Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Kolik má Dua Lipa dohromady tetování a jak si vydělávala první peníze?

Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
dua lipa
Zpěvačka Dua Lipa je ve svých sedmadvaceti letech známá po celém světě.

15. 11. 2022

YouTube objev

Možná máte pocit, že zpěvačka Dua Lipa je jakousi novinkou. Ale ona se světu do povědomí zaryla již ve čtrnácti letech a to tím, že na platformu YouTube začala nahrávat svá videa. Ta byla předělávkami oblíbených songů. Videa postupem času získávala na sledovanosti a zpěvačka si naklonila řady fanoušků a odběratelů.

Cesta to ale nebyla jednoduchá. Přestože její hlas je oslňující, musela na sobě a svém stylu tvrdě pracovat, aby jednou mohla vydávat svá vlastní alba a písně.

Hudební talent má v rodině

Pěvecké nadání zdědila Dua Lipa po svém otci. V její rodné Albánii taktéž působí jako zpěvák. Otcovou zálibou a jeho hudbou byla ovlivněna již od útlého věku a sama se toužila touto dráhou vydat.

Dua Lipa – New Rules

Studium v Anglii a její první peníze

Ve své domovině zažili nepříjemné časy, proto se na čas přestěhovali do Velké Británie, když ale nepokoje ustaly, vrátili se s rodinou zpět. Mladou dámu ale cesty do Anglie v jejích patnácti letech zavlály studijně zpět. Od mladistvého věku si musela přivydělávat v klubech a restauracích, kde, dle jejích slov, načerpávala inspiraci pro pozdější skladatelskou činnost.

Studování na prestižní škole jí nejen poskytlo vzdělání správného směru, ale současně na sebe začala strhávat pozornost v hudebním světě.

Na určitou chvilku ji oslovily modelingové nabídky. Nebylo jich mnoho, ale Dua Lipa pro ně ani příliš neprahla, vždy ji nejvíce přitahoval zpěv. A poté, co jí bylo doporučeno zhubnout, tuto dráhu zamítla úplně, jelikož nehodlala měnit svou image, na které si zakládala.

Utváření stylu

Zpěvačka si zpočátku nebyla úplně jistá, jaký styl pro ni bude nejvíc vyhovující. Díky nahraným videím se ale začala postupně formovat a utvářet – a nedlouho poté přišla i s kolekcí písní. Její aktuální styl se dá popsat jako směsice disko a pop hudby.

K TÉMATU  Život japonské gejši: Tyto dámy rozhodně neměly na růžích ustláno
dua lipa
Tahle kráska původem z Albánie dostala celý svět.

Dnes má na svém kontu dvě zásadní alba s názvy Dua Lipa a Future Nostalgia, která obsahují hity, co ji vyšvihly na přední příčky hitparád. Zpěvačka je aktivní i co se celosvětových turné týče a zároveň je držitelkou cen BRIT Awards i Grammy.

Soukromí

I přestože to mnohdy pro celebrity bývá velká výzva, Dua Lipa se stále snaží určité aspekty svého soukromého života držet pro sebe před širokou veřejností. Rodina a přátelé jsou pro ni posvátní, za žádnou cenu je nechce vystavovat jakémukoliv tlaku. Aktuálně by měla být single.

dua lipa
Modeling nikdy nebyl nic pro ni.

Zajímavosti

Některé zajímavosti a fakta ze zpěvaččina soukromí ale přece jen postupně vyplynuly na povrch. Které to jsou?

  • Pouhé tři roky po svém přestěhování do Londýna, tzn. ve svých 18 letech, dostala šanci na podpis kontraktu s Warner Bros., díky čemuž se mohla muzice naplno oddat.
  • Na Spotify dlouhou dobu kralovala jako nejstreamovanější místní zpěvačka. Dokázala získat necelých 38 milionů posluchačů během pouhého měsíce.
  • Její instagramový účet sleduje už téměř 88 milionů uživatelů z celého světa.
  • Na svém těle má dohromady 17 tetování. Jejich sbírku zahájila v roce 2015 a svým fanouškům je ráda vystavuje na odiv. Nemá ani problém s vysvětlením jejich hlubšího pozadí. Mezi ně se řadí například růže, nápis „Angel“, „245“, „Mum and Dad“, „Sunny Hill“, arabsky slovo láska, obrázky palmy, tančícího páru a další. Některá z nich mají hluboký význam kořenící v její rodině a rodné vlasti, jiná zase byla pořízena pouze z toho důvodu, že se jí líbila. Zajisté se od ní fanoušci dočkají nějakého obohacení, co se této sbírky týče.
  • Dua Lipa spolupracovala s mnoha zvučnými jmény, jako jsou Ariana Grande, Elton John, Coldplay, Bruno Mars, Diplo, Pharrell Williams či Miley Cyrus.
  • Je možné, že jste ji zahlédli ve spojitosti s věhlasnou značkou Yves Saint Laurent. A je tomu opravdu tak, Dua Lipa se stala její oficiální tváří a osobností. Nový parfém právě díky ní získal mnohé kupující.
  • Společně se svou rodinou pořádají každoroční kosovský hudební festival.
K TÉMATU  Vejce, které zesměšnilo Kylie Jenner, je i po 3 letech hvězdou Instagramu!
Dua Lipa – Love Again

Jedno je zcela jisté, Dua Lipa toho ve svém mladistvém věku má na kontě opravdu dost a celému světu je jasné, že toto konto se bude nadále dramaticky rozvíjet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Miley Cyrus aneb zábavná fakta, díky nimž ji budete milovat ještě více

Podivínka v rouše klučičím. Billie Eilish už je 20!

Zdroje článku:
www.capitalfm.com, www.musicinminnesota.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.

Nepřehlédněte

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek