Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Věci, které zaručeně dělat po ránu

Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
věci které dělat po ránu
Ráno dělá den! (foto: 123RF)

24. 09. 2021

Prvním bodem je rozhodně vyspání se. To patří mezi věci po ránu, které dělat. Ten, kdo je nevyspalý je také nepříjemný a má špatnou náladu. Proto si dopřejte dostatečný spánek a nemějte zlé svědomí z toho, že jím trávíte i osm hodin denně. Mluvíme zkrátka o činnosti, která je zapotřebí. Během ní tělo regeneruje, mozek třídí veškeré myšlenky a svaly odpočívají, tak na to myslete.  

Nemějte po ruce mobilní telefon 

Co udělat po ránu? Rovnou se vykopat z postele, aniž bychom sáhli na mobilní telefon a společně s ním strávili v naší loži další půlhodinu. Je základem úspěchu nemít po ruce mobilní telefon. To, co nasáváme hned po ránu se totiž velkou měrou podepisuje do celého dne.

Pakliže si přečteme o dalším úmrtí nebo přibývajícím množství nakažených, pravděpodobně se den neponese v pozitivním duchu. Spíše to bude naopak.  

V ideálním případě nemějte mobilní telefon po ruce. Právě on vám brání ve štěstí. To ostatně prokazuje celá spousta studií říkající, že především sociální sítě k nám dotahují špatnou, negativní náladu. Stejně tak nám na náladě nepřidává ani přehlcená e–mailová stránka, která v nás spíše vyvolává stres a nátlak.  

Abychom téma “telefon v ložnici” ukončili, z rána se pojďme na okamžik přemístit k večeru. Používání telefonu negativním způsobem ovlivňuje spánek a i noční surfování na internetu přispívá k negativním emocím po probuzení.  

Pozdravte sami sebe 

Bylo by mylné se domnívat, že samomluva je psychickým narušením. Není tomu tak. Když mluvíte sami se sebou zejména po ránu, budete šťastnější. Je důležité si především po ránu přemítnout v hlavě, co vás daný den čeká. Kolik máte úkolů nebo co musíte stihnout? A čeká vás nějaká příjemná věc? Promluvte si sami se sebou a vyhněte se tak stresu, který pramení z nevyřčených pocitů či strachů.  

K TÉMATU  Tipy pro samoživitelky, jak to zvládnout po finanční stránce

Odborníci kladou důraz také na to, abychom se přímo oslovovali. Máme použít vlastní jméno, aby naše povědomí vědělo, že promlouváme přímo k sobě.  

Pozdravte své okolí 

Samozřejmě tím, že spolu budete mluvit hned po probuzení ráno nekončí. Abyste daný den byli šťastnější a spokojenější, vyplatí se pozdravit také své okolí. Nemyslíme tím však to, abyste poslali textovou zprávu své lásce. Promluvte si s lidmi, kteří vás v danou chvíli obklopují. Ať už je to přítel, maminka nebo tatínek, navažte sociální kontakt.  

Pokud nikoho kolem sebe nemáte, nebojte se po ránu zvednout telefon a s někým alespoň na dálku posnídat. Podle studií má sociální kontakt pozitivní vliv na naši psychiku. Je však důležité, abychom začali den s někým, koho máme rádi.   

Nezapomínejte být vděční 

Co je klíčem ke spokojenému životu je vděčnost. Každé ráno po probuzení bychom si měli říct, proč jsme vděční, respektive za co jsme vděční. Podobné shrnutí nás čeká večer před spaním, abychom uléhali s příjemným pocitem na srdci.  

Říct si, za co jsme vděční, není tak složité. Řada lidí nemůže během prvních pár minut přijít na víc než na jednu věc. Je však důležité si uvědomit, že vděční nemusíme být jen a pouze za materiální věci v našich životech, ale i za dobře placenou práci, rodinu, za pevné zdraví nebo za setkání s přáteli, které jste už delší dobu neviděli.  

Pokud si budete sepisovat (nebo alespoň říkat) věci, za které jste vděční, zařadíte se mezi spokojené jedince. Výzkumy ukazují, že ti, co si tento návyk vypěstovali, jsou daleko spokojenější než ti, kteří to nedělají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Tloustnutí po čtyřicítce: proč se to vlastně děje?

Děti a zlozvyky: jak odbourat ty nejčastější z nich?

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.

Nepřehlédněte

Když se řekne slovo jóga, většina z nás si představí cvičení. Cvičení, které má mnoho podob a napomáhá k lepšímu držení těla, k uvolnění nebo posílení svalstva. Jóga je však nejen o fyzickém cvičení, ale i o tom psychickém. Pomáhá posilovat tělo i mysl, a jde v ní především o rovnováhu, spojení a také o duchovno.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek