Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Třicet, čtyřicet, padesát. Co platí na vrásky v každém věku

Nechceme je, bojujeme proti nim a stejně před nimi neutečeme. Vrásky už jednoduše patří k životu každého člověka, ovšem u někoho se objeví dřív a u jiných později. I když jejich přítomnost je zcela nevyhnutelná, pořád existují cesty, jak jim předcházet anebo zmírnit podobu těch, které se usídlily na naší tváři. Co zabírá na vrásky v každém věku?
vrásky
Vrásky dřív nebo později potrápí každého z nás.

18. 05. 2023

18. 05. 2023

Někdo má shůry dáno a vrásky se mu do poslední chvíle vyhýbají, nebo se objeví na obličejových konturách jen ve zmírněné podobě, a pak jsou tady ti, kteří se s vráskami potýkají už v letech, kdy byste na ně z biologického hlediska ani neměli mít nárok. Ostatně je to jako se šedivěním – někdo zešediví kolem padesátého roku, u někoho se vlasové stříbro objevuje už ve dvacíti. Přítomnost vrásek ovlivňuje řada faktorů, především genetika, životní styl, stres, nedostatečný pitný režim, málo spánku, častější opalování i návykové látky nebo nejrůznější onemocnění.

Když se na kůži objevují vrásky

Proč se vrásky na naší kůži objevují je nad slunce jasné. Jak naše pokožka stárne, postupně ztrácí svou schopnost regenerace, stává se méně pružnou a snižuje se její pevnost. Je to tím, že se v těle, tím pádem i v kůži, redukuje produkce kolagenu, elastinu a také kyseliny hyaluronové, které ve vzájemné spolupráci zaštiťují mladistvě vypadající pokožku. Výsledkem toho je povadlá i pobledlá kůže, která zjednodušeně na svém povrchu praskne, čímž se vytvoří rýha zvaná vráska, která se v případě, kdy se o ni nestaráte, jen prohlubuje.

Něčemu zabránit sice úplně nedokážeme, ale pokud naší pleti úměrně k věku poskytneme to, co jí zrovna schází, odmění se nám tím, že se stávající vrásky zlepší, a přitom se zamezí vzniku těch nových.

Péče v každém věku

Pleť 30+

Kolem třicátého roku se začínají objevovat první vrásky, a právě v tomto období je nejlepší myslet na prevenci, která může oddálit výskyt četných a hlubokých vrásek. Naprostým základem by mělo být

  • důkladné čištění (ráno a večer),
  • pravidelné použití peelingu
  • a také poctivá hydratace, která je ostatně nejlepším bojovníkem proti vráskám.
K TÉMATU  Těmito žloutkovými řezy potěšíte nejenom každou návštěvu, ale i celou svou rodinu – pokud ráda mlsá

Při slunění nezapomínejte ani na krém s vysokým UV faktorem. A co speciální péče? Určitě nic nezkazíte, pokud si pořídíte lehčí krém proti vráskám určený vaší věkové kategorii. Naopak ještě příliš nespěchejte se silnými anti-age krémy, na ty máte času ještě dost. Jakožto podporu můžete využít i některé kosmetické metody, které na menší vrásky fungují jako účinný zmizík.

Ideální procedury: chemický peeling, mezoterapie, microneedling, plazma lifting, ošetření laserem.

krém

Pleť 40+

Kolem tohoto věku přichází čas na speciální péči, protože kůže se pomalu ztenčuje a začíná ztrácet některé z důležitých látek. Naprostou samozřejmostí by měly být krémy s kyselinou hyaluronovou, kolagenem i AHA kyselinami. S těmito látkami je perfektní dopřát si i obličejovou masáž, čímž bude pokožka jasnější, svěžejší a na pohled bude vypadat zdravěji. Pravidelné čistění, peeling i speciální péče v podobě krémů či sér by měla být rutinou, a zvlášť v tomto věku si můžete dopřát i některé z procedur, které vaši snahu podpoří.

Ideální procedury: chemický peeling, mezoterapie, microneedling, dermabraze, botulotoxin, neinvazivní lifting, plazma lifting, ošetření laserem.

Pleť 50+

Obnova pokožky se v tomto období mnohonásobně zpomalila, o mnoho méně se produkuje i látek, které jsou zodpovědné za mládí pokožky. Nemalý vliv na to mají i hormonální změny, které zhoršení pleti podporují. Je to samozřejmě viditelné i na pohled. Pleť je sušší, postrádá jas, vrásky jsou podstatně hlubší. V tomto období je důležité vše z hlediska péče o pleť 40+, zároveň jsou nezbytná i intenzivní séra a speciální krémy určené pro oční okolí.

Ideální procedury: botulotoxin, niťový lifting, invazivní lifting, injekční výplně.

vrásky
Zralá pleť potřebuje speciální péči.

Pleť 60+

Kromě vydatných a hlubokých vrásek se v těchto letech objevují i pigmentové skvrny. Pokožka je výrazně vrásčitá, chybí jí jas a je významně suchá. Důležitá je v tomto období nejen kvalitní strava plná vitamínů a každodenní péče s kvalitními krémy se silnějším anti-age efektem, které dokážou pozvednout povadlou pleť. Od věci nejsou ani depigmentační krémy s vitamínem C, které zesvětlují stařecké skvrny. Podpůrnou cestou mohou být i procedury, které vás vrátí i o několik let zpátky v čase.

K TÉMATU  Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

Ideální procedury: botulotoxin, niťový lifting, invazivní lifting, injekční výplně, endoskopické odstranění vrásek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Moderní studie ukazují, že botulotoxin není tak nevinný. Kromě vrásek vás může zbavit i emocí

Obličejová jóga pod taktovkou influencerek: Proksichtěte se k pleti bez vrásek

Zdroje článku:
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/wrinkles/in-depth/wrinkle-creams/art-20047463
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Pokrok medicíny je neskutečný a těžko bychom si kdysi mohli představit, že i z malých prsou se dají vykouzlit vysněné trojky, a to vše pomocí silikonových implantátů. Ovšem věděli jste, že zvětšit prsa se dají i pomocí vlastního tuku, který většině z nás přebývá na jistých partiích? To zní jako výhra po všech stránkách!
Moje mladší sestra byla vždycky jiná než já. Dostávalo se jí větší pozornosti, protože máma ji měla s druhým manželem, a pro něj ona byla princezna – a já jen přítěž. Musím uznat, že jsem na ni občas žárlila, ona byla tou rozmazlovanou a já jsem musela všechno dělat za ni.
K dostání nejsou jenom pomeranče nebo grapefruity, ale také pomela, která se nejvíce prodávají právě na sklonku roku. V této době jsou také nejlevnější, i proto možná sídlí na stole nejednoho člověka.
Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.
V roce 1998 spatřila světlo světa argentinská telenovela „Divoký anděl“, která přinesla světovou popularitu zejména představitelce hlavní role, Natalii Oreiro.
Umělecký svět znovu smutní. Ve věku 77 let po těžké nemoci zemřel Vlastimil Harapes. Tuto informaci potvrdil tiskový mluvčí Národního divadla, Tomáš Staněk.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 

Výběr článků

Jednou z možností, jak se podívat na své hubnutí, je právě podle odlišností jednotlivých krevních skupin. Někomu z vás možná právě tato metoda bude dávat smysl a dokáže s její pomocí shodit pár nadbytečných kil.
Oválné vany i umyvadla, dřevěné podlahy nebo přiznaný beton, a také všudypřítomná šedá barva podlahy nebo obkladů. To jsou koupelnové trendy pro rok 2019.
Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?

Nepřehlédněte

Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.
Bydlíte v bytovce nebo v paneláku? Zřejmě i vy máte potíže s velmi suchým vzduchem v místnostech. Jak ho efektivně zvlhčit a co suchý vzduch vlastně způsobuje?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek