Středa , 29. 11. 2023

Zina

Svatební oznámení: Jak na něj krok za krokem

Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.
oznámení
Svatební oznámení je klíčem ke svatebnímu dni. (foto: 123RF)

24. 01. 2022

Je pravda, že to, v jakém duchu se svatba ponese, je rozhodnutí první. Na svatební oznámení řada ihned poté. Důvod je prostý – hostům se musí dát co nejdříve vědět, kdy mají velký den se snoubenci sdílet.

Svatební oznámení ke dnům D zkrátka patří 

I když je pravda, že žijeme v době moderní a že by vlastně stačilo, kdyby se jen zvedl telefon a oznámilo se datum a místo konání, je skvělé, že na pozvánky se stále ještě nedá dopustit. Jedná se o něco, co ke svatbám neodmyslitelně patří a co bývá rozesíláno opravdu dlouho před svatbou. Ne, opravdu není dobré rozesílat oznámení jen pár dnů, ne-li týdnů před svatbou. Nejdříve se o svatbě dává vědět půl roku před ní, nejpozději pak dva měsíce před dnem konání. Mluvíme o jakémsi pravidlu, které se dodnes dodržuje.  

Pozvánka na svatbu i ke svatebnímu stolu 

V současné době mohou být svatební oznámení různé podoby. Vytvořit se dají ve stylu, v jakém se ponese celá svatba. Obálky se zpestří samolepkami nebo nálepkami či nějakým vzorem a v nich se kromě svatební pozvánky může ukrývat i pozvání ke svatebnímu stolu či na večerní oslavu. Uvnitř krásné, načančané obálky, bývá často i prosba o to, jaký svatební dar novomanželům přinést. Většinou se nestojí o to, aby se kupovaly věci do domácnosti, ale spíše se prosí o příspěvek na svatební cestu nebo o peníze, které jim zpestří jejich vstup do společného života.

Vyberte si z několika druhů 

Jelikož výrobců svatebních oznámení neustále přibývá, nemůžeme se divit neustále se rozšiřující nabídce. Zatímco někteří výrobci sází na atlasové stuhy, na kamínky, perleťové prvky nebo podobné aplikace, jiní se snaží zaujmout své potenciální klienty 3D efekty, jež každé jedno přání pozvednou na vyšší úroveň.

K TÉMATU  Rozlučka se svobodou: 7 neotřelých tipů, co podniknout

Ozdobné nápisy na bílých podkladech jsou také stále v kurzu. Mluvíme o staré známé, přesto velmi krásné klasice, která si nachází cestu do srdcí mnoha budoucích manželů. Daleko populárnější jsou však recyklované papíry nebo oznámení vypadající jako starý pergamen. Součástí takového oznámení je často i pečeť, která bývá nositelem iniciál snoubenců.

Vybíráme svatební oznámení krok za krokem

Jakési obecné informace máme za sebou, pojďme si nyní prozradit, jak svatební oznámení postupně vytvořit. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o nedílné součásti každé jedné velkolepé i naopak maličké svatby.

Ideální styl

Vůbec prvním krokem je vybrat si ideální styl, v jakém se oznámení ponese. To většinou není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Každý člověk má sympatie k něčemu trochu jinému. Zatímco lidé volící svatbu ve stodole si nechají pozvánky vyrobit v takzvaném boho stylu, snoubenci beroucí se na zámku volí elegantnější klasiku, která je se zlatými nebo jinak kovovými a elegantními prvky.

Důležité informace

Máte vybraný styl vašeho svatebního oznámení? Pak se pusťte do jeho konečné podoby. Než zašlete návrh do tiskárny, musíte se přesvědčit o tom, že pozvánka obsahuje všechno, co obsahovat má. Čili že se na ní nachází jména obou snoubenců, místo konání svatby, také datum a samozřejmě čas. Pokud se jedná o svatbu v konkrétním stylu, zapomenout byste neměli ani na upozornění na dresscode.  

Součástí oznámení bývají často také citáty nebo různá motta. Ta naštěstí najdete na internetu, nemusíte proto vybírat nějaké své vlastní. I když pokud jste kreativní duše, tak proč ne.

Vyberte si obálky

Styl svatebních pozvánek je vybraný, důležité informace na papírech natištěny, teď se nabízí otázka, do čeho oznámení zabalit. Obálky jsou starou známou klasikou, kterou si můžete různě vytunit. Můžou být nositelkami pečetí, mohou být ozdobeny krásnou stuhou nebo podobnými aplikacemi. Nezapomeňte na obálku napsat i adresáta, abyste věděli, komu ji předat.

K TÉMATU  Chcete zažít tradiční svatbu na Bali? Co byste měly vědět, než se tam pojedete vdát? Jaké jsou tam zvyky a proč se ženy unášely?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek