Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Jak ušetřit za svatbu? Přinášíme vám 9 tipů

Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
ušetřit za svatbu
Váš den může být perfektní, i když se kvůli němu nezadlužíte.

25. 08. 2022

Každý si přeje mít dokonalou svatbu podle svých představ. Taková oslava lásky ale umí pěkně vysát veškeré vaše úspory. Často za jednotlivé položky zaplatíte nakonec víc, než jste původně předpokládali a jelikož je to váš den D, chcete sobě i hostům dopřát to nejlepší. Ušetřit za svatbu se však dá, když na to půjdete s trochou důvtipu. Poradíme vám jak.

1. Svatební šaty

Již jsou pryč ty časy, kdy se pro svatební šaty muselo chodit jen do svatebních salonů. V dnešní době není žádný problém koupit si krásné bílé šaty z luxusních oděvních domů z jakéhokoli koutu světa. Na šatech můžeme ale také ušetřit. Jak to udělat? Stačí si vybrat vysněné šaty, které mohou stát i desítky tisíc a zkusit najít jim podobné. Na internetu nebo v půjčovně. Nebo najít šikovnou švadlenku, která vám je podle fotografie ušije za levnější částku.

šaty
Stojí vaše vysněné šaty jmění? Zkuste najít levnější kopii.

Myslete na to, že svatební šaty si většinou žena víc jak jedenkrát neoblékne, takže jestli chcete, aby se vám investice do nich vyplatila, můžete je po svatbě zkusit prodat nebo si pořídit levnější kopii.

2. Svatební oznámení a jmenovky

Svatební oznámení se většinou začíná řešit ihned, jakmile se stanoví datum svatby. Svatebčané by jej měli dostat do svých schránek v dostatečném předstihu, aby si zařídili volno a potvrdili vám účast. Jak ale takové oznámení může vypadat a jak na něm ušetřit?

Oznámení si můžete nechat celé vytvořit profesionály, nebo se můžete opět inspirovat jinde. Na internetu je mnoho grafických programů, které není potřeba ani platit. Proto je fajn je využít. Tisk oznámení je pak to poslední. Pokud jste klasiky a umíte hezky psát (případně máte někoho takového ve svém okolí), zkuste oznámení napsat ručně, stejně jako jmenovky. Určitě je to věc velmi osobní a každého ze svatebních hostů taková ruční práce v dnešní době počítačů potěší dvojnásob.

3. Výzdoba

Ušetřit za svatbu se dá i na výzdobě. I tady vám bude nápomocný internet. Na zahraničních asijských stránkách lze koupit krásné doplňky na stůl, do interiéru i exteriéru za minimální cenu. Musíte ale vše plánovat dopředu, protože doba dodání se může mnohdy protáhnout i na měsíce. Pokud tedy plánujete svatbu na příští rok, neváhejte a navštivte zahraniční levné internetové obchody, kde je nepřeberný výběr ozdob.

K TÉMATU  Čím se řídit, pokud plánujete dítě a co předtím promyslet?
dekorace
Spoustu dekorací zvládnete vyrobit sama doma. Nebo požádejte kamarádky.

Jestliže nemáte tolik času, zkuste zapojit družičky, tetičky a známé. Je totiž velmi jednoduché si například ze zavařovacích sklenic a krajky vytvořit nádherné svícny. Zkuste se podívat na ukázková videa, kde vám s výzdobou vašich vysněných ozdob určitě dobře poradí a zároveň načerpáte inspiraci.

4. Jídlo

Na jídle se dá těžko ušetřit, pokud v rodině nebo mezi známými nemáte někoho, kdo umí vařit a péct. Pokud ale někoho takového znáte, neváhejte a požádejte ho o pomoc. Upéct například takové perníčky ve tvaru srdíček nebo svatební cukroví určitě pro mnoho lidí nebude problém. Vy tak ušetříte tisíce korun, protože nebudete muset žádat o služby profesionální cukráře.

Co se týče svatebního oběda, hlavní jídlo se na svatbách většinou skládá z předkrmu, polévky a hlavního chodu. Pokud chcete ušetřit i tady, klidně se vzdejte předkrmu a popřípadě také polévky. Nikoho tím určitě neurazíte a vy můžete ušetřené peníze investovat jinam. Třeba do dobrého vína.

A protože je svatební den dlouhý, hosté určitě budou mít hlad i později. I tady opět můžete zapojit rodinu a nejbližší přátele, aby vám pomohli upéct rychlé zobání nebo připravit jednohubky. V některých rodinách se najdou i takoví příbuzní, kteří vám nedají pokoj, dokud jim nedovolíte nějakou dobrotu na svatbu připravit.

5. Osekejte seznam hostů

Je velmi složité specifikovat, koho na svatbu pozvat, a koho ne. Mají se pozvat i ti lidé, kteří vás zvali na jejich svatbu? Nebude to divné, když je na svatbu nepozvete? Ne, nebude! Na svou vlastní svatbu můžete pozvat koho vy chcete. Je to jen váš den a ten byste měli mít přesně podle svých představ.

Takže pokud někoho na svatbě mít nechcete, nezvěte ho. Nebo můžete zkusit alternativní druh svatební hostiny, kdy na oběd po obřadu pozvete jen nejbližší lidi z rodiny a na večerní party pozvete zbytek hostů. I to je způsob, jak ušetřit za svatbu. Nikdo vám to nemůže mít za zlé a když se hostům postaráte o kvalitní zábavu, budou na tento den ještě dlouho vzpomínat.

K TÉMATU  Nejčastější příčiny konfliktů mezi mužem a ženou a jak se naučit lépe komunikovat v partnerských vztazích
svatba
Jak ušetřit za svatbu? Vyberte si prstýnky z levnějších kovů.

Na čem se dá ještě ušetřit?

  1. Při pořádání veselky se dá jistě ušetřit také na rozlučce se svobodou. Buďto ji vůbec nemusíte pořádat, anebo ji můžete udělat u sebe doma v malém okruhu přátel. Často vám také zábavu vymýšlí a platí svědkyně a družičky. Záleží jen na tom, jak se domluvíte.
  2. Také na prstýncích se dá docela dobře ušetřit. Pokud máte omezené výdaje, zkuste se podívat na prsteny z chirurgické oceli nebo ze stříbra. Možností také je posbírat doma staré zlato a stříbro, které již nenosíte, a jít ho za prsteny vyměnit.
  3. Pokud máte svatební hosty z daleka, ušetříte, pokud budete mít svatbu v létě a ubytování pojmete trampově ve stanech. Můžete také zaplatit ubytování jen nejbližší rodině a kamarády požádat, aby si ubytování uhradili sami. Když zaplníte hodně pokojů, třeba dostanete i nějakou množstevní slevu.
  4. Ušetříte, pokud si místo DJ nebo kapely pozvete kamaráda s počítačem a reprobednou.

Ať už budete šetřit, nebo ne, určitě si svůj velký den užijete naplno tehdy, budou-li kolem vás lidé, se kterými je vám dobře. A jestli bude dort o pěti patrech nebo buchta na plech, to určitě nebude hrát žádnou roli. Na váš velký den se bude určitě vzpomínat v dobrém a každý si jej užije.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké svatební šaty vládnou roku 2022?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Bez něj by prostě Štědrý den být nemohl. Malý, vysoký, jedle, borovice, každý si nějaký vánoční stromeček s chutí ozdobí. Jak může stromek vypadat?
Lewis Hamilton, pilot a mistr světa Formule 1. Hvězda světového formátu, která oslní svou přítomností každou událost. Ale ne pouze on, jeho čtyřnohý přítel, buldok Roscoe, ho dokáže mnohdy zcela zastínit.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?
Život ve volné přírodě pěkně zblízka. Ptáci se střídají přímo před vámi tak, jak je venku nikdy neuvidíte. Pro něco na zub si přijdou i zvědavé veverky. Stačí chytře umístit kameru a můžete si natočit podobný dokument o životě zvířat na vaší zahradě. Možná vás překvapí, kolik se jich tam vystřídá.
Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.
Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.
Jeden by se ze všech těch vědeckých studií zbláznil. Co platí dnes, za pár týdnů už se zase shazuje ze stolu. Jak se to tedy má s vodou s citronem, kterou jsme měli pít každé ráno? Pomůže nebo naopak? Možná vás fakta překvapí.
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.

Výběr článků

Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.

Nepřehlédněte

Možná se někteří ptáte, proč by měli mít homosexuálové právo sňatku a nabýt tak manželství, když existuje tzv. registrované partnerství. Registrovaní partneři však nemají stejné pravomoci jako manželé.
Kombuchu už snad známe všichni. Je považovaná za zdravý fermentovaný čaj, který pomáhá nejen našim střevům, ale i celkové imunitě. Ještě ale existuje spoustu věcí, co o ní neznáte. Tak například – věděli jste, že kombucha může i uškodit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek