Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Postará se o vrásky i bolest zad. Guasha je malý zázrak

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
guasha
Guasha je masážní pomůcka nejen pro váš obličej.

27. 10. 2022

Destička z přírodního kamene zvaná guasha se stala hitem posledních let, přestože byla součástí systému tradiční čínské medicíny již před naším letopočtem. Jedná se o přírodní terapii, která má řadu zdravotních přínosů. Zahrnuje použití přírodního kamene pro uhlazování pokožky a následné zvýšení krevního oběhu. Tím se podpoří detoxikace, uvolní napjaté svaly a též podpoří proces hojení. A tušíte správně, můžete ji použít na celé tělo.

Guasha dokáže ”pošťouchnout” stagnující krev a energii, a tím se odblokuje daná nemoc a bolest zad, ramenou, krku a dalších částí těla. Umí rozproudit lymfu a odstranit nežádoucí toxiny v těle. Zní to skoro jako zázrak.

V doslovném překladu guasha znamená „škrábat písek“. To především koresponduje s lehkými a skvrnitými modřinkami na kůži po ošetření.

Co vše dokáže guasha léčit

 • špatný krevní oběh
 • bolesti zad
 • napětí v ramenou a na krku
 • syndrom karpálního tunelu
 • tenisový loket
 • tkáně v jizvách
guasha
Její používání vás nestojí žádnou energii a můžete ji vzít kamkoliv.

Jak na metodu připravit svou pleť

Před samotnou procedurou je nutné pleť na ni připravit a řádně ji zbavit veškerých nečistot. Nikdy neprovádějte masáž guashou na suché pokožce! Použijte buď svůj oblíbený krém, nebo v lepším případě olej, který vám vyhovuje.

 • Pokud se rozhodnete sáhnout po krému, zvolte takový, který se vám okamžitě do pleti nevpije. Nejlepší volbou budou krémy hydratační.
 • Zvolíte-li olej, mějte na paměti, že po některých můžete mít nežádoucí reakci. Takové, které mají hodně přísad a jsou navoněné, mohou způsobit zarudnutí pokožky.

Díky krému či oleji půjde kámen po pokožce třít snadněji. Zároveň se masáží stimulují průtoky krve, díky čemuž se celá hydratační péče vytáhne.

Nejvhodnější oleje

 • Arganový – pomáhá rozjasnit pleť a odstranit tmavé skvrny.
 • Mandlový – skvěle hydratuje a pomáhá v boji proti striím.
 • Olej s vitamínem E – vitamín E je perfektní antioxidant, který dokáže redukovat tvorbu vrásek.

Způsoby použití

Metoda je na použití velice jednoduchá, prováděna může být i vámi v domácím prostředí, když zvládnete správnou techniku a budete dodržovat bezpečnostní opatření.

K TÉMATU  Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové" kůže vůbec zbavit?

Lifting a masáž obličeje

Protože opakování je matkou moudrosti, nejprve si odličte a umyjte obličej. Natřete ho vhodným olejem, rovně si stoupněte či sedněte. Klidně si pusťte relaxační hudbu a zapalte nějakou příjemnou svíčku. Užijte si svých pár minut péče. A pak už jen postupujte podle následujícího videa.

Tento návod vám může být skvělým rádcem, alespoň než si celý proces plně osvojíte.

Postupně pořádně promasírujte celý obličej a dekolt. Neváhejte v průběhu přidat více oleje, pokud cítíte nepříjemné tření. Každému místu věnujte 5 až 6 tahů, které zakončete lehkým promasírováním dané oblasti. Tak se uvolní napětí a stagnace, které mají za následek vrásky či povislou kůži.

Guasha prováděná na obličeji pomáhá v boji proti vráskám, zvyšuje cirkulaci a tvorbu kolagenu a elastinu. Kolagen dokáže redukovat vrásky a elastin zase pleť zpevňuje. Vyšší cirkulace podporuje detoxikaci, díky které je následně pleť jasnější.

návod
Návod, jak s destičkou pracovat.

Masáž na těle

Cítíte nepříjemné pnutí, bolest zad, krku, otékají vám nohy? Pak sáhněte do skříňky po svém magickém kameni guasha, protože jak už jsme zmínili, není to nástroj vhodný jen pro obličej. Můžete ho použít všude na těle, abyste stimulovali krevní tok v problematické oblasti.

masáž
Červené fleky a modřinky jsou při masáži kamenem běžné.

Nelekejte se, těmito pohyby mohou vzniknout modřinky, které do několika dnů zcela zmizí. Každopádně nejsou nijak bolestivé, pokud je metoda vykonávaná tak, jak má být. Samozřejmě modřinky mít nemusíte vůbec, obzvláště pokud byl proces prováděn jemnými pohyby.

Masáž by vám za všech okolností neměla působit nepříjemnou bolest. Účelem není se destičkou ”sedřít z kůže”.

A teď už se ve videu můžete podívat, jak vám guasha může pomoci od bolesti zad. Pohyb nikdy neprovádějte sem tam. Vždy jen jedním směrem a opět nezapomeňte dané místo předtím ošetřit olejem, aby mohl kámen na kůži klouzat.

Masáž guasha na bolest zad.

Jak často guashu používat?

Jednoduše dle individuálních potřeb.

 • Obličejová v ideálním případě jednou až dvakrát týdně. V žádném případě proceduru neopakujte den následující nebo pravidelně každý den. Pokožka si potřebuje odpočinout, nehledě na její případné zbarvení.
 • Guasha těla samozřejmě při vzniklých problémech nebo pak preventivně několikrát za rok.
 • Lidé, kteří mají problematickou a citlivou pokožku nebo silné akné by guashu neměli používat vůbec.
K TÉMATU  Vlny a kudrliny frčí! Jak mít vlnité vlasy?

Jak pečovat o kámen

Nespornou výhodou je jeho chladivost. Ta se nám může výrazně hodit, má-li naše pokožka případné otoky. V případě potřeby můžete kámen před masáží naopak i zahřát, je to na každém z nás, jak to cítíte. Kámen byste si měla vybrat dle svých preferencí nebo intuice. Jejich nabídka je vysoká. Bývají ploché a mají různé tvary, nejčastěji vypadají jako srdíčko.

Tyto přírodní kameny bývají velice křehké, proto bychom o ně měli vybíravě pečovat, jelikož jsou náchylné na jakékoliv poškrábání a poničení. Uchovávat by se měly v pytlíčku nebo krabičce. Pokud budou též z přírodních materiálů, tím pro ně lépe.

pomůcky
Další z pomůcek pro masáž obličeje je face roller.

Kameny na sebe dokážou nasát naši energii. A to jak tu pozitivní, tak i tu negativní. Proto bychom ho měli pravidelně čistit, aby se těchto energií zbavil. Nejlepším způsobem je kámen pod tekoucí vodou opláchnout a nechat ho přirozeně uschnout na čerstvém vzduchu a sluníčku, aby zase zpět načerpal energii a nadále poskytoval své léčebné účinky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám

Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Letní období už je cítit ve vzduchu a i kalendářně je konečně tady. Přichází čas na opalovačky, grilování i rochnění ve vodě, a na přípravu osvěžujících drinků. Ale namíchat drink, který famózně chutná a zároveň vypadá i na pohled atraktivně, není jen tak. A pokud nevíte, jak do toho, přijde vám zajisté vhod náš článek, ve kterém poznáte sedmičku mobilních aplikací, díky nimž se staneme mistrem v přípravě lahodných koktejlů.
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.

Nepřehlédněte

Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek