Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

„Neumíme správně odpočívat,“ říká psycholožka. Jak to zvládnout a proč je to pro nás tak důležité?

Pracujeme, honíme se, všude samé povinnosti... Jediné, co umíme, je odpočinout si u dobrého jídla a pití. Jenže to tělu nestačí. Jednoho dne totiž řekne dost a my úplně odpadneme. Co s tím? A proč je nutné to změnit?
Odpočívat je důležité
zdroj: 123RF.com

04. 12. 2018

Znáte to určitě také:  během dne jen odškrtáváme, co všechno musíme, co je třeba stihnout a hlavně, aby to všechno klaplo. Unavené a bez energie pak večer padneme do postele nebo gauč… Zachrání nás spánek. Jenže jen na pár hodin. Ráno totiž startujeme nanovo. Všechny potřebujeme více odpočívat!

Není potřeba být dokonalá

Přitom odpočinek, takovéto jen koukání z okna, do nebe, do ohně, do stropu, je pro naše duševní zdraví nutné,“ říká psycholožka Michaela Carter. Všechno v těle se vypne. Schválně to zkuste. Sama jsem to v poslední době po velkém zápřahu dělala a a pomohlo mi to víc než nějaká masáž, sauna nebo čtení knihy. A i když i tohle jsou také způsoby, jak odpočívat, nicnedělání nám všem hodně chybí.

Odpočinek dělá mistry

Může se vám totiž stát, že vaše tělo začne čase vysílat signály, že takhle se mu to nelíbí. Bude mnohem častěji náchylnější k nemocem. Špatně se mu bude spát. Více budete nervózní, hůře zvládat denní situace. Pomalu a nenápadně bude ztrácet schopnost „všechno zvládnout“. Což jsme se dobou, tempem, samy samými, hodně naučily. A to je chyba. Jsou věci, které prostě zvládat jako ženy ani nemáme. Pak totiž i ztrácíme kouzlo být ženou… Ale to už je i zase jiné téma.

Vidím, slyším, cítím

Odpočívat se zkrátka musí každý den, každý víkend, delší jednou za tři měsíce. I proto máte dovolenu, i proto je třeba o šesté vypnout telefon na pracovní povinnosti. Vypojit se ze sítí. V pátek odpoledne skončit práci a během víkendu se věnovat zábavě. A ta nemusí spočívat jen v mnoha akcích. Zkuste lenošit, nedělat nic, třeba jen se procházet, osvěžit smysly. Zní to hodně banálně, ale podle odborníků, nám tohle v dnešní době hodně schází. A vedle nicnedělání to chce třeba i povídání s přáteli a blízkými, ne přes smsky, sítě, ale naživo. Tlachat o ničem…. I tohle všechno dokáže nabít, zrelaxovat tělo a hlavně duši… Zvlášť teď před náročným obdobím. Zkuste některé věci vypustit a místo všech nutností si dát třeba jen svařák a projít si město… Co říkáte?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.

Nepřehlédněte

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek