Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
face roller
Face roller je masážní pomůcka, kterou si můžete každý den dopřávat u sebe doma.

22. 08. 2022

Co vlastně face roller je?

Jedná se o váleček, který se využívá k ranní nebo večerní masáži obličeje (klidně obojí). Můžete ho totiž, narozdíl od gua shy, používat jak často se vám zachce.

Skládá se ze dvou válečků – velký a malý. Větším masírujeme tváře, bradu, čelo a dekolt. Malý zase slouží k masáži očního okolí a okolí rtů, případně nosu. Povrch těchto válečků je hladký a dá se lehce nachladit, díky tomu, že se jedná ve většině případů o minerální kameny, jako:

  • křišťál
  • nefrit
  • růženín
  • ametyst

Jaké jsou výhody používání face rolleru? 

1. Pomáhá při odstraňování otoků

Jednou z největších výhod face rolleru je schopnost snížit otok v obličeji. Zadržování tekutin je běžnou příčinou tohoto problému. Neexistuje pevně daný důvod, proč dochází k otokům v obličeji, ale na vině mohou být alergie, nadměrná konzumace slaných jídel, alkoholu nebo menstruační cyklus. 

2. Aktivuje lymfatický systém

Masáž face rollerem aktivuje lymfatický systém. Právě lymfa přesouvá tekutiny a filtruje toxiny z našeho těla. Správně provedená masáž obličeje a krku může stimulovat lymfatické uzliny, aby odváděly tekutinu z obličeje, a tím sníží výskyt otoků.

3. Zklidňuje podrážděnou pokožku

Jelikož je většina válečků vyrobená z „kamenů” mají přirozeně chladivý účinek. Právě ochlazení obličeje zmírňuje zarudnutí a zklidňuje podrážděnou pleť. Určitě znáte trik na ranní kruhy pod očima, přiložit na ně nachlazené lžičky.

Pokud tedy nemáte nijak přecitlivělou pleť, před použitím roller klidně dejte nachladit do ledničky, abyste chladivý efekt ještě víc podpořila. Nebo ho opláchněte pod proudem studené vody.

4. Zlepšuje vstřebávání produktů

Face roller můžete používat jen tak ”na sucho”. Ale mnohem lepšího účinku docílíte v kombinaci se sérem, aby se produkt lépe a hlouběji zapracoval do pokožky. Ať už řešíte tmavé kruhy pod očima nebo jemné vrásky, face roller se postará o to, aby ani kapka přípravku péče o pleť nepřišla nazmar.

K TÉMATU  Make-up zdrojem neuvěřitelné transformace! Že dokáže zakrýt ledacos víme, ale tohle? Podívejte se na šílené proměny ve videu!

5. Funguje na každý typ pleti

Face roller může používat prakticky každý. Bez ohledu na typ pleti vám používání válečku v péči o pleť jedině prospěje. 

Jak správně pracovat s face rollerem?

Správné používání face rolleru je klíčové v péči o vaši pleť. Pojďme se podívat na jednotlivé kroky, jak správně pracovat s face rollerem. Základem jsou tahy od středu obličeje ven až do vlasů. Nikdy ne opačně!

Následně si ujasněte:

  1. Chcete povzbudit lymfu? Začněte horními partiemi a postupujte směrem dolů.
  2. Chcete podpořit liftingový efekt? Zopakujte celý postup ještě jednou, tentokrát od dekoltu až po čelo.

A teď už k samotnému postupu.

Krok 1: Skincare 

Než sáhnete po válečku, nezapomeňte si vyčistit pleť. Poté naneste sérum nebo olej a jemně ho vklepejte do kůže.

Krok 2: Dekolt a krk 

Začněte na dekoltu a jemně s lehkým tlakem rolujte od středu těla směrem ven k podpaží. Následně od středu k okraji klíční kosti.

Poté se podobným způsobem přesuňte na krk.  Až se dostanete na krk, pokračujte v jemných tazích, dokud nepromasírujete každé místo z obou stran. Pohyb vedeme shora dolů. Tímto jemným tlakem masírujete krk, čímž uvolňujete stres, a zároveň podporujete krevní oběh.

Poznámka: Hodně návodů uvádí, že se má krk masírovat směrem k bradě. Ale je to přesně naopak, kvůli toku lymfy. Martina Pechancová, lektorka a masérka gua sha uvádí: „Nahromaděné škodliviny potřebujeme táhnout směrem k srdci, kde se nahromaděná tekutina rozežene a odejde ven z těla.

Krok 3: Obličej 

Nyní je čas, aby se do akce zapojily i vaše obličejové svaly. Budete postupovat podle stejného vzoru jako na krku a dekoltu, přičemž budete rolovat od středu obličeje ven, než postupně proválíte každý záhyb. Začnete na bradě, pak tváře, líce, oči, obočí, čelo. Každý tah zopakujte alespoň 5x, nejvíc však 10x.

K TÉMATU  Fakta o kyselině hyaluronové. Shrnuli jsme vše potřebné
Jak správně vést tahy face rollerem? Podívejte se na tutorial.

Klíčový je jemný tlak – pokud budete tlačit příliš silně, mohl by roller nechtěně protrhnout kapiláry a zanechat vám na obličeji drobné červené stopy.

Krok 4: Oči, nos a ústa

Pokud používáte oboustranný váleček, přišel čas použít malý kamínek na konci rolleru. K očním partiím nebo ústům se s menší plochou dostanete snáz.

face roller
Menší stranu válečku použijte na oči, nos a okolí úst.

V případě očí jednoduše rolujte od vnitřního koutku oka směrem ven. Táhněte po oční kosti, ne po bulvě. Protože je pokožka pod očima a nad nimi mimořádně jemná, je důležité provádět tento krok co nejšetrněji.

Nos přejíždějte odshora dolů po jeho bocích. Nosoretní rýhy masírujte jakoby po obvodu horního rtu a ven z obličeje.

Krok 5: Vyčistěte váleček

Než roller schováte pro pozdější použití, je potřeba ho také vyčistit. K čištění použijte pouze jemné mýdlo nebo dětský šampon a opláchněte jej pod teplou vodou. Váleček nechce vysušit na ručníku nebo ho jemně osušte. Nezapomínejte, že se jedná o přírodní kámen, agresivní nebo abrazivní prostředky by mu uškodily.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Zdroje článku:
https://www.ipsy.com/blog/how-to-use-a-jade-roller
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.
Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Objevte kouzlo vintage módy, která se v roce 2024 vrací na scénu s novou silou. Zjistěte, proč retro kousky oslovují moderní fashionisty a jak je začlenit do vašeho šatníku.
Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Hudba je úplně jiná při reprodukci a na živo. Tahle korejská bubenice předvádí svoje vystoupení přímo na ulici před zraky kolemjdoucích, kteří si rádi sednou, aby se podívali na její show až do konce. Za touto hladce vypadající hrou na bicí jsou bezpochyby hodiny a hodiny cvičení. Výsledek je naprosto profesionální.
Připoutejte se a připravte se na divokou jízdu, protože přichází čtvrtý díl našeho napínavého příběhu, který vás zavede hlouběji do labyrintu tajemství, vášní a rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky. Ve světě, kde se osobní a profesionální životy nebezpečně proplétají, se naše hrdinka ocitá na prahu osudového setkání, které může změnit vše. Co se stane, když se vaše nejtajnější touhy střetnou s nečekanou realitou? V tomto čtvrtém dílu se ponoříme ještě hlouběji do příběhu plného napětí, nečekaných zvratů a odhalení, která mají moc otřást vaším vnímáním pravdy. Otevřete dveře do světa, kde každý výběr může navždy změnit vaši budoucnost. Nechte se pohltit příběhem, který je stejně provokativní, jako je neodolatelný.
Nevěra zasáhne fatálně každý vztah. Může však být také poučením a východiskem pro vybudování vztahu lepšího.
Vánoce se stejně jako každý rok nesou ve znamení jídla a pití. Přejídání je na denním pořádku a střevní problémy jakbysmet. Kromě jídla se však kouzelné svátky na konci roku nesou i ve znamení pohádek a tradičních zvyků. Víte, jaké vánoční tradice dodržujeme u nás, v České republice?
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Jaro je ideální doba pro detoxikaci těla i mysli, obnovu energie a restart. V tomto článku přinášíme tipy, jak efektivně očistit organismus od nahromaděných toxínů a zároveň posílit psychickou pohodu. Nabídneme návody na zdravou stravu, doplněnou o cvičení a meditační techniky, které pomohou obnovit rovnováhu a vitalitu. Poradíme, jak se zbavit stresu a negativních myšlenek, abyste se mohli těšit z nové energie a optimismu, které jaro přináší.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.

Výběr článků

Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…

Nepřehlédněte

Výběr a nákup plavek je pro milovnice plážových slunných dnů jedna z nejoblíbenějších aktivit. Všelijaké barvy, kombinace, vzory a střihy vám umožní popustit uzdu své fantazii způsobem, k němuž se za celý rok nedostanete.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek