Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Zdravé opálení aneb dovolená bez starostí

Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?

Ať už se opalujete během letní dovolené nebo mimo ni, je důležité nezapomínat na pravidla zdravého opalování. Slunce k životu potřebujeme a pobyt na něm přispívá k našemu celkovému zdraví (fyzickému i psychickému). Není tajemstvím, že díky slunečnímu záření naše tělo vytváří potřebný vitamín D, to je však jen jeden z přínosů opalování. Neznamená to ale, že byste na slunci měli trávit dlouhé a dlouhé hodiny, koneckonců všeho moc škodí.

Jak připravit svojí pokožku na opálení

Svou pokožku byste měli na opalování připravit už předem. Dopřávejte jí dostatečnou hydrataci a před opalováním proveďte peeling, který odstraní staré buňky. Díky tomu vám následně získaný bronz vydrží déle.

Sežeňte si před dovolenou vhodný přípravek na ochranu pokožky při opalování, ať už se bude jednat o olej, krém či pleťové mléko. Vždy záleží na typu vaší pokožky, místě kam jedete i plánovaných aktivitách. Někdy je lepší použít přípravek s vyšším stupněm ochrany, než se spálit. Rozhodně se nemusíte bát, že se neopálíte, jen to půjde pomaleji a vaše položka nebude tolik zatížena.

opálení

I ve vodě hrozí riziko spálení, protože vodní hladina sluníčko odráží. Pokud tedy plánujete koupání, určitě zvolte voděodolný přípravek a namažte se s dostatečným předstihem, aby měl možnost se do kůže vsáknout.

Chránit se před sluncem je důležité

Poprvé se aplikujte vybraný krém, mléko či olej ideálně půl hodiny před tím, než vyrazíte na slunce, a následně obnovujte ochranu přibližně každé dvě hodiny. Pozor si dejte zejména na nos, oblast okolo očí, uši, nárty, krk a pěšinku ve vlasech. Spálit se vám mohou dokonce i chodidla, proto je potřeba nic nepodcenit a ošetřit pokožku opravdu pečlivě.

K ochraně můžete využít samozřejmě i klobouk, kšiltovku nebo sluneční brýle s UV filtrem. Zároveň byste si měli dávat pauzy ve stínu a mít dostatečný příjem tekutin. Dobu strávenou na slunci prodlužujte raději postupně. Vyhýbat byste se měli přímému záření mezi jedenáctou a třetí hodinou, kdy je velké riziko spálení i přes použití ochranných přípravků. Nezapomeňte, že slunce svítí, i když je pod mrakem a stín ani oblečení nezastaví všechny sluneční paprsky.

K TÉMATU  7 tipů, jak zvládnout v klidu a bez nervů první let
opálení

Po opálení byste si měli dát sprchu a smýt ze sebe zbytky opalovacího krému či oleje. Následně je opět na místě dopřát pokožce řádnou hydrataci pomocí tělového mléka. Pokud budete dodržovat těchto několik jednoduchých zásad, vrátíte se z letní dovolené nejen krásně opálení, ale hnědá pokožka vám navíc vydrží ještě dlouho po té.

Přivezte si z dovolené s cestovní kanceláří Blue Style nejen nezapomenutelné zážitky, ale také dokonale snědou pokožku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek