Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Rakovina prsu: nalezená bulka není jediným příznakem, že jste nemocná. Jak rozpoznat nemoc včas

Rakovina prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen. Přitom velká část Češek podceňuje nezbytnou prevenci, která by případný zárodek včas odhalila. Nepodceňujte své zdraví a seznamte se s následujícími znaky, které mohou rakovinu prsu odhalit.
Rakovina prsu a její prevence. Seznamte se s možnými příznaky
zdroj: 123RF.com

30. 09. 2019

30. 09. 2019

Na téma rakovina prsu už toho bylo napsáno i řečeno mnoho, ale zároveň mezi lidmi koluje i několik mýtů. Ten hlavní se týká toho, že toto nádorové onemocnění prozradí bulka, která se objeví. Varovných příznaků ale může být víc a snadno se stane, že je přehlédnete nebo jim jednoduše nebudete věnovat patřičnou pozornost.

Rakovina prsu se dá včas podchytit, ale zároveň se její prevence ve velké míře podceňuje. Může za to obyčejný fakt, kdy si ženy nepřipouští, že by se jich nádorové onemocnění týkalo nebo že mají nějaký z příznaků. Určitě provádějte samovyšetření doma, které vám zabere jen pár minut. Pokud vás něco znepokojí, dostavte se na ultrazvuk nebo mamograf. Možná je to nepříjemné, ale pamatujte, že zdraví je to nejdůležitější. Může se stát, že vám taková prevence zachrání život.

Otok v oblasti prsou

Může se stát, že rakovina prsu způsobí otok celé oblasti ňader nebo někde kolem nich. Prsa se tak mohou viditelně zvětšit a zasažená kůže může být citlivější nebo přímo bolet.

Zarudnutí bradavky, vyrážka nebo ekzém

Skrytým příznakem rakoviny prsu je i tato vzácná varianta. Může být ojedinělým onemocněním rakoviny prsu, který spadá pod onemocnění jménem Pagetova choroba. Červená vyrážka svědí a je velmi nepříjemná. I to by měl být důvod k prevenci.

Výtok z bradavky

Jestliže zaznamenáte občasný výtok z bradavky, je to určitě důvod k návštěvě lékaře. Výtok může být řídký nebo hustý a mít odlišné zbarvení. Pokud jsi všimnete náhlé změny, nechat se zkontrolovat bude na místě.

Vtažení bradavky

Působení nádoru v prsu může mít za následek vtažení bradavky dovnitř prsu. Za tuto deformaci může změna buněk za bradavkou, ale je také faktem, že podobný efekt může mít i následek ovulace. Sama znáte své tělo nejlépe, takže pokud je vám něco podezřelého, neriskujte a přesvědčte se na kontrole.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.

Nepřehlédněte

Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek