Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Postará se o vrásky i bolest zad. Guasha je malý zázrak

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
guasha
Guasha je masážní pomůcka nejen pro váš obličej.

27. 10. 2022

Destička z přírodního kamene zvaná guasha se stala hitem posledních let, přestože byla součástí systému tradiční čínské medicíny již před naším letopočtem. Jedná se o přírodní terapii, která má řadu zdravotních přínosů. Zahrnuje použití přírodního kamene pro uhlazování pokožky a následné zvýšení krevního oběhu. Tím se podpoří detoxikace, uvolní napjaté svaly a též podpoří proces hojení. A tušíte správně, můžete ji použít na celé tělo.

Guasha dokáže ”pošťouchnout” stagnující krev a energii, a tím se odblokuje daná nemoc a bolest zad, ramenou, krku a dalších částí těla. Umí rozproudit lymfu a odstranit nežádoucí toxiny v těle. Zní to skoro jako zázrak.

V doslovném překladu guasha znamená „škrábat písek“. To především koresponduje s lehkými a skvrnitými modřinkami na kůži po ošetření.

Co vše dokáže guasha léčit

 • špatný krevní oběh
 • bolesti zad
 • napětí v ramenou a na krku
 • syndrom karpálního tunelu
 • tenisový loket
 • tkáně v jizvách
guasha
Její používání vás nestojí žádnou energii a můžete ji vzít kamkoliv.

Jak na metodu připravit svou pleť

Před samotnou procedurou je nutné pleť na ni připravit a řádně ji zbavit veškerých nečistot. Nikdy neprovádějte masáž guashou na suché pokožce! Použijte buď svůj oblíbený krém, nebo v lepším případě olej, který vám vyhovuje.

 • Pokud se rozhodnete sáhnout po krému, zvolte takový, který se vám okamžitě do pleti nevpije. Nejlepší volbou budou krémy hydratační.
 • Zvolíte-li olej, mějte na paměti, že po některých můžete mít nežádoucí reakci. Takové, které mají hodně přísad a jsou navoněné, mohou způsobit zarudnutí pokožky.

Díky krému či oleji půjde kámen po pokožce třít snadněji. Zároveň se masáží stimulují průtoky krve, díky čemuž se celá hydratační péče vytáhne.

Nejvhodnější oleje

 • Arganový – pomáhá rozjasnit pleť a odstranit tmavé skvrny.
 • Mandlový – skvěle hydratuje a pomáhá v boji proti striím.
 • Olej s vitamínem E – vitamín E je perfektní antioxidant, který dokáže redukovat tvorbu vrásek.

Způsoby použití

Metoda je na použití velice jednoduchá, prováděna může být i vámi v domácím prostředí, když zvládnete správnou techniku a budete dodržovat bezpečnostní opatření.

K TÉMATU  Máte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

Lifting a masáž obličeje

Protože opakování je matkou moudrosti, nejprve si odličte a umyjte obličej. Natřete ho vhodným olejem, rovně si stoupněte či sedněte. Klidně si pusťte relaxační hudbu a zapalte nějakou příjemnou svíčku. Užijte si svých pár minut péče. A pak už jen postupujte podle následujícího videa.

Tento návod vám může být skvělým rádcem, alespoň než si celý proces plně osvojíte.

Postupně pořádně promasírujte celý obličej a dekolt. Neváhejte v průběhu přidat více oleje, pokud cítíte nepříjemné tření. Každému místu věnujte 5 až 6 tahů, které zakončete lehkým promasírováním dané oblasti. Tak se uvolní napětí a stagnace, které mají za následek vrásky či povislou kůži.

Guasha prováděná na obličeji pomáhá v boji proti vráskám, zvyšuje cirkulaci a tvorbu kolagenu a elastinu. Kolagen dokáže redukovat vrásky a elastin zase pleť zpevňuje. Vyšší cirkulace podporuje detoxikaci, díky které je následně pleť jasnější.

návod
Návod, jak s destičkou pracovat.

Masáž na těle

Cítíte nepříjemné pnutí, bolest zad, krku, otékají vám nohy? Pak sáhněte do skříňky po svém magickém kameni guasha, protože jak už jsme zmínili, není to nástroj vhodný jen pro obličej. Můžete ho použít všude na těle, abyste stimulovali krevní tok v problematické oblasti.

masáž
Červené fleky a modřinky jsou při masáži kamenem běžné.

Nelekejte se, těmito pohyby mohou vzniknout modřinky, které do několika dnů zcela zmizí. Každopádně nejsou nijak bolestivé, pokud je metoda vykonávaná tak, jak má být. Samozřejmě modřinky mít nemusíte vůbec, obzvláště pokud byl proces prováděn jemnými pohyby.

Masáž by vám za všech okolností neměla působit nepříjemnou bolest. Účelem není se destičkou ”sedřít z kůže”.

A teď už se ve videu můžete podívat, jak vám guasha může pomoci od bolesti zad. Pohyb nikdy neprovádějte sem tam. Vždy jen jedním směrem a opět nezapomeňte dané místo předtím ošetřit olejem, aby mohl kámen na kůži klouzat.

Masáž guasha na bolest zad.

Jak často guashu používat?

Jednoduše dle individuálních potřeb.

 • Obličejová v ideálním případě jednou až dvakrát týdně. V žádném případě proceduru neopakujte den následující nebo pravidelně každý den. Pokožka si potřebuje odpočinout, nehledě na její případné zbarvení.
 • Guasha těla samozřejmě při vzniklých problémech nebo pak preventivně několikrát za rok.
 • Lidé, kteří mají problematickou a citlivou pokožku nebo silné akné by guashu neměli používat vůbec.
K TÉMATU  Domácí řasenka, která funguje! Zkuste si ji vyrobit. Překvapí vás!

Jak pečovat o kámen

Nespornou výhodou je jeho chladivost. Ta se nám může výrazně hodit, má-li naše pokožka případné otoky. V případě potřeby můžete kámen před masáží naopak i zahřát, je to na každém z nás, jak to cítíte. Kámen byste si měla vybrat dle svých preferencí nebo intuice. Jejich nabídka je vysoká. Bývají ploché a mají různé tvary, nejčastěji vypadají jako srdíčko.

Tyto přírodní kameny bývají velice křehké, proto bychom o ně měli vybíravě pečovat, jelikož jsou náchylné na jakékoliv poškrábání a poničení. Uchovávat by se měly v pytlíčku nebo krabičce. Pokud budou též z přírodních materiálů, tím pro ně lépe.

pomůcky
Další z pomůcek pro masáž obličeje je face roller.

Kameny na sebe dokážou nasát naši energii. A to jak tu pozitivní, tak i tu negativní. Proto bychom ho měli pravidelně čistit, aby se těchto energií zbavil. Nejlepším způsobem je kámen pod tekoucí vodou opláchnout a nechat ho přirozeně uschnout na čerstvém vzduchu a sluníčku, aby zase zpět načerpal energii a nadále poskytoval své léčebné účinky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám

Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoční stromek získává ve většině českých domácností jednou ročně opravdu výraznou roli, protože obzvláště pro naše nejmenší je symbolem splněných přání a naděje. Je tedy potřebné jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Jak vybrat vánoční stromek, aby byl dokonalou ozdobou jakéhokoli prostoru, najdete v následujících řádcích.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek