Úterý , 29. 11. 2022

Zina

Kolik má Dua Lipa dohromady tetování a jak si vydělávala první peníze?

Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
dua lipa
Zpěvačka Dua Lipa je ve svých sedmadvaceti letech známá po celém světě.

15. 11. 2022

YouTube objev

Možná máte pocit, že zpěvačka Dua Lipa je jakousi novinkou. Ale ona se světu do povědomí zaryla již ve čtrnácti letech a to tím, že na platformu YouTube začala nahrávat svá videa. Ta byla předělávkami oblíbených songů. Videa postupem času získávala na sledovanosti a zpěvačka si naklonila řady fanoušků a odběratelů.

Cesta to ale nebyla jednoduchá. Přestože její hlas je oslňující, musela na sobě a svém stylu tvrdě pracovat, aby jednou mohla vydávat svá vlastní alba a písně.

Hudební talent má v rodině

Pěvecké nadání zdědila Dua Lipa po svém otci. V její rodné Albánii taktéž působí jako zpěvák. Otcovou zálibou a jeho hudbou byla ovlivněna již od útlého věku a sama se toužila touto dráhou vydat.

Dua Lipa – New Rules

Studium v Anglii a její první peníze

Ve své domovině zažili nepříjemné časy, proto se na čas přestěhovali do Velké Británie, když ale nepokoje ustaly, vrátili se s rodinou zpět. Mladou dámu ale cesty do Anglie v jejích patnácti letech zavlály studijně zpět. Od mladistvého věku si musela přivydělávat v klubech a restauracích, kde, dle jejích slov, načerpávala inspiraci pro pozdější skladatelskou činnost.

Studování na prestižní škole jí nejen poskytlo vzdělání správného směru, ale současně na sebe začala strhávat pozornost v hudebním světě.

Na určitou chvilku ji oslovily modelingové nabídky. Nebylo jich mnoho, ale Dua Lipa pro ně ani příliš neprahla, vždy ji nejvíce přitahoval zpěv. A poté, co jí bylo doporučeno zhubnout, tuto dráhu zamítla úplně, jelikož nehodlala měnit svou image, na které si zakládala.

Utváření stylu

Zpěvačka si zpočátku nebyla úplně jistá, jaký styl pro ni bude nejvíc vyhovující. Díky nahraným videím se ale začala postupně formovat a utvářet – a nedlouho poté přišla i s kolekcí písní. Její aktuální styl se dá popsat jako směsice disko a pop hudby.

K TÉMATU  Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?
dua lipa
Tahle kráska původem z Albánie dostala celý svět.

Dnes má na svém kontu dvě zásadní alba s názvy Dua Lipa a Future Nostalgia, která obsahují hity, co ji vyšvihly na přední příčky hitparád. Zpěvačka je aktivní i co se celosvětových turné týče a zároveň je držitelkou cen BRIT Awards i Grammy.

Soukromí

I přestože to mnohdy pro celebrity bývá velká výzva, Dua Lipa se stále snaží určité aspekty svého soukromého života držet pro sebe před širokou veřejností. Rodina a přátelé jsou pro ni posvátní, za žádnou cenu je nechce vystavovat jakémukoliv tlaku. Aktuálně by měla být single.

dua lipa
Modeling nikdy nebyl nic pro ni.

Zajímavosti

Některé zajímavosti a fakta ze zpěvaččina soukromí ale přece jen postupně vyplynuly na povrch. Které to jsou?

  • Pouhé tři roky po svém přestěhování do Londýna, tzn. ve svých 18 letech, dostala šanci na podpis kontraktu s Warner Bros., díky čemuž se mohla muzice naplno oddat.
  • Na Spotify dlouhou dobu kralovala jako nejstreamovanější místní zpěvačka. Dokázala získat necelých 38 milionů posluchačů během pouhého měsíce.
  • Její instagramový účet sleduje už téměř 88 milionů uživatelů z celého světa.
  • Na svém těle má dohromady 17 tetování. Jejich sbírku zahájila v roce 2015 a svým fanouškům je ráda vystavuje na odiv. Nemá ani problém s vysvětlením jejich hlubšího pozadí. Mezi ně se řadí například růže, nápis „Angel“, „245“, „Mum and Dad“, „Sunny Hill“, arabsky slovo láska, obrázky palmy, tančícího páru a další. Některá z nich mají hluboký význam kořenící v její rodině a rodné vlasti, jiná zase byla pořízena pouze z toho důvodu, že se jí líbila. Zajisté se od ní fanoušci dočkají nějakého obohacení, co se této sbírky týče.
  • Dua Lipa spolupracovala s mnoha zvučnými jmény, jako jsou Ariana Grande, Elton John, Coldplay, Bruno Mars, Diplo, Pharrell Williams či Miley Cyrus.
  • Je možné, že jste ji zahlédli ve spojitosti s věhlasnou značkou Yves Saint Laurent. A je tomu opravdu tak, Dua Lipa se stala její oficiální tváří a osobností. Nový parfém právě díky ní získal mnohé kupující.
  • Společně se svou rodinou pořádají každoroční kosovský hudební festival.
K TÉMATU  Coca-Cola jako univerzální prostředek pro domácnost! Nevěříte? S její pomocí odstraníte všechno, s tím se jindy tak trápíte!
Dua Lipa – Love Again

Jedno je zcela jisté, Dua Lipa toho ve svém mladistvém věku má na kontě opravdu dost a celému světu je jasné, že toto konto se bude nadále dramaticky rozvíjet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Zdroje článku:
www.capitalfm.com, www.musicinminnesota.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.

Nepřehlédněte

Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek