Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Zdravé opálení aneb dovolená bez starostí

Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?

Ať už se opalujete během letní dovolené nebo mimo ni, je důležité nezapomínat na pravidla zdravého opalování. Slunce k životu potřebujeme a pobyt na něm přispívá k našemu celkovému zdraví (fyzickému i psychickému). Není tajemstvím, že díky slunečnímu záření naše tělo vytváří potřebný vitamín D, to je však jen jeden z přínosů opalování. Neznamená to ale, že byste na slunci měli trávit dlouhé a dlouhé hodiny, koneckonců všeho moc škodí.

Jak připravit svojí pokožku na opálení

Svou pokožku byste měli na opalování připravit už předem. Dopřávejte jí dostatečnou hydrataci a před opalováním proveďte peeling, který odstraní staré buňky. Díky tomu vám následně získaný bronz vydrží déle.

Sežeňte si před dovolenou vhodný přípravek na ochranu pokožky při opalování, ať už se bude jednat o olej, krém či pleťové mléko. Vždy záleží na typu vaší pokožky, místě kam jedete i plánovaných aktivitách. Někdy je lepší použít přípravek s vyšším stupněm ochrany, než se spálit. Rozhodně se nemusíte bát, že se neopálíte, jen to půjde pomaleji a vaše položka nebude tolik zatížena.

opálení

I ve vodě hrozí riziko spálení, protože vodní hladina sluníčko odráží. Pokud tedy plánujete koupání, určitě zvolte voděodolný přípravek a namažte se s dostatečným předstihem, aby měl možnost se do kůže vsáknout.

Chránit se před sluncem je důležité

Poprvé se aplikujte vybraný krém, mléko či olej ideálně půl hodiny před tím, než vyrazíte na slunce, a následně obnovujte ochranu přibližně každé dvě hodiny. Pozor si dejte zejména na nos, oblast okolo očí, uši, nárty, krk a pěšinku ve vlasech. Spálit se vám mohou dokonce i chodidla, proto je potřeba nic nepodcenit a ošetřit pokožku opravdu pečlivě.

K ochraně můžete využít samozřejmě i klobouk, kšiltovku nebo sluneční brýle s UV filtrem. Zároveň byste si měli dávat pauzy ve stínu a mít dostatečný příjem tekutin. Dobu strávenou na slunci prodlužujte raději postupně. Vyhýbat byste se měli přímému záření mezi jedenáctou a třetí hodinou, kdy je velké riziko spálení i přes použití ochranných přípravků. Nezapomeňte, že slunce svítí, i když je pod mrakem a stín ani oblečení nezastaví všechny sluneční paprsky.

K TÉMATU  Kandolhu Island je ráj. Modrý průzračný oceán, bílé písčité pláže a žádná přistávací dráha
opálení

Po opálení byste si měli dát sprchu a smýt ze sebe zbytky opalovacího krému či oleje. Následně je opět na místě dopřát pokožce řádnou hydrataci pomocí tělového mléka. Pokud budete dodržovat těchto několik jednoduchých zásad, vrátíte se z letní dovolené nejen krásně opálení, ale hnědá pokožka vám navíc vydrží ještě dlouho po té.

Přivezte si z dovolené s cestovní kanceláří Blue Style nejen nezapomenutelné zážitky, ale také dokonale snědou pokožku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Mnoho z nás trpí nějakou vadou zraku, nejčastěji se však jedná o krátkozrakost či dalekozrakost, tudíž je korekce zraku pro mnoho lidí téma, které musejí řešit. Co je však lepší – brýle nebo kontaktní čočky?
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek