Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Věci, které zaručeně dělat po ránu

Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
věci které dělat po ránu
Ráno dělá den! (foto: 123RF)

24. 09. 2021

Prvním bodem je rozhodně vyspání se. To patří mezi věci po ránu, které dělat. Ten, kdo je nevyspalý je také nepříjemný a má špatnou náladu. Proto si dopřejte dostatečný spánek a nemějte zlé svědomí z toho, že jím trávíte i osm hodin denně. Mluvíme zkrátka o činnosti, která je zapotřebí. Během ní tělo regeneruje, mozek třídí veškeré myšlenky a svaly odpočívají, tak na to myslete.  

Nemějte po ruce mobilní telefon 

Co udělat po ránu? Rovnou se vykopat z postele, aniž bychom sáhli na mobilní telefon a společně s ním strávili v naší loži další půlhodinu. Je základem úspěchu nemít po ruce mobilní telefon. To, co nasáváme hned po ránu se totiž velkou měrou podepisuje do celého dne.

Pakliže si přečteme o dalším úmrtí nebo přibývajícím množství nakažených, pravděpodobně se den neponese v pozitivním duchu. Spíše to bude naopak.  

V ideálním případě nemějte mobilní telefon po ruce. Právě on vám brání ve štěstí. To ostatně prokazuje celá spousta studií říkající, že především sociální sítě k nám dotahují špatnou, negativní náladu. Stejně tak nám na náladě nepřidává ani přehlcená e–mailová stránka, která v nás spíše vyvolává stres a nátlak.  

Abychom téma “telefon v ložnici” ukončili, z rána se pojďme na okamžik přemístit k večeru. Používání telefonu negativním způsobem ovlivňuje spánek a i noční surfování na internetu přispívá k negativním emocím po probuzení.  

Pozdravte sami sebe 

Bylo by mylné se domnívat, že samomluva je psychickým narušením. Není tomu tak. Když mluvíte sami se sebou zejména po ránu, budete šťastnější. Je důležité si především po ránu přemítnout v hlavě, co vás daný den čeká. Kolik máte úkolů nebo co musíte stihnout? A čeká vás nějaká příjemná věc? Promluvte si sami se sebou a vyhněte se tak stresu, který pramení z nevyřčených pocitů či strachů.  

K TÉMATU  Volný čas. Jak v domácím prostředí naložit s prázdnem tak, abyste se nesežrali?

Odborníci kladou důraz také na to, abychom se přímo oslovovali. Máme použít vlastní jméno, aby naše povědomí vědělo, že promlouváme přímo k sobě.  

Pozdravte své okolí 

Samozřejmě tím, že spolu budete mluvit hned po probuzení ráno nekončí. Abyste daný den byli šťastnější a spokojenější, vyplatí se pozdravit také své okolí. Nemyslíme tím však to, abyste poslali textovou zprávu své lásce. Promluvte si s lidmi, kteří vás v danou chvíli obklopují. Ať už je to přítel, maminka nebo tatínek, navažte sociální kontakt.  

Pokud nikoho kolem sebe nemáte, nebojte se po ránu zvednout telefon a s někým alespoň na dálku posnídat. Podle studií má sociální kontakt pozitivní vliv na naši psychiku. Je však důležité, abychom začali den s někým, koho máme rádi.   

Nezapomínejte být vděční 

Co je klíčem ke spokojenému životu je vděčnost. Každé ráno po probuzení bychom si měli říct, proč jsme vděční, respektive za co jsme vděční. Podobné shrnutí nás čeká večer před spaním, abychom uléhali s příjemným pocitem na srdci.  

Říct si, za co jsme vděční, není tak složité. Řada lidí nemůže během prvních pár minut přijít na víc než na jednu věc. Je však důležité si uvědomit, že vděční nemusíme být jen a pouze za materiální věci v našich životech, ale i za dobře placenou práci, rodinu, za pevné zdraví nebo za setkání s přáteli, které jste už delší dobu neviděli.  

Pokud si budete sepisovat (nebo alespoň říkat) věci, za které jste vděční, zařadíte se mezi spokojené jedince. Výzkumy ukazují, že ti, co si tento návyk vypěstovali, jsou daleko spokojenější než ti, kteří to nedělají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  CBD konopný olej je lékem na všechno

Děti a zlozvyky: jak odbourat ty nejčastější z nich?

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Dnes si připomínáme smutné dvacetileté výročí od odchodu legendární české herečky Heleny Růžičkové. Talentovaná umělkyně, která oslnila diváky svým hereckým projevem ve filmech i na divadelních prknech, zanechala nezapomenutelnou stopu v české kultuře. Připomínáme si její kariéru plnou úspěchů, ale také tajemné schopnosti předvídat nejen osud ostatních, ale i svůj vlastní. Článek nahlíží na její životní pouť, filmové triumfy a ukazuje i na dramatické okamžiky, které vedly k jejímu předčasnému rozloučení se světem.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Návštěva kadeřnice není zrovna levnou záležitostí a málokdo si může dovolit ji navštěvovat pravidelně, jakmile se objeví odrosty nebo šediny. Naštěstí existují barvy na domácí užití, díky nimž se snadno obarvíte sama. Jak ale na to a čemu se vyhnout? Poradíme vám.
Hledáte inspiraci na zajímavé knihy, které byste si mohla vychutnat ve chvilkách klidu o velikonočních prázdninách? Níže najdete hned pět tipů na čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.
Ze všech stran na nás létají reklamy na prostředky do domácnosti, které jsou údajně doslova zázračné. My si je dokola pořizujeme, a tím hojně rozšiřujeme naši syntetickou armádu. Opravdu nám běžné toxické přípravky ovlivňují život?

Výběr článků

8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
Ráda se vydáváte na pěší výlety do lesů, na horské hřebeny nebo podél řek? Milujete ten den, kdy máte čas jen sama pro sebe a věnujete ho pohybu a dlouhému rozjímání v přírodě? Nebo raději chodíte na procházky ve dvou? Poznejte ty nekrásnější pěší trasy, které tu máme.

Nepřehlédněte

Intimní zápach není rozhodně téma, které by se probíralo buď s kamarádkami, nebo s partnerem. V mnoha případech je tak žena nucena si hledat pomoc sama.
Taky se někdy cítíte ve svém vztahu jako ve vězení? A kdo vlastně řekl, že je nutné žít ve svazku jednoho muže a jedné ženy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek