Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
svatební trendy
Svatba podle posledních trendů může být i ta vaše. (foto: 123RF)

11. 08. 2021

Podívejte se s námi na svatební trendy roku 2021 a třeba vám to pomůže utvořit si lepší představu o tom, jak by vaše svatba mohla vypadat. A pokud svatbu neplánujete, nevadí, tento článek pohladí na duši každou ženu.

Svatební hostina

V letošním roce je trendy velmi uvolněný styl svatební hostiny, což hraje do karet mnoha moderním párům, kterým je formát posezení u stolu s nekonečnými gratulacemi a soutěžemi cizí. Hlavním cílem je poskytnout hostům svobodu a vytvořit bezstarostnou atmosféru zábavy. Můžete si zařídit bufet nebo samostatné koutky s jídlem. Také na vaší svatbě můžete dát vzniknout originálnímu koktejlovému baru.

V malém počtu

Komorní svatby pro 10–25 hostů jsou zvláště kvůli koronaviru čím dál oblíbenější. Nevnímejte to ale jako nutné zlo. Takové svatby v malém počtu mají opravdu mnoho předností. Především pokud volíte spíše rodinnou atmosféru a pohodu. V tomto formátu ale stále hraje roli promyšlený koncept, krásný dekor a dobrá parta. Komorní svatbu není o mnoho snadnější zorganizovat, ale může vás stát podstatně méně.

Přirozený dress code

Černá kravata, vysoké podpatky, propracovaný styl a ladící šaty pro družičky jsou minulostí. Dopřejte svým hostům svobodu volby. Řekněte jim více o vašem konceptu, restauraci, paletě barev. To bude stačit. Pokud má některý z hostů potíže s výběrem, pomozte mu osobně. Dokonce i svatební šaty v letošním roce spějí k uvolněnosti, jednoduchosti a pohodlí. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Dbejte na uvolněnost

Celkově se věci mění a nevěstám se doporučuje si den hlavně užít v klidu a pohodě. To také patří mezi svatební trendy. Snažte se nedělat věci, které pro vás nejsou typické. Ráno si dejte šálek latte se svým snoubencem nebo se projděte se psem. Ať je vše přirozené, harmonické a „o vás“. Obklopte se svými oblíbenými místy, věcmi, hudbou a dalšími detaily, které tvoří váš příběh.

K TÉMATU  Trend "ugly shoes": o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

Výzdoba může mít mnoho podob

Výzdoba hraje na svatbě neméně významnou roli, především je na ní podstatné to, že by měla odrážet vaši náladu a osobnost. Musí tedy vyhovovat hlavně novomanželům a až poté odpovídat módním trendům. V roce 2021 je v módě stručnost, minimalismus a promyšlenost. Jednoduše řečeno: v jednoduchosti je krása. K živým květinám existuje alternativa v podobě kamenů, minerálů, listů, sušených květin, větví, mušlí, ovoce atd.

V trendech zaznívá I ekologie

Mnoho nevěst také začíná myslet na ekologii a svatbu této myšlence přizpůsobují. Respekt k přírodě přestal být trendem, je to jen norma. Ekologická svatba zároveň nemusí být zelená. Jde spíše o vědomější přístup ke všem designovým prvkům: méně plastu, více recyklovaných materiálů, biologicky odbouratelné konfety, opakovaně použitelný transformovatelný dekor a mnoho dalšího.

A je to tu: svatební šaty

Chcete-li být v roce 2021 módní nevěstou, musíte si dovolit jít dál, být kreativní, odvážní a ukázat svou individualitu. Evropský obraz byl nahrazen americkým. Nevěsta volí odvážnější šaty, často s výstřihem, avšak velice jednoduché. Vlasy má stažené do úhledného, ​​hladkého drdolu. Minimalismus v dekoru tedy doplňují superlakonické šaty bez složitého vzoru. Celou jednoduchost může nevěsta doplnit výrazným prvkem v podobě přívěsku, náušnic nebo prstenu.

Pro ženichy se toho moc nemění

Obraz ženicha se obecnými trendy roku 2021 už tolik neřídí. Do popředí vystupují zdrženlivost, klasika, upravenost a gentlemanský styl. Muži vybírají černý oblek, popřípadě smoking, černé kalhoty, černé boty a svěží bílou košili. Vždy existuje alternativ a v podobě tmavě modrého obleku, výrazné a křiklavé barvy se však již nedoporučují.

Avšak pamatujte, že vždy záleží na vás a pokud máte uvolněnější svatební formát, vyměňte košili za ostré bílé tričko a boty za tenisky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Ekologické svatby: trend roku 2020. Manuál nejen pro budoucí nevěsty

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Matěj Homola, frontman kapely Wohnout, dnes slaví 50. narozeniny a zároveň oznámil, že se oženil se svou dlouholetou partnerkou Andreou Brodekovou. Pár se seznámil před deseti lety v Indii a nyní si řekli své "ano" při neformálním obřadu ve své zahradě.
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.
Hudební svět přišel o významnou postavu taneční hudby. Paul Spencer, známý jako Dario G, zemřel 17. června ve věku 53 let po boji s rakovinou tlustého střeva. Proslavil se hity jako "Sunchyme" a "Carnaval De Paris", které se staly ikonami devadesátých let.
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!

Výběr článků

Uznávaný a oblíbený šéfkuchař, porotce soutěže MasterChef, odborník přes gastronomii, tím vším se po profesní stránce může Přemek Forejt pyšnit. O to větší šok je jeho spolupráce s nejoblíbenějším fast foodovým řetězcem McDonald's.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová

Nepřehlédněte

Děti zoo milují. Některá zvířata jsou pěkně chytrá a chtějí si hrát, a pak se stane, že naše potomky pěkně vystraší. Tučňáci, lvi, tygři, oblíbené zvědavé žirafy nebo velbloudi, ale i medvědi nebo bobr, dorážející přes sklo. Tyhle legrační situace vás pobaví!
Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek