Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Svatební oznámení: Jak na něj krok za krokem

Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.
oznámení
Svatební oznámení je klíčem ke svatebnímu dni. (foto: 123RF)

24. 01. 2022

Je pravda, že to, v jakém duchu se svatba ponese, je rozhodnutí první. Na svatební oznámení řada ihned poté. Důvod je prostý – hostům se musí dát co nejdříve vědět, kdy mají velký den se snoubenci sdílet.

Svatební oznámení ke dnům D zkrátka patří 

I když je pravda, že žijeme v době moderní a že by vlastně stačilo, kdyby se jen zvedl telefon a oznámilo se datum a místo konání, je skvělé, že na pozvánky se stále ještě nedá dopustit. Jedná se o něco, co ke svatbám neodmyslitelně patří a co bývá rozesíláno opravdu dlouho před svatbou. Ne, opravdu není dobré rozesílat oznámení jen pár dnů, ne-li týdnů před svatbou. Nejdříve se o svatbě dává vědět půl roku před ní, nejpozději pak dva měsíce před dnem konání. Mluvíme o jakémsi pravidlu, které se dodnes dodržuje.  

Pozvánka na svatbu i ke svatebnímu stolu 

V současné době mohou být svatební oznámení různé podoby. Vytvořit se dají ve stylu, v jakém se ponese celá svatba. Obálky se zpestří samolepkami nebo nálepkami či nějakým vzorem a v nich se kromě svatební pozvánky může ukrývat i pozvání ke svatebnímu stolu či na večerní oslavu. Uvnitř krásné, načančané obálky, bývá často i prosba o to, jaký svatební dar novomanželům přinést. Většinou se nestojí o to, aby se kupovaly věci do domácnosti, ale spíše se prosí o příspěvek na svatební cestu nebo o peníze, které jim zpestří jejich vstup do společného života.

Vyberte si z několika druhů 

Jelikož výrobců svatebních oznámení neustále přibývá, nemůžeme se divit neustále se rozšiřující nabídce. Zatímco někteří výrobci sází na atlasové stuhy, na kamínky, perleťové prvky nebo podobné aplikace, jiní se snaží zaujmout své potenciální klienty 3D efekty, jež každé jedno přání pozvednou na vyšší úroveň.

K TÉMATU  Zadržování vody v těle je problém. Má jednoduché řešení

Ozdobné nápisy na bílých podkladech jsou také stále v kurzu. Mluvíme o staré známé, přesto velmi krásné klasice, která si nachází cestu do srdcí mnoha budoucích manželů. Daleko populárnější jsou však recyklované papíry nebo oznámení vypadající jako starý pergamen. Součástí takového oznámení je často i pečeť, která bývá nositelem iniciál snoubenců.

Vybíráme svatební oznámení krok za krokem

Jakési obecné informace máme za sebou, pojďme si nyní prozradit, jak svatební oznámení postupně vytvořit. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o nedílné součásti každé jedné velkolepé i naopak maličké svatby.

Ideální styl

Vůbec prvním krokem je vybrat si ideální styl, v jakém se oznámení ponese. To většinou není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Každý člověk má sympatie k něčemu trochu jinému. Zatímco lidé volící svatbu ve stodole si nechají pozvánky vyrobit v takzvaném boho stylu, snoubenci beroucí se na zámku volí elegantnější klasiku, která je se zlatými nebo jinak kovovými a elegantními prvky.

Důležité informace

Máte vybraný styl vašeho svatebního oznámení? Pak se pusťte do jeho konečné podoby. Než zašlete návrh do tiskárny, musíte se přesvědčit o tom, že pozvánka obsahuje všechno, co obsahovat má. Čili že se na ní nachází jména obou snoubenců, místo konání svatby, také datum a samozřejmě čas. Pokud se jedná o svatbu v konkrétním stylu, zapomenout byste neměli ani na upozornění na dresscode.  

Součástí oznámení bývají často také citáty nebo různá motta. Ta naštěstí najdete na internetu, nemusíte proto vybírat nějaké své vlastní. I když pokud jste kreativní duše, tak proč ne.

Vyberte si obálky

Styl svatebních pozvánek je vybraný, důležité informace na papírech natištěny, teď se nabízí otázka, do čeho oznámení zabalit. Obálky jsou starou známou klasikou, kterou si můžete různě vytunit. Můžou být nositelkami pečetí, mohou být ozdobeny krásnou stuhou nebo podobnými aplikacemi. Nezapomeňte na obálku napsat i adresáta, abyste věděli, komu ji předat.

K TÉMATU  Chcete se vdát ještě tohle léto, bez dlouhé přípravy. Nic vám nebrání. Máme pro vás řešení, jak to zvládnout

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek