kam? Přece na noční stolek! Na něj si odložíte hodinky, rozečtenou knížku nebo hrnek s čajem. Stejně tak můžete zhasnout lampičku bez nutnosti vstát, když budete usínat. Inspirujte se nočními stolky v naší galerii.
V minulých dnech panovalo i na horách teplé, až jarní počasí. V nižších polohách a na jižních svazích taje sníh. Na sjezdovkách je ráno přimrzlý, odpoledne měkne nebo se mění v krupici. Kam tedy vyrazit lyžovat? Zde jsou tipy na některá zimní střediska.
Petr Hapka, významný český skladatel, by oslavil 13. května 2024 své osmdesáté narozeniny. Své umělecké kořeny má v hudební rodině a vzdělání z pražské konzervatoře. Jeho rozsáhlé dílo zahrnuje hudbu k filmům, televizním seriálům, divadelním představením a také vlastní hudební projekty. Hapka je známý svým jedinečným skladebným stylem, který ovlivnil mnohé generace.
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Japonští šéfkuchaři vědí, jak zacházet s nožem. Zákazníci restaurace obvykle nevidí, jak vypadá taková práce v rukou profesionála. Řezání, krájení nebo sekání, správný šéfkuchař dokáže s ostrou čepelí doslova kouzlit. Krájet maso, ovoce i zeleninu zvládají tihle šéfkuchaři s chirurgickou přesností a je radost se jim dívat pod ruce.
Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Aby byla úroda bohatá a vaše zahradnická radost veliká, nenechávejte prořezávací pily ležet ladem. O keře a ovocné je potřeba se starat. Taková péče o strom, to je několik základních pravidel. Častá zálivka, občasné hnojení a samozřejmě – správný prořez ve správnou dobu. Víte, s jakými nástroji vám půjde řez větví rychle a snadno?
Slunné počasí nám za chvíli dovolí koupání. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Při skákání nebo při blbnutí, děti nebo dospělí, občas to prostě nevyjde a ostatní se se tomu smějí! Protože pokud se zrovna nikomu nic nestane, je to vždycky legrace.
Ať už jste milovníci módy, nebo jde toto trochu mimo vás, stojí za to si připomenout pár kousků, ze kterých postavíte skvělé outfity.

Výběr článků

Japonští šéfkuchaři vědí, jak zacházet s nožem. Zákazníci restaurace obvykle nevidí, jak vypadá taková práce v rukou profesionála. Řezání, krájení nebo sekání, správný šéfkuchař dokáže s ostrou čepelí doslova kouzlit. Krájet maso, ovoce i zeleninu zvládají tihle šéfkuchaři s chirurgickou přesností a je radost se jim dívat pod ruce.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.

Nepřehlédněte

Silvestr je čas oslav, radosti a společenských setkání, a otázka alkoholu a jeho role ve společenském kontextu může vyvolat rozporuplné pocity. V dnešním článku na Dámské Lize se zamýšlíme nad tématem pití alkoholu během silvestrovských oslav, zejména v pracovním prostředí. Přinášíme vám přehled možností, etikety a důležitých aspektů, které byste měli vzít v úvahu, abyste si mohli s kolegy připít k novému roku s respektem a uvědoměním.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek