Domů » Životní styl » Menopauza. Jaké jsou příznaky? Proč se s ní současné ženy umí lépe vypořádat a jak?
menopauza
Zdroj: 123RF.com
Životní styl

Menopauza. Jaké jsou příznaky? Proč se s ní současné ženy umí lépe vypořádat a jak?

Jak plyne čas, mění se spousta věcí… Naopak k těm, které zůstávají stejné, zaujímáme jiný přístup. Jako v případě menopauzy. Její příznaky, jako návaly horka, nespavost či výkyvy nálad, jsou tu stále a nikam se nechystají. To, co se změnilo, jsou ženy, které je už slepě nepřijímají, ale dokážou se s nimi vypořádat otevřeně a přímo tak, aby nenarušovaly jejich každodenní život.

Sebevědomí žen se zvyšuje

Čím to ale je, že na menopauzu hledíme jinak, než naše maminky či babičky? Vše začíná u růstu životní úrovně ve vyspělých zemích. Moderní ženy jsou sebevědomější, nebojí se rozhodovat a více o sebe pečují.

Dnes je jiná doba. Chceme žít naplno i v 50

V dobách, kdy dívky obvykle zakládaly rodinu, jdou ty nynější studovat a budují kariéru. Už není jejich společenským úkolem postarat se o děti a muže, mohou se rozhodnout, kam jejich další cesta povede. Když pak protkne jejich život menopauza, mají ještě neodrostlé děti, chodí do práce a rády si vyrazí ven. Všechny aktivity jim však příznaky přechodu poměrně stěžují, a tak hledají řešení, které by jim mohlo pomoci.

Lepší informovanost

Dříve se o problémech spojených s klimakteriem příliš nemluvilo. Neřešilo se, proč se nálada žen v určitém věku mění, proč je jim pořád horko a trpí nespavostí. Samotnou ženu pak ani nenapadlo, že za její naštvaností nebo ztrátou chuti na sex stojí hormony a jejich nerovnováha. A když nevíte, co se s vámi děje, těžko můžete zjistit, jak si s tím poradit. V současné době je klimakterium často probírané téma, řeší se nejen samotné příznaky, ale také způsoby, jak je úspěšně eliminovat.

Podpora rodiny

Současní muži jsou otevřenější a vstřícnější vůči emocím žen. Partneři spolu více komunikují nejen o věcech zajišťujících chod domácnosti, ale také o pocitech a touhách. Ženy se nebojí před svými muži odhalit i ty nejniternější emoce, protože nemají pocit, že by je jejich situace nezajímala či by je zdržovaly od práce a všedních problémů.

Vsaďte na přírodní produkty

Možnosti žen v různém věkovém rozmezí jsou odlišné, jedno mají ale společné. I v současné době se ženy obrací k přírodě, která poskytuje účinnou pomoc. Na poruchy spánku, problémy s koncentrací, k redukci návalů horka a nadměrnému pocení a ke zlepšení psychického stavu spolehlivě pomáhá extrakt z ploštičníku hroznatého a třezalky tečkované. 

Tip redakce: GS Merilin Harmony

Unikátní kombinaci bylinek obsahuje i doplněk stravy GS Merilin Harmony s klinicky ověřenou účinností. Produkt je bezpečný a vhodný k dlouhodobému užívání, neobsahuje hormony a nezpůsobuje váhový přírůstek. Je o 3měsíční kúru. Dávkuje se jednou denně. V tabletách jsou obsažené účinné látky jako ploštičník hroznatý, třezalka tečkovaná, vápník nebo vitamin D3. Efekt můžete očekávat nejdříve po 4 – 6 týdnech užívání.

Autor: red

štítky
data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář