Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Kolik má Dua Lipa dohromady tetování a jak si vydělávala první peníze?

Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
dua lipa
Zpěvačka Dua Lipa je ve svých sedmadvaceti letech známá po celém světě.

15. 11. 2022

YouTube objev

Možná máte pocit, že zpěvačka Dua Lipa je jakousi novinkou. Ale ona se světu do povědomí zaryla již ve čtrnácti letech a to tím, že na platformu YouTube začala nahrávat svá videa. Ta byla předělávkami oblíbených songů. Videa postupem času získávala na sledovanosti a zpěvačka si naklonila řady fanoušků a odběratelů.

Cesta to ale nebyla jednoduchá. Přestože její hlas je oslňující, musela na sobě a svém stylu tvrdě pracovat, aby jednou mohla vydávat svá vlastní alba a písně.

Hudební talent má v rodině

Pěvecké nadání zdědila Dua Lipa po svém otci. V její rodné Albánii taktéž působí jako zpěvák. Otcovou zálibou a jeho hudbou byla ovlivněna již od útlého věku a sama se toužila touto dráhou vydat.

Dua Lipa – New Rules

Studium v Anglii a její první peníze

Ve své domovině zažili nepříjemné časy, proto se na čas přestěhovali do Velké Británie, když ale nepokoje ustaly, vrátili se s rodinou zpět. Mladou dámu ale cesty do Anglie v jejích patnácti letech zavlály studijně zpět. Od mladistvého věku si musela přivydělávat v klubech a restauracích, kde, dle jejích slov, načerpávala inspiraci pro pozdější skladatelskou činnost.

Studování na prestižní škole jí nejen poskytlo vzdělání správného směru, ale současně na sebe začala strhávat pozornost v hudebním světě.

Na určitou chvilku ji oslovily modelingové nabídky. Nebylo jich mnoho, ale Dua Lipa pro ně ani příliš neprahla, vždy ji nejvíce přitahoval zpěv. A poté, co jí bylo doporučeno zhubnout, tuto dráhu zamítla úplně, jelikož nehodlala měnit svou image, na které si zakládala.

Utváření stylu

Zpěvačka si zpočátku nebyla úplně jistá, jaký styl pro ni bude nejvíc vyhovující. Díky nahraným videím se ale začala postupně formovat a utvářet – a nedlouho poté přišla i s kolekcí písní. Její aktuální styl se dá popsat jako směsice disko a pop hudby.

K TÉMATU  Zkusili jsme pobyt ve tmě. Ztratíte tam pojem o čase
dua lipa
Tahle kráska původem z Albánie dostala celý svět.

Dnes má na svém kontu dvě zásadní alba s názvy Dua Lipa a Future Nostalgia, která obsahují hity, co ji vyšvihly na přední příčky hitparád. Zpěvačka je aktivní i co se celosvětových turné týče a zároveň je držitelkou cen BRIT Awards i Grammy.

Soukromí

I přestože to mnohdy pro celebrity bývá velká výzva, Dua Lipa se stále snaží určité aspekty svého soukromého života držet pro sebe před širokou veřejností. Rodina a přátelé jsou pro ni posvátní, za žádnou cenu je nechce vystavovat jakémukoliv tlaku. Aktuálně by měla být single.

dua lipa
Modeling nikdy nebyl nic pro ni.

Zajímavosti

Některé zajímavosti a fakta ze zpěvaččina soukromí ale přece jen postupně vyplynuly na povrch. Které to jsou?

  • Pouhé tři roky po svém přestěhování do Londýna, tzn. ve svých 18 letech, dostala šanci na podpis kontraktu s Warner Bros., díky čemuž se mohla muzice naplno oddat.
  • Na Spotify dlouhou dobu kralovala jako nejstreamovanější místní zpěvačka. Dokázala získat necelých 38 milionů posluchačů během pouhého měsíce.
  • Její instagramový účet sleduje už téměř 88 milionů uživatelů z celého světa.
  • Na svém těle má dohromady 17 tetování. Jejich sbírku zahájila v roce 2015 a svým fanouškům je ráda vystavuje na odiv. Nemá ani problém s vysvětlením jejich hlubšího pozadí. Mezi ně se řadí například růže, nápis „Angel“, „245“, „Mum and Dad“, „Sunny Hill“, arabsky slovo láska, obrázky palmy, tančícího páru a další. Některá z nich mají hluboký význam kořenící v její rodině a rodné vlasti, jiná zase byla pořízena pouze z toho důvodu, že se jí líbila. Zajisté se od ní fanoušci dočkají nějakého obohacení, co se této sbírky týče.
  • Dua Lipa spolupracovala s mnoha zvučnými jmény, jako jsou Ariana Grande, Elton John, Coldplay, Bruno Mars, Diplo, Pharrell Williams či Miley Cyrus.
  • Je možné, že jste ji zahlédli ve spojitosti s věhlasnou značkou Yves Saint Laurent. A je tomu opravdu tak, Dua Lipa se stala její oficiální tváří a osobností. Nový parfém právě díky ní získal mnohé kupující.
  • Společně se svou rodinou pořádají každoroční kosovský hudební festival.
K TÉMATU  4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál
Dua Lipa – Love Again

Jedno je zcela jisté, Dua Lipa toho ve svém mladistvém věku má na kontě opravdu dost a celému světu je jasné, že toto konto se bude nadále dramaticky rozvíjet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Zdroje článku:
www.capitalfm.com, www.musicinminnesota.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Výběr článků

Make-up a líčení dokáží zázraky, o tom už jsme se přesvědčily několikrát. Tahle proměna ale sebere "modelce" několik let a dokonale změní její vzhled!
Které těhulky se letos nebo příští rok dočkají přírůstku do rodiny? Těhotenství oznámila slavná kontroverzní rapperka. Otec dítěte je navíc muž, který již byl dvanáctkrát ve vězení! Jaké další hvězdy se brzy dočkají potomka?
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?

Nepřehlédněte

V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Asi každý nám dáte za pravdu, že hraní je důležitou součástí vývoje dítěte. Když odloží miminko chrastítko, tak se přesouvá jeho zvídavost k okolí. Navíc se mu v tomto období (1 až 3 roky) rozvíjí pohyb, řeč i myšlení. Jaké vhodné hračky pořídit právě těmto dětem?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek