Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Svatební oznámení: Jak na něj krok za krokem

Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.
oznámení
Svatební oznámení je klíčem ke svatebnímu dni. (foto: 123RF)

24. 01. 2022

Je pravda, že to, v jakém duchu se svatba ponese, je rozhodnutí první. Na svatební oznámení řada ihned poté. Důvod je prostý – hostům se musí dát co nejdříve vědět, kdy mají velký den se snoubenci sdílet.

Svatební oznámení ke dnům D zkrátka patří 

I když je pravda, že žijeme v době moderní a že by vlastně stačilo, kdyby se jen zvedl telefon a oznámilo se datum a místo konání, je skvělé, že na pozvánky se stále ještě nedá dopustit. Jedná se o něco, co ke svatbám neodmyslitelně patří a co bývá rozesíláno opravdu dlouho před svatbou. Ne, opravdu není dobré rozesílat oznámení jen pár dnů, ne-li týdnů před svatbou. Nejdříve se o svatbě dává vědět půl roku před ní, nejpozději pak dva měsíce před dnem konání. Mluvíme o jakémsi pravidlu, které se dodnes dodržuje.  

Pozvánka na svatbu i ke svatebnímu stolu 

V současné době mohou být svatební oznámení různé podoby. Vytvořit se dají ve stylu, v jakém se ponese celá svatba. Obálky se zpestří samolepkami nebo nálepkami či nějakým vzorem a v nich se kromě svatební pozvánky může ukrývat i pozvání ke svatebnímu stolu či na večerní oslavu. Uvnitř krásné, načančané obálky, bývá často i prosba o to, jaký svatební dar novomanželům přinést. Většinou se nestojí o to, aby se kupovaly věci do domácnosti, ale spíše se prosí o příspěvek na svatební cestu nebo o peníze, které jim zpestří jejich vstup do společného života.

Vyberte si z několika druhů 

Jelikož výrobců svatebních oznámení neustále přibývá, nemůžeme se divit neustále se rozšiřující nabídce. Zatímco někteří výrobci sází na atlasové stuhy, na kamínky, perleťové prvky nebo podobné aplikace, jiní se snaží zaujmout své potenciální klienty 3D efekty, jež každé jedno přání pozvednou na vyšší úroveň.

K TÉMATU  Pojídání placenty po porodu. Proč před tímto trendem odborníci varují?

Ozdobné nápisy na bílých podkladech jsou také stále v kurzu. Mluvíme o staré známé, přesto velmi krásné klasice, která si nachází cestu do srdcí mnoha budoucích manželů. Daleko populárnější jsou však recyklované papíry nebo oznámení vypadající jako starý pergamen. Součástí takového oznámení je často i pečeť, která bývá nositelem iniciál snoubenců.

Vybíráme svatební oznámení krok za krokem

Jakési obecné informace máme za sebou, pojďme si nyní prozradit, jak svatební oznámení postupně vytvořit. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o nedílné součásti každé jedné velkolepé i naopak maličké svatby.

Ideální styl

Vůbec prvním krokem je vybrat si ideální styl, v jakém se oznámení ponese. To většinou není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Každý člověk má sympatie k něčemu trochu jinému. Zatímco lidé volící svatbu ve stodole si nechají pozvánky vyrobit v takzvaném boho stylu, snoubenci beroucí se na zámku volí elegantnější klasiku, která je se zlatými nebo jinak kovovými a elegantními prvky.

Důležité informace

Máte vybraný styl vašeho svatebního oznámení? Pak se pusťte do jeho konečné podoby. Než zašlete návrh do tiskárny, musíte se přesvědčit o tom, že pozvánka obsahuje všechno, co obsahovat má. Čili že se na ní nachází jména obou snoubenců, místo konání svatby, také datum a samozřejmě čas. Pokud se jedná o svatbu v konkrétním stylu, zapomenout byste neměli ani na upozornění na dresscode.  

Součástí oznámení bývají často také citáty nebo různá motta. Ta naštěstí najdete na internetu, nemusíte proto vybírat nějaké své vlastní. I když pokud jste kreativní duše, tak proč ne.

Vyberte si obálky

Styl svatebních pozvánek je vybraný, důležité informace na papírech natištěny, teď se nabízí otázka, do čeho oznámení zabalit. Obálky jsou starou známou klasikou, kterou si můžete různě vytunit. Můžou být nositelkami pečetí, mohou být ozdobeny krásnou stuhou nebo podobnými aplikacemi. Nezapomeňte na obálku napsat i adresáta, abyste věděli, komu ji předat.

K TÉMATU  Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Zázvor je v podstatě všelék. Jakmile cítíme příznaky nachlazení, je dobré po něm sáhnout a uvařit si z něj čaj, zlepšuje také trávení a využívá se v orientální kuchyni, kde se cení zase jeho výrazná chuť. Snad všichni známe zázvor čerstvý, ale i sušený nebo ve formě koření. I když nám zcela jistě prospívá, nic se nemá přehánět, a i zázvor může být někdy nebezpečný. Kdo by si na něj měl dávat pozor a v jakých případech skutečně škodí?

Nepřehlédněte

Jaro s sebou nenese jen hromadu sluníčka, ale především alergie, které nepatří k tomu nejmilejšímu. Když všechno kolem nás začne kvést, ve vzduchu se rázem začne vznášet větší množství pylu, což vede k alergickým reakcím. Pojďme si prozradit, co na sennou rýmu a další projevy alergie zaručeně zabírá.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek