Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
jak se zbavit nachlazení
Jak se zbavit nachlazení rychle, takřka během mrknutí oka? (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 12. 2020

Co je vlastně příčinou?

Jak se zbavit nachlazení? Nejprve si pojďme říct, čím to vlastně je, že na vás ,,něco leze“. Většinou je příčina ve slabé imunitě. Imunita se nejvíce oslabuje nekvalitní stravou, nedostatkem spánku a především stresem. Proto abyste v budoucnu předcházeli nachlazení či různým onemocněním, tak posilujte vaši imunitu.

A to kvalitní stravou, kdy dbejte hlavně na příjem ovoce a zeleniny. Spěte dostatečně dlouho a zaměřte se na to, abyste ve vašem životě měli co nejméně stresu.

Další příčinou nachlazení může být i řeč vašeho těla. Možná jste to poslední dobu přepískli v nějaké oblasti vašeho života a až moc se za něčím hnali. Anebo jste zkrátka až moc fyzicky pracovali či cvičili. Tělo vás tím pádem chce zastavit, abyste si odpočinuli, opět nabrali sílu a energii.

Proto nikam neuhánějte, poslouchejte vaše tělo a když uvidíte sebemenší známku, že se necítíte dobře, tak zpomalte. Relaxujte a dopřejte vašemu tělu regeneraci.

V přírodě je lék

A teď tedy k tomu, jak se co nejrychleji zbavit projevů nachlazení. Nemusíte utrácet peníze za spoustu léků. Například za léky na bolest hlavy či bolest v krku. Pravé léky se totiž nacházejí v přírodě. Jaké to tedy jsou?

  • Kupte si zázvor, citrón, med a připravte si zázvorový čaj. Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že silný zázvorový čaj okamžitě zmírní rýmu, bolest v krku a celkové projevy nachlazení. Zázvor působí protizánětlivě a ničí bakterie v našem těle.
  • Dalším obrovským lékem je česnek. Česnek je stejně jako zázvor zabijákem bakterií. Můžete si dát stroužek česneku před jídlem anebo do jídla. Také je možné z něj udělat pomazánku. Ale co opravdu doporučuji, tak je ,,česnekačka“! Jedná se o silný vývar z česneku, který ihned zmírní projevy nachlazení.
  • Citrón byl zmíněn již výše, ale to v rámci zázvorového čaje. Ale kromě čaje si ho dávejte i do vody. Citrón totiž obsahuje dávku vitamínu C, který je skvělý na posílení imunity.
  • Konzumujte spoustu ovoce, protože obsahuje stejně jako citrón spoustu vitamínů. Vaše tělo se tak vyživí a posílí se vaše imunita.
K TÉMATU  Jak na oteklé a bolavé nohy z dlouhého sezení

Odpočinek

Ať už vás přepadla velká rýma nebo bolest krku, tak nezapomeňte na odpočinek. Klidně se i během dne na pár hodin prospěte. Tělo si formou nachlazení možná žádalo o odpočinek, a tak mu ho dopřejte. Nasbíráte tak zpět potřebnou energii a necháte tělo, aby se ve spánku léčilo. Zároveň si můžete dopřát horkou vanu.

Co o sobě říkáte?

Denně si opakujeme sami o sobě různá slova. Pokud na vás jde nachlazení, tak si možná říkáte: ,,Mě tak bolí hlava!“, ,,Já se cítím tak moc unaveně.“, ,,Cítím se špatně, přepadla mě obrovská rýma.“ Chci vám prozradit, že naše slova stejně i jako naše myšlenky mají velkou energii. Proto to, co říkáte, má velkou váhu ve vašem životě.

Určitě jste si někdy všimli, že když vás bolela hlava a vy jste o tom neustále mluvili, tak to bylo horší a horší. Naopak když jste šli ven nebo se něčím zabavili, tak bolest hlavy zmizela. Jedná se o to, že čemu dáváme pozornost, o čem mluvíme, na co myslíme, tak to se v našem životě realizuje.

Proto změňte slova, která o sobě pronášíte v době nachlazení. Opakujte si nová slovní spojení. A to taková, která vám ihned pomohou k léčení. Například: ,,Cítím se lépe a lépe.“, ,,Mám spoustu energie.“, ,,Jsem zdravý(á).“, ,,Mé tělo je zdravé.“ Věřte mi, že se díky těmto slovním spojením budete cítit mnohem lépe!

Zpozorujete rozdíl, když dřívější slovní spojení vyměníte za tato nová. Vaše tělo se začne opravdu rychleji léčit.

Zdraví a fit

Doufám, že vám tento článek přinesl spoustu užitečných informací, které nyní budete moci uchopit do praxe a vyléčit se tak z nachlazení co nejrychleji! Pokud je okolo vás někdo nachlazený, tak mu nezapomeňte tento článek přeposlat, aby byl co nejdříve fit. A vy nezapomeňte posilovat vaši imunitu po celý rok, ať jste neustále zdraví a fit!

K TÉMATU  Aby vás na dovolené nezastavila zácpa

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Chřipka, viróza nebo nachlazení? Na očkování pozdě, na prevenci nejvyšší čas

5 přírodních pomocníků na podporu imunity. Co skutečně pomáhá?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.

Nepřehlédněte

Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek