Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Krása na míru: Modelace prsou vám zvedne sebevědomí. Přináší i negativa

Modelace prsou představuje chirurgický zákrok, jehož účelem je změnit tvar prsou. Nejčastěji jde o zvednutí prsou, jejich zpevnění, a případně lze operaci kombinovat s vložením implantátů pro zvětšení prsou. Jde o zákrok, který může ženám pomoci nabýt zpět ztracené sebevědomí.
modelace prsou
Modelace prsou dokáže pozvednout dekolt i sebevědomí.

26. 07. 2023

Modelace prsou pro krásnější dekolt

Prsa se s věkem přirozeně mění, často ztrácejí pevnost. Stávají se méně pružnými, kůže není tak elastická a nedrží proto prsa na místě, kde bychom chtěly. To má hned několik příčin.

 • Jednou z nich je těhotenství. Během toho se prsa zvětšují, jsou plnější a těžší. Vazy, které je drží, proto mohou povolit. Výsledkem jsou povislá prsa – žena přitom nemusí ani kojit. S kojením pak pokles prsou může být ještě výraznější.
 • Další častou příčinou změny tvaru prsou je změna hmotnosti. Přibírání vede k natažení kůže na prsou, čímž ztrácí svou elasticitu.
 • A další z příčin, které se nikdo nevyhne, je gravitace. Ta přirozeně působí na prsa – čím těžší jsou, tím více budou povislá. Jde o přirozený proces, který některé ženy ovlivní více než jiné.

Hlavní důvody, proč se rozhodnout pro modelaci prsou, jsou povislá prsa či bradavky směřující dolů. To může operace napravit, včetně velikosti prsních dvorců. Obecně lze říci, že zákrok můžete zvažovat, pokud:

 • jsou vaše prsa povislá – ztratila tvar a objem, jsou plošší, delší
 • bradavky a prsní dvorce směřují dolů
 • prsní dvorce se roztáhly mimo proporce vašich prsou
 • jeden z prsů je níže než druhý

Modelace prsou není pro každého. Pokud vás však trápí povislá prsa, chirurgický zákrok může pomoci, ovšem jestli plánujete těhotenství, je dobré lifting prsou odložit. Kontraindikací může být i kojení – ačkoli je po zákroku možné, může se objevit nedostatek mléka.

I když lze lifting provést u prsou jakékoli velikosti, u menších prsou lze očekávat trvalejší výsledky. Větší prsa jsou těžší, což zvyšuje pravděpodobnost jejich opětovného poklesu.

Co byste o modelaci prsou měla vědět předem

Modelace prsou má určitá rizika a nevýhody.

 • Jako první lze zmínit jizvy. Ty jsou trvalé, nicméně do 2 let by měly vyblednout. Jde o drobnost, jizvy jsou totiž schované pod spodním prádlem. Výjimečně se však může stát, že kvůli špatnému hojení budou jizvy široké a výrazné.
 • Dalším rizikem jsou změny citlivosti bradavek a prsou. Cit se většinou vrací během několika týdnů. Nicméně někdy může být tento problém trvalý.
 • V procesu hojení někdy může dojít ke změnám, které způsobí nerovnoměrný tvar a velikost prsou. Tento problém není častý. Je však třeba počítat s tím, že operace obvykle nezmění prsa, která byla před operací různě velká.
 • Vzhledem k tomu, že jde o větší chirurgický zákrok, mohou se objevit komplikace jako u každé jiné operace – krvácení, infekce či nežádoucí reakce na anestezie a různé alergické reakce na použité materiály.
K TÉMATU  Januhairy a lednový trend, kdy ženy říkají ne holení a ano k sebevědomí!

Před zákrokem

Pokud zvažujete modelaci prsou, prvním krokem je konzultace s plastickým chirurgem. Ten vám může pomoci se rozhodnout, zda jde o správný krok. Kromě toho samozřejmě zajistí i potřebná vyšetření, která odhalí, zda je pro vás modelace prsou vhodná.

Je třeba projít anamnézu – odpovědět na otázky ohledně vašich současných či minulých zdravotních potíží. Důležité je zahrnout i případné nemoci v rodině, zejména rakovinu prsu. Případně lékař doporučí vyšetření mamografem či biopsii. Následuje běžné vyšetření, které zahrnuje měření prsou, zhodnocení polohy bradavek, prsních dvorců a podobně, aby byl navrženo vhodné řešení.

Je důležité prodiskutovat očekávání. Promluvit si s doktorem, proč si přejete lifting prsou. Ujasněte si, jak chcete, aby vaše prsa po zákroku vypadala. Je důležité porozumět možným rizikům, výhodám a nevýhodám.

Před operací se nabízí několik bodů, kterých je třeba se držet. Jde především o to, že před zákrokem je důležité přestat kouřit, vyhnout se některým lékům, zajistit si pomoc na dobu rekonvalescence a podobně. To vše vám přiblíží a vysvětlí lékař při konzultaci.

modelace
S lékařem před operací vše zkonzultujete.

Průběh zákroku

Konkrétní průběh zákroku se odvíjí dle toho, na jaké klinice ho podstoupíte. Jsou různé techniky modelace prsou, které se liší umístěním řezů a výslednými jizvami.

Existuje několik základních technik:

 • řez kolem prsních dvorců – jizva v tmavší oblasti kolem bradavek není tak patrná
 • řez směrem dolů od prsních dvorců směrem k prsním záhybům
 • řez vodorovně podél prsních záhybů

Po zákroku

Po operaci je třeba očekávat zhruba dva týdny plné nepohodlí. Prsa jsou oteklá a bolestivá. Objeví se u vás nejspíš znecitlivění bradavek, dvorců a kůže prsou, které může trvat zhruba šest týdnů. Lékař doporučí užívání léků proti bolesti a samozřejmě nošení kompresní podprsenky. Je také třeba vyvarovat se namáhání, ohýbání a zvedání těžkých věcí. Po zákroku je nutné spát na zádech nebo na boku, aby na prsa nepůsobil tlak.

K TÉMATU  Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Očekávané výsledky

Nový vzhled svých prsou zaznamenáte okamžitě. Nicméně jejich tvar se ještě může lehce změnit v průběhu několika následujících týdnů až měsíců. Zpočátku mohou jizvy vypadat děsivě, ale postupem času vyblednou.

Běžné je také zmenšení prsou, tedy i nošení menší podprsenky. Jde o běžný stav – důsledek toho, že prsa jsou pevnější a kulatější.

Vždy je třeba počítat s tím, že výsledky modelace prsou nemusí být trvalé. S přibývajícím věkem kůže přirozeně ztrácí pružnost a prsa tak mohou opět ochabnout. Zejména pokud jsou větší a těžší. Udržování zdravé hmotnosti vám může pomoci zachovat prsa krásná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Moderní studie ukazují, že botulotoxin není tak nevinný. Kromě vrásek vás může zbavit i emocí

Obličejová jóga pod taktovkou influencerek: Proksichtěte se k pleti bez vrásek

Zdroje článku:
www.plasticsurgery.org
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Počasí zatím nikdo poručit nedokáže a tak se zejména v jarních a podzimních měsících setkáváme s mnoha deštivými dny. Standardně jako ochranu před promoknutím jistě použijete deštník, nicméně na trhu jsou k dostání i velmi módní pláštěnky, které si postupně získávají na oblibě.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Viber, jedna z předních světových platforem pro komunikaci a zasílání zpráv oznamuje uvedení verze Viber 10, která přináší nový elegantní design uzpůsobený pro lepší zážitek uživatelů a větší výkon aplikace, který umožňuje posílat zprávy 2 x rychleji.
Všude kolem nás vykukují nové módní kousky, které prostě musíme mít. Vše máme krásně naservírované na talíři. Současná doba zkrátka a dobře nahrává fast fashion, která je sice na pohled hezká, ale dříve či později se promění v nevábný kus hadru. Jinak to totiž ani nejde. Nemůžeme za pár kaček dostat něco, co nám vydrží navěky, pořád pěkné, necuckaté, sytě barevné. A právě tímhle se dostáváme k tomu, proč tedy dát přednost slow fashion a podpořit raději české značky.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Zelená káva je oblíbený produkt, jehož přívrženci jsou především z řad milovníků zdravého životního stylu. Kávová zrna jsou u zelené kávy nepražená, a tak na rozdíl od obvyklé černé kávy nemají tak bohatou vůni a barvu.
Chlupaté mazlíčky si pořizujeme, aby nám dělali radost. Pro tahle malá roztomilá koťátka je všechno kolem hra. Podívejte se, jak se seznamují s okolním světem.
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Každý rodič se řadí mezi nějaké rodičovské typy. Ke kterým patříte vy?

Výběr článků

Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
„Ten Zdeněk je tak skvělý, vybrala sis opravdu dobře,“ slýchávala Veronika od kamarádů i rodiny. Ve skutečnosti se bála s ním rozejít. Byl to psychopat. Nikdo kromě ní nevěděl, čeho všeho je schopný.
Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.

Nepřehlédněte

Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek