Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Krása na míru: Modelace prsou vám zvedne sebevědomí. Přináší i negativa

Modelace prsou představuje chirurgický zákrok, jehož účelem je změnit tvar prsou. Nejčastěji jde o zvednutí prsou, jejich zpevnění, a případně lze operaci kombinovat s vložením implantátů pro zvětšení prsou. Jde o zákrok, který může ženám pomoci nabýt zpět ztracené sebevědomí.
modelace prsou
Modelace prsou dokáže pozvednout dekolt i sebevědomí.

26. 07. 2023

Modelace prsou pro krásnější dekolt

Prsa se s věkem přirozeně mění, často ztrácejí pevnost. Stávají se méně pružnými, kůže není tak elastická a nedrží proto prsa na místě, kde bychom chtěly. To má hned několik příčin.

 • Jednou z nich je těhotenství. Během toho se prsa zvětšují, jsou plnější a těžší. Vazy, které je drží, proto mohou povolit. Výsledkem jsou povislá prsa – žena přitom nemusí ani kojit. S kojením pak pokles prsou může být ještě výraznější.
 • Další častou příčinou změny tvaru prsou je změna hmotnosti. Přibírání vede k natažení kůže na prsou, čímž ztrácí svou elasticitu.
 • A další z příčin, které se nikdo nevyhne, je gravitace. Ta přirozeně působí na prsa – čím těžší jsou, tím více budou povislá. Jde o přirozený proces, který některé ženy ovlivní více než jiné.

Hlavní důvody, proč se rozhodnout pro modelaci prsou, jsou povislá prsa či bradavky směřující dolů. To může operace napravit, včetně velikosti prsních dvorců. Obecně lze říci, že zákrok můžete zvažovat, pokud:

 • jsou vaše prsa povislá – ztratila tvar a objem, jsou plošší, delší
 • bradavky a prsní dvorce směřují dolů
 • prsní dvorce se roztáhly mimo proporce vašich prsou
 • jeden z prsů je níže než druhý

Modelace prsou není pro každého. Pokud vás však trápí povislá prsa, chirurgický zákrok může pomoci, ovšem jestli plánujete těhotenství, je dobré lifting prsou odložit. Kontraindikací může být i kojení – ačkoli je po zákroku možné, může se objevit nedostatek mléka.

I když lze lifting provést u prsou jakékoli velikosti, u menších prsou lze očekávat trvalejší výsledky. Větší prsa jsou těžší, což zvyšuje pravděpodobnost jejich opětovného poklesu.

Co byste o modelaci prsou měla vědět předem

Modelace prsou má určitá rizika a nevýhody.

 • Jako první lze zmínit jizvy. Ty jsou trvalé, nicméně do 2 let by měly vyblednout. Jde o drobnost, jizvy jsou totiž schované pod spodním prádlem. Výjimečně se však může stát, že kvůli špatnému hojení budou jizvy široké a výrazné.
 • Dalším rizikem jsou změny citlivosti bradavek a prsou. Cit se většinou vrací během několika týdnů. Nicméně někdy může být tento problém trvalý.
 • V procesu hojení někdy může dojít ke změnám, které způsobí nerovnoměrný tvar a velikost prsou. Tento problém není častý. Je však třeba počítat s tím, že operace obvykle nezmění prsa, která byla před operací různě velká.
 • Vzhledem k tomu, že jde o větší chirurgický zákrok, mohou se objevit komplikace jako u každé jiné operace – krvácení, infekce či nežádoucí reakce na anestezie a různé alergické reakce na použité materiály.
K TÉMATU  Trápí vás bolestivá menstruace? Zkuste zmírnit její obtíže vynecháím kofeinu, pupalkou, roibosem a dalšími triky! Co ještě vám uleví?

Před zákrokem

Pokud zvažujete modelaci prsou, prvním krokem je konzultace s plastickým chirurgem. Ten vám může pomoci se rozhodnout, zda jde o správný krok. Kromě toho samozřejmě zajistí i potřebná vyšetření, která odhalí, zda je pro vás modelace prsou vhodná.

Je třeba projít anamnézu – odpovědět na otázky ohledně vašich současných či minulých zdravotních potíží. Důležité je zahrnout i případné nemoci v rodině, zejména rakovinu prsu. Případně lékař doporučí vyšetření mamografem či biopsii. Následuje běžné vyšetření, které zahrnuje měření prsou, zhodnocení polohy bradavek, prsních dvorců a podobně, aby byl navrženo vhodné řešení.

Je důležité prodiskutovat očekávání. Promluvit si s doktorem, proč si přejete lifting prsou. Ujasněte si, jak chcete, aby vaše prsa po zákroku vypadala. Je důležité porozumět možným rizikům, výhodám a nevýhodám.

Před operací se nabízí několik bodů, kterých je třeba se držet. Jde především o to, že před zákrokem je důležité přestat kouřit, vyhnout se některým lékům, zajistit si pomoc na dobu rekonvalescence a podobně. To vše vám přiblíží a vysvětlí lékař při konzultaci.

modelace
S lékařem před operací vše zkonzultujete.

Průběh zákroku

Konkrétní průběh zákroku se odvíjí dle toho, na jaké klinice ho podstoupíte. Jsou různé techniky modelace prsou, které se liší umístěním řezů a výslednými jizvami.

Existuje několik základních technik:

 • řez kolem prsních dvorců – jizva v tmavší oblasti kolem bradavek není tak patrná
 • řez směrem dolů od prsních dvorců směrem k prsním záhybům
 • řez vodorovně podél prsních záhybů

Po zákroku

Po operaci je třeba očekávat zhruba dva týdny plné nepohodlí. Prsa jsou oteklá a bolestivá. Objeví se u vás nejspíš znecitlivění bradavek, dvorců a kůže prsou, které může trvat zhruba šest týdnů. Lékař doporučí užívání léků proti bolesti a samozřejmě nošení kompresní podprsenky. Je také třeba vyvarovat se namáhání, ohýbání a zvedání těžkých věcí. Po zákroku je nutné spát na zádech nebo na boku, aby na prsa nepůsobil tlak.

K TÉMATU  Vánoce ve znamení udržitelnosti. Dejte dárek nejen blízkým, ale i přírodě

Očekávané výsledky

Nový vzhled svých prsou zaznamenáte okamžitě. Nicméně jejich tvar se ještě může lehce změnit v průběhu několika následujících týdnů až měsíců. Zpočátku mohou jizvy vypadat děsivě, ale postupem času vyblednou.

Běžné je také zmenšení prsou, tedy i nošení menší podprsenky. Jde o běžný stav – důsledek toho, že prsa jsou pevnější a kulatější.

Vždy je třeba počítat s tím, že výsledky modelace prsou nemusí být trvalé. S přibývajícím věkem kůže přirozeně ztrácí pružnost a prsa tak mohou opět ochabnout. Zejména pokud jsou větší a těžší. Udržování zdravé hmotnosti vám může pomoci zachovat prsa krásná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Moderní studie ukazují, že botulotoxin není tak nevinný. Kromě vrásek vás může zbavit i emocí

Obličejová jóga pod taktovkou influencerek: Proksichtěte se k pleti bez vrásek

Zdroje článku:
www.plasticsurgery.org
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.

Nepřehlédněte

Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek