Rodina

Animované filmy v kinech. Na co vyrazit s dětmi nebo rodinou o víkendu do kina

Animované filmy, které jsou aktuálně v kinech. Na co vzít děti do kina
zdroj: disney
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.

Toy Story 4: Příběh hraček válcuje kina

Mezi nejznámější animované filmy patří osvědčená a léty prověřená klasika, která je zpět už se čtvrtým dobrodružstvím. První díl v roce 1995 v podstatě předefinoval žánr animovaného filmu a obě následná pokračování si získala další generace diváků. Teď jsou oblíbené hračky zpět. Kovboj Woody, Buzz Rakeťák a spol. se tentokrát vydávají na nebezpečnou výpravu za nalezením hračky, kterou si oblíbila holčička Bonnie. Tou hračkou je Vidlík, který se odlišuje hlavně tím, že si ho malí Bonne vyrobila sama. V podstatě je to plastová vidlička, která dostala oči a ruce a byla pasována na hračku. Vidlík se ale jako hračka necítí a způsobí tak Woodymu pěkné trable, když se rozhodne zmizet. Statečný Woody by ale pro Bonnie udělal cokoliv, a tak začíná záchranná mise. V záplavě jednoduchých animáků Toy Story 4: Příběh hraček jednoznačně vyčnívá a nabízí zábavu i pro rodiče a pamětníky všech předchozích snímků. Připravte se na dojemný příběh, který vás zahřeje u srdce.

zdroj: youtube

Angry Birds ve filmu 2 pro nejmenší

Naštvaní ptáci jsou zpět. Další pokračování dostal animovaný film pro děti, který byl postaven na kdysi populární hře pro mobilní zařízení. Hrdinové Angry Birds ve filmu 2 musí uzavřít nečekané spojenectví. Rudohněv neboli Ruďák, Žluťas, jeho sestra Stříbrnka, Bombas a Orel Vazoun se spojí s velevepřem Leopardem, jeho pomocnicí Courtney a vynálezcem Garrym proti společnému nepříteli. Dohromady se pokusí odvrátit hrozbu, která ohrožuje Ptačí i Prasečí ostrov. Všichni tak musí zapomenout na osobní sváry a spolupracovat. Pokud vám jména postav připadají šílená, pak si připomeňme, že je tento animák určený nejmladším ročníkům. Nečekejte tedy animák pro dospělé. Vtipů, kterým by se zasmáli dospělí diváci, je minimum. Vaše malé ratolesti si ale film stoprocentně užijí a připomínat si jej mohou i prostřednictvím úspěšného soundtracku, který je plný známých hitů.

zdroj: youtube

Playmobil ve filmu zkouší následovat příkladu LEGO

Nejdříve jsme dostali LEGO příběh, který ale s druhým dílem moc neuspěl, a teď je tu Playmobil ve filmu. Německý výrobce se tak rozhodl se zpožděním následovat slavnějšího konkurenta a vysílá do první linie všechno, co nabízí ve svém katalogu. Hlavní hrdinkou je dívka Marla, která vlivem tragédie přišla o dětskou fantazii a zapomněla snít. Tohle se ale brzy změní, když se ocitne v říši Playmobil, kam následovala svého mladšího bratra. Oba se stávají plastovými panáčky a ožívá před nimi svět stavebnice. Film je opět cílený na mladší publikum a je třeba počítat s tím, že děj byl při jeho výrobě až na druhém místě za předvedením všeho, co Playmobil vyrábí. Pokud máte výhrady k LEGO příběhu, nepotěší vás ani tento animák. Oproti LEGO příběhu je to takový slabší nášup. Na druhou stranu, pro malé milovníky stavebnice je Playmobil ve filmu to pravé.

zdroj: youtube

Psí kusy je čerstvá novinka v kinech

Animovaný film Psí kusy vstoupil do kin 19. září a je tak nejčerstvějším přírůstkem do rodiny animáků. Přináší příběh malého psíka Lumpíka, který patřil pohádkově bohaté majitelce. Byl zvyklý žít v obřím paláci a přepychu, ale všechno náhle skončí, když jeho panička skoná. Lumpík se tak ocitá na ulici, a to je pro něho naprosto nová zkušenost, na kterou nebyl připravený. Všechno je pro něho cizí a psí hrdina postupně zjišťuje, že svět za dveřmi je plný nástrah. Potkává mladou dívku, která se ho ujímá a brzy mezi nimi vznikne přátelství. Problémy ale brzy doběhnou oba dva, a aby se Lumpík postavil k výzvě čelem, musí dostat pořádnou školu od zkušených psů… a veverek, které jsou jakousi chlupatou variací na milované Tučňáky z Madagaskaru. Zvířátka se dětem zkrátka nikdy neokoukají, takže další film s mazlíčky je sázkou na jistotu.

zdroj: youtube

REKLAMA

Reklama