Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Svatební oznámení: Jak na něj krok za krokem

Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.
oznámení
Svatební oznámení je klíčem ke svatebnímu dni. (foto: 123RF)

24. 01. 2022

Je pravda, že to, v jakém duchu se svatba ponese, je rozhodnutí první. Na svatební oznámení řada ihned poté. Důvod je prostý – hostům se musí dát co nejdříve vědět, kdy mají velký den se snoubenci sdílet.

Svatební oznámení ke dnům D zkrátka patří 

I když je pravda, že žijeme v době moderní a že by vlastně stačilo, kdyby se jen zvedl telefon a oznámilo se datum a místo konání, je skvělé, že na pozvánky se stále ještě nedá dopustit. Jedná se o něco, co ke svatbám neodmyslitelně patří a co bývá rozesíláno opravdu dlouho před svatbou. Ne, opravdu není dobré rozesílat oznámení jen pár dnů, ne-li týdnů před svatbou. Nejdříve se o svatbě dává vědět půl roku před ní, nejpozději pak dva měsíce před dnem konání. Mluvíme o jakémsi pravidlu, které se dodnes dodržuje.  

Pozvánka na svatbu i ke svatebnímu stolu 

V současné době mohou být svatební oznámení různé podoby. Vytvořit se dají ve stylu, v jakém se ponese celá svatba. Obálky se zpestří samolepkami nebo nálepkami či nějakým vzorem a v nich se kromě svatební pozvánky může ukrývat i pozvání ke svatebnímu stolu či na večerní oslavu. Uvnitř krásné, načančané obálky, bývá často i prosba o to, jaký svatební dar novomanželům přinést. Většinou se nestojí o to, aby se kupovaly věci do domácnosti, ale spíše se prosí o příspěvek na svatební cestu nebo o peníze, které jim zpestří jejich vstup do společného života.

Vyberte si z několika druhů 

Jelikož výrobců svatebních oznámení neustále přibývá, nemůžeme se divit neustále se rozšiřující nabídce. Zatímco někteří výrobci sází na atlasové stuhy, na kamínky, perleťové prvky nebo podobné aplikace, jiní se snaží zaujmout své potenciální klienty 3D efekty, jež každé jedno přání pozvednou na vyšší úroveň.

K TÉMATU  Děláme stejné chyb jako naši předci? Nevěra, hádky, to vše je v genech!

Ozdobné nápisy na bílých podkladech jsou také stále v kurzu. Mluvíme o staré známé, přesto velmi krásné klasice, která si nachází cestu do srdcí mnoha budoucích manželů. Daleko populárnější jsou však recyklované papíry nebo oznámení vypadající jako starý pergamen. Součástí takového oznámení je často i pečeť, která bývá nositelem iniciál snoubenců.

Vybíráme svatební oznámení krok za krokem

Jakési obecné informace máme za sebou, pojďme si nyní prozradit, jak svatební oznámení postupně vytvořit. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o nedílné součásti každé jedné velkolepé i naopak maličké svatby.

Ideální styl

Vůbec prvním krokem je vybrat si ideální styl, v jakém se oznámení ponese. To většinou není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Každý člověk má sympatie k něčemu trochu jinému. Zatímco lidé volící svatbu ve stodole si nechají pozvánky vyrobit v takzvaném boho stylu, snoubenci beroucí se na zámku volí elegantnější klasiku, která je se zlatými nebo jinak kovovými a elegantními prvky.

Důležité informace

Máte vybraný styl vašeho svatebního oznámení? Pak se pusťte do jeho konečné podoby. Než zašlete návrh do tiskárny, musíte se přesvědčit o tom, že pozvánka obsahuje všechno, co obsahovat má. Čili že se na ní nachází jména obou snoubenců, místo konání svatby, také datum a samozřejmě čas. Pokud se jedná o svatbu v konkrétním stylu, zapomenout byste neměli ani na upozornění na dresscode.  

Součástí oznámení bývají často také citáty nebo různá motta. Ta naštěstí najdete na internetu, nemusíte proto vybírat nějaké své vlastní. I když pokud jste kreativní duše, tak proč ne.

Vyberte si obálky

Styl svatebních pozvánek je vybraný, důležité informace na papírech natištěny, teď se nabízí otázka, do čeho oznámení zabalit. Obálky jsou starou známou klasikou, kterou si můžete různě vytunit. Můžou být nositelkami pečetí, mohou být ozdobeny krásnou stuhou nebo podobnými aplikacemi. Nezapomeňte na obálku napsat i adresáta, abyste věděli, komu ji předat.

K TÉMATU  Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Tahle kočka si užívá víkendový relax a v klidu sleduje video s ptáky na chytrém zařízení. Rušit se od lenošení ale rozhodně nenechá a svůj oblíbený tablet jen tak nepustí.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
I ženy umí zdolat obrovské překážky a nejvyšší hory světa. Jednou takovou je horolezkyně Klára Kolouchová, která stanula na vrcholu Mount Everestu a čerstvě i obávané K2. Její výstup i životní příběh poutavě přiblíží právě vznikající dokument, který připravuje režisérka Jana Počtová.
Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Každý, kdo umí perfektně druhý jazyk, vám řekne, že nejlepší metodou, jak se ho naučit, je cestovat a žít v zahraničí. Ne každý k tomu má však vytvořené podmínky. Někomu chybí odvaha, jinému peníze a někdo zkrátka hledá jiné cesty.
Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?
Kdy si zajít na prodloužení řas? Kdy se naopak vyhnout operacím? Tento týden přinese opět spoustu zvratů. Zajímá vás, co vám hvězdy předpověděly? Přečtěte si horoskop krásy a duševního zdraví podle astroložky Nadi Šmídové.
Doba adventní, pečení cukroví, bramborový salát se smaženým kaprem a očekávání příchodu Ježíška – to vše k Vánocům jak je známe my patří. Ovšem víte, kde se tyto tradice a zvyky skutečně vzaly a kam až sahají kořeny Vánoc?
Počasí zatím nikdo poručit nedokáže a tak se zejména v jarních a podzimních měsících setkáváme s mnoha deštivými dny. Standardně jako ochranu před promoknutím jistě použijete deštník, nicméně na trhu jsou k dostání i velmi módní pláštěnky, které si postupně získávají na oblibě.
I sourozenci spolu mohou vycházet již od narození. Není to nic složitého

Výběr článků

Sedl na vás splín? Nebo máte nervy z práce? Rodiny? Přátel? Zkrátka nejste ve své kůži a potřebovali byste nějak nakopnout? Pak nasaďte sluchátka nebo otočte volume doprava na své televizi či hifi věži a zazpívejte si pecky, které vás během pár vteřin přivedou na jiné myšlenky.
Médii v poslední době hýbou protichůdné zprávy o elektronických cigaretách. Amerika je dokonce oficiálně s ohledem na aktuální vysokou úmrtnost mládeže, v souvislosti s elektronickými cigaretami, zakazuje. Je vapování pro kuřáky spíše nebezpečím, nebo lepší alternativou? Ptali jsme se MUDr. Marka Dvořáka.

Nepřehlédněte

Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek