Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

4 rady, jak chytře nakupovat v sezónních výprodejích

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
jak nakupovat ve výprodejích
Když nakupovat, tak výhodně ve výprodejích. (foto: 123RF)

02. 08. 2021

02. 08. 2021

Nakupujte jen nadčasové kousky

Jak nakupovat ve výprodejích? Nakupovat zlevněné zboží ve stylu „nevidím, neslyším“, a pořizovat si kvanta oblečení a módních doplňků, které s velkou pravděpodobností nebudou mít u vás perspektivní budoucnost, není zrovna šťastný krok. Samozřejmě v počátku nebude nouze o nadšení, ovšem v dalších sezónách narazíte na smutné zjištění – tohle už se zkrátka nenosí.

Jak se tomuto scénáři vyhnout? Jednoduše se zaměřte na nadčasové oblečení, které se i v budoucnu bude hřát na módním výsluní. Stačí jen mít dostatečný přehled o nadčasových módních trendech. Poté budete ihned vědět, po jakém oblečení máte sáhnout.

Příliš se neunáhlujte

Pečlivě si rozmyslete, zda se vám vyhlídnuté oblečení, které je zrovna nyní za úžasnou cenu, skutečně líbí a jestli se vůbec hodí k vašemu šatníku. Kolikrát jde jen o prvotní, ovšem krátkodobé nadšení, které se zanedlouho rozplyne a zbyde vám jen rozporuplný pocit z nevydařeného nákupu.

Pokaždé si proto dejte nějaký krátký čas na rozmyšlenou a zjistěte, zda k němu máte co nosit a jestli o něj opravdu stojíte. Určitě se vyplatí chvilku počkat a posléze se skutečně naplno těšit z parádního úlovku, než vyhodit peníze za něco, co bude jen ležet na dně vaší skříně.

Jak nakupovat ve výprodejích? Pečlivě si ohlídejte kvalitu

Pozor byste si měla dát také na kvalitu, která by i přes nižší cenu měla zůstat zcela zachována. Nemilý faktem je, že doménou některých méně známých obchodů je nabídka levnějšího oblečení. Na něm jsou často patrné známky poškození a celkově nižší stupeň jakosti. Raději si proto vybírejte u osvědčených obchodů, které vám nejvyšší kvalitu zaručí i za rozumnou cenu.

Při nákupu nehleďte jen na cenu

Při pořizování výprodejových modelů rozhodně nekoukejte jen na finální cenu. Sledujte také další aspekty, které u vás z hlediska módy bodují. Zhodnoťte proto, zda se vám líbí střih, design, barvy, potisky,… zkrátka vše, co je pro vás důležité. Tím, že budou všechny vaše požadavky splněny, zajistíte, že vám výhodně nakoupené oblečení, případně doplňky, budou ku prospěchu nejen nyní, ale i po mnoho dalších sezón.

K TÉMATU  Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

Nakupování bez obalu: nový trend, na který se nalaďte

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Designová krbová kamna vypadají v obývajím pokoji navozují tu správnou atmosféru. Kamna Nordica spadají do střední a vyšší třídy, a kvalita tomu odpovídá. Některá mají varnou plotnu, jiná lze umístit přímo na zeď. Prohlédněte si galerii.
Plánujete nebo už dokonce čekáte druhé miminko, ale po prvním těhotenství máte za sebou císařský řez? Každá nastávající maminka se ve stejné situaci ptá, v čem je takové těhotenství jiné nebo jaká jsou rizika. A právě na to se vám nyní pokusíme odpovědět.
Vstupte do nového roku s odhodláním a efektivitou i ve své pracovní sféře! Náš nový článek vám přináší osvědčené strategie, jak efektivně zahájit nový pracovní rok. Od nastavení jasných cílů po organizaci pracovního prostoru, objevte klíčové kroky, které vám pomohou dosáhnout úspěchu a vytvořit produktivní pracovní prostředí. Připravte se na nové výzvy s naším návodem a začněte rok v práci plni energie a inspirace.
Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.
Sváteční atmosféra, radostné děti, a přitom… co s těmi dlouhými vánočními prázdninami? Dnešní článek na Dámské Lize vám přináší hravé rady a tipy, jak s dětmi aktivně a s úsměvem přežít Vánoční prázdniny. Od kreativních vánočních dílen až po rodinná dobrodružství, přinášíme vám inspiraci, jak si užít tuto časově náročnou, ale zároveň kouzelnou dobu s plným srdcem a lehkostí.
Kristýna (33) nepatří mezi lidi, kteří dávají na odiv své bolesti. Když onemocněla a její stav jí nedovolil se hýbat, prožívala těžké chvíle.
Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
Solární světélka, zapíchaná podél chodníčku, udělají také příjemnou atmosféru. Ale noční osvětlení zahrady, jako je tohle, vás přenese rovnou do pohádky. Světla zavěšená v koruně stromu nebo naopak umístěná u kmene menších stromků vytváří ve tmě přímo čarovnou náladu.
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Filmy, na které se budete těšit. Možná nejsou významné svou hloubkou, ale, dámy, pozor! Ti chlapi v nich jsou prostě neodolatelní! Kdo vám zpříjemní dnešní den?
Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Mít krásné a upravené nehty je pro většinu z nás samozřejmostí. Ovšem pokud občas hledáte nápady, jak své nehty pro tentokrát ozdobit, určitě vám přijde vhod náš nový článek, který vám prozradí, jak sladit design svých nehtů s aktuálními trendy. A že bude z čeho vybírat!

Výběr článků

Dnes dáváme přednost sedací soupravě, ale pokud nám to prostor dovolí, proč si nedopřát klasiku? Křeslo v obývacím pokoji je pohodlné a zamilujete si ho! Ušáky, relaxační, rozkládací, moderní i elegantní nebo kožená klasika, vyberte si podle stylu vašeho interiéru.
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.

Nepřehlédněte

Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek