Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Věci, které zaručeně dělat po ránu

Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
věci které dělat po ránu
Ráno dělá den! (foto: 123RF)

24. 09. 2021

Prvním bodem je rozhodně vyspání se. To patří mezi věci po ránu, které dělat. Ten, kdo je nevyspalý je také nepříjemný a má špatnou náladu. Proto si dopřejte dostatečný spánek a nemějte zlé svědomí z toho, že jím trávíte i osm hodin denně. Mluvíme zkrátka o činnosti, která je zapotřebí. Během ní tělo regeneruje, mozek třídí veškeré myšlenky a svaly odpočívají, tak na to myslete.  

Nemějte po ruce mobilní telefon 

Co udělat po ránu? Rovnou se vykopat z postele, aniž bychom sáhli na mobilní telefon a společně s ním strávili v naší loži další půlhodinu. Je základem úspěchu nemít po ruce mobilní telefon. To, co nasáváme hned po ránu se totiž velkou měrou podepisuje do celého dne.

Pakliže si přečteme o dalším úmrtí nebo přibývajícím množství nakažených, pravděpodobně se den neponese v pozitivním duchu. Spíše to bude naopak.  

V ideálním případě nemějte mobilní telefon po ruce. Právě on vám brání ve štěstí. To ostatně prokazuje celá spousta studií říkající, že především sociální sítě k nám dotahují špatnou, negativní náladu. Stejně tak nám na náladě nepřidává ani přehlcená e–mailová stránka, která v nás spíše vyvolává stres a nátlak.  

Abychom téma “telefon v ložnici” ukončili, z rána se pojďme na okamžik přemístit k večeru. Používání telefonu negativním způsobem ovlivňuje spánek a i noční surfování na internetu přispívá k negativním emocím po probuzení.  

Pozdravte sami sebe 

Bylo by mylné se domnívat, že samomluva je psychickým narušením. Není tomu tak. Když mluvíte sami se sebou zejména po ránu, budete šťastnější. Je důležité si především po ránu přemítnout v hlavě, co vás daný den čeká. Kolik máte úkolů nebo co musíte stihnout? A čeká vás nějaká příjemná věc? Promluvte si sami se sebou a vyhněte se tak stresu, který pramení z nevyřčených pocitů či strachů.  

K TÉMATUDesignové odšťavňovače. Pomohou vám při dietním režimu a zároveň poslouží jako doplněk interiéru!

Odborníci kladou důraz také na to, abychom se přímo oslovovali. Máme použít vlastní jméno, aby naše povědomí vědělo, že promlouváme přímo k sobě.  

Pozdravte své okolí 

Samozřejmě tím, že spolu budete mluvit hned po probuzení ráno nekončí. Abyste daný den byli šťastnější a spokojenější, vyplatí se pozdravit také své okolí. Nemyslíme tím však to, abyste poslali textovou zprávu své lásce. Promluvte si s lidmi, kteří vás v danou chvíli obklopují. Ať už je to přítel, maminka nebo tatínek, navažte sociální kontakt.  

Pokud nikoho kolem sebe nemáte, nebojte se po ránu zvednout telefon a s někým alespoň na dálku posnídat. Podle studií má sociální kontakt pozitivní vliv na naši psychiku. Je však důležité, abychom začali den s někým, koho máme rádi.   

Nezapomínejte být vděční 

Co je klíčem ke spokojenému životu je vděčnost. Každé ráno po probuzení bychom si měli říct, proč jsme vděční, respektive za co jsme vděční. Podobné shrnutí nás čeká večer před spaním, abychom uléhali s příjemným pocitem na srdci.  

Říct si, za co jsme vděční, není tak složité. Řada lidí nemůže během prvních pár minut přijít na víc než na jednu věc. Je však důležité si uvědomit, že vděční nemusíme být jen a pouze za materiální věci v našich životech, ale i za dobře placenou práci, rodinu, za pevné zdraví nebo za setkání s přáteli, které jste už delší dobu neviděli.  

Pokud si budete sepisovat (nebo alespoň říkat) věci, za které jste vděční, zařadíte se mezi spokojené jedince. Výzkumy ukazují, že ti, co si tento návyk vypěstovali, jsou daleko spokojenější než ti, kteří to nedělají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUPes pomáhá dětem snižovat pravděpodobnost alergie a obezity

Děti a zlozvyky: jak odbourat ty nejčastější z nich?

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek