Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
jak se zbavit nachlazení
Jak se zbavit nachlazení rychle, takřka během mrknutí oka? (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 12. 2020

Co je vlastně příčinou?

Jak se zbavit nachlazení? Nejprve si pojďme říct, čím to vlastně je, že na vás ,,něco leze”. Většinou je příčina ve slabé imunitě. Imunita se nejvíce oslabuje nekvalitní stravou, nedostatkem spánku a především stresem. Proto abyste v budoucnu předcházeli nachlazení či různým onemocněním, tak posilujte vaši imunitu.

A to kvalitní stravou, kdy dbejte hlavně na příjem ovoce a zeleniny. Spěte dostatečně dlouho a zaměřte se na to, abyste ve vašem životě měli co nejméně stresu.

Další příčinou nachlazení může být i řeč vašeho těla. Možná jste to poslední dobu přepískli v nějaké oblasti vašeho života a až moc se za něčím hnali. Anebo jste zkrátka až moc fyzicky pracovali či cvičili. Tělo vás tím pádem chce zastavit, abyste si odpočinuli, opět nabrali sílu a energii.

Proto nikam neuhánějte, poslouchejte vaše tělo a když uvidíte sebemenší známku, že se necítíte dobře, tak zpomalte. Relaxujte a dopřejte vašemu tělu regeneraci.

V přírodě je lék

A teď tedy k tomu, jak se co nejrychleji zbavit projevů nachlazení. Nemusíte utrácet peníze za spoustu léků. Například za léky na bolest hlavy či bolest v krku. Pravé léky se totiž nacházejí v přírodě. Jaké to tedy jsou?

  • Kupte si zázvor, citrón, med a připravte si zázvorový čaj. Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že silný zázvorový čaj okamžitě zmírní rýmu, bolest v krku a celkové projevy nachlazení. Zázvor působí protizánětlivě a ničí bakterie v našem těle.
  • Dalším obrovským lékem je česnek. Česnek je stejně jako zázvor zabijákem bakterií. Můžete si dát stroužek česneku před jídlem anebo do jídla. Také je možné z něj udělat pomazánku. Ale co opravdu doporučuji, tak je ,,česnekačka”! Jedná se o silný vývar z česneku, který ihned zmírní projevy nachlazení.
  • Citrón byl zmíněn již výše, ale to v rámci zázvorového čaje. Ale kromě čaje si ho dávejte i do vody. Citrón totiž obsahuje dávku vitamínu C, který je skvělý na posílení imunity.
  • Konzumujte spoustu ovoce, protože obsahuje stejně jako citrón spoustu vitamínů. Vaše tělo se tak vyživí a posílí se vaše imunita.
K TÉMATU  Vyhrajte balíček pro zmírnění napětí

Odpočinek

Ať už vás přepadla velká rýma nebo bolest krku, tak nezapomeňte na odpočinek. Klidně se i během dne na pár hodin prospěte. Tělo si formou nachlazení možná žádalo o odpočinek, a tak mu ho dopřejte. Nasbíráte tak zpět potřebnou energii a necháte tělo, aby se ve spánku léčilo. Zároveň si můžete dopřát horkou vanu.

Co o sobě říkáte?

Denně si opakujeme sami o sobě různá slova. Pokud na vás jde nachlazení, tak si možná říkáte: ,,Mě tak bolí hlava!”, ,,Já se cítím tak moc unaveně.”, ,,Cítím se špatně, přepadla mě obrovská rýma.” Chci vám prozradit, že naše slova stejně i jako naše myšlenky mají velkou energii. Proto to, co říkáte, má velkou váhu ve vašem životě.

Určitě jste si někdy všimli, že když vás bolela hlava a vy jste o tom neustále mluvili, tak to bylo horší a horší. Naopak když jste šli ven nebo se něčím zabavili, tak bolest hlavy zmizela. Jedná se o to, že čemu dáváme pozornost, o čem mluvíme, na co myslíme, tak to se v našem životě realizuje.

Proto změňte slova, která o sobě pronášíte v době nachlazení. Opakujte si nová slovní spojení. A to taková, která vám ihned pomohou k léčení. Například: ,,Cítím se lépe a lépe.”, ,,Mám spoustu energie.”, ,,Jsem zdravý(á).”, ,,Mé tělo je zdravé.” Věřte mi, že se díky těmto slovním spojením budete cítit mnohem lépe!

Zpozorujete rozdíl, když dřívější slovní spojení vyměníte za tato nová. Vaše tělo se začne opravdu rychleji léčit.

Zdraví a fit

Doufám, že vám tento článek přinesl spoustu užitečných informací, které nyní budete moci uchopit do praxe a vyléčit se tak z nachlazení co nejrychleji! Pokud je okolo vás někdo nachlazený, tak mu nezapomeňte tento článek přeposlat, aby byl co nejdříve fit. A vy nezapomeňte posilovat vaši imunitu po celý rok, ať jste neustále zdraví a fit!

K TÉMATU  Čím nahradit kávu? Máme alternativy, které vás skvěle nakopnou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Chřipka, viróza nebo nachlazení? Na očkování pozdě, na prevenci nejvyšší čas

5 přírodních pomocníků na podporu imunity. Co skutečně pomáhá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.
Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek