Úterý , 07. 02. 2023

Vanda

Jak správně zaválet s face rollerem? Návod krok za krokem

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
face roller
Face roller je masážní pomůcka, kterou si můžete každý den dopřávat u sebe doma.

22. 08. 2022

Co vlastně face roller je?

Jedná se o váleček, který se využívá k ranní nebo večerní masáži obličeje (klidně obojí). Můžete ho totiž, narozdíl od gua shy, používat jak často se vám zachce.

Skládá se ze dvou válečků – velký a malý. Větším masírujeme tváře, bradu, čelo a dekolt. Malý zase slouží k masáži očního okolí a okolí rtů, případně nosu. Povrch těchto válečků je hladký a dá se lehce nachladit, díky tomu, že se jedná ve většině případů o minerální kameny, jako:

  • křišťál
  • nefrit
  • růženín
  • ametyst

Jaké jsou výhody používání face rolleru? 

1. Pomáhá při odstraňování otoků

Jednou z největších výhod face rolleru je schopnost snížit otok v obličeji. Zadržování tekutin je běžnou příčinou tohoto problému. Neexistuje pevně daný důvod, proč dochází k otokům v obličeji, ale na vině mohou být alergie, nadměrná konzumace slaných jídel, alkoholu nebo menstruační cyklus. 

2. Aktivuje lymfatický systém

Masáž face rollerem aktivuje lymfatický systém. Právě lymfa přesouvá tekutiny a filtruje toxiny z našeho těla. Správně provedená masáž obličeje a krku může stimulovat lymfatické uzliny, aby odváděly tekutinu z obličeje, a tím sníží výskyt otoků.

3. Zklidňuje podrážděnou pokožku

Jelikož je většina válečků vyrobená z „kamenů” mají přirozeně chladivý účinek. Právě ochlazení obličeje zmírňuje zarudnutí a zklidňuje podrážděnou pleť. Určitě znáte trik na ranní kruhy pod očima, přiložit na ně nachlazené lžičky.

Pokud tedy nemáte nijak přecitlivělou pleť, před použitím roller klidně dejte nachladit do ledničky, abyste chladivý efekt ještě víc podpořila. Nebo ho opláchněte pod proudem studené vody.

4. Zlepšuje vstřebávání produktů

Face roller můžete používat jen tak ”na sucho”. Ale mnohem lepšího účinku docílíte v kombinaci se sérem, aby se produkt lépe a hlouběji zapracoval do pokožky. Ať už řešíte tmavé kruhy pod očima nebo jemné vrásky, face roller se postará o to, aby ani kapka přípravku péče o pleť nepřišla nazmar.

K TÉMATU  Fakta o kyselině hyaluronové. Shrnuli jsme vše potřebné

5. Funguje na každý typ pleti

Face roller může používat prakticky každý. Bez ohledu na typ pleti vám používání válečku v péči o pleť jedině prospěje. 

Jak správně pracovat s face rollerem?

Správné používání face rolleru je klíčové v péči o vaši pleť. Pojďme se podívat na jednotlivé kroky, jak správně pracovat s face rollerem. Základem jsou tahy od středu obličeje ven až do vlasů. Nikdy ne opačně!

Následně si ujasněte:

  1. Chcete povzbudit lymfu? Začněte horními partiemi a postupujte směrem dolů.
  2. Chcete podpořit liftingový efekt? Zopakujte celý postup ještě jednou, tentokrát od dekoltu až po čelo.

A teď už k samotnému postupu.

Krok 1: Skincare 

Než sáhnete po válečku, nezapomeňte si vyčistit pleť. Poté naneste sérum nebo olej a jemně ho vklepejte do kůže.

Krok 2: Dekolt a krk 

Začněte na dekoltu a jemně s lehkým tlakem rolujte od středu těla směrem ven k podpaží. Následně od středu k okraji klíční kosti.

Poté se podobným způsobem přesuňte na krk.  Až se dostanete na krk, pokračujte v jemných tazích, dokud nepromasírujete každé místo z obou stran. Pohyb vedeme shora dolů. Tímto jemným tlakem masírujete krk, čímž uvolňujete stres, a zároveň podporujete krevní oběh.

Poznámka: Hodně návodů uvádí, že se má krk masírovat směrem k bradě. Ale je to přesně naopak, kvůli toku lymfy. Martina Pechancová, lektorka a masérka gua sha uvádí: „Nahromaděné škodliviny potřebujeme táhnout směrem k srdci, kde se nahromaděná tekutina rozežene a odejde ven z těla.

Krok 3: Obličej 

Nyní je čas, aby se do akce zapojily i vaše obličejové svaly. Budete postupovat podle stejného vzoru jako na krku a dekoltu, přičemž budete rolovat od středu obličeje ven, než postupně proválíte každý záhyb. Začnete na bradě, pak tváře, líce, oči, obočí, čelo. Každý tah zopakujte alespoň 5x, nejvíc však 10x.

K TÉMATU  Správné česání má vliv na vzhled vašich vlasů. Češete se správně?
Jak správně vést tahy face rollerem? Podívejte se na tutorial.

Klíčový je jemný tlak – pokud budete tlačit příliš silně, mohl by roller nechtěně protrhnout kapiláry a zanechat vám na obličeji drobné červené stopy.

Krok 4: Oči, nos a ústa

Pokud používáte oboustranný váleček, přišel čas použít malý kamínek na konci rolleru. K očním partiím nebo ústům se s menší plochou dostanete snáz.

face roller
Menší stranu válečku použijte na oči, nos a okolí úst.

V případě očí jednoduše rolujte od vnitřního koutku oka směrem ven. Táhněte po oční kosti, ne po bulvě. Protože je pokožka pod očima a nad nimi mimořádně jemná, je důležité provádět tento krok co nejšetrněji.

Nos přejíždějte odshora dolů po jeho bocích. Nosoretní rýhy masírujte jakoby po obvodu horního rtu a ven z obličeje.

Krok 5: Vyčistěte váleček

Než roller schováte pro pozdější použití, je potřeba ho také vyčistit. K čištění použijte pouze jemné mýdlo nebo dětský šampon a opláchněte jej pod teplou vodou. Váleček nechce vysušit na ručníku nebo ho jemně osušte. Nezapomínejte, že se jedná o přírodní kámen, agresivní nebo abrazivní prostředky by mu uškodily.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Zdroje článku:
https://www.ipsy.com/blog/how-to-use-a-jade-roller
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.

Nepřehlédněte

Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek