Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Svatební trendy roku 2021: Co je letos in?

V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
svatební trendy
Svatba podle posledních trendů může být i ta vaše. (foto: 123RF)

11. 08. 2021

Podívejte se s námi na svatební trendy roku 2021 a třeba vám to pomůže utvořit si lepší představu o tom, jak by vaše svatba mohla vypadat. A pokud svatbu neplánujete, nevadí, tento článek pohladí na duši každou ženu.

Svatební hostina

V letošním roce je trendy velmi uvolněný styl svatební hostiny, což hraje do karet mnoha moderním párům, kterým je formát posezení u stolu s nekonečnými gratulacemi a soutěžemi cizí. Hlavním cílem je poskytnout hostům svobodu a vytvořit bezstarostnou atmosféru zábavy. Můžete si zařídit bufet nebo samostatné koutky s jídlem. Také na vaší svatbě můžete dát vzniknout originálnímu koktejlovému baru.

V malém počtu

Komorní svatby pro 10–25 hostů jsou zvláště kvůli koronaviru čím dál oblíbenější. Nevnímejte to ale jako nutné zlo. Takové svatby v malém počtu mají opravdu mnoho předností. Především pokud volíte spíše rodinnou atmosféru a pohodu. V tomto formátu ale stále hraje roli promyšlený koncept, krásný dekor a dobrá parta. Komorní svatbu není o mnoho snadnější zorganizovat, ale může vás stát podstatně méně.

Přirozený dress code

Černá kravata, vysoké podpatky, propracovaný styl a ladící šaty pro družičky jsou minulostí. Dopřejte svým hostům svobodu volby. Řekněte jim více o vašem konceptu, restauraci, paletě barev. To bude stačit. Pokud má některý z hostů potíže s výběrem, pomozte mu osobně. Dokonce i svatební šaty v letošním roce spějí k uvolněnosti, jednoduchosti a pohodlí. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Dbejte na uvolněnost

Celkově se věci mění a nevěstám se doporučuje si den hlavně užít v klidu a pohodě. To také patří mezi svatební trendy. Snažte se nedělat věci, které pro vás nejsou typické. Ráno si dejte šálek latte se svým snoubencem nebo se projděte se psem. Ať je vše přirozené, harmonické a „o vás“. Obklopte se svými oblíbenými místy, věcmi, hudbou a dalšími detaily, které tvoří váš příběh.

K TÉMATUJak mírnit příznaky covid-19? A čeho se při léčbě vyvarovat?

Výzdoba může mít mnoho podob

Výzdoba hraje na svatbě neméně významnou roli, především je na ní podstatné to, že by měla odrážet vaši náladu a osobnost. Musí tedy vyhovovat hlavně novomanželům a až poté odpovídat módním trendům. V roce 2021 je v módě stručnost, minimalismus a promyšlenost. Jednoduše řečeno: v jednoduchosti je krása. K živým květinám existuje alternativa v podobě kamenů, minerálů, listů, sušených květin, větví, mušlí, ovoce atd.

V trendech zaznívá I ekologie

Mnoho nevěst také začíná myslet na ekologii a svatbu této myšlence přizpůsobují. Respekt k přírodě přestal být trendem, je to jen norma. Ekologická svatba zároveň nemusí být zelená. Jde spíše o vědomější přístup ke všem designovým prvkům: méně plastu, více recyklovaných materiálů, biologicky odbouratelné konfety, opakovaně použitelný transformovatelný dekor a mnoho dalšího.

A je to tu: svatební šaty

Chcete-li být v roce 2021 módní nevěstou, musíte si dovolit jít dál, být kreativní, odvážní a ukázat svou individualitu. Evropský obraz byl nahrazen americkým. Nevěsta volí odvážnější šaty, často s výstřihem, avšak velice jednoduché. Vlasy má stažené do úhledného, ​​hladkého drdolu. Minimalismus v dekoru tedy doplňují superlakonické šaty bez složitého vzoru. Celou jednoduchost může nevěsta doplnit výrazným prvkem v podobě přívěsku, náušnic nebo prstenu.

Pro ženichy se toho moc nemění

Obraz ženicha se obecnými trendy roku 2021 už tolik neřídí. Do popředí vystupují zdrženlivost, klasika, upravenost a gentlemanský styl. Muži vybírají černý oblek, popřípadě smoking, černé kalhoty, černé boty a svěží bílou košili. Vždy existuje alternativ a v podobě tmavě modrého obleku, výrazné a křiklavé barvy se však již nedoporučují.

Avšak pamatujte, že vždy záleží na vás a pokud máte uvolněnější svatební formát, vyměňte košili za ostré bílé tričko a boty za tenisky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUJak se protáhnout při sedavém zaměstnání

Jak vybrat svatební šaty krok za krokem? Zde je pár důležitých rad

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.

Nepřehlédněte

Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek