Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Z pohledu muže: Vánoční svátky jsou pohroma lidstva! Ženy to strašně řeší, zatímco muži jsou nad věcí. Proč se necháme snadno nachytat?

Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
svátky
zdroj: 123RF.com

Začneme utrácet za zbytečnosti, které nikdo nepotřebuje? No panečku – a jak! Posedlost slavením samozřejmě není žádná novinka, ke konci své světovládné říše se proveselili a proslavili staří Římané. Těm ale přece jen chyběl internet, televize a hromada marketingových budižkničemů, kteří do člověka dokáží napumpovat pocit, že teď, právě teď musí něco slavit, jinak… jinak to dopadne špatně!

Potřeba, spotřeba a tak dále

Když se my kluci, co spolu chodíme, sejdeme u sklenky, vyprávíme si samozřejmě o svých nejdražších pokladech. Je pod naši úroveň nakukovat do katalogů, sbírat slevové kupony nebo šmejdit po tom, kde mají na internetu co levněji. Muži žijí v jednoduchých krocích – jdeme, vidíme, zakoukáme se, koupíme a odejdeme. Když se nám něco líbí, nemusíme kolem toho tancovat a neotevíráme na mobilu kalkulačku, abychom zjistili, o kolik je to v supermarketu A levnější než v supermarketu B.

Potřeba musí být ukojena!

A přesně v tomhle je problém. My ukájíme okamžité potřeby. Ženy? Ty nakupují stylem „co kdyby se to jednou hodilo“, občas posíleným úhlem pohledu „za ty peníze…“ a je to zvláštní, ale nedokáží se z vlastních chyb poučit.

Pokud mluvím o okamžitých potřebách, má to samozřejmě i další rozměr. Kdybych nevěděl, že proslulé „trojvéčko“, totiž Vánoce, Velikonoce a Valentýna vymysleli potrhlí mniši, měl bych rovnou dva podezřelé: buď by to byla žena, která podobné svátky vnímá jako pobídku k tomu, aby se mohla zeširoka rozšoupnout, nebo přihřátý marketingový týpek, který se snaží prodat zbytečnosti.

Alkohol, čokoláda, baňky…

První vlna celosvětového šílenství přichází začátkem prosince. Mikuláš. Hrůzou vytřeštěné oči dětí, dospělí se potulují po ulicích v prapodivných kostýmech a v různém stadiu opilosti. A přitom je to jen první nádech – jako by na koncertě hrábla do strun stydlivá předkapela, zatímco kotel podupává s kelímky ředěného svařáku v ruce a čeká, až to rozbalí velká hvězda. A všechny ty řeči o tom, jak se děti nemají děsit, protože zešílí, zarazí se jim růst a budou z nich okoralí duševní mrzáci – to jsou jenom takové povídačky, aby si dětští psychologové taky na tu hypotéku vydělali… dětem vůbec nevadí, když na ně někdo pouští hrůzu, už si na to dávno zvykly u televize.

K TÉMATU  Vánoční přání: Vyrobte si vlastní krásná, pro své blízké! Inspirujte se originálními nápady, které vás možná překvapí!

A pak to teprve začne. Vánoční dav v obchodech zešílí, začne bezcílně pobíhat uličkami plnými zboží a nejlíp na splátky nakupuje plné náruče starého a zbytečného zboží. Tak trochu to připomíná volby, ale účast je nepoměrně vyšší a výsledek ještě méně odpovídá očekávání. Lidi utrácí proto – a jenom proto – že jsou Vánoce. A na Vánoce se přece utrácet musí, neasi.

… a zamilovaní budou utrácet taky!

A ještě o něco méně vkusně než koncem roku! Tak dobře, zahrajeme si hru – kdy někdo z nás posledně viděl nějaký hezký dárek k Valentýnu, který by člověka přivedl na dráhu vybraného vkusu, potěšil ho a setřel by pesimistovi z tváře sarkastický úsměšek? Ať přemýšlím jak chci, pořád mě nic nenapadá. Nicméně i pouhá zmínka o Svatém Valentýnovi stačí ženě k tomu, aby se jí rozzářily oči, zvedly koutky a kleslo IQ. Ani studované doktorce historie umění nepřijde nevhod srdce z pouti nebo krajkové kalhotky umně poskládané do tvaru květu ohavně umělé růže.

Co mi na to povíte vy?

Autor: Robert

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.

Nepřehlédněte

Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek