Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Ryby jsou zdravé a plné vitaminů! Přesvědčte děti, aby je jedly

Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
ryba
Ryby obsahují plno vitamínů. (zdroj foto: shutterstock.com)

Hodně záleží na vás a vašich kuchařských dovednostech. Ryba je velmi delikátní surovina a můžete při její přípravě hodně pokazit. Na druhou stranu nemusíte mít ale michelinskou hvězdu, abyste vykouzlili skvělý pokrm. Stačí, když se budete držet jednoduchých rad. Kupujte kvalitní výrobky, nepřežeňte to s kořením a délkou pečení. Pokud si tyto fígle osvojíte, budete mít kdykoliv výtečný oběd či večeři za pár minut.

Za kvalitu si radši připlaťte

Jak už to tak bývá, kvalita vždy něco stojí a vybírat byste měli opravdu pečlivě. V případě nákupu hluboce zmrazených ryb nemusíte oproti těm čerstvým řešit, jak dlouho byly po výlovu na cestě. Přesto koukejte na složení. Pokud je tam vysoký podíl vody a chemické přídatné látky, ruce pryč! Přece chcete rybu a ne vodu. Zbytečně byste platili za něco, co nevyužijete.

I když to může vypadat složitě, nebojte se. K orientaci v mrazícím boxu vám pomohou také nejrůznější označení, která udávají vlastnosti výrobků. Například je-li na obale nápis „Zmrazeno na moři“, máte jistotu, že po výlovu byla ryba ihned zpracována a hluboce zmrazena. Jedině tak si maso uchová svou typickou jemnou chuť a vůni. Narazíte-li na takový produkt, máte téměř vyhráno.

Hlavně žádné kosti!

Ještě o něco lepší to je, pokud je na obale u filé nápis bez kostí. Proč? Vy jste možná zvyklí hledat a vybírat i ty nejjemnější kostičky, ale pro děti to je jeden z hlavních důvodů, proč sabotovat ryby na talíři. Nechcete-li se s nimi dohadovat, jděte na jistotu. Tou je novinka NOWACO Filé pro děti, které je vyrobené z aljašské tresky.

Učte děti jíst ryby odmalička

Asi zcela zásadní rada nakonec je, pokud chcete naučit děti jíst ryby, servírujte jim je odmala. Budou na ně zvyklé a přijmou je za běžnou součást jídelníčku. Také platí pravidlo čím častěji je budete vařit, tím snáze je akceptují. Skvělých rybích receptů je přehršel, takže se nemusíte bát, že by vám brzy došla inspirace a že byste nenašli variantu, která vašim ratolestem zachutná.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.
Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?

Nepřehlédněte

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek