Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?
první rande
Přišla vám večeře na první rande ideální volba? Možná to ještě přehodnotíte.

18. 04. 2022

Jít na první rande do kina se také nevyplácí. Dívat se dvě hodiny na film a nesmět promluvit je dost nepraktické, když se snažíte toho druhého co nejvíc poznat. Naopak pokud vás nezaujme, nemusíte se tlačit ke konverzaci a po filmu se vytratíte domů.

To na večeři se můžete poznávat co hrdlo ráčí, na druhou stranu se ale většinou neobejde bez trapných chvil. Co všechno vás na první společné večeři může potkat a čemu byste se měla za každou cenu vyhnout?

Alkohol prolamuje ledy, ale také kazí vztahy

Alkohol je metla lidstva, říká se. Ale na druhou stranu vám může pomoci odbourat stydlivost a prvotní strach z neznámého. Ale také se traduje, že nic se nemá přehánět, a o alkoholu na prvním (druhém) rande to platí dvojnásob.

Klidně si dvě skleničky vína nebo dvě piva objednejte, ale tvrdý alkohol by měl zůstat stranou. Stejně tak je dobré se u třetí skleničky zamyslet, jak moc toho jste schopná ještě vypít, abyste nemluvila příliš moc, nebo příliš málo. A hlavně aby vám bylo rozumět. Ne každý muž si potrpí na ženy, které se dokážou opít tak, že nejsou schopné artikulovat ani najít východ z hospody či restaurace.

Problém může nastat i s divočejší artikulací, kterou mnohé z nás po požití většího množství alkoholu oplývají. Stačí jedno máchnutí rukou a červené víno máte na stole i na sobě. Neznamená to, že před svým vyvoleným nesmíte pít vůbec, ale aspoň prvních pár týdnů oťukávání se snažte působit jako žena znalá způsobů a slušného vychování.

Zapovězená jídla

Také si v restauraci neobjednávejte nic barevného, čím byste se mohla zašpinit. A s tím souvisí také druhé pravidlo – nikdy si na sebe na první rande neberte nic světlého. Sice v tom možná vypadáte božsky, ale co vám to bude platné, když se vám na bílých šatech bude skvět dýňová nebo špenátová polévka (ta vám ke všemu ještě ulpí na zubech a to jistě také nechcete).

K TÉMATU  Stud při sexu. Jak ho překonat a naplno si tak užít vášeň

Když už si chcete dát polévku, tak jedině vývar. Případně si můžete objednat jakýkoliv jiný pokrm, u kterého nehrozí, že když vám náhodou kousek upadne, způsobíte si tím na oblečení hotovou pohromu.

Pozor na aromatická jídla

Samozřejmě se vyhýbáme i všemu, co obsahuje česnek, přehršel cibule, plísňovým sýrům a dalším aromatickým pochutinám, kvůli kterým by vám mohlo z úst nelibě vonět.

Neobjednávejte si nic, co neumíte jíst

Ostatně stejně jako v případě předkrmu, tak i u hlavního chodu dbejte na to, abyste si objednala jen to, co dokážete sníst jako civilizovaná žena. U špaget tomu tak ale být nemusí. Špagety se jí špatně pokaždé, i když si možná myslíte, že vidličku a lžíci ovládáte na jedničku. Červená omáčka je zkrátka prevít.

Nevyplácí se objednávat ani krokety, které vám mohou vystřelit z talíře raz dva. Máte chuť na žebírka a křidýlka? Zapomeňte na ně. Budete upatlaná až za ušima. To vážně chcete?

To samé platí i o hamburgeru. Nikdy na první rande nechoďte do restaurace, kde připravují jenom hamburgery. Takové jídlo si nevychutnáte a celou dobu budete myslet na to, jestli náhodou nemáte na tváři obtisknutou majonézu nebo kečup.

Žádné „fujtajbl“

Máte v úmyslu objednat si něco, co jste ještě nikdy nezkusila? Tak na to pozor. Pokud vám pokrm nebude chutnat, můžete na muže působit vybíravě. A takový dojem na prvním schůzce určitě udělat nechcete. A i kdyby vám skutečně nechutnalo, nikdy to nekomentujte slovy: Fujtajbl! Už odmalička do nás rodiče vštěpovali, že fuj se na jídlo neříká a skutečně tomu tak je. Omlouvá vás snad jen to, kdyby vás kuchař chtěl skutečně něčím otrávit.

Ještě máte chuť na dezert? Pak si nezapomeňte objednat dezert světlý, ne čokoládový ani red velvet. Být upatlaná od čokolády nebo červeného krému přece nechcete.

K TÉMATU  Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

Kdo platí?

V dnešní době už není žádnou samozřejmostí, že by platil muž. Dříve tomu tak bylo, ale dnes už se na to spoléhat nemůžete ani když máte první rande. Proto se předem nebo po večeři domluvte, kdo zaplatí. Pokud navrhne placení muž, pak mu můžete věnovat příslib, že příště zaplatíte vy.

Že jste stará škola a odmítáte za muže platit? Pak je záhodno si placení ujasnit hned ze začátku. Jestliže se muž k placení nemá, možná byste měla přehodnotit, zdali s takovým mužem chcete v poznávání se navzájem pokračovat. Muž, který vám nenabídne, že za vás zaplatí, pravděpodobně svůj postoj nezmění ani napodruhé ani napotřetí. Případně se také můžete domluvit na tom, že každý si zaplatí svůj díl večeře. I to je společensky přípustné.

Doteď vám připadala večeře jako skvělý námět na první rande? Možná jste to po přečtení tohoto článku přehodnotila. A dobře děláte. To už si raději kupte něco ve fastfoodu a běžte si to sníst na deku do parku, to je mnohem originálnější a neformálnější. Když se pocintáte tam, maximálně se tomu společně zasmějete, ale nebude to žádná katastrofa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Iva (28): Dorazila jsem na rande naslepo a nestačila se divit, kdo přišel

Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek