Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

4 rady, jak chytře nakupovat v sezónních výprodejích

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
jak nakupovat ve výprodejích
Když nakupovat, tak výhodně ve výprodejích. (foto: 123RF)

02. 08. 2021

02. 08. 2021

Nakupujte jen nadčasové kousky

Jak nakupovat ve výprodejích? Nakupovat zlevněné zboží ve stylu „nevidím, neslyším“, a pořizovat si kvanta oblečení a módních doplňků, které s velkou pravděpodobností nebudou mít u vás perspektivní budoucnost, není zrovna šťastný krok. Samozřejmě v počátku nebude nouze o nadšení, ovšem v dalších sezónách narazíte na smutné zjištění – tohle už se zkrátka nenosí.

Jak se tomuto scénáři vyhnout? Jednoduše se zaměřte na nadčasové oblečení, které se i v budoucnu bude hřát na módním výsluní. Stačí jen mít dostatečný přehled o nadčasových módních trendech. Poté budete ihned vědět, po jakém oblečení máte sáhnout.

Příliš se neunáhlujte

Pečlivě si rozmyslete, zda se vám vyhlídnuté oblečení, které je zrovna nyní za úžasnou cenu, skutečně líbí a jestli se vůbec hodí k vašemu šatníku. Kolikrát jde jen o prvotní, ovšem krátkodobé nadšení, které se zanedlouho rozplyne a zbyde vám jen rozporuplný pocit z nevydařeného nákupu.

Pokaždé si proto dejte nějaký krátký čas na rozmyšlenou a zjistěte, zda k němu máte co nosit a jestli o něj opravdu stojíte. Určitě se vyplatí chvilku počkat a posléze se skutečně naplno těšit z parádního úlovku, než vyhodit peníze za něco, co bude jen ležet na dně vaší skříně.

Jak nakupovat ve výprodejích? Pečlivě si ohlídejte kvalitu

Pozor byste si měla dát také na kvalitu, která by i přes nižší cenu měla zůstat zcela zachována. Nemilý faktem je, že doménou některých méně známých obchodů je nabídka levnějšího oblečení. Na něm jsou často patrné známky poškození a celkově nižší stupeň jakosti. Raději si proto vybírejte u osvědčených obchodů, které vám nejvyšší kvalitu zaručí i za rozumnou cenu.

Při nákupu nehleďte jen na cenu

Při pořizování výprodejových modelů rozhodně nekoukejte jen na finální cenu. Sledujte také další aspekty, které u vás z hlediska módy bodují. Zhodnoťte proto, zda se vám líbí střih, design, barvy, potisky,… zkrátka vše, co je pro vás důležité. Tím, že budou všechny vaše požadavky splněny, zajistíte, že vám výhodně nakoupené oblečení, případně doplňky, budou ku prospěchu nejen nyní, ale i po mnoho dalších sezón.

K TÉMATU  Užíváte-li si na dovolené lahůdek, pozor, ať se vám váha nevyhoupne nahoru. Raději všeho s mírou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Nakupování bez obalu: nový trend, na který se nalaďte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.

Nepřehlédněte

Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek