Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
face roller
Face roller je masážní pomůcka, kterou si můžete každý den dopřávat u sebe doma.

22. 08. 2022

Co vlastně face roller je?

Jedná se o váleček, který se využívá k ranní nebo večerní masáži obličeje (klidně obojí). Můžete ho totiž, narozdíl od gua shy, používat jak často se vám zachce.

Skládá se ze dvou válečků – velký a malý. Větším masírujeme tváře, bradu, čelo a dekolt. Malý zase slouží k masáži očního okolí a okolí rtů, případně nosu. Povrch těchto válečků je hladký a dá se lehce nachladit, díky tomu, že se jedná ve většině případů o minerální kameny, jako:

  • křišťál
  • nefrit
  • růženín
  • ametyst

Jaké jsou výhody používání face rolleru? 

1. Pomáhá při odstraňování otoků

Jednou z největších výhod face rolleru je schopnost snížit otok v obličeji. Zadržování tekutin je běžnou příčinou tohoto problému. Neexistuje pevně daný důvod, proč dochází k otokům v obličeji, ale na vině mohou být alergie, nadměrná konzumace slaných jídel, alkoholu nebo menstruační cyklus. 

2. Aktivuje lymfatický systém

Masáž face rollerem aktivuje lymfatický systém. Právě lymfa přesouvá tekutiny a filtruje toxiny z našeho těla. Správně provedená masáž obličeje a krku může stimulovat lymfatické uzliny, aby odváděly tekutinu z obličeje, a tím sníží výskyt otoků.

3. Zklidňuje podrážděnou pokožku

Jelikož je většina válečků vyrobená z „kamenů” mají přirozeně chladivý účinek. Právě ochlazení obličeje zmírňuje zarudnutí a zklidňuje podrážděnou pleť. Určitě znáte trik na ranní kruhy pod očima, přiložit na ně nachlazené lžičky.

Pokud tedy nemáte nijak přecitlivělou pleť, před použitím roller klidně dejte nachladit do ledničky, abyste chladivý efekt ještě víc podpořila. Nebo ho opláchněte pod proudem studené vody.

4. Zlepšuje vstřebávání produktů

Face roller můžete používat jen tak ”na sucho”. Ale mnohem lepšího účinku docílíte v kombinaci se sérem, aby se produkt lépe a hlouběji zapracoval do pokožky. Ať už řešíte tmavé kruhy pod očima nebo jemné vrásky, face roller se postará o to, aby ani kapka přípravku péče o pleť nepřišla nazmar.

K TÉMATU  Přírodní omlazovač: rybí olej! Zpomalí projevy stárnutí, ozdraví nehty a vyléčí akné nebo ekzém. Nevěříte?

5. Funguje na každý typ pleti

Face roller může používat prakticky každý. Bez ohledu na typ pleti vám používání válečku v péči o pleť jedině prospěje. 

Jak správně pracovat s face rollerem?

Správné používání face rolleru je klíčové v péči o vaši pleť. Pojďme se podívat na jednotlivé kroky, jak správně pracovat s face rollerem. Základem jsou tahy od středu obličeje ven až do vlasů. Nikdy ne opačně!

Následně si ujasněte:

  1. Chcete povzbudit lymfu? Začněte horními partiemi a postupujte směrem dolů.
  2. Chcete podpořit liftingový efekt? Zopakujte celý postup ještě jednou, tentokrát od dekoltu až po čelo.

A teď už k samotnému postupu.

Krok 1: Skincare 

Než sáhnete po válečku, nezapomeňte si vyčistit pleť. Poté naneste sérum nebo olej a jemně ho vklepejte do kůže.

Krok 2: Dekolt a krk 

Začněte na dekoltu a jemně s lehkým tlakem rolujte od středu těla směrem ven k podpaží. Následně od středu k okraji klíční kosti.

Poté se podobným způsobem přesuňte na krk.  Až se dostanete na krk, pokračujte v jemných tazích, dokud nepromasírujete každé místo z obou stran. Pohyb vedeme shora dolů. Tímto jemným tlakem masírujete krk, čímž uvolňujete stres, a zároveň podporujete krevní oběh.

Poznámka: Hodně návodů uvádí, že se má krk masírovat směrem k bradě. Ale je to přesně naopak, kvůli toku lymfy. Martina Pechancová, lektorka a masérka gua sha uvádí: „Nahromaděné škodliviny potřebujeme táhnout směrem k srdci, kde se nahromaděná tekutina rozežene a odejde ven z těla.

Krok 3: Obličej 

Nyní je čas, aby se do akce zapojily i vaše obličejové svaly. Budete postupovat podle stejného vzoru jako na krku a dekoltu, přičemž budete rolovat od středu obličeje ven, než postupně proválíte každý záhyb. Začnete na bradě, pak tváře, líce, oči, obočí, čelo. Každý tah zopakujte alespoň 5x, nejvíc však 10x.

K TÉMATU  Judita (24): Mám krásné tělo, ale šťastná nejsem. Z malíře i fotografa se vyklubali úchylové
Jak správně vést tahy face rollerem? Podívejte se na tutorial.

Klíčový je jemný tlak – pokud budete tlačit příliš silně, mohl by roller nechtěně protrhnout kapiláry a zanechat vám na obličeji drobné červené stopy.

Krok 4: Oči, nos a ústa

Pokud používáte oboustranný váleček, přišel čas použít malý kamínek na konci rolleru. K očním partiím nebo ústům se s menší plochou dostanete snáz.

face roller
Menší stranu válečku použijte na oči, nos a okolí úst.

V případě očí jednoduše rolujte od vnitřního koutku oka směrem ven. Táhněte po oční kosti, ne po bulvě. Protože je pokožka pod očima a nad nimi mimořádně jemná, je důležité provádět tento krok co nejšetrněji.

Nos přejíždějte odshora dolů po jeho bocích. Nosoretní rýhy masírujte jakoby po obvodu horního rtu a ven z obličeje.

Krok 5: Vyčistěte váleček

Než roller schováte pro pozdější použití, je potřeba ho také vyčistit. K čištění použijte pouze jemné mýdlo nebo dětský šampon a opláchněte jej pod teplou vodou. Váleček nechce vysušit na ručníku nebo ho jemně osušte. Nezapomínejte, že se jedná o přírodní kámen, agresivní nebo abrazivní prostředky by mu uškodily.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Zdroje článku:
https://www.ipsy.com/blog/how-to-use-a-jade-roller
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!

Nepřehlédněte

Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek