Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Máte volnou chvíli? Podcasty, které vás posunou vpřed

Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
podcasty
Poslouchání podcastů vás posune vpřed. (foto: 123RF)

15. 04. 2021

Podcasty se dnes těší velké oblibě, a to hlavně proto, že se dají poslouchat prakticky kdykoliv. Ať už jdete za kamarádkou na kávu, ať už čekáte na zastávce na vaši linku autobusu nebo vaříte či uklízíte – podcast může vyplnit to ticho, které se pravděpodobně všude kolem ozývá. Navíc tím spojíte příjemné s užitečným a rázem budete o něco chytřejší nebo motivovanější.  

Kde lze podcasty poslouchat? 

Úvodem je ještě třeba zmínit to, kde lze hlasové záznamy vlastně poslouchat. Ať už vlastníte mobilní telefon s operačním systémem iOS nebo s operačním systémem Android, máte řadu možností. Nabízí se Spotify, SoundCloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, také Podbean, Anchor nebo aplikace Podplay či Audiolibrix.  

České podcasty, které vás posunou vpřed 

I když byste i mezi anglickými našli takové, které jsou na poslech opravdu skvělé, zaměřme se na ryze českou tvorbu. I když se to nezdá, ale i čeští podnikatelé mohou zaujmout, protože patří mezi ty, co už něco dokázali.  

Forbes Česko 

Kdo by neznal měsíčník jménem Forbes, který vždy skloubí nejen příběhy úspěšných, ale také řadu zajímavých textů o věcech, které se udály na poli celosvětového, nejen tuzemského byznysu. Magazín funguje i online a možná patříte k jeho pravidelným čtenářům. Pokud jste jeho fanoušky, vyplatí se ho také poslouchat.  

Podcasty vychází ve vícero formátech, aby bylo možné jasně vyfiltrovat posluchače, které zajímá to a ono a aby jim nebyl nabízen nerelevantní obsah. Posluchači si hravě najdou takové, které je zajímají. Zatímco některé se zaměřují na 30 pod 30, jiné zase na Brand Voice či Woman.  

Mezi nejzajímavější epizody podcastů patří například ty, které zpovídají majitele největších českých společností, k nimž patří Alza a Rohlik.cz. Oběma dvěma společnostem se daří i během koronavirové krize.

https://ceskepodcasty.cz/podcasty/forbes-cesko  

Buduj značku 

Pokud jste majitelem společnosti nebo rozjíždíte svůj vlastní e-shop, měli byste dostat svou firmu do povědomí. Jenže jak na to, ptáte se? Na otázky vám odpoví Petr Schwank – autor podcástů Buduj značku. Tento podcast je také velmi poslouchaný a zaměřuje se na úspěchy, pády, problémy a jejich řešení, také na kreativitu, vztahy nebo nekonečné vzdělávání se, které je klíčem k úspěchu každého podnikatele.  

K TÉMATU  I vy můžete snížit napětí!

Epizody jsou pojaty jako rozhovory s podnikateli, ovšem nedočkáte se jen toho. Jednotlivé díly jsou doplněny také tipy na lepší produktivitu, time management a rady pro motivaci v podnikání. K těm nejlepším patří bezesporu to, jak lze překonat komfortní zónu, abyste dokázali velké věci. Právě komfortní zóna je to, co nám brání v dosahování výsledků.  

https://ceskepodcasty.cz/podcasty/buduj-znacku

CzechCrunch 

Nejen Forbes jakožto český magazín má svůj vlastní podcast. I CzechCrunch má jeden takový. Tento online časopis se zaměřuje především na start-upy a gigantické miliardové podniky. Přináší novinky ze světa technologií, ale také ze světa byznysu. I proto jsou jeho podcasty velmi oblíbené.  

Opět jsou pojaty jako rozhovory, kde velcí podnikatelé sdílí své zkušenosti z budování velkých firem i získávání investicí. Mluví se taktéž o nástrahách, které mohou komukoli přijít do cesty, a jak je zvládnout, aniž bychom příliš ztratili.  

Nově jsou podcasty rozšířeny také o formát CzechCrunch Weekly, který mapuje aktuální zajímavosti ze světa podnikání, investic i technologií. Stává se velmi oblíbeným a poslouchaným. 

https://ceskepodcasty.cz/podcasty/czechcrunch-podcast

Proti proudu 

Seznam podcastů, které vás posunou vpřed, by neměl postrádat podcast Proti proudu, za kterým stojí jeden z nejznámějších českých podcasterů Dan Tržil. Jeh heslem je, že jediným limitem jsme my sami. A od toho se také odráží jednotlivé epizody, v nichž nás seznamuje nejen s úspěšnými podniky a byznysy, ale také se rozebírají témata talentu, udržitelného podnikání či jak zlepšit paměť a jak pozitivně myslet, protože v tom se skrývá síla. 

https://ceskepodcasty.cz/podcasty/proti-proudu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vaše práce vás nebaví? Nebojte se začít jinde znova v jakémkoli věku

Když vás po padesátce propustí z práce: nikdy není pozdě na své sny. Jen začněte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek