Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?
první rande
Přišla vám večeře na první rande ideální volba? Možná to ještě přehodnotíte.

18. 04. 2022

Jít na první rande do kina se také nevyplácí. Dívat se dvě hodiny na film a nesmět promluvit je dost nepraktické, když se snažíte toho druhého co nejvíc poznat. Naopak pokud vás nezaujme, nemusíte se tlačit ke konverzaci a po filmu se vytratíte domů.

To na večeři se můžete poznávat co hrdlo ráčí, na druhou stranu se ale většinou neobejde bez trapných chvil. Co všechno vás na první společné večeři může potkat a čemu byste se měla za každou cenu vyhnout?

Alkohol prolamuje ledy, ale také kazí vztahy

Alkohol je metla lidstva, říká se. Ale na druhou stranu vám může pomoci odbourat stydlivost a prvotní strach z neznámého. Ale také se traduje, že nic se nemá přehánět, a o alkoholu na prvním (druhém) rande to platí dvojnásob.

Klidně si dvě skleničky vína nebo dvě piva objednejte, ale tvrdý alkohol by měl zůstat stranou. Stejně tak je dobré se u třetí skleničky zamyslet, jak moc toho jste schopná ještě vypít, abyste nemluvila příliš moc, nebo příliš málo. A hlavně aby vám bylo rozumět. Ne každý muž si potrpí na ženy, které se dokážou opít tak, že nejsou schopné artikulovat ani najít východ z hospody či restaurace.

Problém může nastat i s divočejší artikulací, kterou mnohé z nás po požití většího množství alkoholu oplývají. Stačí jedno máchnutí rukou a červené víno máte na stole i na sobě. Neznamená to, že před svým vyvoleným nesmíte pít vůbec, ale aspoň prvních pár týdnů oťukávání se snažte působit jako žena znalá způsobů a slušného vychování.

Zapovězená jídla

Také si v restauraci neobjednávejte nic barevného, čím byste se mohla zašpinit. A s tím souvisí také druhé pravidlo – nikdy si na sebe na první rande neberte nic světlého. Sice v tom možná vypadáte božsky, ale co vám to bude platné, když se vám na bílých šatech bude skvět dýňová nebo špenátová polévka (ta vám ke všemu ještě ulpí na zubech a to jistě také nechcete).

K TÉMATU  Vychutnejte si mezi svátky horký punč s ovocem

Když už si chcete dát polévku, tak jedině vývar. Případně si můžete objednat jakýkoliv jiný pokrm, u kterého nehrozí, že když vám náhodou kousek upadne, způsobíte si tím na oblečení hotovou pohromu.

Pozor na aromatická jídla

Samozřejmě se vyhýbáme i všemu, co obsahuje česnek, přehršel cibule, plísňovým sýrům a dalším aromatickým pochutinám, kvůli kterým by vám mohlo z úst nelibě vonět.

Neobjednávejte si nic, co neumíte jíst

Ostatně stejně jako v případě předkrmu, tak i u hlavního chodu dbejte na to, abyste si objednala jen to, co dokážete sníst jako civilizovaná žena. U špaget tomu tak ale být nemusí. Špagety se jí špatně pokaždé, i když si možná myslíte, že vidličku a lžíci ovládáte na jedničku. Červená omáčka je zkrátka prevít.

Nevyplácí se objednávat ani krokety, které vám mohou vystřelit z talíře raz dva. Máte chuť na žebírka a křidýlka? Zapomeňte na ně. Budete upatlaná až za ušima. To vážně chcete?

To samé platí i o hamburgeru. Nikdy na první rande nechoďte do restaurace, kde připravují jenom hamburgery. Takové jídlo si nevychutnáte a celou dobu budete myslet na to, jestli náhodou nemáte na tváři obtisknutou majonézu nebo kečup.

Žádné “fujtajbl”

Máte v úmyslu objednat si něco, co jste ještě nikdy nezkusila? Tak na to pozor. Pokud vám pokrm nebude chutnat, můžete na muže působit vybíravě. A takový dojem na prvním schůzce určitě udělat nechcete. A i kdyby vám skutečně nechutnalo, nikdy to nekomentujte slovy: Fujtajbl! Už odmalička do nás rodiče vštěpovali, že fuj se na jídlo neříká a skutečně tomu tak je. Omlouvá vás snad jen to, kdyby vás kuchař chtěl skutečně něčím otrávit.

Ještě máte chuť na dezert? Pak si nezapomeňte objednat dezert světlý, ne čokoládový ani red velvet. Být upatlaná od čokolády nebo červeného krému přece nechcete.

K TÉMATU  Je bývalý partner problém? 4 doporučení, jak s ním vycházet

Kdo platí?

V dnešní době už není žádnou samozřejmostí, že by platil muž. Dříve tomu tak bylo, ale dnes už se na to spoléhat nemůžete ani když máte první rande. Proto se předem nebo po večeři domluvte, kdo zaplatí. Pokud navrhne placení muž, pak mu můžete věnovat příslib, že příště zaplatíte vy.

Že jste stará škola a odmítáte za muže platit? Pak je záhodno si placení ujasnit hned ze začátku. Jestliže se muž k placení nemá, možná byste měla přehodnotit, zdali s takovým mužem chcete v poznávání se navzájem pokračovat. Muž, který vám nenabídne, že za vás zaplatí, pravděpodobně svůj postoj nezmění ani napodruhé ani napotřetí. Případně se také můžete domluvit na tom, že každý si zaplatí svůj díl večeře. I to je společensky přípustné.

Doteď vám připadala večeře jako skvělý námět na první rande? Možná jste to po přečtení tohoto článku přehodnotila. A dobře děláte. To už si raději kupte něco ve fastfoodu a běžte si to sníst na deku do parku, to je mnohem originálnější a neformálnější. Když se pocintáte tam, maximálně se tomu společně zasmějete, ale nebude to žádná katastrofa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Iva (28): Dorazila jsem na rande naslepo a nestačila se divit, kdo přišel

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.

Nepřehlédněte

Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek