Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Animované filmy v kinech. Na co vyrazit s dětmi nebo rodinou o víkendu do kina

Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Animované filmy, které jsou aktuálně v kinech. Na co vzít děti do kina
zdroj: disney

20. 09. 2019

20. 09. 2019

Toy Story 4: Příběh hraček válcuje kina

Mezi nejznámější animované filmy patří osvědčená a léty prověřená klasika, která je zpět už se čtvrtým dobrodružstvím. První díl v roce 1995 v podstatě předefinoval žánr animovaného filmu a obě následná pokračování si získala další generace diváků. Teď jsou oblíbené hračky zpět. Kovboj Woody, Buzz Rakeťák a spol. se tentokrát vydávají na nebezpečnou výpravu za nalezením hračky, kterou si oblíbila holčička Bonnie. Tou hračkou je Vidlík, který se odlišuje hlavně tím, že si ho malí Bonne vyrobila sama. V podstatě je to plastová vidlička, která dostala oči a ruce a byla pasována na hračku. Vidlík se ale jako hračka necítí a způsobí tak Woodymu pěkné trable, když se rozhodne zmizet. Statečný Woody by ale pro Bonnie udělal cokoliv, a tak začíná záchranná mise. V záplavě jednoduchých animáků Toy Story 4: Příběh hraček jednoznačně vyčnívá a nabízí zábavu i pro rodiče a pamětníky všech předchozích snímků. Připravte se na dojemný příběh, který vás zahřeje u srdce.

zdroj: youtube

Angry Birds ve filmu 2 pro nejmenší

Naštvaní ptáci jsou zpět. Další pokračování dostal animovaný film pro děti, který byl postaven na kdysi populární hře pro mobilní zařízení. Hrdinové Angry Birds ve filmu 2 musí uzavřít nečekané spojenectví. Rudohněv neboli Ruďák, Žluťas, jeho sestra Stříbrnka, Bombas a Orel Vazoun se spojí s velevepřem Leopardem, jeho pomocnicí Courtney a vynálezcem Garrym proti společnému nepříteli. Dohromady se pokusí odvrátit hrozbu, která ohrožuje Ptačí i Prasečí ostrov. Všichni tak musí zapomenout na osobní sváry a spolupracovat. Pokud vám jména postav připadají šílená, pak si připomeňme, že je tento animák určený nejmladším ročníkům. Nečekejte tedy animák pro dospělé. Vtipů, kterým by se zasmáli dospělí diváci, je minimum. Vaše malé ratolesti si ale film stoprocentně užijí a připomínat si jej mohou i prostřednictvím úspěšného soundtracku, který je plný známých hitů.

K TÉMATU  Jak přežít dobu, kdy se z vašeho roztomilé dítka stane puberťák?
zdroj: youtube

Playmobil ve filmu zkouší následovat příkladu LEGO

Nejdříve jsme dostali LEGO příběh, který ale s druhým dílem moc neuspěl, a teď je tu Playmobil ve filmu. Německý výrobce se tak rozhodl se zpožděním následovat slavnějšího konkurenta a vysílá do první linie všechno, co nabízí ve svém katalogu. Hlavní hrdinkou je dívka Marla, která vlivem tragédie přišla o dětskou fantazii a zapomněla snít. Tohle se ale brzy změní, když se ocitne v říši Playmobil, kam následovala svého mladšího bratra. Oba se stávají plastovými panáčky a ožívá před nimi svět stavebnice. Film je opět cílený na mladší publikum a je třeba počítat s tím, že děj byl při jeho výrobě až na druhém místě za předvedením všeho, co Playmobil vyrábí. Pokud máte výhrady k LEGO příběhu, nepotěší vás ani tento animák. Oproti LEGO příběhu je to takový slabší nášup. Na druhou stranu, pro malé milovníky stavebnice je Playmobil ve filmu to pravé.

zdroj: youtube

Psí kusy je čerstvá novinka v kinech

Animovaný film Psí kusy vstoupil do kin 19. září a je tak nejčerstvějším přírůstkem do rodiny animáků. Přináší příběh malého psíka Lumpíka, který patřil pohádkově bohaté majitelce. Byl zvyklý žít v obřím paláci a přepychu, ale všechno náhle skončí, když jeho panička skoná. Lumpík se tak ocitá na ulici, a to je pro něho naprosto nová zkušenost, na kterou nebyl připravený. Všechno je pro něho cizí a psí hrdina postupně zjišťuje, že svět za dveřmi je plný nástrah. Potkává mladou dívku, která se ho ujímá a brzy mezi nimi vznikne přátelství. Problémy ale brzy doběhnou oba dva, a aby se Lumpík postavil k výzvě čelem, musí dostat pořádnou školu od zkušených psů… a veverek, které jsou jakousi chlupatou variací na milované Tučňáky z Madagaskaru. Zvířátka se dětem zkrátka nikdy neokoukají, takže další film s mazlíčky je sázkou na jistotu.

K TÉMATU  Svatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?
zdroj: youtube
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek