Pátek , 21. 06. 2024

Alois

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?
první rande
Přišla vám večeře na první rande ideální volba? Možná to ještě přehodnotíte.

18. 04. 2022

Jít na první rande do kina se také nevyplácí. Dívat se dvě hodiny na film a nesmět promluvit je dost nepraktické, když se snažíte toho druhého co nejvíc poznat. Naopak pokud vás nezaujme, nemusíte se tlačit ke konverzaci a po filmu se vytratíte domů.

To na večeři se můžete poznávat co hrdlo ráčí, na druhou stranu se ale většinou neobejde bez trapných chvil. Co všechno vás na první společné večeři může potkat a čemu byste se měla za každou cenu vyhnout?

Alkohol prolamuje ledy, ale také kazí vztahy

Alkohol je metla lidstva, říká se. Ale na druhou stranu vám může pomoci odbourat stydlivost a prvotní strach z neznámého. Ale také se traduje, že nic se nemá přehánět, a o alkoholu na prvním (druhém) rande to platí dvojnásob.

Klidně si dvě skleničky vína nebo dvě piva objednejte, ale tvrdý alkohol by měl zůstat stranou. Stejně tak je dobré se u třetí skleničky zamyslet, jak moc toho jste schopná ještě vypít, abyste nemluvila příliš moc, nebo příliš málo. A hlavně aby vám bylo rozumět. Ne každý muž si potrpí na ženy, které se dokážou opít tak, že nejsou schopné artikulovat ani najít východ z hospody či restaurace.

Problém může nastat i s divočejší artikulací, kterou mnohé z nás po požití většího množství alkoholu oplývají. Stačí jedno máchnutí rukou a červené víno máte na stole i na sobě. Neznamená to, že před svým vyvoleným nesmíte pít vůbec, ale aspoň prvních pár týdnů oťukávání se snažte působit jako žena znalá způsobů a slušného vychování.

Zapovězená jídla

Také si v restauraci neobjednávejte nic barevného, čím byste se mohla zašpinit. A s tím souvisí také druhé pravidlo – nikdy si na sebe na první rande neberte nic světlého. Sice v tom možná vypadáte božsky, ale co vám to bude platné, když se vám na bílých šatech bude skvět dýňová nebo špenátová polévka (ta vám ke všemu ještě ulpí na zubech a to jistě také nechcete).

K TÉMATU  Komunikace ve vztazích: Jak efektivně vyjádřit své potřeby

Když už si chcete dát polévku, tak jedině vývar. Případně si můžete objednat jakýkoliv jiný pokrm, u kterého nehrozí, že když vám náhodou kousek upadne, způsobíte si tím na oblečení hotovou pohromu.

Pozor na aromatická jídla

Samozřejmě se vyhýbáme i všemu, co obsahuje česnek, přehršel cibule, plísňovým sýrům a dalším aromatickým pochutinám, kvůli kterým by vám mohlo z úst nelibě vonět.

Neobjednávejte si nic, co neumíte jíst

Ostatně stejně jako v případě předkrmu, tak i u hlavního chodu dbejte na to, abyste si objednala jen to, co dokážete sníst jako civilizovaná žena. U špaget tomu tak ale být nemusí. Špagety se jí špatně pokaždé, i když si možná myslíte, že vidličku a lžíci ovládáte na jedničku. Červená omáčka je zkrátka prevít.

Nevyplácí se objednávat ani krokety, které vám mohou vystřelit z talíře raz dva. Máte chuť na žebírka a křidýlka? Zapomeňte na ně. Budete upatlaná až za ušima. To vážně chcete?

To samé platí i o hamburgeru. Nikdy na první rande nechoďte do restaurace, kde připravují jenom hamburgery. Takové jídlo si nevychutnáte a celou dobu budete myslet na to, jestli náhodou nemáte na tváři obtisknutou majonézu nebo kečup.

Žádné “fujtajbl”

Máte v úmyslu objednat si něco, co jste ještě nikdy nezkusila? Tak na to pozor. Pokud vám pokrm nebude chutnat, můžete na muže působit vybíravě. A takový dojem na prvním schůzce určitě udělat nechcete. A i kdyby vám skutečně nechutnalo, nikdy to nekomentujte slovy: Fujtajbl! Už odmalička do nás rodiče vštěpovali, že fuj se na jídlo neříká a skutečně tomu tak je. Omlouvá vás snad jen to, kdyby vás kuchař chtěl skutečně něčím otrávit.

Ještě máte chuť na dezert? Pak si nezapomeňte objednat dezert světlý, ne čokoládový ani red velvet. Být upatlaná od čokolády nebo červeného krému přece nechcete.

K TÉMATU  Vinný sklípek a řešení uskladnění vína. Nechte se okouzlit stylovou atmosférou

Kdo platí?

V dnešní době už není žádnou samozřejmostí, že by platil muž. Dříve tomu tak bylo, ale dnes už se na to spoléhat nemůžete ani když máte první rande. Proto se předem nebo po večeři domluvte, kdo zaplatí. Pokud navrhne placení muž, pak mu můžete věnovat příslib, že příště zaplatíte vy.

Že jste stará škola a odmítáte za muže platit? Pak je záhodno si placení ujasnit hned ze začátku. Jestliže se muž k placení nemá, možná byste měla přehodnotit, zdali s takovým mužem chcete v poznávání se navzájem pokračovat. Muž, který vám nenabídne, že za vás zaplatí, pravděpodobně svůj postoj nezmění ani napodruhé ani napotřetí. Případně se také můžete domluvit na tom, že každý si zaplatí svůj díl večeře. I to je společensky přípustné.

Doteď vám připadala večeře jako skvělý námět na první rande? Možná jste to po přečtení tohoto článku přehodnotila. A dobře děláte. To už si raději kupte něco ve fastfoodu a běžte si to sníst na deku do parku, to je mnohem originálnější a neformálnější. Když se pocintáte tam, maximálně se tomu společně zasmějete, ale nebude to žádná katastrofa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Iva (28): Dorazila jsem na rande naslepo a nestačila se divit, kdo přišel

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás má v sobě tři hlavní aspekty; vnitřní žena, vnitřní muž a vnitřní dítě. Máme-li všechny tři v rovnováze, žijeme harmonický život. Nemáme-li, začnou určité oblasti v našem životě skřípat.
Znáte ten okamžik, kdy přecházíte do nového roku a cítíte, že v příběhu vašeho vztahu se otevírá nová kapitola? V našem článku o vztahových cílech pro nový rok se pustíme do tohoto neznámého, plného možností. Společně s vámi budeme kreslit příběh plný rozvoje, propojení a nových zážitků. Jak plánovat a posouvat váš vztah o level výše? To vám prozradíme skrze inspirativní příběhy a psychologické nástroje, které vám pomohou budovat pevný a vzájemně obohacující vztah.
Migréna - každá žena ví, jak může onemocnění vyřadit ze života. Většinou člověka popadne ve chvíli, kdy na pár dní nastoupila do vlaku života také menstruace. Zatímco někoho provází celým tímto obdobím, u jiného nepobude déle než den. Aby vás nemocnění příště minulo, prozradíme vám, jak jí předcházet.
Pořád šetříte a nic neušetříte? Nebo snad nemáte z čeho šetřit, ačkoliv nevyděláváte úplně málo? V tom případě vám chybí finanční gramotnost. Že ani nevíte, co to je? V tom případě vám prozradíme, že je to to, co vás ve škole bohužel nenaučili.
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?
Svět českého filmu přišel 8. listopadu 2022 ve věku jedenaosmdesát let o jednu z nejuznávanějších režisérek a scenáristek u nás, Marii Poledňákovou. Jaká byla? Co ovlivnilo její tvorbu? A jaké filmy patří mezi ty nejoblíbenější? Zavzpomínejte s námi.
Říká se, že každá žena je v podstatě krásná, jen je zapotřebí přijít na správný způsob, jak onu krásu vyzdvihnout.
Hledáte efektivní a zároveň chutnou dietu, která vám bude vyhovovat? V současné době je na vzestupu dieta, která tyto podmínky splňuje, jaká?
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Stojany na víno ze dřeva i kovu, na stěnu nebo na bar v kuchyni. Slouží nejen jako praktické uložení vína, ale také jako originální designový prvek. Patří mezi věci, které vybíráte spíše podle stylu
Kdo by neznal roztomilá dvojčata Annie James a Hallie Parker z filmu Past na rodiče, kde si Lindsay Lohan zahrála dvojroli po boku Dennise Quaida a Natashy Richardson. A právě tento film se stal jejím odrazovým můstkem, který jí navždy změnil život.

Výběr článků

Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Medovina byla kdysi nápojem novomanželů, protože med je prý skvělé afrodiziakum. Samozřejmě, díky vysoké koncentraci cukrů totiž ničí v buňkách bakterie a navíc obsahuje minerály, pyly, proteiny, vitamíny a aminokyseliny, které jsou tělu velmi prospěšné. A takových potravin je mnohem víc. Opravdu vás nabudí na sex?

Nepřehlédněte

Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?
Zubní nit jste nepoužila ani nepamatujete? Často se stresujete i kvůli naprostým banalitám? Pokud vás navíc neužije ani na pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše srdce vyloženě trpí. Co všechno se vám kvůli tomu může stát?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek