Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

4 rady, jak chytře nakupovat v sezónních výprodejích

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
jak nakupovat ve výprodejích
Když nakupovat, tak výhodně ve výprodejích. (foto: 123RF)

02. 08. 2021

02. 08. 2021

Nakupujte jen nadčasové kousky

Jak nakupovat ve výprodejích? Nakupovat zlevněné zboží ve stylu „nevidím, neslyším“, a pořizovat si kvanta oblečení a módních doplňků, které s velkou pravděpodobností nebudou mít u vás perspektivní budoucnost, není zrovna šťastný krok. Samozřejmě v počátku nebude nouze o nadšení, ovšem v dalších sezónách narazíte na smutné zjištění – tohle už se zkrátka nenosí.

Jak se tomuto scénáři vyhnout? Jednoduše se zaměřte na nadčasové oblečení, které se i v budoucnu bude hřát na módním výsluní. Stačí jen mít dostatečný přehled o nadčasových módních trendech. Poté budete ihned vědět, po jakém oblečení máte sáhnout.

Příliš se neunáhlujte

Pečlivě si rozmyslete, zda se vám vyhlídnuté oblečení, které je zrovna nyní za úžasnou cenu, skutečně líbí a jestli se vůbec hodí k vašemu šatníku. Kolikrát jde jen o prvotní, ovšem krátkodobé nadšení, které se zanedlouho rozplyne a zbyde vám jen rozporuplný pocit z nevydařeného nákupu.

Pokaždé si proto dejte nějaký krátký čas na rozmyšlenou a zjistěte, zda k němu máte co nosit a jestli o něj opravdu stojíte. Určitě se vyplatí chvilku počkat a posléze se skutečně naplno těšit z parádního úlovku, než vyhodit peníze za něco, co bude jen ležet na dně vaší skříně.

Jak nakupovat ve výprodejích? Pečlivě si ohlídejte kvalitu

Pozor byste si měla dát také na kvalitu, která by i přes nižší cenu měla zůstat zcela zachována. Nemilý faktem je, že doménou některých méně známých obchodů je nabídka levnějšího oblečení. Na něm jsou často patrné známky poškození a celkově nižší stupeň jakosti. Raději si proto vybírejte u osvědčených obchodů, které vám nejvyšší kvalitu zaručí i za rozumnou cenu.

Při nákupu nehleďte jen na cenu

Při pořizování výprodejových modelů rozhodně nekoukejte jen na finální cenu. Sledujte také další aspekty, které u vás z hlediska módy bodují. Zhodnoťte proto, zda se vám líbí střih, design, barvy, potisky,… zkrátka vše, co je pro vás důležité. Tím, že budou všechny vaše požadavky splněny, zajistíte, že vám výhodně nakoupené oblečení, případně doplňky, budou ku prospěchu nejen nyní, ale i po mnoho dalších sezón.

K TÉMATU  Cviky na krásný a pevný zadek. Inspirujte se u 3 českých youtuberek

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Nakupování bez obalu: nový trend, na který se nalaďte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Nepřehlédněte

Aby byla naše pleť krásná a dokonalá po celý rok, je zapotřebí věnovat ji tu správnou péči. Součástí zimní péče o pokožku by měla být kromě ochrany proti mrazu i dostatečná hydratace. Jakými pravidly je dobré se v zimě řídit, abychom si udržely mladistvý vzhled a zdravou pleť?
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek