Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?
první rande
Přišla vám večeře na první rande ideální volba? Možná to ještě přehodnotíte.

18. 04. 2022

Jít na první rande do kina se také nevyplácí. Dívat se dvě hodiny na film a nesmět promluvit je dost nepraktické, když se snažíte toho druhého co nejvíc poznat. Naopak pokud vás nezaujme, nemusíte se tlačit ke konverzaci a po filmu se vytratíte domů.

To na večeři se můžete poznávat co hrdlo ráčí, na druhou stranu se ale většinou neobejde bez trapných chvil. Co všechno vás na první společné večeři může potkat a čemu byste se měla za každou cenu vyhnout?

Alkohol prolamuje ledy, ale také kazí vztahy

Alkohol je metla lidstva, říká se. Ale na druhou stranu vám může pomoci odbourat stydlivost a prvotní strach z neznámého. Ale také se traduje, že nic se nemá přehánět, a o alkoholu na prvním (druhém) rande to platí dvojnásob.

Klidně si dvě skleničky vína nebo dvě piva objednejte, ale tvrdý alkohol by měl zůstat stranou. Stejně tak je dobré se u třetí skleničky zamyslet, jak moc toho jste schopná ještě vypít, abyste nemluvila příliš moc, nebo příliš málo. A hlavně aby vám bylo rozumět. Ne každý muž si potrpí na ženy, které se dokážou opít tak, že nejsou schopné artikulovat ani najít východ z hospody či restaurace.

Problém může nastat i s divočejší artikulací, kterou mnohé z nás po požití většího množství alkoholu oplývají. Stačí jedno máchnutí rukou a červené víno máte na stole i na sobě. Neznamená to, že před svým vyvoleným nesmíte pít vůbec, ale aspoň prvních pár týdnů oťukávání se snažte působit jako žena znalá způsobů a slušného vychování.

Zapovězená jídla

Také si v restauraci neobjednávejte nic barevného, čím byste se mohla zašpinit. A s tím souvisí také druhé pravidlo – nikdy si na sebe na první rande neberte nic světlého. Sice v tom možná vypadáte božsky, ale co vám to bude platné, když se vám na bílých šatech bude skvět dýňová nebo špenátová polévka (ta vám ke všemu ještě ulpí na zubech a to jistě také nechcete).

K TÉMATU  Připravujete se na nepříjemné jednání. Neprojektujte si předem ty nejhorší varianty a najděte nejlepší řešení

Když už si chcete dát polévku, tak jedině vývar. Případně si můžete objednat jakýkoliv jiný pokrm, u kterého nehrozí, že když vám náhodou kousek upadne, způsobíte si tím na oblečení hotovou pohromu.

Pozor na aromatická jídla

Samozřejmě se vyhýbáme i všemu, co obsahuje česnek, přehršel cibule, plísňovým sýrům a dalším aromatickým pochutinám, kvůli kterým by vám mohlo z úst nelibě vonět.

Neobjednávejte si nic, co neumíte jíst

Ostatně stejně jako v případě předkrmu, tak i u hlavního chodu dbejte na to, abyste si objednala jen to, co dokážete sníst jako civilizovaná žena. U špaget tomu tak ale být nemusí. Špagety se jí špatně pokaždé, i když si možná myslíte, že vidličku a lžíci ovládáte na jedničku. Červená omáčka je zkrátka prevít.

Nevyplácí se objednávat ani krokety, které vám mohou vystřelit z talíře raz dva. Máte chuť na žebírka a křidýlka? Zapomeňte na ně. Budete upatlaná až za ušima. To vážně chcete?

To samé platí i o hamburgeru. Nikdy na první rande nechoďte do restaurace, kde připravují jenom hamburgery. Takové jídlo si nevychutnáte a celou dobu budete myslet na to, jestli náhodou nemáte na tváři obtisknutou majonézu nebo kečup.

Žádné „fujtajbl“

Máte v úmyslu objednat si něco, co jste ještě nikdy nezkusila? Tak na to pozor. Pokud vám pokrm nebude chutnat, můžete na muže působit vybíravě. A takový dojem na prvním schůzce určitě udělat nechcete. A i kdyby vám skutečně nechutnalo, nikdy to nekomentujte slovy: Fujtajbl! Už odmalička do nás rodiče vštěpovali, že fuj se na jídlo neříká a skutečně tomu tak je. Omlouvá vás snad jen to, kdyby vás kuchař chtěl skutečně něčím otrávit.

Ještě máte chuť na dezert? Pak si nezapomeňte objednat dezert světlý, ne čokoládový ani red velvet. Být upatlaná od čokolády nebo červeného krému přece nechcete.

K TÉMATU  Závěť má větší moc než zákonné dědictví. Kdy, proč a jak ji sepsat. Myslet na smrt je sice morbidní, ale praktické

Kdo platí?

V dnešní době už není žádnou samozřejmostí, že by platil muž. Dříve tomu tak bylo, ale dnes už se na to spoléhat nemůžete ani když máte první rande. Proto se předem nebo po večeři domluvte, kdo zaplatí. Pokud navrhne placení muž, pak mu můžete věnovat příslib, že příště zaplatíte vy.

Že jste stará škola a odmítáte za muže platit? Pak je záhodno si placení ujasnit hned ze začátku. Jestliže se muž k placení nemá, možná byste měla přehodnotit, zdali s takovým mužem chcete v poznávání se navzájem pokračovat. Muž, který vám nenabídne, že za vás zaplatí, pravděpodobně svůj postoj nezmění ani napodruhé ani napotřetí. Případně se také můžete domluvit na tom, že každý si zaplatí svůj díl večeře. I to je společensky přípustné.

Doteď vám připadala večeře jako skvělý námět na první rande? Možná jste to po přečtení tohoto článku přehodnotila. A dobře děláte. To už si raději kupte něco ve fastfoodu a běžte si to sníst na deku do parku, to je mnohem originálnější a neformálnější. Když se pocintáte tam, maximálně se tomu společně zasmějete, ale nebude to žádná katastrofa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Iva (28): Dorazila jsem na rande naslepo a nestačila se divit, kdo přišel

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek