Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

7 děsivých filmů a seriálu, kterým by se slabší povahy měly v depresi vyhnout

Některé filmy v nás dokážou vyvolávat radost, štěstí, romantickou náladu a jiné zase třeba strach. A některé filmy jsou natolik sugestivní, že je lepší se jim vyhnout, pokud na ně nejste zrovna správně naladění.
depresi
Jsou filmy, které byste v depresi měli vynechat.

01. 05. 2023

Existují filmy, které nám přinášejí radost, příjemně nás rozptylují a zanechávají v nás hřejivý pocit, možná i radost a lásku. A pak tu máme filmy, které v nás vzbuzují děs, hrůzu a strach. Možná také znechucení a opovržení. Každý však máme rád něco jiného a pokud zrovna vy dáváte přednost té druhé variantě snímků, máme pro vás několik velmi zajímavých typů. Ale pokud jste zrovna v depresi a máte slabý žaludek, vyhněte se jim.

Úsměv

Úsměv je horor, psycho-thriller, který od prvního záběru navozuje velmi nevlídnou, respektive spíše ponurou atmosféru. Psychiatrička Rose vyšetřuje mladou pacientku, která se nervově zhroutila. Pronásledují ji tváře, které se usmívají. Neusmívají se však vůbec přátelsky, ale spíš děsivě a poté, co se na ni usmějí, následuje něco naprosto strašného. Pacientka má halucinace.

Rose se hlavní hrdinky vyptává na rodinnou anamnézu, snaží se přijít na to, proč takové halucinace má. Samozřejmě jí nevěří, že to, co se jí děje, je skutečné. Během několika minut se ale stane svědkem příšerné události. Od té chvíle se jí obrátí život vzhůru nohama. I jí se v každodenním životě začínají dít divné věci a po několika dnech je sama Rose na pokraji nervového zhroucení. Nikde není v bezpečí. Tváře se strašlivým úsměvem ji pronásledují, kamkoliv se jen hne.

trailer k filmu Úsměv (2022)

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera

Tohle je seriálový příběh podle skutečné události. Jeffrey Dahmer je homosexuál, zabiják a kanibal. Během pouhých deseti let zavraždil sedmnáct mladých mužů, převážně tmavé pleti. Dahmer chce, aby ho měl někdo rád, aby se našel někdo, kdo s ním bude navždycky. Jenže se mu to nedaří.

Je to podivín, který v každém vyvolává jen posměch nebo údiv. Je jako z jiného světa. A jakmile jednou začne vraždit, nemůže přestat. Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera je příběhem jen pro otrlé povahy. V hlavní roli zabijáka se objevuje Evan Peters, kterého můžete znát i z velmi úspěšného seriálu American Horror Story.

Vidím vás

To je další hororový seriál, na který byste se neměli dívat, pokud jste doma sami a máte depresi. Naomi Watts a Bobby Cannavale jsou hlavními hrdiny tohoto příběhu a tvoří pár vskutku pohádkový. Muž se vzhledem drsňáka opečovává svou křehkou ženu, která se snaží prorazit jako umělkyně. Společně se svými dětmi se navíc stěhují do opravdu nádherného a velkého domu. Nemá jedinou chybu. Je světlý, s bohatou historií, v krásném prostředí a má obrovskou zahradu. Tohle je skutečně splněný americký sen.

K TÉMATU  Posuňte jeho limity: Adrenalinové dárky pro muže

Jenže zatímco dům si člověk vybrat může, sousedy už nikoliv. A tenhle dům je v obklopení velkých podivínů. Jedním z nich je Mia Farrow, která hraje ženu, jež pečuje o svého psychicky nemocného bratra a jejím hlavním zájmem je, aby se onen dům, který si mladá rodina pronajala, dostal do dobrých rukou. Jiní sousedé je zase každý den pozorují dalekohledem, aby měli přehled o tom, co se u nich v domě nebo na zahradě děje.

Ta pravá noční můra ale začíná teprve ve chvíli, kdy se ve schránce nových obyvatelů domu objeví velmi podivný dopis. A po něm další a další. A agresivita, s níž je psán, se každým dnem stupňuje. Manželům tak nezbývá nic jiného než si najít soukromého detektiva, protože místní policie s tím odmítá cokoliv dělat.

Černý telefon

To je nejnovější počin režiséra Scotta Derricksona, v jehož repertoáru najdete mimo jiné i filmy jako V moci ďábla, Sinister nebo Chraň nás od zlého. Mladý chlapec, Finney, je unesen a uvězněn ve sklepě a musí se řídit pokyny, které jsou mu předávány prostřednictvím černého telefonu. Zajímavé ale je, že tento telefon je celou dobu odpojený. Přesto nepřestává zvonit. A kdo volá? Další únoscovy oběti, které se snaží zabránit tomu, aby Finney neskončil tak jako oni. V jedné z hlavních rolí se objevuje i hollywoodský herec Ethan Hawke.

trailer k filmu Černý telefon (2022)

Outsider

Desetidílný americký seriál Outsider byl natočen na motivy bestsellerového románu Stephena Kinga. A pokud Stephena Kinga znáte, určitě vám je jasné, že to nebude jen tak ledajaká podívána. Respektive nepůjde o žádný krimi nebo detektivních thriller, u něhož byste hned po prvních pár desítkách minut odhalili, kdo je vrah. Stephen King vymýšlí mnohem zapletenější a děsivější příběhy.

K TÉMATU  Mentální vyčerpání: Jak rozpoznat, kdy už nejde o lenivost, ale o problém?

Tenhle vypráví příběh policejní detektiva Ralpha Andersona, který má za úkol vyšetřit vraždu jedenáctiletého kluka Frankieho Petersona. Jeho tělo bylo nalezené v lesích Georgie. Ale kdo ho zabil a z jakého důvodu? Na to jsou detektivovy schopnosti krátké a tak si na pomoc přizve soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou, která má, tak trochu, nadpřirozené schopnosti.

Žiju

Co kdybyste zůstali úplně sami v opuštěném bytě a kolem vás se začali všichni proměňovat v zombie a měli jediný cíl – sníst vás? Asi byste z toho moc nadšení nebyli. Ke všemu, když se zombíci k vám do bytu mohou zcela jednoduše dostat. Jídlo a pití dochází. Co teď? Začíná boj o život, respektive o to, nestát se dalším zombíkem lačnícím po krvi. Snímek Žiju není ten nejlepší jihokorejský horor, který byl natočený, ale rozhodně ani ten nejhorší.

Dobrá sestra

Dobrá sestra se nachází na pomezí dramatu, thrilleru a krimi. A hlavním tahounem tohoto filmu je Jessica Chastain, která ztvárňuje přetíženou sestru z jednotky intenzivní péče. Pomoc od svého nového kolegy bere doslova a do písmene jako spásu. Tedy ovšem až do chvíle, když na oddělení zemře jedna z pacientek. Není do její smrti náhodou nový kolega zapletený?

Jestli znáte skutečný příběh sériového vraha, o němž tento snímek vypráví, tak odpověď znáte. Vrah Cullen řádil v nemocnicích po celém New Jersey v osmdesátých letech. Nechal se zaměstnat jako zdravotník a postupně zabíjel jednoho pacienta či pacientku za druhým. Jak Cullen dopadl a jak vraždil? Na to už se podívejte sami. Na Oscara Dobrá sestra nebude, ale koukatelné to rozhodně je. Ale opět jen pro ty odvážnější, kterým se deprese a úzkosti vyhýbají obloukem.

trailer k filmu Dobrá sestra (2022)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 filmových love songů, při kterých tajeme jako zmrzliny

18 let od posledního dílu: Co dnes dělají děti ze seriálu Přátelé?

Zdroje článku:
www.csfd.cz,
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek