Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Jak se rychle zbavit nachlazení? Lék najdete v přírodě

Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
jak se zbavit nachlazení
Jak se zbavit nachlazení rychle, takřka během mrknutí oka? (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 12. 2020

Co je vlastně příčinou?

Jak se zbavit nachlazení? Nejprve si pojďme říct, čím to vlastně je, že na vás ,,něco leze”. Většinou je příčina ve slabé imunitě. Imunita se nejvíce oslabuje nekvalitní stravou, nedostatkem spánku a především stresem. Proto abyste v budoucnu předcházeli nachlazení či různým onemocněním, tak posilujte vaši imunitu.

A to kvalitní stravou, kdy dbejte hlavně na příjem ovoce a zeleniny. Spěte dostatečně dlouho a zaměřte se na to, abyste ve vašem životě měli co nejméně stresu.

Další příčinou nachlazení může být i řeč vašeho těla. Možná jste to poslední dobu přepískli v nějaké oblasti vašeho života a až moc se za něčím hnali. Anebo jste zkrátka až moc fyzicky pracovali či cvičili. Tělo vás tím pádem chce zastavit, abyste si odpočinuli, opět nabrali sílu a energii.

Proto nikam neuhánějte, poslouchejte vaše tělo a když uvidíte sebemenší známku, že se necítíte dobře, tak zpomalte. Relaxujte a dopřejte vašemu tělu regeneraci.

V přírodě je lék

A teď tedy k tomu, jak se co nejrychleji zbavit projevů nachlazení. Nemusíte utrácet peníze za spoustu léků. Například za léky na bolest hlavy či bolest v krku. Pravé léky se totiž nacházejí v přírodě. Jaké to tedy jsou?

  • Kupte si zázvor, citrón, med a připravte si zázvorový čaj. Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že silný zázvorový čaj okamžitě zmírní rýmu, bolest v krku a celkové projevy nachlazení. Zázvor působí protizánětlivě a ničí bakterie v našem těle.
  • Dalším obrovským lékem je česnek. Česnek je stejně jako zázvor zabijákem bakterií. Můžete si dát stroužek česneku před jídlem anebo do jídla. Také je možné z něj udělat pomazánku. Ale co opravdu doporučuji, tak je ,,česnekačka”! Jedná se o silný vývar z česneku, který ihned zmírní projevy nachlazení.
  • Citrón byl zmíněn již výše, ale to v rámci zázvorového čaje. Ale kromě čaje si ho dávejte i do vody. Citrón totiž obsahuje dávku vitamínu C, který je skvělý na posílení imunity.
  • Konzumujte spoustu ovoce, protože obsahuje stejně jako citrón spoustu vitamínů. Vaše tělo se tak vyživí a posílí se vaše imunita.
K TÉMATU  Tyto bylinky jsou tím nejlepším přírodním lékem pro vaše plíce. Většinu z nich dobře znáte

Odpočinek

Ať už vás přepadla velká rýma nebo bolest krku, tak nezapomeňte na odpočinek. Klidně se i během dne na pár hodin prospěte. Tělo si formou nachlazení možná žádalo o odpočinek, a tak mu ho dopřejte. Nasbíráte tak zpět potřebnou energii a necháte tělo, aby se ve spánku léčilo. Zároveň si můžete dopřát horkou vanu.

Co o sobě říkáte?

Denně si opakujeme sami o sobě různá slova. Pokud na vás jde nachlazení, tak si možná říkáte: ,,Mě tak bolí hlava!”, ,,Já se cítím tak moc unaveně.”, ,,Cítím se špatně, přepadla mě obrovská rýma.” Chci vám prozradit, že naše slova stejně i jako naše myšlenky mají velkou energii. Proto to, co říkáte, má velkou váhu ve vašem životě.

Určitě jste si někdy všimli, že když vás bolela hlava a vy jste o tom neustále mluvili, tak to bylo horší a horší. Naopak když jste šli ven nebo se něčím zabavili, tak bolest hlavy zmizela. Jedná se o to, že čemu dáváme pozornost, o čem mluvíme, na co myslíme, tak to se v našem životě realizuje.

Proto změňte slova, která o sobě pronášíte v době nachlazení. Opakujte si nová slovní spojení. A to taková, která vám ihned pomohou k léčení. Například: ,,Cítím se lépe a lépe.”, ,,Mám spoustu energie.”, ,,Jsem zdravý(á).”, ,,Mé tělo je zdravé.” Věřte mi, že se díky těmto slovním spojením budete cítit mnohem lépe!

Zpozorujete rozdíl, když dřívější slovní spojení vyměníte za tato nová. Vaše tělo se začne opravdu rychleji léčit.

Zdraví a fit

Doufám, že vám tento článek přinesl spoustu užitečných informací, které nyní budete moci uchopit do praxe a vyléčit se tak z nachlazení co nejrychleji! Pokud je okolo vás někdo nachlazený, tak mu nezapomeňte tento článek přeposlat, aby byl co nejdříve fit. A vy nezapomeňte posilovat vaši imunitu po celý rok, ať jste neustále zdraví a fit!

K TÉMATU  Léčivé bylinky příznivě ovlivní váš organismus. Hlavně je nemíchejte! Které se teď vyplatí sbírat a jak pomohou?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Chřipka, viróza nebo nachlazení? Na očkování pozdě, na prevenci nejvyšší čas

5 přírodních pomocníků na podporu imunity. Co skutečně pomáhá?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
Chcete žít zdravě a v souladu se zdravým životním stylem, a přitom vás každý den čeká směna v kanceláři? Nezoufejte. I tady se dá všechno vyladit tak, abyste se nemusely o své tělo obávat. Zaměřte se na detaily, které vám pomohou udržovat se v dobré kondici i během pracovního dne.
Vánoce mají jedinečnou atmosféru, kterou miluje snad každý. Zdokonalte ji podle vašeho vkusu! Vánoční dekorace promění váš domov v kouzelnou pohádku. Zkuste to letos trochu jinak!
Odrůstají vám děti z klasických dětských pokojíčků? Je na čase se porozhlédnout po nových nápadech, co ocení puberťáci a dospívající mladí lidé.
Ložnice - místo ničím nerušeného klidu. Také je to naše útočiště či oáza, kde můžeme odpočívat. Ať už je pro vás ložnice čímkoli, je důležité, aby vám byla sympatická a abyste se v ní cítili příjemně.
Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.
Postavte dětem pokojíček podle jejich přání. Prodávají se sice připravené sestavy pro děti, ale nic vám nebrání popustit uzdu fantazii a vytvořit bláznivý a originální dětský pokoj. Jen s přibývajícím věkem budou nutné další úpravy, ale zatím jim můžete stvořit vlastní svět.
Ilona Csáková se po delší pauze vrací na hudební scénu s novým singlem "Afrodiziaka", který je předzvěstí jejího podzimního turné "Tornero". Píseň, na níž se podíleli členové kapely No Name, nabízí zralou a důvtipnou interpretaci lásky, podtrženou minimalistickým videoklipem režiséra Václava Noida Bárty. Přestože singl působí solidně, postrádá energii, která by jej učinila skutečným comebackovým hitem.

Výběr článků

Meditace pod palmami, za zvuku vln oceánu a s pohledem na sluncem zalitou hladinu. Láká vás jóga v tropech? Máme tipy, kam vyrazit!
Vinný sklípek vyžaduje podzemní prostor, kde si budete moci naplno vychutnat tu pravou atmosféru posezení s přáteli nad sklenkou vína. Pokud sklepní prostory nemáte, můžete originální způsob uskladnění vína vymyslet i v kuchyni nebo obýváku.
Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, zemřela ve věku 59 let, jak potvrdil deník Blesk. Známá byla především z filmů jako "Tancuj, Matyldo" a "Probudím se včera" a z televizních seriálů "Docent", "Krejzovi" a "Vyprávěj".

Nepřehlédněte

I nastávající maminky se chtějí líbit. Stejně jako u běžné módy musí být i těhotenské oblečení zároveň komfortní a praktické, a to po celou dobu těhotenství. Kde a jak ale takové oděvy vlastně vybrat?
Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek