Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
jak se zbavit nachlazení
Jak se zbavit nachlazení rychle, takřka během mrknutí oka? (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 12. 2020

Co je vlastně příčinou?

Jak se zbavit nachlazení? Nejprve si pojďme říct, čím to vlastně je, že na vás ,,něco leze“. Většinou je příčina ve slabé imunitě. Imunita se nejvíce oslabuje nekvalitní stravou, nedostatkem spánku a především stresem. Proto abyste v budoucnu předcházeli nachlazení či různým onemocněním, tak posilujte vaši imunitu.

A to kvalitní stravou, kdy dbejte hlavně na příjem ovoce a zeleniny. Spěte dostatečně dlouho a zaměřte se na to, abyste ve vašem životě měli co nejméně stresu.

Další příčinou nachlazení může být i řeč vašeho těla. Možná jste to poslední dobu přepískli v nějaké oblasti vašeho života a až moc se za něčím hnali. Anebo jste zkrátka až moc fyzicky pracovali či cvičili. Tělo vás tím pádem chce zastavit, abyste si odpočinuli, opět nabrali sílu a energii.

Proto nikam neuhánějte, poslouchejte vaše tělo a když uvidíte sebemenší známku, že se necítíte dobře, tak zpomalte. Relaxujte a dopřejte vašemu tělu regeneraci.

V přírodě je lék

A teď tedy k tomu, jak se co nejrychleji zbavit projevů nachlazení. Nemusíte utrácet peníze za spoustu léků. Například za léky na bolest hlavy či bolest v krku. Pravé léky se totiž nacházejí v přírodě. Jaké to tedy jsou?

  • Kupte si zázvor, citrón, med a připravte si zázvorový čaj. Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že silný zázvorový čaj okamžitě zmírní rýmu, bolest v krku a celkové projevy nachlazení. Zázvor působí protizánětlivě a ničí bakterie v našem těle.
  • Dalším obrovským lékem je česnek. Česnek je stejně jako zázvor zabijákem bakterií. Můžete si dát stroužek česneku před jídlem anebo do jídla. Také je možné z něj udělat pomazánku. Ale co opravdu doporučuji, tak je ,,česnekačka“! Jedná se o silný vývar z česneku, který ihned zmírní projevy nachlazení.
  • Citrón byl zmíněn již výše, ale to v rámci zázvorového čaje. Ale kromě čaje si ho dávejte i do vody. Citrón totiž obsahuje dávku vitamínu C, který je skvělý na posílení imunity.
  • Konzumujte spoustu ovoce, protože obsahuje stejně jako citrón spoustu vitamínů. Vaše tělo se tak vyživí a posílí se vaše imunita.
K TÉMATU  Otužování a terapie chladem. Kontakt se studenou vodou a vzduchem pomáhá celému organismu

Odpočinek

Ať už vás přepadla velká rýma nebo bolest krku, tak nezapomeňte na odpočinek. Klidně se i během dne na pár hodin prospěte. Tělo si formou nachlazení možná žádalo o odpočinek, a tak mu ho dopřejte. Nasbíráte tak zpět potřebnou energii a necháte tělo, aby se ve spánku léčilo. Zároveň si můžete dopřát horkou vanu.

Co o sobě říkáte?

Denně si opakujeme sami o sobě různá slova. Pokud na vás jde nachlazení, tak si možná říkáte: ,,Mě tak bolí hlava!“, ,,Já se cítím tak moc unaveně.“, ,,Cítím se špatně, přepadla mě obrovská rýma.“ Chci vám prozradit, že naše slova stejně i jako naše myšlenky mají velkou energii. Proto to, co říkáte, má velkou váhu ve vašem životě.

Určitě jste si někdy všimli, že když vás bolela hlava a vy jste o tom neustále mluvili, tak to bylo horší a horší. Naopak když jste šli ven nebo se něčím zabavili, tak bolest hlavy zmizela. Jedná se o to, že čemu dáváme pozornost, o čem mluvíme, na co myslíme, tak to se v našem životě realizuje.

Proto změňte slova, která o sobě pronášíte v době nachlazení. Opakujte si nová slovní spojení. A to taková, která vám ihned pomohou k léčení. Například: ,,Cítím se lépe a lépe.“, ,,Mám spoustu energie.“, ,,Jsem zdravý(á).“, ,,Mé tělo je zdravé.“ Věřte mi, že se díky těmto slovním spojením budete cítit mnohem lépe!

Zpozorujete rozdíl, když dřívější slovní spojení vyměníte za tato nová. Vaše tělo se začne opravdu rychleji léčit.

Zdraví a fit

Doufám, že vám tento článek přinesl spoustu užitečných informací, které nyní budete moci uchopit do praxe a vyléčit se tak z nachlazení co nejrychleji! Pokud je okolo vás někdo nachlazený, tak mu nezapomeňte tento článek přeposlat, aby byl co nejdříve fit. A vy nezapomeňte posilovat vaši imunitu po celý rok, ať jste neustále zdraví a fit!

K TÉMATU  Načerpejte energii a začněte opět sportovat

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Chřipka, viróza nebo nachlazení? Na očkování pozdě, na prevenci nejvyšší čas

5 přírodních pomocníků na podporu imunity. Co skutečně pomáhá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.

Nepřehlédněte

Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek