Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

7 děsivých filmů a seriálu, kterým by se slabší povahy měly v depresi vyhnout

Některé filmy v nás dokážou vyvolávat radost, štěstí, romantickou náladu a jiné zase třeba strach. A některé filmy jsou natolik sugestivní, že je lepší se jim vyhnout, pokud na ně nejste zrovna správně naladění.
depresi
Jsou filmy, které byste v depresi měli vynechat.

01. 05. 2023

Existují filmy, které nám přinášejí radost, příjemně nás rozptylují a zanechávají v nás hřejivý pocit, možná i radost a lásku. A pak tu máme filmy, které v nás vzbuzují děs, hrůzu a strach. Možná také znechucení a opovržení. Každý však máme rád něco jiného a pokud zrovna vy dáváte přednost té druhé variantě snímků, máme pro vás několik velmi zajímavých typů. Ale pokud jste zrovna v depresi a máte slabý žaludek, vyhněte se jim.

Úsměv

Úsměv je horor, psycho-thriller, který od prvního záběru navozuje velmi nevlídnou, respektive spíše ponurou atmosféru. Psychiatrička Rose vyšetřuje mladou pacientku, která se nervově zhroutila. Pronásledují ji tváře, které se usmívají. Neusmívají se však vůbec přátelsky, ale spíš děsivě a poté, co se na ni usmějí, následuje něco naprosto strašného. Pacientka má halucinace.

Rose se hlavní hrdinky vyptává na rodinnou anamnézu, snaží se přijít na to, proč takové halucinace má. Samozřejmě jí nevěří, že to, co se jí děje, je skutečné. Během několika minut se ale stane svědkem příšerné události. Od té chvíle se jí obrátí život vzhůru nohama. I jí se v každodenním životě začínají dít divné věci a po několika dnech je sama Rose na pokraji nervového zhroucení. Nikde není v bezpečí. Tváře se strašlivým úsměvem ji pronásledují, kamkoliv se jen hne.

trailer k filmu Úsměv (2022)

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera

Tohle je seriálový příběh podle skutečné události. Jeffrey Dahmer je homosexuál, zabiják a kanibal. Během pouhých deseti let zavraždil sedmnáct mladých mužů, převážně tmavé pleti. Dahmer chce, aby ho měl někdo rád, aby se našel někdo, kdo s ním bude navždycky. Jenže se mu to nedaří.

Je to podivín, který v každém vyvolává jen posměch nebo údiv. Je jako z jiného světa. A jakmile jednou začne vraždit, nemůže přestat. Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera je příběhem jen pro otrlé povahy. V hlavní roli zabijáka se objevuje Evan Peters, kterého můžete znát i z velmi úspěšného seriálu American Horror Story.

Vidím vás

To je další hororový seriál, na který byste se neměli dívat, pokud jste doma sami a máte depresi. Naomi Watts a Bobby Cannavale jsou hlavními hrdiny tohoto příběhu a tvoří pár vskutku pohádkový. Muž se vzhledem drsňáka opečovává svou křehkou ženu, která se snaží prorazit jako umělkyně. Společně se svými dětmi se navíc stěhují do opravdu nádherného a velkého domu. Nemá jedinou chybu. Je světlý, s bohatou historií, v krásném prostředí a má obrovskou zahradu. Tohle je skutečně splněný americký sen.

K TÉMATU  She-Hulk: Porce nadlidské marvelovské superzábavy pro ženy

Jenže zatímco dům si člověk vybrat může, sousedy už nikoliv. A tenhle dům je v obklopení velkých podivínů. Jedním z nich je Mia Farrow, která hraje ženu, jež pečuje o svého psychicky nemocného bratra a jejím hlavním zájmem je, aby se onen dům, který si mladá rodina pronajala, dostal do dobrých rukou. Jiní sousedé je zase každý den pozorují dalekohledem, aby měli přehled o tom, co se u nich v domě nebo na zahradě děje.

Ta pravá noční můra ale začíná teprve ve chvíli, kdy se ve schránce nových obyvatelů domu objeví velmi podivný dopis. A po něm další a další. A agresivita, s níž je psán, se každým dnem stupňuje. Manželům tak nezbývá nic jiného než si najít soukromého detektiva, protože místní policie s tím odmítá cokoliv dělat.

Černý telefon

To je nejnovější počin režiséra Scotta Derricksona, v jehož repertoáru najdete mimo jiné i filmy jako V moci ďábla, Sinister nebo Chraň nás od zlého. Mladý chlapec, Finney, je unesen a uvězněn ve sklepě a musí se řídit pokyny, které jsou mu předávány prostřednictvím černého telefonu. Zajímavé ale je, že tento telefon je celou dobu odpojený. Přesto nepřestává zvonit. A kdo volá? Další únoscovy oběti, které se snaží zabránit tomu, aby Finney neskončil tak jako oni. V jedné z hlavních rolí se objevuje i hollywoodský herec Ethan Hawke.

trailer k filmu Černý telefon (2022)

Outsider

Desetidílný americký seriál Outsider byl natočen na motivy bestsellerového románu Stephena Kinga. A pokud Stephena Kinga znáte, určitě vám je jasné, že to nebude jen tak ledajaká podívána. Respektive nepůjde o žádný krimi nebo detektivních thriller, u něhož byste hned po prvních pár desítkách minut odhalili, kdo je vrah. Stephen King vymýšlí mnohem zapletenější a děsivější příběhy.

K TÉMATU  Mladá Nizozemka volí eutanazii jako řešení svých depresí: Otřesné rozhodnutí šokuje!

Tenhle vypráví příběh policejní detektiva Ralpha Andersona, který má za úkol vyšetřit vraždu jedenáctiletého kluka Frankieho Petersona. Jeho tělo bylo nalezené v lesích Georgie. Ale kdo ho zabil a z jakého důvodu? Na to jsou detektivovy schopnosti krátké a tak si na pomoc přizve soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou, která má, tak trochu, nadpřirozené schopnosti.

Žiju

Co kdybyste zůstali úplně sami v opuštěném bytě a kolem vás se začali všichni proměňovat v zombie a měli jediný cíl – sníst vás? Asi byste z toho moc nadšení nebyli. Ke všemu, když se zombíci k vám do bytu mohou zcela jednoduše dostat. Jídlo a pití dochází. Co teď? Začíná boj o život, respektive o to, nestát se dalším zombíkem lačnícím po krvi. Snímek Žiju není ten nejlepší jihokorejský horor, který byl natočený, ale rozhodně ani ten nejhorší.

Dobrá sestra

Dobrá sestra se nachází na pomezí dramatu, thrilleru a krimi. A hlavním tahounem tohoto filmu je Jessica Chastain, která ztvárňuje přetíženou sestru z jednotky intenzivní péče. Pomoc od svého nového kolegy bere doslova a do písmene jako spásu. Tedy ovšem až do chvíle, když na oddělení zemře jedna z pacientek. Není do její smrti náhodou nový kolega zapletený?

Jestli znáte skutečný příběh sériového vraha, o němž tento snímek vypráví, tak odpověď znáte. Vrah Cullen řádil v nemocnicích po celém New Jersey v osmdesátých letech. Nechal se zaměstnat jako zdravotník a postupně zabíjel jednoho pacienta či pacientku za druhým. Jak Cullen dopadl a jak vraždil? Na to už se podívejte sami. Na Oscara Dobrá sestra nebude, ale koukatelné to rozhodně je. Ale opět jen pro ty odvážnější, kterým se deprese a úzkosti vyhýbají obloukem.

trailer k filmu Dobrá sestra (2022)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 filmových love songů, při kterých tajeme jako zmrzliny

18 let od posledního dílu: Co dnes dělají děti ze seriálu Přátelé?

Zdroje článku:
www.csfd.cz,
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.
Co vás čeká tento pracovní týden? Čemu se raději vyhnout a co můžete očekávat? Některý den je vhodný na péči o vaše zdraví, jiný zase pro vypuštění vašich emocí. Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Když se začal venku šířit nový typ koronaviru, došlo k nařízené karanténě a v platnost vešla celá řada nouzových opatření. Lidé se uchýlili do svých domovů, odkud řada z nich začala pracovat. Ti, kteří z domu pracovat nemohli, se začali dívat na Netflix.
Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Přichází období, kdy vystavujeme mnohé, v zimě skryté, části těla světu na odiv. Pokud jste zvyklé se holit, pak vám jistě přijde vhod jeden domácí recept na krémové mýdlo na depilaci. Zamilujete si ho. Výborně se roztírá a dobře pění. Navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jdeme na to?
Modrý oceán a nekonečná pláž. Radost pohledět? Nejen to! Tahle atmosféra působí preventivně proti celé řadě nemocí. Také vás okamžitě nabije energií a navodí šťastné emoce. Ovšem i na hubnutí má příznivý vliv!
Čerstvé zeleninové a ovocné šťávy jsou v posledních letech takřka zaklínadlem, bez nichž se zdravý životní styl neobejde. Blahodárně působí na naše zdraví, ale jsou opravdu lepší, než ovoce a zelenina v přirozeném stavu?
Během chladných měsíců je pro mnoho z nás v malých bytech naprostou samozřejmostí sušit prádlo doma. Pokud nedisponujete sušičkou nebo sušárnou, možná tento problém řešíte sušákem postaveným doma u radiátoru. Najdou se ale i tací, kteří dávají prádlo přímo na topení. My však víme, že to není zrovna dobrý nápad a v dnešním článku vám povíme proč.
Výroba domácí kosmetiky není složitá, a navíc je to zábava. Vaší pleti udělají výrobky z přírodních ingrediencí určitě dobře. Už žádná chemie! Je fajn, že můžete ovlivnit složení vaší kosmetiky. A péče o vaše tělo bude tak pouze ve vašich rukách.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.

Výběr článků

Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Jednoduché vychytávky, jak vypadat krásně, splní účel na 100 %. Jak rychle vyrobit kudrliny a udělat vaše vlasy krásně zářivé? Jak dokonale vybělit zuby pro perfektní úsměv nebo vyčistit pleť?

Nepřehlédněte

Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Blíží se narozeniny, svátek nebo jiná příležitost, při které chcete sestru obdarovat? Podívejte se, jaký dárek pro sestru vybrat. Přečtěte si osvědčené tipy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek