Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Podnikejte na internetu a najděte si online zaměstnání

Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
online zaměstnání
Způsobů, jak si vydělávat přes internet, je mnoho. Musíte jen najít ten pravý pro vás.

08. 07. 2022

Než ale bezhlavě dáte výpověď a začnete si hledat online zaměstnání, nejprve si rozmyslete, čím byste se skutečně chtěli živit. Chcete něco prodávat? Nebo by vás spíš zajímala možnost stát se influencerem? Nebo jste odborníkem ve svém oboru a rádi byste online vzdělávali druhé? Popřemýšlejte a pak se teprve pusťte do vymýšlení konkrétnějších plánů.

Prodávejte

Prodávat na internetu můžete cokoliv, například oblečení, rostliny, knihy, šperky, bytové doplňky, elektroniku a samozřejmě i vlastnoručně vyrobené předměty. Teoreticky k tomu nepotřebujete nic jiného, než si založit živnostenské oprávnění a e-shop, na kterém předměty vystavíte. Dále ale musíte mít naplánovaný i způsob propagace a zároveň je zapotřebí počítat s tím, že nebudete platit jen za zřízení e-shopu, ale také za zpřístupnění platební brány vašim budoucím zákazníkům anebo také za poštovné a balné. Podle toho musíte stanovit cenu vašich výrobků.

eshop
Chcete lidem zprostředkovat své oblíbené produkty? Založte si online obchod.

Online výuka

Webináře jsou velmi oblíbeným způsobem, jak načerpat nové znalosti a dovednosti. Lidé se rádi učí z domova. Nemusejí nikam dojíždět a nejsou tak ani nervózní z toho, s jakými lidmi se na kurzu nebo workshopu potkají. Pokud něco umíte lépe než ostatní, pak to předávejte dál a udělejte si z toho svoje online zaměstnání. Na internetu najdete mnoho platforem, kde svůj webinář můžete vypsat a pak už jen čekáte, až se vám do něj přihlásí lidé.

Pište

Umíte psát a vytvářet zajímavé texty? Pak se můžete například živit i tím, že budete otextovávat webové stránky, psát články na zakázku anebo si založíte vlastní blog, na kterém budete publikovat svoje texty. Můžete psát povídky, novely, romány nebo klidně i jen kratší odbornější texty na téma, které vás zajímá a o kterém něco víte.

Překládejte

Ovládáte nějaký cizí jazyk a baví vás překládat? V tom případě i zde máte široké pole virtuální působnosti a můžete si na internetu vydělávat relativně snadno. Na portálech s nabídkami a poptávkami prací najdete každý den nové inzeráty od firem, které hledají stálé nebo příležitostné překladatele.

K TÉMATU  Soutěž: Získejte balíček pro lednový detox

Tvořte

Jste-li grafikem či grafičkou, fotografem nebo fotografkou, přes internet se rovněž slušně uživíte. Můžete vytvářet weby, pro klienty fotit na zakázku, ale co je to nejdůležitější – vytvořte si vlastní webové stránky, na kterých uvedete informace o vás a o tom, co děláte. Také byste měli na web umístit svou dosavadní práci, nebo alespoň výběr toho nejlepšího. Váš případný potenciální klient by si měl po zhlédnutí vašich stránek udělat obrázek o tom, co děláte a samozřejmě by ho měl také nalákat k tomu, aby vás oslovil.

Buďte influencer/ka

Baví vás tvořit videa, fotit a předávat své znalosti a dovednosti dál? Pak to můžete zužitkovat například na sociálních sítích. Dnes už je influencerství naprosto normální online zaměstnání. Chce to ale čas a trpělivost. Vydělávat rozhodně nezačnete hned. Nejprve si musíte vybudovat komunitu sledujících, a pak teprve můžete například začít oslovovat firmy s nabídkou spolupráce. Je to však skutečně běh na dlouhou trať s velmi nejistým výsledkem.

influencerka
Influencering je možná první, co vás jako online zaměstnání napadne.

Hrajte si

Ano, v dnešní době lze vydělávat i tím, že budete hrát hry na počítači. A to lze dvěma způsoby – buď tím, že děláte reklamu konkrétním firmám nebo produktům, anebo se z vás stane profesionální streamer a budete tak nechávat ostatní, aby vás při hraní her sledovali. Že je to nesmysl? Ale kdepak, skutečně existují lidé, kteří se tím živí a dokonce si tak přijdou na slušné peníze.

Zkuste affiliate marketing

Máte vlastní web? Pak ho můžete nechat vydělávat. Můžete psát o různých produktech a službách, které pak opatříte webovým odkazem. A když na něj někdo z vašich návštěvníků klikne a výrobek nebo službu si zakoupí, vy automaticky dostáváte provizi z prodeje. Musíte však vytvořit skutečně zajímavý obsah, aby lidi nalákal si výrobek či službu zaplatit.

K TÉMATU  Hrajeme si s filtry. Jednoduché tipy jak docílit krásných a originálních fotek

Obchodujte s kryptoměnami

Trh s měnami je v posledních měsících sice nejistý, ale pořád se na nich dá vydělat. Bohužel se ale o jejich historii a vývoj musíte aktivně a neustále zajímat, abyste věděli, kdy a do jaké kryptoměny investovat. Případně si můžete nechat poradit od někoho zkušenějšího a solidního, ale bude vás to něco stát.

práce
Online zaměstnání vám dá obvykle velkou svobodu.

Živit se online prací z domova nebo jiného místa na planetě můžete například také přepisováním audionahrávek nebo video souborů na text, sázením nebo MLM podnikáním. Ovšem poslední jmenované je dosti kontroverzním tématem. MLM je multi-level marketing, který se chlubí tím, že dává vydělat naprosto komukoliv, kdo projeví zájem a dostatek píle. MLM je ale založený na tom, že doporučujete produkt dalším lidem a ti ho zase doporučí dalším. Čím víc lidí získáte, tím víc peněz si vyděláte. Jenže na to musíte být velmi trpěliví, hovorní, mít velmi dobré přesvědčovací schopnosti a také ostré lokty. MLM marketing rozhodně není online zaměstnání pro každého.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Ruční práce jdou na dračku. Co vyrábět v pohodlí domova?

Zdroje článku:
www.finex.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.

Nepřehlédněte

Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek