Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Svatební oznámení: Jak na něj krok za krokem

Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.
oznámení
Svatební oznámení je klíčem ke svatebnímu dni. (foto: 123RF)

24. 01. 2022

Je pravda, že to, v jakém duchu se svatba ponese, je rozhodnutí první. Na svatební oznámení řada ihned poté. Důvod je prostý – hostům se musí dát co nejdříve vědět, kdy mají velký den se snoubenci sdílet.

Svatební oznámení ke dnům D zkrátka patří 

I když je pravda, že žijeme v době moderní a že by vlastně stačilo, kdyby se jen zvedl telefon a oznámilo se datum a místo konání, je skvělé, že na pozvánky se stále ještě nedá dopustit. Jedná se o něco, co ke svatbám neodmyslitelně patří a co bývá rozesíláno opravdu dlouho před svatbou. Ne, opravdu není dobré rozesílat oznámení jen pár dnů, ne-li týdnů před svatbou. Nejdříve se o svatbě dává vědět půl roku před ní, nejpozději pak dva měsíce před dnem konání. Mluvíme o jakémsi pravidlu, které se dodnes dodržuje.  

Pozvánka na svatbu i ke svatebnímu stolu 

V současné době mohou být svatební oznámení různé podoby. Vytvořit se dají ve stylu, v jakém se ponese celá svatba. Obálky se zpestří samolepkami nebo nálepkami či nějakým vzorem a v nich se kromě svatební pozvánky může ukrývat i pozvání ke svatebnímu stolu či na večerní oslavu. Uvnitř krásné, načančané obálky, bývá často i prosba o to, jaký svatební dar novomanželům přinést. Většinou se nestojí o to, aby se kupovaly věci do domácnosti, ale spíše se prosí o příspěvek na svatební cestu nebo o peníze, které jim zpestří jejich vstup do společného života.

Vyberte si z několika druhů 

Jelikož výrobců svatebních oznámení neustále přibývá, nemůžeme se divit neustále se rozšiřující nabídce. Zatímco někteří výrobci sází na atlasové stuhy, na kamínky, perleťové prvky nebo podobné aplikace, jiní se snaží zaujmout své potenciální klienty 3D efekty, jež každé jedno přání pozvednou na vyšší úroveň.

K TÉMATUFit i z pohodlí domova

Ozdobné nápisy na bílých podkladech jsou také stále v kurzu. Mluvíme o staré známé, přesto velmi krásné klasice, která si nachází cestu do srdcí mnoha budoucích manželů. Daleko populárnější jsou však recyklované papíry nebo oznámení vypadající jako starý pergamen. Součástí takového oznámení je často i pečeť, která bývá nositelem iniciál snoubenců.

Vybíráme svatební oznámení krok za krokem

Jakési obecné informace máme za sebou, pojďme si nyní prozradit, jak svatební oznámení postupně vytvořit. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o nedílné součásti každé jedné velkolepé i naopak maličké svatby.

Ideální styl

Vůbec prvním krokem je vybrat si ideální styl, v jakém se oznámení ponese. To většinou není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Každý člověk má sympatie k něčemu trochu jinému. Zatímco lidé volící svatbu ve stodole si nechají pozvánky vyrobit v takzvaném boho stylu, snoubenci beroucí se na zámku volí elegantnější klasiku, která je se zlatými nebo jinak kovovými a elegantními prvky.

Důležité informace

Máte vybraný styl vašeho svatebního oznámení? Pak se pusťte do jeho konečné podoby. Než zašlete návrh do tiskárny, musíte se přesvědčit o tom, že pozvánka obsahuje všechno, co obsahovat má. Čili že se na ní nachází jména obou snoubenců, místo konání svatby, také datum a samozřejmě čas. Pokud se jedná o svatbu v konkrétním stylu, zapomenout byste neměli ani na upozornění na dresscode.  

Součástí oznámení bývají často také citáty nebo různá motta. Ta naštěstí najdete na internetu, nemusíte proto vybírat nějaké své vlastní. I když pokud jste kreativní duše, tak proč ne.

Vyberte si obálky

Styl svatebních pozvánek je vybraný, důležité informace na papírech natištěny, teď se nabízí otázka, do čeho oznámení zabalit. Obálky jsou starou známou klasikou, kterou si můžete různě vytunit. Můžou být nositelkami pečetí, mohou být ozdobeny krásnou stuhou nebo podobnými aplikacemi. Nezapomeňte na obálku napsat i adresáta, abyste věděli, komu ji předat.

K TÉMATUKdyž svatba neproběhne podle představ. I v tento slavný den se může něco pokazit!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

Svatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek