Úterý , 29. 11. 2022

Zina

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
svatební trendy
Svatba podle posledních trendů může být i ta vaše. (foto: 123RF)

11. 08. 2021

Podívejte se s námi na svatební trendy roku 2021 a třeba vám to pomůže utvořit si lepší představu o tom, jak by vaše svatba mohla vypadat. A pokud svatbu neplánujete, nevadí, tento článek pohladí na duši každou ženu.

Svatební hostina

V letošním roce je trendy velmi uvolněný styl svatební hostiny, což hraje do karet mnoha moderním párům, kterým je formát posezení u stolu s nekonečnými gratulacemi a soutěžemi cizí. Hlavním cílem je poskytnout hostům svobodu a vytvořit bezstarostnou atmosféru zábavy. Můžete si zařídit bufet nebo samostatné koutky s jídlem. Také na vaší svatbě můžete dát vzniknout originálnímu koktejlovému baru.

V malém počtu

Komorní svatby pro 10–25 hostů jsou zvláště kvůli koronaviru čím dál oblíbenější. Nevnímejte to ale jako nutné zlo. Takové svatby v malém počtu mají opravdu mnoho předností. Především pokud volíte spíše rodinnou atmosféru a pohodu. V tomto formátu ale stále hraje roli promyšlený koncept, krásný dekor a dobrá parta. Komorní svatbu není o mnoho snadnější zorganizovat, ale může vás stát podstatně méně.

Přirozený dress code

Černá kravata, vysoké podpatky, propracovaný styl a ladící šaty pro družičky jsou minulostí. Dopřejte svým hostům svobodu volby. Řekněte jim více o vašem konceptu, restauraci, paletě barev. To bude stačit. Pokud má některý z hostů potíže s výběrem, pomozte mu osobně. Dokonce i svatební šaty v letošním roce spějí k uvolněnosti, jednoduchosti a pohodlí. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Dbejte na uvolněnost

Celkově se věci mění a nevěstám se doporučuje si den hlavně užít v klidu a pohodě. To také patří mezi svatební trendy. Snažte se nedělat věci, které pro vás nejsou typické. Ráno si dejte šálek latte se svým snoubencem nebo se projděte se psem. Ať je vše přirozené, harmonické a „o vás“. Obklopte se svými oblíbenými místy, věcmi, hudbou a dalšími detaily, které tvoří váš příběh.

K TÉMATU  Plavky 2019: trendy, které letos budou ovládat pláže i bazény

Výzdoba může mít mnoho podob

Výzdoba hraje na svatbě neméně významnou roli, především je na ní podstatné to, že by měla odrážet vaši náladu a osobnost. Musí tedy vyhovovat hlavně novomanželům a až poté odpovídat módním trendům. V roce 2021 je v módě stručnost, minimalismus a promyšlenost. Jednoduše řečeno: v jednoduchosti je krása. K živým květinám existuje alternativa v podobě kamenů, minerálů, listů, sušených květin, větví, mušlí, ovoce atd.

V trendech zaznívá I ekologie

Mnoho nevěst také začíná myslet na ekologii a svatbu této myšlence přizpůsobují. Respekt k přírodě přestal být trendem, je to jen norma. Ekologická svatba zároveň nemusí být zelená. Jde spíše o vědomější přístup ke všem designovým prvkům: méně plastu, více recyklovaných materiálů, biologicky odbouratelné konfety, opakovaně použitelný transformovatelný dekor a mnoho dalšího.

A je to tu: svatební šaty

Chcete-li být v roce 2021 módní nevěstou, musíte si dovolit jít dál, být kreativní, odvážní a ukázat svou individualitu. Evropský obraz byl nahrazen americkým. Nevěsta volí odvážnější šaty, často s výstřihem, avšak velice jednoduché. Vlasy má stažené do úhledného, ​​hladkého drdolu. Minimalismus v dekoru tedy doplňují superlakonické šaty bez složitého vzoru. Celou jednoduchost může nevěsta doplnit výrazným prvkem v podobě přívěsku, náušnic nebo prstenu.

Pro ženichy se toho moc nemění

Obraz ženicha se obecnými trendy roku 2021 už tolik neřídí. Do popředí vystupují zdrženlivost, klasika, upravenost a gentlemanský styl. Muži vybírají černý oblek, popřípadě smoking, černé kalhoty, černé boty a svěží bílou košili. Vždy existuje alternativ a v podobě tmavě modrého obleku, výrazné a křiklavé barvy se však již nedoporučují.

Avšak pamatujte, že vždy záleží na vás a pokud máte uvolněnější svatební formát, vyměňte košili za ostré bílé tričko a boty za tenisky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Zima se blíží. Co si obout v dešti a v mrazu a jaké zimní boty jsou trendy

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Nepřehlédněte

Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek