Pátek , 01. 12. 2023

Iva

6 tipů, jak správně vybrat přírodní pleťovou kosmetiku

Přírodní kosmetika je vyrobena výhradně z přírodních ingrediencí – živočišného, rostlinného nebo minerálního původu přísně stanoveným postupem. Je založena na vysoké koncentraci rostlinných či bylinných olejů a extraktů a má své nesporné benefity. Jak přírodní kosmetiku vybrat? Inspirujte se našimi 6 tipy!

Přírodní kosmetika: Šetrně pečuje o každou pokožku

Přírodní pleťová kosmetika, jež je složena z čistě přírodních surovin nijak neohrožující naše zdraví, je vhodná i pro tu nejcitlivější pokožku. Nedráždí, ale naopak intenzivně vyživuje, hydratuje a pěstí. V porovnání s běžnou kosmetikou obsahující chemické látky, parfemace a jiné nepřirozené složky je přírodní kosmetika k pleti jemná, šetrná, přirozená, a přesto účinná. Jak ji ideálně vybrat? 

Správný výběr přírodní kosmetiky

Najít skutečně kvalitní produkty přírodní pleťové kosmetiky může být pro mnohé složité. Je třeba být opatrní a vždy si ověřit, zda se opravdu jedná o přírodní kosmetiku. Jde hlavně o to, abyste se zajímali, z čeho se vámi vybraný kosmetický produkt skládá. Zaměřit byste se měli na těchto 6 tipů.

  • Kvalita – Ta je v případě přírodní kosmetiky zcela klíčová. Nejjednodušeji se můžete o kvalitě produktů přesvědčit pomocí certifikátů. Je-li kosmetika označena certifikáty kvality, jako je například BIO, Ecocert atd., pak máte jistotu, že je přírodní. 
  • Složení – Certifikovaná přírodní kosmetika (CPK) nikdy nesmí obsahovat žádná barviva, syntetické konzervanty a jiné škodlivé přísady.
  • Testování na zvířatech – To, že by organická kosmetika nikdy neměla být testována na zvířatech, zřejmě není třeba zmiňovat. Certifikát Cruelty free nebo Leaping Bunny nesmí přírodní kosmetice chybět. 
  • Ochrana životního prostředí – Opravdu kvalitní přírodní kosmetika zbytečně nezatěžuje naši planetu, jelikož je tvořena výhradně čistě přírodními surovinami a při její výrobě se do přírody nedostávají žádné toxické látky. 
  • Účinnost – I přes všechny výše zmíněná pozitiva je přírodní kosmetika účinná. Sice na pleti nezpůsobí takové změny jako kosmetika konvenční, ale z dlouhodobého hlediska je pro pleť mnohem přínosnější. Pokud vám daný produkt přírodní pleťové kosmetiky nevyhovuje, hledejte takový, který bude pro vaši tvář přínosný. 
  • Filozofie značky – Nebojte se si zjišťovat informace o konkrétní značce přírodní kosmetiky. Společnosti většinou rády sdělí veřejnosti svou hlavní filozofii. 
K TÉMATU  Jak se správně nalíčit, pokud nosíte dioptrické brýle?

Chcete vyzkoušet přírodní kosmetiku? Vsaďte na organické produkty od kvalitní francouzské značky Centifolia, kterou lze zakoupit na Vitaherbals.cz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.

Nepřehlédněte

Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek