Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Jak ušetřit za svatbu? Přinášíme vám 9 tipů

Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
ušetřit za svatbu
Váš den může být perfektní, i když se kvůli němu nezadlužíte.

25. 08. 2022

Každý si přeje mít dokonalou svatbu podle svých představ. Taková oslava lásky ale umí pěkně vysát veškeré vaše úspory. Často za jednotlivé položky zaplatíte nakonec víc, než jste původně předpokládali a jelikož je to váš den D, chcete sobě i hostům dopřát to nejlepší. Ušetřit za svatbu se však dá, když na to půjdete s trochou důvtipu. Poradíme vám jak.

1. Svatební šaty

Již jsou pryč ty časy, kdy se pro svatební šaty muselo chodit jen do svatebních salonů. V dnešní době není žádný problém koupit si krásné bílé šaty z luxusních oděvních domů z jakéhokoli koutu světa. Na šatech můžeme ale také ušetřit. Jak to udělat? Stačí si vybrat vysněné šaty, které mohou stát i desítky tisíc a zkusit najít jim podobné. Na internetu nebo v půjčovně. Nebo najít šikovnou švadlenku, která vám je podle fotografie ušije za levnější částku.

šaty
Stojí vaše vysněné šaty jmění? Zkuste najít levnější kopii.

Myslete na to, že svatební šaty si většinou žena víc jak jedenkrát neoblékne, takže jestli chcete, aby se vám investice do nich vyplatila, můžete je po svatbě zkusit prodat nebo si pořídit levnější kopii.

2. Svatební oznámení a jmenovky

Svatební oznámení se většinou začíná řešit ihned, jakmile se stanoví datum svatby. Svatebčané by jej měli dostat do svých schránek v dostatečném předstihu, aby si zařídili volno a potvrdili vám účast. Jak ale takové oznámení může vypadat a jak na něm ušetřit?

Oznámení si můžete nechat celé vytvořit profesionály, nebo se můžete opět inspirovat jinde. Na internetu je mnoho grafických programů, které není potřeba ani platit. Proto je fajn je využít. Tisk oznámení je pak to poslední. Pokud jste klasiky a umíte hezky psát (případně máte někoho takového ve svém okolí), zkuste oznámení napsat ručně, stejně jako jmenovky. Určitě je to věc velmi osobní a každého ze svatebních hostů taková ruční práce v dnešní době počítačů potěší dvojnásob.

3. Výzdoba

Ušetřit za svatbu se dá i na výzdobě. I tady vám bude nápomocný internet. Na zahraničních asijských stránkách lze koupit krásné doplňky na stůl, do interiéru i exteriéru za minimální cenu. Musíte ale vše plánovat dopředu, protože doba dodání se může mnohdy protáhnout i na měsíce. Pokud tedy plánujete svatbu na příští rok, neváhejte a navštivte zahraniční levné internetové obchody, kde je nepřeberný výběr ozdob.

K TÉMATU  Seznamování aneb trapasy, co mohou nastat při randění v zimě
dekorace
Spoustu dekorací zvládnete vyrobit sama doma. Nebo požádejte kamarádky.

Jestliže nemáte tolik času, zkuste zapojit družičky, tetičky a známé. Je totiž velmi jednoduché si například ze zavařovacích sklenic a krajky vytvořit nádherné svícny. Zkuste se podívat na ukázková videa, kde vám s výzdobou vašich vysněných ozdob určitě dobře poradí a zároveň načerpáte inspiraci.

4. Jídlo

Na jídle se dá těžko ušetřit, pokud v rodině nebo mezi známými nemáte někoho, kdo umí vařit a péct. Pokud ale někoho takového znáte, neváhejte a požádejte ho o pomoc. Upéct například takové perníčky ve tvaru srdíček nebo svatební cukroví určitě pro mnoho lidí nebude problém. Vy tak ušetříte tisíce korun, protože nebudete muset žádat o služby profesionální cukráře.

Co se týče svatebního oběda, hlavní jídlo se na svatbách většinou skládá z předkrmu, polévky a hlavního chodu. Pokud chcete ušetřit i tady, klidně se vzdejte předkrmu a popřípadě také polévky. Nikoho tím určitě neurazíte a vy můžete ušetřené peníze investovat jinam. Třeba do dobrého vína.

A protože je svatební den dlouhý, hosté určitě budou mít hlad i později. I tady opět můžete zapojit rodinu a nejbližší přátele, aby vám pomohli upéct rychlé zobání nebo připravit jednohubky. V některých rodinách se najdou i takoví příbuzní, kteří vám nedají pokoj, dokud jim nedovolíte nějakou dobrotu na svatbu připravit.

5. Osekejte seznam hostů

Je velmi složité specifikovat, koho na svatbu pozvat, a koho ne. Mají se pozvat i ti lidé, kteří vás zvali na jejich svatbu? Nebude to divné, když je na svatbu nepozvete? Ne, nebude! Na svou vlastní svatbu můžete pozvat koho vy chcete. Je to jen váš den a ten byste měli mít přesně podle svých představ.

Takže pokud někoho na svatbě mít nechcete, nezvěte ho. Nebo můžete zkusit alternativní druh svatební hostiny, kdy na oběd po obřadu pozvete jen nejbližší lidi z rodiny a na večerní party pozvete zbytek hostů. I to je způsob, jak ušetřit za svatbu. Nikdo vám to nemůže mít za zlé a když se hostům postaráte o kvalitní zábavu, budou na tento den ještě dlouho vzpomínat.

K TÉMATU  Bydlení ve střeše! Jak si udělat krásné podkroví, abyste se tam cítily jako doma a vytvořily tam zároveň jedinečnou atmosféru?
svatba
Jak ušetřit za svatbu? Vyberte si prstýnky z levnějších kovů.

Na čem se dá ještě ušetřit?

  1. Při pořádání veselky se dá jistě ušetřit také na rozlučce se svobodou. Buďto ji vůbec nemusíte pořádat, anebo ji můžete udělat u sebe doma v malém okruhu přátel. Často vám také zábavu vymýšlí a platí svědkyně a družičky. Záleží jen na tom, jak se domluvíte.
  2. Také na prstýncích se dá docela dobře ušetřit. Pokud máte omezené výdaje, zkuste se podívat na prsteny z chirurgické oceli nebo ze stříbra. Možností také je posbírat doma staré zlato a stříbro, které již nenosíte, a jít ho za prsteny vyměnit.
  3. Pokud máte svatební hosty z daleka, ušetříte, pokud budete mít svatbu v létě a ubytování pojmete trampově ve stanech. Můžete také zaplatit ubytování jen nejbližší rodině a kamarády požádat, aby si ubytování uhradili sami. Když zaplníte hodně pokojů, třeba dostanete i nějakou množstevní slevu.
  4. Ušetříte, pokud si místo DJ nebo kapely pozvete kamaráda s počítačem a reprobednou.

Ať už budete šetřit, nebo ne, určitě si svůj velký den užijete naplno tehdy, budou-li kolem vás lidé, se kterými je vám dobře. A jestli bude dort o pěti patrech nebo buchta na plech, to určitě nebude hrát žádnou roli. Na váš velký den se bude určitě vzpomínat v dobrém a každý si jej užije.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké svatební šaty vládnou roku 2022?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.

Nepřehlédněte

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek