Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Zdravé opálení aneb dovolená bez starostí

Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?

Ať už se opalujete během letní dovolené nebo mimo ni, je důležité nezapomínat na pravidla zdravého opalování. Slunce k životu potřebujeme a pobyt na něm přispívá k našemu celkovému zdraví (fyzickému i psychickému). Není tajemstvím, že díky slunečnímu záření naše tělo vytváří potřebný vitamín D, to je však jen jeden z přínosů opalování. Neznamená to ale, že byste na slunci měli trávit dlouhé a dlouhé hodiny, koneckonců všeho moc škodí.

Jak připravit svojí pokožku na opálení

Svou pokožku byste měli na opalování připravit už předem. Dopřávejte jí dostatečnou hydrataci a před opalováním proveďte peeling, který odstraní staré buňky. Díky tomu vám následně získaný bronz vydrží déle.

Sežeňte si před dovolenou vhodný přípravek na ochranu pokožky při opalování, ať už se bude jednat o olej, krém či pleťové mléko. Vždy záleží na typu vaší pokožky, místě kam jedete i plánovaných aktivitách. Někdy je lepší použít přípravek s vyšším stupněm ochrany, než se spálit. Rozhodně se nemusíte bát, že se neopálíte, jen to půjde pomaleji a vaše položka nebude tolik zatížena.

opálení

I ve vodě hrozí riziko spálení, protože vodní hladina sluníčko odráží. Pokud tedy plánujete koupání, určitě zvolte voděodolný přípravek a namažte se s dostatečným předstihem, aby měl možnost se do kůže vsáknout.

Chránit se před sluncem je důležité

Poprvé se aplikujte vybraný krém, mléko či olej ideálně půl hodiny před tím, než vyrazíte na slunce, a následně obnovujte ochranu přibližně každé dvě hodiny. Pozor si dejte zejména na nos, oblast okolo očí, uši, nárty, krk a pěšinku ve vlasech. Spálit se vám mohou dokonce i chodidla, proto je potřeba nic nepodcenit a ošetřit pokožku opravdu pečlivě.

K ochraně můžete využít samozřejmě i klobouk, kšiltovku nebo sluneční brýle s UV filtrem. Zároveň byste si měli dávat pauzy ve stínu a mít dostatečný příjem tekutin. Dobu strávenou na slunci prodlužujte raději postupně. Vyhýbat byste se měli přímému záření mezi jedenáctou a třetí hodinou, kdy je velké riziko spálení i přes použití ochranných přípravků. Nezapomeňte, že slunce svítí, i když je pod mrakem a stín ani oblečení nezastaví všechny sluneční paprsky.

K TÉMATU  3 možné důvody, díky kterým máte špatný spánek
opálení

Po opálení byste si měli dát sprchu a smýt ze sebe zbytky opalovacího krému či oleje. Následně je opět na místě dopřát pokožce řádnou hydrataci pomocí tělového mléka. Pokud budete dodržovat těchto několik jednoduchých zásad, vrátíte se z letní dovolené nejen krásně opálení, ale hnědá pokožka vám navíc vydrží ještě dlouho po té.

Přivezte si z dovolené s cestovní kanceláří Blue Style nejen nezapomenutelné zážitky, ale také dokonale snědou pokožku.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zamilovat se do někoho během prvních pár vteřin? Spadněte na zem, protože za sympatie, nebo naopak nesympatie k opačnému pohlaví prý může genetika a biologie, do které má co mluvit tělesný zápach. Takhle experti pohlížejí na lásku!
Trendem poslední doby, zejména mezi mladými lidmi na různých sociálních platformách, je pojem zvaný body count. Možná už jste o něm slyšeli, možná vás úplně minul. Co to ten body count vlastně je? Proč se najednou tolik řeší? A co o nás vypovídá?
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
V roce 2018 uživatelé aplikace Viber poslali 6 miliard zamilovaných samolepek a GIFů. Letos Viber přichází s novinkou v podobě videa ve tvaru srdíčka. Pošlete mu originální přání.
Každému z nás příroda nadělila něco jiného, a to nejen z hlediska charakteru, chování, ale i po stránce postavy. A zatímco někdo je hubený a stěží přibere pár gramů navíc, jiný má sklony k obezitě a kila mu naskakují snad i tehdy, když polyká vzduch. Odlišní jsme ale také stavbou těla – ano, klasické třídění na jablka, hrušky. Jaký jste ale ve skutečnosti somatotyp a co na něj nejlépe zabírá?
Nápoj původem z Jižní a Střední Ameriky je u nás považován za halucinogenní drogu. Ovšem američtí šamani na něj mají úplně jiný názor. Lidé proto neváhají utratit desetitisíce korun, aby podstoupili rituál, který jim má změnit celý život.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.

Výběr článků

Máte se na pozoru, aby vás neuchvátila každoroční chřipková epidemie? To nejlepší, co se dá dělat, je nezanedbat prevenci. Jak se bránit proti chřipce?
Chystáte se stát maminkou ve 40? Pak se připravte na nelehkou cestu. Ale samozřejmě vás nechceme od tohoto rozhodnutí odradit. Je třeba ale vědět, co vás čeká. Obecně je vyšší věk na dítě rizikový, ale záleží na mnoha faktorech. Co můžete očekávat? Co si o tom myslí doktoři a jak to zvládnout s úsměvem?
Svatební obřad je sice hlavní program, uteče ale poměrně rychle. Pak přijde na řadu hostina. Právě ke svatební párty se upíná nejvíce pozornosti i plánování. Prohlédněte si honosné slavnostní stolování

Nepřehlédněte

Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Bulvární plátky v posledních měsících plní články, které se věnují vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa což je v tomto spojení opravdový bizár. Kdybyste se s někým vsadili, že tihle dva skončí spolu, každý by si klepal na čelo. Na druhou stranu, je to tak šílená dvojice, až jsou si možná vlastně souzeni.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek