Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Podnikejte na internetu a najděte si online zaměstnání

Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
online zaměstnání
Způsobů, jak si vydělávat přes internet, je mnoho. Musíte jen najít ten pravý pro vás.

08. 07. 2022

Než ale bezhlavě dáte výpověď a začnete si hledat online zaměstnání, nejprve si rozmyslete, čím byste se skutečně chtěli živit. Chcete něco prodávat? Nebo by vás spíš zajímala možnost stát se influencerem? Nebo jste odborníkem ve svém oboru a rádi byste online vzdělávali druhé? Popřemýšlejte a pak se teprve pusťte do vymýšlení konkrétnějších plánů.

Prodávejte

Prodávat na internetu můžete cokoliv, například oblečení, rostliny, knihy, šperky, bytové doplňky, elektroniku a samozřejmě i vlastnoručně vyrobené předměty. Teoreticky k tomu nepotřebujete nic jiného, než si založit živnostenské oprávnění a e-shop, na kterém předměty vystavíte. Dále ale musíte mít naplánovaný i způsob propagace a zároveň je zapotřebí počítat s tím, že nebudete platit jen za zřízení e-shopu, ale také za zpřístupnění platební brány vašim budoucím zákazníkům anebo také za poštovné a balné. Podle toho musíte stanovit cenu vašich výrobků.

eshop
Chcete lidem zprostředkovat své oblíbené produkty? Založte si online obchod.

Online výuka

Webináře jsou velmi oblíbeným způsobem, jak načerpat nové znalosti a dovednosti. Lidé se rádi učí z domova. Nemusejí nikam dojíždět a nejsou tak ani nervózní z toho, s jakými lidmi se na kurzu nebo workshopu potkají. Pokud něco umíte lépe než ostatní, pak to předávejte dál a udělejte si z toho svoje online zaměstnání. Na internetu najdete mnoho platforem, kde svůj webinář můžete vypsat a pak už jen čekáte, až se vám do něj přihlásí lidé.

Pište

Umíte psát a vytvářet zajímavé texty? Pak se můžete například živit i tím, že budete otextovávat webové stránky, psát články na zakázku anebo si založíte vlastní blog, na kterém budete publikovat svoje texty. Můžete psát povídky, novely, romány nebo klidně i jen kratší odbornější texty na téma, které vás zajímá a o kterém něco víte.

Překládejte

Ovládáte nějaký cizí jazyk a baví vás překládat? V tom případě i zde máte široké pole virtuální působnosti a můžete si na internetu vydělávat relativně snadno. Na portálech s nabídkami a poptávkami prací najdete každý den nové inzeráty od firem, které hledají stálé nebo příležitostné překladatele.

K TÉMATU  Televize může posloužit jako učebnice. O filmech je ale třeba podle odborníků s dětmi mluvit

Tvořte

Jste-li grafikem či grafičkou, fotografem nebo fotografkou, přes internet se rovněž slušně uživíte. Můžete vytvářet weby, pro klienty fotit na zakázku, ale co je to nejdůležitější – vytvořte si vlastní webové stránky, na kterých uvedete informace o vás a o tom, co děláte. Také byste měli na web umístit svou dosavadní práci, nebo alespoň výběr toho nejlepšího. Váš případný potenciální klient by si měl po zhlédnutí vašich stránek udělat obrázek o tom, co děláte a samozřejmě by ho měl také nalákat k tomu, aby vás oslovil.

Buďte influencer/ka

Baví vás tvořit videa, fotit a předávat své znalosti a dovednosti dál? Pak to můžete zužitkovat například na sociálních sítích. Dnes už je influencerství naprosto normální online zaměstnání. Chce to ale čas a trpělivost. Vydělávat rozhodně nezačnete hned. Nejprve si musíte vybudovat komunitu sledujících, a pak teprve můžete například začít oslovovat firmy s nabídkou spolupráce. Je to však skutečně běh na dlouhou trať s velmi nejistým výsledkem.

influencerka
Influencering je možná první, co vás jako online zaměstnání napadne.

Hrajte si

Ano, v dnešní době lze vydělávat i tím, že budete hrát hry na počítači. A to lze dvěma způsoby – buď tím, že děláte reklamu konkrétním firmám nebo produktům, anebo se z vás stane profesionální streamer a budete tak nechávat ostatní, aby vás při hraní her sledovali. Že je to nesmysl? Ale kdepak, skutečně existují lidé, kteří se tím živí a dokonce si tak přijdou na slušné peníze.

Zkuste affiliate marketing

Máte vlastní web? Pak ho můžete nechat vydělávat. Můžete psát o různých produktech a službách, které pak opatříte webovým odkazem. A když na něj někdo z vašich návštěvníků klikne a výrobek nebo službu si zakoupí, vy automaticky dostáváte provizi z prodeje. Musíte však vytvořit skutečně zajímavý obsah, aby lidi nalákal si výrobek či službu zaplatit.

K TÉMATU  Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

Obchodujte s kryptoměnami

Trh s měnami je v posledních měsících sice nejistý, ale pořád se na nich dá vydělat. Bohužel se ale o jejich historii a vývoj musíte aktivně a neustále zajímat, abyste věděli, kdy a do jaké kryptoměny investovat. Případně si můžete nechat poradit od někoho zkušenějšího a solidního, ale bude vás to něco stát.

práce
Online zaměstnání vám dá obvykle velkou svobodu.

Živit se online prací z domova nebo jiného místa na planetě můžete například také přepisováním audionahrávek nebo video souborů na text, sázením nebo MLM podnikáním. Ovšem poslední jmenované je dosti kontroverzním tématem. MLM je multi-level marketing, který se chlubí tím, že dává vydělat naprosto komukoliv, kdo projeví zájem a dostatek píle. MLM je ale založený na tom, že doporučujete produkt dalším lidem a ti ho zase doporučí dalším. Čím víc lidí získáte, tím víc peněz si vyděláte. Jenže na to musíte být velmi trpěliví, hovorní, mít velmi dobré přesvědčovací schopnosti a také ostré lokty. MLM marketing rozhodně není online zaměstnání pro každého.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Ruční práce jdou na dračku. Co vyrábět v pohodlí domova?

Zdroje článku:
www.finex.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek