Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Kolik má Dua Lipa dohromady tetování a jak si vydělávala první peníze?

Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
dua lipa
Zpěvačka Dua Lipa je ve svých sedmadvaceti letech známá po celém světě.

15. 11. 2022

YouTube objev

Možná máte pocit, že zpěvačka Dua Lipa je jakousi novinkou. Ale ona se světu do povědomí zaryla již ve čtrnácti letech a to tím, že na platformu YouTube začala nahrávat svá videa. Ta byla předělávkami oblíbených songů. Videa postupem času získávala na sledovanosti a zpěvačka si naklonila řady fanoušků a odběratelů.

Cesta to ale nebyla jednoduchá. Přestože její hlas je oslňující, musela na sobě a svém stylu tvrdě pracovat, aby jednou mohla vydávat svá vlastní alba a písně.

Hudební talent má v rodině

Pěvecké nadání zdědila Dua Lipa po svém otci. V její rodné Albánii taktéž působí jako zpěvák. Otcovou zálibou a jeho hudbou byla ovlivněna již od útlého věku a sama se toužila touto dráhou vydat.

Dua Lipa – New Rules

Studium v Anglii a její první peníze

Ve své domovině zažili nepříjemné časy, proto se na čas přestěhovali do Velké Británie, když ale nepokoje ustaly, vrátili se s rodinou zpět. Mladou dámu ale cesty do Anglie v jejích patnácti letech zavlály studijně zpět. Od mladistvého věku si musela přivydělávat v klubech a restauracích, kde, dle jejích slov, načerpávala inspiraci pro pozdější skladatelskou činnost.

Studování na prestižní škole jí nejen poskytlo vzdělání správného směru, ale současně na sebe začala strhávat pozornost v hudebním světě.

Na určitou chvilku ji oslovily modelingové nabídky. Nebylo jich mnoho, ale Dua Lipa pro ně ani příliš neprahla, vždy ji nejvíce přitahoval zpěv. A poté, co jí bylo doporučeno zhubnout, tuto dráhu zamítla úplně, jelikož nehodlala měnit svou image, na které si zakládala.

Utváření stylu

Zpěvačka si zpočátku nebyla úplně jistá, jaký styl pro ni bude nejvíc vyhovující. Díky nahraným videím se ale začala postupně formovat a utvářet – a nedlouho poté přišla i s kolekcí písní. Její aktuální styl se dá popsat jako směsice disko a pop hudby.

K TÉMATU  5 hororů, po kterých rozhodně neusnete
dua lipa
Tahle kráska původem z Albánie dostala celý svět.

Dnes má na svém kontu dvě zásadní alba s názvy Dua Lipa a Future Nostalgia, která obsahují hity, co ji vyšvihly na přední příčky hitparád. Zpěvačka je aktivní i co se celosvětových turné týče a zároveň je držitelkou cen BRIT Awards i Grammy.

Soukromí

I přestože to mnohdy pro celebrity bývá velká výzva, Dua Lipa se stále snaží určité aspekty svého soukromého života držet pro sebe před širokou veřejností. Rodina a přátelé jsou pro ni posvátní, za žádnou cenu je nechce vystavovat jakémukoliv tlaku. Aktuálně by měla být single.

dua lipa
Modeling nikdy nebyl nic pro ni.

Zajímavosti

Některé zajímavosti a fakta ze zpěvaččina soukromí ale přece jen postupně vyplynuly na povrch. Které to jsou?

  • Pouhé tři roky po svém přestěhování do Londýna, tzn. ve svých 18 letech, dostala šanci na podpis kontraktu s Warner Bros., díky čemuž se mohla muzice naplno oddat.
  • Na Spotify dlouhou dobu kralovala jako nejstreamovanější místní zpěvačka. Dokázala získat necelých 38 milionů posluchačů během pouhého měsíce.
  • Její instagramový účet sleduje už téměř 88 milionů uživatelů z celého světa.
  • Na svém těle má dohromady 17 tetování. Jejich sbírku zahájila v roce 2015 a svým fanouškům je ráda vystavuje na odiv. Nemá ani problém s vysvětlením jejich hlubšího pozadí. Mezi ně se řadí například růže, nápis „Angel“, „245“, „Mum and Dad“, „Sunny Hill“, arabsky slovo láska, obrázky palmy, tančícího páru a další. Některá z nich mají hluboký význam kořenící v její rodině a rodné vlasti, jiná zase byla pořízena pouze z toho důvodu, že se jí líbila. Zajisté se od ní fanoušci dočkají nějakého obohacení, co se této sbírky týče.
  • Dua Lipa spolupracovala s mnoha zvučnými jmény, jako jsou Ariana Grande, Elton John, Coldplay, Bruno Mars, Diplo, Pharrell Williams či Miley Cyrus.
  • Je možné, že jste ji zahlédli ve spojitosti s věhlasnou značkou Yves Saint Laurent. A je tomu opravdu tak, Dua Lipa se stala její oficiální tváří a osobností. Nový parfém právě díky ní získal mnohé kupující.
  • Společně se svou rodinou pořádají každoroční kosovský hudební festival.
K TÉMATU  Synchronizovaný spánek. Pod měkkou peřinou se skrývá vrnící překvapení
Dua Lipa – Love Again

Jedno je zcela jisté, Dua Lipa toho ve svém mladistvém věku má na kontě opravdu dost a celému světu je jasné, že toto konto se bude nadále dramaticky rozvíjet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Zdroje článku:
www.capitalfm.com, www.musicinminnesota.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.

Nepřehlédněte

I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek