Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?
první rande
Přišla vám večeře na první rande ideální volba? Možná to ještě přehodnotíte.

18. 04. 2022

Jít na první rande do kina se také nevyplácí. Dívat se dvě hodiny na film a nesmět promluvit je dost nepraktické, když se snažíte toho druhého co nejvíc poznat. Naopak pokud vás nezaujme, nemusíte se tlačit ke konverzaci a po filmu se vytratíte domů.

To na večeři se můžete poznávat co hrdlo ráčí, na druhou stranu se ale většinou neobejde bez trapných chvil. Co všechno vás na první společné večeři může potkat a čemu byste se měla za každou cenu vyhnout?

Alkohol prolamuje ledy, ale také kazí vztahy

Alkohol je metla lidstva, říká se. Ale na druhou stranu vám může pomoci odbourat stydlivost a prvotní strach z neznámého. Ale také se traduje, že nic se nemá přehánět, a o alkoholu na prvním (druhém) rande to platí dvojnásob.

Klidně si dvě skleničky vína nebo dvě piva objednejte, ale tvrdý alkohol by měl zůstat stranou. Stejně tak je dobré se u třetí skleničky zamyslet, jak moc toho jste schopná ještě vypít, abyste nemluvila příliš moc, nebo příliš málo. A hlavně aby vám bylo rozumět. Ne každý muž si potrpí na ženy, které se dokážou opít tak, že nejsou schopné artikulovat ani najít východ z hospody či restaurace.

Problém může nastat i s divočejší artikulací, kterou mnohé z nás po požití většího množství alkoholu oplývají. Stačí jedno máchnutí rukou a červené víno máte na stole i na sobě. Neznamená to, že před svým vyvoleným nesmíte pít vůbec, ale aspoň prvních pár týdnů oťukávání se snažte působit jako žena znalá způsobů a slušného vychování.

Zapovězená jídla

Také si v restauraci neobjednávejte nic barevného, čím byste se mohla zašpinit. A s tím souvisí také druhé pravidlo – nikdy si na sebe na první rande neberte nic světlého. Sice v tom možná vypadáte božsky, ale co vám to bude platné, když se vám na bílých šatech bude skvět dýňová nebo špenátová polévka (ta vám ke všemu ještě ulpí na zubech a to jistě také nechcete).

K TÉMATUCo si ženy ve skutečnosti myslí, když říkají...

Když už si chcete dát polévku, tak jedině vývar. Případně si můžete objednat jakýkoliv jiný pokrm, u kterého nehrozí, že když vám náhodou kousek upadne, způsobíte si tím na oblečení hotovou pohromu.

Pozor na aromatická jídla

Samozřejmě se vyhýbáme i všemu, co obsahuje česnek, přehršel cibule, plísňovým sýrům a dalším aromatickým pochutinám, kvůli kterým by vám mohlo z úst nelibě vonět.

Neobjednávejte si nic, co neumíte jíst

Ostatně stejně jako v případě předkrmu, tak i u hlavního chodu dbejte na to, abyste si objednala jen to, co dokážete sníst jako civilizovaná žena. U špaget tomu tak ale být nemusí. Špagety se jí špatně pokaždé, i když si možná myslíte, že vidličku a lžíci ovládáte na jedničku. Červená omáčka je zkrátka prevít.

Nevyplácí se objednávat ani krokety, které vám mohou vystřelit z talíře raz dva. Máte chuť na žebírka a křidýlka? Zapomeňte na ně. Budete upatlaná až za ušima. To vážně chcete?

To samé platí i o hamburgeru. Nikdy na první rande nechoďte do restaurace, kde připravují jenom hamburgery. Takové jídlo si nevychutnáte a celou dobu budete myslet na to, jestli náhodou nemáte na tváři obtisknutou majonézu nebo kečup.

Žádné „fujtajbl“

Máte v úmyslu objednat si něco, co jste ještě nikdy nezkusila? Tak na to pozor. Pokud vám pokrm nebude chutnat, můžete na muže působit vybíravě. A takový dojem na prvním schůzce určitě udělat nechcete. A i kdyby vám skutečně nechutnalo, nikdy to nekomentujte slovy: Fujtajbl! Už odmalička do nás rodiče vštěpovali, že fuj se na jídlo neříká a skutečně tomu tak je. Omlouvá vás snad jen to, kdyby vás kuchař chtěl skutečně něčím otrávit.

Ještě máte chuť na dezert? Pak si nezapomeňte objednat dezert světlý, ne čokoládový ani red velvet. Být upatlaná od čokolády nebo červeného krému přece nechcete.

K TÉMATUPárová terapie: co byste o ní měli vědět

Kdo platí?

V dnešní době už není žádnou samozřejmostí, že by platil muž. Dříve tomu tak bylo, ale dnes už se na to spoléhat nemůžete ani když máte první rande. Proto se předem nebo po večeři domluvte, kdo zaplatí. Pokud navrhne placení muž, pak mu můžete věnovat příslib, že příště zaplatíte vy.

Že jste stará škola a odmítáte za muže platit? Pak je záhodno si placení ujasnit hned ze začátku. Jestliže se muž k placení nemá, možná byste měla přehodnotit, zdali s takovým mužem chcete v poznávání se navzájem pokračovat. Muž, který vám nenabídne, že za vás zaplatí, pravděpodobně svůj postoj nezmění ani napodruhé ani napotřetí. Případně se také můžete domluvit na tom, že každý si zaplatí svůj díl večeře. I to je společensky přípustné.

Doteď vám připadala večeře jako skvělý námět na první rande? Možná jste to po přečtení tohoto článku přehodnotila. A dobře děláte. To už si raději kupte něco ve fastfoodu a běžte si to sníst na deku do parku, to je mnohem originálnější a neformálnější. Když se pocintáte tam, maximálně se tomu společně zasmějete, ale nebude to žádná katastrofa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Iva (28): Dorazila jsem na rande naslepo a nestačila se divit, kdo přišel

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.

Nepřehlédněte

Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek